Okulary przeciwsłoneczne dla dzieciOdpowiednie okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci nie są atrakcyjne wyglądającym dodatkiem do letniej stylizacji, a koniecznością. O ich zakupie należy pomyśleć już w momencie, kiedy dziecko zaczyna chodzić. Zwykle maluch w tym okresie woli samodzielnie się przemieszczać, zamiast siedzieć w spacerówce, dużo trudniej zatem jest chronić go przed słońcem i szkodliwymi promieniami UV. To doskonały moment na zakup pierwszych okularów przeciwsłonecznych dla dzieci. Decydując się na ten krok przede wszystkim, nie należy ulegać pokusie ich zakupu w przypadkowych miejscach, takich jak stragany uliczne, czy deptaki w miejscowościach wypoczynkowych. Zwykle są one bowiem kiepskiej jakości i nie ma pewności co do ich bezpieczeństwa. Tylko okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z filtrem UV400, który w 100% zatrzymuje szkodliwe promienie UV-A i UV-B będą odpowiednie dla malucha. Pewność właściwej ochrony oczu naszego dziecka dadzą nam wyłącznie sprawdzone marki takie jak: Babiators, Real Kids czy Beaba, których produkty posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Trzeba przyznać, że bezpieczne okulary przeciwsłoneczne dla dzieci zazwyczaj są droższe niż straganowa tandeta, ale także nieporównywanie trwalsze i co najważniejsze, gwarantują właściwą ochronę przed szkodliwymi promieniami UV, dlatego z pewnością nie warto na nich oszczędzać.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne dla dzieci w różnym wieku?

Najlepsze okulary przeciwsłoneczne dla niemowląt to takie wyposażone w gumkę z tyłu lub długie okalające główkę dziecka zauszniki, dzięki którym idealnie przylegają, chroniąc jego oczy przed bocznymi promieniami słonecznymi. Rozwiązanie to zapobiega także zsuwaniu się okularów. Dla malucha w wieku 2-4 lat warto wybrać model, który będzie nie tylko wygodny i bezpieczny, ale także atrakcyjny wizualnie, co sprawi, że dziecko będzie chętnie korzystać ze swoich okularów. W tym przedziale wiekowym dobrze sprawdzają się takie z dopinanym paskiem z tyłu, z którego można zrezygnować, gdy dziecko jest starsze. Dzięki niemu okulary przeciwsłoneczne dla maluszka nie tylko się nie zsuwają, nawet podczas biegania, ale także chronią jego oczy przed promieniami UV padającymi z boku. Należy zwrócić na to szczególną uwagę, jeśli mają one służyć dziecku podczas różnych aktywności. Dzieci w wielu 4-7 lat mają ogromny wybór kolorów i kształtów oprawek. Wspólną cechą oferowanych przez najlepsze marki takie jak wspomniane już Babiators, Real Kids czy Beaba, są elastyczne, dobrze wyprofilowane zauszniki, dzięki którym okulary trzymają się we właściwym miejscu i nie uwierają. Są one także odporne na zgniatanie i wyginanie.

Przeczytaj nasz poradnik i zobacz nasze propozycjeOKULARY PRZECIWSŁONECZNE DLA DZIECI, NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE?

Czy warto kupić przeciwsłoneczne okulary dla dzieci z polaryzacją?

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci z polaryzacją to doskonały wybór. Niwelują one bowiem odbicia i rozproszenia światła, które męczą oczy i zniekształcają obraz. Refleksy mogą powodować bóle głowy i trudności ze skupieniem uwagi, czyli ogólny dyskomfort. Okulary dziecięce polaryzacyjne przepuszczają tylko proste, spolaryzowane światło, dzięki czemu w pełnym słońcu maluch widzi wyraźniej, niż w zwykłych okularach dla dzieci przeciwsłonecznych.