Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Grzechotki

Sassy, Ósemka zabawka sensoryczna 3 m+
41,65 zł 49,00 zł
Little Dutch, Grzechotka Kwiatuszek
Wzór: Little Farm
36,91 zł 45,00 zł
Little Dutch, Bransoletka grzechotka
Wzór: Little Farm
35,26 zł 43,00 zł
Skip Hop, Grzechotki Kukurydza Farma
32,56 zł 37,00 zł
Djeco, Gryzak sensoryczny BABY BALI
63,66 zł 79,00 zł
Plan Toys, Bliżej natury - grzechotka klucze
54,60 zł 67,00 zł
Little Dutch, Grzechotka Błękit Ocean
39,36 zł 48,00 zł
Bimbla, Miękka grzechotka - see horse
60,72 zł 69,00 zł
Filibabba, Grzechotka Wieloryb
49,00 zł
Plan Toys, Pastelowa grzechotka piramidka
82,59 zł 125,00 zł
Plan Toys, Pastelowa grzechotka klucze
65,36 zł 76,00 zł
Plan Toys, Grzechotka trójkąt
97,88 zł 125,00 zł
Plan Toys, Drewniana grzechotka Roller
266,60 zł 310,00 zł
Djeco, grzechotka - pomarańczowa
65,76 zł 69,00 zł

Grzechotki to zabawka, która towarzyszy niemowlętom od pokoleń. Bawiliśmy się nimi my, bawili się nimi nasi rodzice, a nawet nasi dziadkowie i pradziadkowie. Ich niesłabnąca popularność stanowi najlepszy dowód na to, że w prostocie drzemie ogromna siła. Warto jednak pamiętać, że grzechotki dla niemowlaka, podobnie jak inne zabawki dla niemowląt, powinny posiadać konstrukcję i skład surowcowy gwarantujący maluszkom bezpieczeństwo.

Grzechotki dla niemowląt 

Grzechotki w swojej najbardziej tradycyjnej odsłonie składają się z obręczy oraz kilku zamocowanych na niej kulek z drobnymi elementami w środku, które podczas zabawy wydają przyjemny dla ucha dźwięk. Grzechotki dla niemowlaka najczęściej wytwarza się z materiałów gwarantujących trwałość i odporność na zniszczenia, czyli np. z drewna i odpowiedniego plastiku. Na tym jednak wybór grzechotek dla niemowląt się nie kończy. Fantazja projektantów tych zabawek dla najmłodszych zdaje się nie mieć granic. Różnorodność kształtów i wariantów grzechotek dostępnych obecnie na rynku potrafi przyprawić o zawrót głowy. Wiemy, że wybór czasem bywa trudny, dlatego przeprowadziliśmy wstępną selekcję i w sklepie Fabryka Wafelków i znajdziecie w nim najciekawsze i zasługujące na Waszą uwagę grzechotki dla niemowląt. Na szczęście, jeśli chodzi o kupowanie zabawek dla niemowląt, to żadne limity nie obowiązują. Można zdecydować się choćby na:

  • przytulne i miękkie w dotyku pluszowe grzechotki w kształcie zwierzątek (tego rodzaju modele ma w swojej ofercie m.in. marka Little Dutch);
  • rozwijające ciekawość oraz zdolności manualne grzechotki o różnych kształtach geometrycznych; 
  • pobudzające zmysły deszczownice 
  • króliczki interaktywne z grzechotką i dźwiękami Alilo 

 

Grzechotka dla niemowlaka – niezastąpiona zabawka w stymulacji słuchowej

Grzechotki dla niemowlaka to dla naszych milusińskich przede wszystkim świetna zabawka. Dorośli jednak wiedzą, że za beztroską zabawą grzechotkami kryje się coś więcej. Dzięki nim doskonale rozwija się słuch maluszków. Za sprawą wydawanych przez siebie dźwięków, grzechotki dla niemowlaka przyciągają uwagę najmłodszych i aktywizują naszych milusińskich na wielu polach. Dzieci uczą się sięgania po zabawki, które są dla nich intrygujące, skupiają na nich wzrok i wodzą za nimi spojrzeniem. Zabawa grzechotkami ma zatem wszechstronny wpływ na rozwój maluszków i nie powinno ich zabraknąć w żadnym dziecięcym pokoju. Nie bez powodu grzechotki wykorzystuje się jako element składowy innych zabawek, takich jak choćby książeczki sensoryczne czy książeczki kontrastowe. Łączenie ze sobą wielu funkcji nie tylko podnosi atrakcyjność takich zabawek w oczach dzieci, ale też wpływa na jeszcze lepszą i bardziej wszechstronną stymulację zmysłów. Jak zatem widać, grzechotki dla niemowlaka niejedno mają imię. 

 

Grzechotki na rękę

Grzechotki dla niemowląt muszą być dostosowane do poziomu rozwoju maluszków. Nie bez powodu grzechotki dla niemowlaka są zazwyczaj opatrzone stosownymi informacjami dotyczącymi wieku dzieci, dla których są one przeznaczone. Dla tych najmniejszych doskonałą propozycją będą grzechotki na rączkę. Tego rodzaju grzechotki dla niemowlaka zakłada się niemowlęciu na nadgarstek, a ono – ruszając malutką rączką – powoduje, że zaczynają one wydawać dźwięki. Często zabawki te stymulują dodatkowo wzrok noworodka z uwagi na kontrastowe zastosowanie czerni i bieli.

 

Grzechotki dla niemowlaka – co jeszcze potrafią?

 

Wiele argumentów przemawia za tym, aby kilkutygodniowego, a nawet kilkumiesięcznego maluszka – mówiąc kolokwialnie – nie zasypywać mnóstwem kolorowych zabawek. Może to prowadzić do przebodźcowania i rozdrażnienia, szczególnie jeśli pluszaki czy grzechotki dla niemowlaka wydają nieprzyjemne, zbyt głośne dźwięki, albo mają jaskrawe barwy. Warto za to zwrócić uwagę na grzechotki dla niemowlaka, które są równocześnie gryzakami. To rozwiązanie sprawdza się tak świetnie dlatego, że rozdrażnione bolesnością dziąseł maleństwo może dzięki zabawie z grzechotaniem rozładować swój stres i odwrócić nieco uwagę od nieprzyjemnych odczuć związanych z ząbkowaniem. Takie grzechotki dla niemowlaka są bardzo lekkie i łatwo utrzymać je w czystości.

 

Miękkie piszczałki – grzechotki dla niemowląt

 

Do miękkiego misia albo innego ukochanego pluszaka zawsze przyjemnie się przytulić, a jeśli jednocześnie będzie lekko szemrał, grzechotał lub popiskiwał, to tylko lepiej. Wiele tego rodzaju przytulanek, będących jednocześnie grzechotkami dla niemowlaka, mają w swojej ofercie marki Little Dutch i Jellycat. Ta ostatnia specjalizuje się w produkcji mega pomysłowych zabawek o wielu fantazyjnych kształtach.

 

Grzechotki dla niemowlaka – jakie są ich zalety?

Grzechotki dla niemowlaka są zazwyczaj jednymi z pierwszych zabawek, z jakimi mają styczność maluchy. Dlaczego tak jest? Dlatego, że grzechotki dla niemowląt (oczywiście te spełniające odpowiednie standardy) są po prostu bardzo bezpieczne i dają wiele radości maluszkom. Co więcej, wybór grzechotek dla niemowlaków jest naprawdę spory, więc znajdzie się wśród nich coś odpowiedniego dla pociech o różnych temperamentach. Wśród grzechotek dla niemowląt dostępnych w sklepie fabrykawafelkow.pl dostępne są wszystkie spośród wymienionych wcześniej typów. Ponadto, grzechotki dla niemowlaka można u nas zakupić w przepięknych, prezentowych zestawach Little Dutch. To świetny pomysł na prezent dla tych, którzy nie mają jeszcze dzieci i nie wiedzą, że każda gdzechotka zwłaszcza gdy w zestawie jest z gryzakiem to zawsze trafiony prezent. 

Zapraszamy, rozejrzyj się w kategorii grzechotki jak również zabawki dla niemowląt i rozgość się u nas!