Prezenty na święta dla 3 letniego dziecka

Dziecko w wieku trzech lat już świadomie czeka na prezenty na gwiazdkę, warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby to co znajdzie pod choinką, było spełnieniem jego marzeń. Trzylatek bardzo intensywnie rozwija się zarówno ruchowo, jak i intelektualnie. Maluchy w tym wieku są bardzo ciekawe świata. Szybko i chętnie uczą się nowych rzeczy oraz poznają otaczający je świat. Obserwując je, podczas codziennych zabaw możemy zauważyć, co je interesuje, w co najbardziej lubią się bawić, a co robią niechętnie. Rodzice mają zatem nieco ułatwione zadanie, kiedy szukają pomysłów na prezenty pod choinkę. Na co, poza zainteresowaniami malucha zwrócić uwagę wybierając prezenty na święta dla trzylatka? Idealne zabawki to takie, które uczą i bawią, bo tylko one zajmą uwagę malucha na dłużej. Bardzo ważną kwestią, wymagającą sprawdzenia, zanim kupimy prezenty pod choinkę dla dzieci, jest również bezpieczeństwo. Przede wszystkim należy dowiedzieć się, czy wybrane zabawki dla 3 latka posiadają wymagane certyfikaty oraz jakie oznaczenie wiekowe umieścił na nich producent.


Dobrym pomysłem na prezent pod choinkę dla trzylatka może być karta podarunkowa Fabryki Wafelków. Możliwość samodzielnego wyboru dowolnej zabawki z pewnością będzie spełnieniem marzeń każdego malucha. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy musieli obawiać się tego, że prezenty bożonarodzeniowe zostaną zdublowane. Zaletą, jaką ma ten pomysł na prezent pod choinkę, jest także to, że rodzice mogą odłożyć w czasie wykorzystanie karty i użyć jej wówczas, gdy maluch zmieni zainteresowania lub wejdzie na kolejny etap rozwoju. 


Poniżej przedstawiamy propozycję zabawek, odpowiednich na prezent dla 3 latka podzielonych według cen. Dzięki temu znalezienie zabawki odpowiedniej dla wieku dziecka i mieszczącej się w zakładanym budżecie będzie znacznie łatwiejsze. Jeśli jednak wybór padnie na kartę podarunkową, to dzięki poniższemu zestawieniu, można prześledzić asortyment Fabryki Wafelków dostępny w granicach założonej kwoty.

Zabawki do 100 zł

Nawet jeśli nasz budżet na prezenty pod choinkę jest ograniczony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podarować dziecku wyjątkowy prezent, który nie tylko da mu mnóstwo radości, ale również korzystnie wpłynie na jego rozwój. W tym przedziale cenowym bez trudu znajdziemy bezpieczne i atrakcyjne zabawki odpowiednie na prezent dla 3 latka. Z powodzeniem możemy postawić na różnego rodzaju klocki. Dziecku w wieku trzech lat z pewnością przypadną im do gustu kolorowe klocki Jenga czy klocki jeżyki. Warto zastanowić się także wybierając prezenty na gwiazdkę, nad układankami puzzlami, które nie tylko wspierają rozwój dziecka w zakresie motoryki małej, ale również mogą posłużyć do nauki cyferek i liczenia, jak np. drewniany jeż marki Janod. Za mniej niż 100 zł znajdziemy też szeroki wybór magnesów do łączenia ze sobą np. w pociąg lub układania na tablicy magnetycznej jak, np. drewniane zwierzątka. Niezawodny pomysł na prezent pod choinkę to także maskotki. Możemy wybrać tradycyjną przytulankę lub np. pieska na smyczy.

Zabawki od 100 zł do 200 zł

Dysponując nieco większym budżetem, mamy do wyboru więcej zabawek, które sprawdzą się jako prezenty od Mikołaja dla trzylatka. Warto pamiętać, że w wieku trzech lat już coraz wyraźniej widać różnice zainteresowań pomiędzy chłopcami a dziewczynkami. Najczęściej wybieramy lalki i akcesoria dla nich czy zabawkową kosmetyczkę dla dziewczynek, a dla chłopców samochodziki czy zestawy z narzędziami. Nie zawsze warto jednak ulegać tym stereotypom. Najważniejsze, by kierować się zainteresowaniami dziecka. Wielu chłopców w wieku trzech lat uwielbia zabawę z kuchni. Może się również okazać, że najlepszy prezent dla 3 latki, która jest nam bliska, to zjeżdżalnia dla samochodzików. W tym przedziale cenowym znajdziemy różne zabawki dla 3 latka, które mogą posłużyć do odgrywania ról, np. drewniana stacja benzynowa, różnego rodzaju akcesoria kuchenne, czy maszyna do robienia popcornu. Dzieci w tym wieku uwielbiają odgrywać scenki, które naśladują zachowania dorosłych w codziennym życiu. Jest to bardzo ważne dla ich rozwoju, warto zatem dostarczyć im jak najwięcej okazji do tego typu zabaw. Ciekawym pomysłem na prezent na gwiazdkę dla trzylatka są również zabawki ścienne marki Oribel. Łączą one w sobie wiele zalet. Zdobią pokój dziecka i są atrakcyjną rozrywką, a nie zajmują przy tym miejsca na podłodze i można je wielokrotnie przenosić. Wybierając prezent pod choinkę dla dzieci w wieku trzech lat, warto wziąć pod uwagę także gry ćwiczące zręczność i spostrzegawczość malucha jak np. łowienie rybek.

Zabawki od 200 zł

Jeśli zależy nam na tym, aby podarować dziecku wyjątkowy prezent i dysponujemy do tego budżetem przekraczającym 200 zł, mamy bardzo duży wybór. W tym przedziale cenowym znajdziemy wspaniałe zabawki dla 3 latka, które dziecko będzie mogło wykorzystać na wiele różnych sposobów. Jak już wspominaliśmy, maluchy w tym wieku szczególnie lubią zabawę w odgrywanie ról. Warto zatem postawić na rzeczy, które ją uatrakcyjnią. Domek dla lalek z pełnym umeblowaniem to wprost idealny prezent dla 3 latki, a dla chłopców w tym wieku, z pewnością sprawdzi się w pełni wyposażony warsztat. Nie ma wątpliwości, że taki prezent pod choinkę sprawi dziecku mnóstwo radości. Spełnieniem marzeń każdej kilkulatki będzie również duży samochód dla lalek. Nie ma chyba chłopca, który nie byłby zadowolony z kilkupoziomowej stacji benzynowej, czy drewnianego toru z samochodzikami. Niezależnie od płci każdemu trzylatkowi spodoba się również kuchnia i akcesoria do niej, czy sklep z kasą i wyposażeniem. Wybierając prezenty bożonarodzeniowe, możemy postawić także na mobilną lodziarnię, czy samochód kempingowy. Dobry, pomysłem będzie też wielofunkcyjna tablica, po której można rysować kredą lub flamastrami sucho ścieralnymi lub układać na niej magnesy.

Niezależnie od kwoty, którą chcemy przeznaczyć na prezenty pod choinkę dla dzieci, możemy znaleźć zabawki, które będą spełnieniem ich marzeń. Prezenty od Mikołaja nie muszą być drogie, aby sprawiły dziecku radość. Wystarczy, że będziemy kierować się zainteresowaniami i wiekiem dziecka, a prezenty na święta z pewnością będą wyjątkowe. Pamiętajmy także, rozważając pomysły na prezent świąteczny, o tym że możemy wybrać kartę podarunkową Fabryki Wafelków na dowolną kwotę i pozostawić wybór maluchowi i jego rodzicom.

Przeczytaj również inne artykuły: