Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Klocki Magnetyczne

Magna-Tiles, Zestaw do rozbudowy
Wzór: Polygons

109,00 zł
Magna-Tiles, Zestaw do rozbudowy
Wzór: Rectangles

129,00 zł
Magna-Tiles, Zestaw do rozbudowy Cars
Kolory: Zielony i Żółty
85,00 zł
Magna-Tiles, Zestaw do rozbudowy Cars
Kolory: Pomarańczowy i Niebieski
85,00 zł
Magna-Tiles, Zestaw do rozbudowy Cars
Kolory: Czerwony i Fioletowy
85,00 zł
Magna-Tiles, Zestaw Dino 5 el.
251,10 zł 279,00 zł
Magna-Tiles, Klocki Magnetyczne Classic 32 el.
198,09 zł 229,00 zł

Klocki magnetyczne to idealna propozycja dla przedszkolaków i dzieci starszych. Wszędzie tam, gdzie chodzi o edukację przez zabawę, klocki magnetyczne sprawdzają się znakomicie. To z ich pomocą powstają wielopoziomowe, skomplikowane i trwałe konstrukcje, dzięki którym maluchy poznają związki przyczynowo-skutkowe, rozwijają kreatywność oraz uczą się podstaw matematyki i fizyki.  

 

Klocki magnetyczne

 

Klocki magnetyczne są uniwersalne. Chętnie sięgają po nie zarówno chłopcy, jak i i dziewczynki. Tutaj nie ma ograniczeń. W Fabryce Wafelków każde dziecko znajdzie coś dla siebie, ponieważ budowanie przestrzennych kompozycji z klocków magnetycznych dostępnych w naszym sklepie internetowym fabrykawafelkow.pl jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Każdy zestaw to zbiór elementów w postaci sześcianów, kulek, patyczków, trójkątów lub trapezów, z których można tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. W tym wszystkim najlepsze jest to, że zestawy nie zajmują dużo miejsca, dzięki czemu można je zawsze mieć przy sobie. 

 

Jak działają klocki magnetyczne

 

Zabawa klockami magnetycznymi to jedna z ciekawszych lekcji fizyki w domowym zaciszu. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że dziecko ma możliwość eksperymentowania i uczenia się różnych zależności metodą prób i błędów, a przy tym dobrze się bawi, to niczego więcej do szczęścia nie trzeba. Klocki magnetyczne, zarówno drewniane, plastikowe, piankowe i metalowe wyposażone są w magnesy, które wykorzystując najprostsze prawa fizyki przyciągają się i odpychają. Wystarczy zbliżyć dwa klocki do siebie, a magnesy połączą je ze sobą i gotowe. Proste, łatwe i przyjemne. Przyciąganie to cecha charakterystyczna magnetycznych klocków, która zdecydowanie wyróżnia je na tle pozostałych. Żadne inne klocki nie pozwolą stworzyć trwałych, trójwymiarowych konstrukcji bez dodatkowych elementów łączących je w całość. Takie budowle można tworzyć tylko z klocków magnetycznych. Zatem hulaj dusza – to co w głowie podpowiada wyobraźnia od razu można urzeczywistnić. 

 

Klocki magnetyczne i ich zalety

 

Zabawa klockami magnetycznymi to pierwszy krok do poznawania świata. Dziecko samodzielnie próbując stworzyć coraz większe konstrukcje zauważa, proste zależności, które rządzą klockami. Kiedy zbliża do siebie dwa końce magnesów o tym samym ładunku to elementy się odpychają, a więc nie można ich ze sobą połączyć. To niespotykane w innych przypadkach zjawisko sprawia, że w dziecku zaczyna budzić się ciekawość świata, a to z kolei prowokuje do zadawania wielu pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. To świetny wstęp do podstaw nie tylko fizyki, ale także chemii, matematyki, techniki, informatyki czy grafiki komputerowej. Wykorzystując klocki magnetyczne można tworzyć przestrzenne modele pierwiastków, związków chemicznych, brył czy budowli itd. Dobra zabawa gwarantowana, duże dawki wiedzy dostarczone! 

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że dzięki klockom magnetycznym dzieci nieustannie trenują koordynację wzrokowo-ruchową i doskonalą małą motorykę, a to z kolei jest bardzo istotne w kontekście umiejętności grafomotorycznych. Poza tym zabawa klockami magnetycznymi działa antystresowo, uczy cierpliwości i samozaparcia, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną. 

 

Wiele możliwości zabawy klockami magnetycznymi 

 

Dla początkujących małych inżynierów można wybierać zestawy klocków magnetycznych, które zawierają mniej elementów. Wystarczy skorzystać z załączonej przez producenta instrukcji i stworzyć proste modele, zarówno płaskie jak i przestrzenne. Z czasem, mając do dyspozycji większą ilość magnetycznych klocków każde dziecko bez problemu opanuje budowanie coraz większych skomplikowanych konstrukcji. 

Zabawa klockami magnetycznymi to super sprawa w pojedynkę, ale także w duecie. Dzieci mogą zapraszać do zabawy swoich rodziców, rodzeństwo, kolegów i koleżanki. Jeżeli tylko nadarzy się okazja, dlaczego by z niej nie skorzystać. Zawsze to miła odmiana i fajnie jest się z kimś pobawić. 

Z klocków magnetycznych można zbudować wiele pojedynczych postaci i odgrywać różne scenki z życia codziennego albo tworzyć jedną, wielką budowlę. Można je także łączyć z innymi klockami, tj. konstrukcyjnymi czy drewnianymi i budować nawet całe miasta. Możliwości są nieograniczone. 

Z powodzeniem klockami mogą się bawić dzieci od drugiego roku życia, ale pod nadzorem osoby dorosłej. Oczywiście klocki dla najmłodszej grupy wiekowej muszą być odpowiednio większe, tak by dziecko nie mogło ich połknąć. Częściej jednak młodszym dzieciom polecamy puzzle magnetyczne lub układanki. 

 

Zabawki magnetyczne w Fabryce Wafelków 

 

Jeśli chodzi o klocki magnetyczne w Fabryce Wafelków zdecydowanie postawiliśmy na firmę Pixio. Klocki, które proponują urzekły nas nie tylko swoją oryginalnością, ale również nieskończoną ilości kombinacji jakie można tworzyć z ich pomocą. Kto by pomyślał, że niewielkie sześcianiki o objętości niecałego cm3, które łączy się ze sobą na różne sposoby, mogą przynieść dzieciom tyle radości. Nie dość, że podobnie jak pozostałe produkty przez nas wybierane zostały stworzone z najwyższą starannością to ich piękna, wyrazista kolorystyka zaprasza dzieci do niezwykle kreatywnej, wielogodzinnej zabawy. Co najlepsze wszystkie zestawy magnetycznych klocków marki Pixio można dowolnie ze sobą łączyć. 

 

Warto dodać, że klocki magnetyczne to tylko część niebanalnych zabawek magnetycznych, dostępnych w naszej ofercie na fabrykawafelkow.pl. Wielkim zainteresowaniem cieszą się także puzzle magnetyczne oraz gry magnetyczne. Największą ich zaletą jest to, że rozwijają u dzieci zdolność abstrakcyjnego myślenia, aktywując obie półkule mózgu do myślenia. Dzięki niewielkim rozmiarom można je zabrać ze sobą wszędzie, a dzięki temu, że mają wiele elementów może się nimi bawić kilkoro dzieci jednocześnie. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą wyjatkkowych zabawek w sklepie Fabryka Wafelków.