Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Warsztat i narzędzia

Drewniany warsztat dla dzieci to jedna z ulubionych zabawek każdego chłopca. Maluchy bardzo często marzą o zabawie śrubkami, wiertarkami, kombinerkami i innymi narzędziami taty. Każda naprawa zlewu czy mocowanie obrazu na ścianie staje się – szczególnie dla chłopców – niesamowicie intrygującym wydarzeniem, w którym chcieliby brać aktywny udział. Dzięki zabawkowym narzędziom dla dzieci staje się to nie tylko możliwe, ale i w pełni bezpieczne.

Warsztat drewniany dla dzieci, oprócz olbrzymiej radości malucha, wiąże się także z szeregiem korzyści, które coraz częściej doceniają młodzi rodzice (dosłownie!) na całym świecie. 

Zalety warsztatu z narzędziami dla dzieci to:

 • Rozwój dziecięcej kreatywności i wyobraźni
 • Nauka praktycznych umiejętności
 • Rozwój małej motoryki i doskonalenie dziecięcego chwytu
 • Okazja do bardzo wartościowej zabawy w „udawanie dorosłych”
 • Ćwiczenie koncentracji na jednej czynności
 • Uwrażliwianie dziecka na szczegóły i detale
 • Nauka dokładności i staranności
 • Nauka utrzymywania czystości w swoim „miejscu pracy” 

Warto również wspomnieć o tym, że drewniany warsztat dla dzieci to świetny sposób na spędzanie czasu ze swoją pociechą. Młody tata z pewnością fenomenalnie odnajdzie się w roli nauczyciela i przewodnika po męskim świecie zabawkowych narzędzi.  Drewniany warsztat dla dzieci okaże się także miłą odmianą dla mamy, która wspólnie z dzieckiem będzie mogła na chwilę poczuć się jak prawdziwy majsterkowicz i złota rączka.

Drewniane zabawki (takie jak np. warsztat dla dzieci) to ponadczasowy hit, który nie wychodzi z mody. Zabawki wykonane z drewna pamiętają zarówno nasi rodzice, jak i dziadkowie. Dzisiejsze osiągnięcia technologiczne sprawiają, że to jedne z najbardziej wytrzymałych, praktycznych i pięknych zabawek na rynku. Możemy wybierać wśród takich atrakcji, jak:

605500878261311017607613605500878261311017607613

Warsztat dla dzieci – wymarzona zabawka każdego chłopca

Jeśli szukasz uniwersalnej i sprawdzonej zabawki dla 3 latka, to z pewnością warto zainteresować się drewnianymi warsztatami dla dzieci, które pozwalają na „zabawę w naśladowanie dorosłych” . W każdym dziecku występuje bowiem zupełnie naturalna, silna potrzeba naśladowania swoich rodziców. W przypadku dziewczynki najczęściej jest to mama, u chłopców – naprawiający szafkę lub zlew, tata. Nierzadko jest też na odwrót to dziewczynka razem z tatą majstruje przy warsztacie i samochodzie i zbiera wszystkie znalezione śrubki dla taty a chłopiec piecze ciasto razem z mamą. 

Dzieci chcą robić to samo, co ich ukochany rodzic. Na przykład dłubać śrubokrętem czy stukać młotkiem. Wytrzymałe i ekologiczne narzędzia dla dzieci umożliwiają im taką zabawę w bezpiecznych warunkach. Pośród narzędzi znajdziemy duży wybór młotków, wkrętarek, piły, śruby.  Popularne są całe zestawy narzędzi lub też elementów do składania i wkręcania. Chłopiec uczy się w ten sposób operować narzędziami, wie już do czego służą i uczy się cierpliwości i precyzji. 

Pamiętajmy również, że drewniany warsztat stanie się przyjacielem naszego dziecka na bardzo długi czas. Dzięki możliwości kompletowania go w dowolny sposób, może rosnąć razem z naszą pociechą. Nie musimy obawiać się o jego wytrzymałość, bowiem drewniane zabawki zrobiły już wrażenie na niejednym dorosłym, który był świadkiem „niewinnej” zabawy swojego dziecka.  Myślisz, że zabawki dla chłopca – takie, jak pas lub skrzynka z narzędziami dla dzieci albo nawet cały warsztat ze stolikiem są odpowiednie tylko dla starszaków? W żadnym razie! 

 

Drewniany warsztat dla najmłodszych 

Drewniany warsztat dla dzieci może być świetną atrakcją również dla najmłodszych. W naszej ofercie znajdziesz m.in.  wózek warsztat magnetyczny przeznaczony dla maluchów już od 18 miesiąca życia. 

Dzięki zastosowanym w zabawce rozwiązaniom, mały majsterkowicz może w bezpieczny i wygodny sposób rozpocząć swoją przygodę z narzędziami dla dzieci. Wyposażony w kółka drewniany warsztat w zestawie z młotkami, wiertarkami i śrubokrętami może być przez dziecko z powodzeniem pchany lub ciągnięty. W dodatku bez uszczerbku dla domowego parkietu, a z ogromną korzyścią dla małego majsterkowicza. Dlaczego? 

Drewniany warsztat dla dzieci poniżej 2 lat to przede wszystkim inwestycja w rozwój pociechy. Jest to czas intensywnych ćwiczeń małej motoryki i powstawania w mózgu dziecka kolejnych, nowych połączeń nerwowych.

Dlatego też narzędzia dla dzieci są świetnym sposobem na naukę większej precyzji małych rączek i poznawanie przez malucha np. nowych kształtów. Najmłodsze dzieci wciąż z zaintrygowaniem sprawdzają, jaki dźwięk wydaje stukający młotek i jakie w dotyku są ząbki w kołach zębatych. 

 

Warsztat majsterkowicza już od 2 lat 

Już wiesz, że narzędzia dla dzieci to świetna atrakcja i okazja do rozwoju również dla maluchów, które dopiero poznają świat majsterkowania. Zabawka warsztat z narzędziami ma typowo chłopięcą kolorystykę i zachęca najmłodszych do zabawy. A co, gdy już trochę podrosną? Na szczęście, nasza oferta pełna jest warsztatów i skrzynek dla dzieci od 2 lat. Do najchętniej wybieranych z kategorii zabawek warsztatów z narzędziami należą:

 • Stoliki warsztatowe
 • Zestawy konstruktora
 • Skrzynka z narzędziami dla dzieci
 • Walizka z narzędziami 
 • Zawiązywany pas z narzędziami 
 • Warsztat drewniany dla dzieci 

W zależności od dziecięcych potrzeb i oczekiwań możemy także zdecydować się na pojedyncze narzędzia dla dzieci – np. drewnianą piłę mechaniczną. Pamiętajmy bowiem, że zakup drewnianego warsztatu dla dzieci jest inwestycją na wiele lat. Z biegiem czasu możemy do warsztatowego stolika dokupować kolejne narzędzia dla dzieci, np. skrzynki i walizki z coraz bardziej skomplikowanymi narzędziami i większą liczbą elementów.

 

Zestaw majsterkowicza idealnym prezentem dla 3-latka

A może z coraz większym zrezygnowaniem szukasz pomysłu na prezent dla 3-latka, który wydaje się mieć w domu większość dostępnych na rynku zabawek? W takiej sytuacji z pewnością bardzo pomoże Ci nasz artykuł o idealnym prezencie dla 3-latka. 

Zestaw majsterkowicza to jedna z naszych topowych propozycji dla ciekawskiego, roztargnionego 3 -latka. W tym wieku chłonie on wiedzę jak gąbka, nawiązuje także pierwsze przyjaźnie, wyraźnie widoczne są preferowane sposoby spędzania czasu. U 3-latka możliwe jest już także zaobserwowanie pierwszych poważnych zainteresowań i pasji. Dziecko intensywnie interesuje się dosłownie każdym elementem swojego otoczenia.  Warsztat drewniany dla dzieci może być więc strzałem w dziesiątkę dla chłopca, który podczas domowych napraw ze zniecierpliwieniem zagląda tacie lub dziadkowi przez ramię. Równie dobrze może jednak nie znać narzędzi dla dzieci – nie są to w końcu bezpieczne przedmioty codziennego użytku.  W takim przypadku warto stopniowo zapoznawać malucha ze śrubokrętami czy młotkami.  Możliwe, że obudzą one w dziecku miłość do majsterkowania, konstruowania i naprawiania domowych sprzętów. Zwłaszcza jeśli jego nauczycielem zostanie np. dziadek. 

 

Zabawka, która łączy pokolenia 

Zabawka warsztat z narzędziami dla dzieci we wzruszający sposób łączy pokolenia. W zabawę z małym majsterkowiczem niejednokrotnie z chęcią włącza się ich starsze rodzeństwo, rodzice – a nawet dziadkowie i babcie! O ile hałaśliwe, święcące zabawki dla chłopca lub dziewczynki mogą dziadków zwyczajnie przytłaczać, o tyle te wykonane z drewna i znane im z własnego dzieciństwa, stają się często ich ulubionym sposobem na spędzanie czasu z wnukiem lub wnuczką. Dlatego właśnie tak często zabawka warsztat z narzędziami jest wybierany na prezent z okazji 3 urodzin czy też innych okoliczności. 

Trudno się temu dziwić - drewniane narzędzia dla dzieci uruchamiają niesamowitą kreatywność w każdym dorosłym, który postanowi być przewodnikiem malucha po zawiłym świecie majsterkowania. Zabawki dla chłopca w postaci estetycznie odwzorowanych śrubokrętów, pił łańcuchowych, wiertarek czy młotków to gratka nie tylko dla 2- lub 3-latków, ale także każdej domowej „złotej rączki”.Warsztaty z narzędziami dla dzieci w Fabryce Wafelków 

Jeśli szukasz oryginalnego prezentu dla 3 latka to koniecznie poznaj naszą ofertę bezpiecznych warsztatów z  narzędziami. Znajdziesz u nas małe poręczne skrzynki z narzędziami dla najmłodszych majsterkowiczów, a w nich śrubki do wkręcania, klucz francuski, młotek, śrubokręt, wszystko co potrzebuje 18 miesięczne dziecko do wykonywania prostych czynności podczas majsterkowania.  Duże stoliki wyposażone są natomiast w imadło, piłę, magnetyczną ściankę, która  utrzymuje wszystkie narzędzia. Już sama konstrukcja stolika Janod lub Little Dutch  ma wiele otworów, mocować, które pomagają i ułatwiają konstruowanie pierwszych inżynieryjskich konstrukcji.