Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Otulacze

Lista wyprawkowa

kompendium wiedzy dla przyszłej mamy zatwierdzony przez położne

Przygotuj wyprawkę
Little Dutch, Otulacz muślinowy 120 x 120 cm
Kolory: Baby Bunny
119,00 zł
Little Dutch, Otulacz muślinowy 120 x 120 cm
Kolory: Beige
119,00 zł
Little Dutch, Little Dutch Otulacze muślinowe 70 x 70 cm (2szt.)
Kolory: Baby Bunny / Beige
109,00 zł
Samiboo, Otulacz bambusowy "L" Owoce
107,03 zł 139,00 zł
XKKO, pieluszka bambusowa BMB 90x100 - White
42,77 zł 47,99 zł
Pink No More, Otulacz muślinowy APPLES
77,95 zł 89,00 zł
Poofi, 2-pak otulacz bambusowy – tropical
169,15 zł 199,00 zł
aden+anais Otulacz muślinowy picked for you
68,65 zł 99,00 zł
Pink No More, Otulacz bambusowy Gałązki
111,90 zł 119,00 zł
Bimbla, Otulacz - kocyk bambusowy Poppies
102,72 zł 119,00 zł
Przeczytaj na naszym blogu

Otulacz dla niemowląt jest rekomendowany na liście wyprawkowej, zarówno przez pediatrów, położne czy Dule. Spowicie niemowlaka miękkim otulaczem daje mu poczucie bezpieczeństwa, zapewnia spokojny i bezpieczny sen. Po porodzie noworodek czuje się nieswojo w innym niż brzuch mamy otoczeniu. Tęsknota za środowiskiem panującym w łonie matki wywołuje stres i rozdrażnienie, co powoduje trudności w zasypianiu. Odpowiednio dobrany otulacz dla niemowląt zapewni dziecku spokojny sen i zaoszczędzi niepotrzebnego stresu rodzicom. 

By zaoszczędzić Twój czas podczas kompletowania wyprawki, w jednym miejscu zgromadziliśmy najlepsze otulacze dla niemowląt, jakie są obecnie na rynku. Wybierając otulacze do naszej oferty zwracamy szczególną uwagę na rodzaj tkaniny. Cenimy sobie bardzo otulacze bambusowe, muślinowe za ich właściwości termoregulacyjne. Na uwagę młodych rodziców zasługują też rozpinane na suwak otulacze, które są dużo łatwiejsze w używaniu, od tradycyjnej metody spowijania niemowląt. By było Ci łatwiej podjąć decyzję, który otulacz dla niemowlaka wybrać prezentujemy poniżej kilka ciekawych informacji na temat otulaczy dla niemowląt, jakie znajdziesz w ofercie Fabryki Wafelków. 

 

Zalety otulacza dla niemowląt 

Otuacz dla niemowląt przyda się już od pierwszych chwil po porodzie. Otulając niemowlaka, miękką tkaniną dajemy mu możliwość poczucia się tak ja w łonie mamy. Niemowlę narażone jest na najróżniejsze bodźce zewnętrzne i ma trudności z wyciszeniem się. Zatem główną, ale nie jedyną, funkcją otulacza dla niemowląt jest uspokojenie jego układu nerwowego, zapewniając mu przytulne i ciepłe miejsce. To właśnie to poczucie bezpieczeństwa jest tak ważne. Otulacz wręcz czyni cuda, zwłaszcza w przypadku bardzo wrażliwych i płaczliwych dzieci. Sprzyja wyciszeniu niemowląt, dzieci dłużej śpią i nie wybudzają się przez gwałtowne odruchy Moro. Właśnie dlatego w pierwszych tygodniach życia otulacze miewają zbawienny korzyści. Inną zaletą otulacza, która została udowodniona, to zmniejszenie dolegliwości związanych z częstymi kolkami u noworodków. 
Spowite otulaczem niemowlę śpi na plecach, co według nowych badań zapobiega śmierci łóżeczkowej. Otulacz np. bambusowy idealnie reguluj temperaturę ciała dziecka podczas snu, dzięki czemu niemowlę się nie będzie przegrzewać. Wszystkie wyżej wymienione zalety, jakie niosą ze sobą otulacze dla niemowląt przemawiając za tym, że jest to produkt, któremu warto poświęcić uwagę.  
Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o korzyściach płynących ze stosowania otulaczy przeczytaj nasz obszerny wpis na ten temat Dlaczego otulanie jest takie ważne.  

Rodzaje otulaczy dla niemowląt w Fabryce Wafelków

Tradycyjne otulacze przypominające kształtem duże pieluszki cieszą się największą popularnością. Zazwyczaj mają wymiary 120x120 i wykonane są wysokogatunkowej bawełny lub tkaniny bambusowej o strukturze muślinu. Tkaniny te są miękkie i aksamitne, dzięki czemu idealnie nadają się dla delikatnej skóry noworodka. Tak otulone niemowlę ma komfort zamkniętej przestrzeni, ale nie odczuwa ucisku na  delikatne bioderka. Otulacze bambusowe świetnie sprawdzają się latem. Tkanina ta jest wręcz aksamitna i ma właściwości termoregulacyjne, zimą ogrzewa, a latem chłodzi. Otulacze tradycyjne, prócz spowijania niemowląt, można wykorzystać na różne sposoby, jako kocyk do fotelika, gondoli, osłonka przed słońcem, zabezpieczenie prześcieradła przed ulewaniem. Produkt ten jest tak popularny, że każdy polski producent wyrobów tekstylnych dla niemowląt ma obowiązkowo w swojej ofercie otulacze bawełniane i bambusowe.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz również otulacze zapinane na suwak. Otulacze te nie wymagają opanowania  skomplikowanej metody owijania. Są łatwe w zakładaniu, a dwukierunkowy zamek ułatwia nocne przewijanie. Otulacze zapinane na suwak, wykonane są z elastycznego materiału, który idealnie się napręża zapobiegając dysplazji stawów biodrowych. Specjalnie dopasowany kształt otulacza okala niemowlaka w taki sposób, aby czuł się jak w łonie mamy. W ofercie naszego sklepu znajdziecie bogatą gamę kolorystyczną otulaczy zasuwanych na zamek polskiego producenta Sleepee.

Ostatnią z podkategorii otulacz jest otulacz mgiełka, z którego znana jest szczególnie marka Lullalove. Wykonany z wiskozy bambusowej, kocyk mgiełka jest jednocześnie otulaczem. Mgiełka Lullalove świetnie rozciąga się i dopasowuje się kształtów ciała noworodka.  To istny kokonik dla uspokojenia maluszka. 

 

Jaki otulacz dla niemowlaka wybrać ? 

Często mama kompletująca wyprawkę zastanawia się jaki otulacz wybrać. A my odpowiadamy, że to zależy od wielu czynników. 

Jeśli rodzimy latem to polecamy szczególnie otulacze bambusowe o fakturze cienkiej pieluszki. Otulacze bambusowe Aden&Anais to najwyższa jakość tkaniny bambusowej. 100% wiskozy bambusowe daje niesamowite   wrażenie, iż otulacze są niezwykle delikatne. Latem otulacz bambusowy sprawdzi się idealnie, nie tylko uspokoi maluszka, ale zapewni mu odpowiednią temperaturę ciała. 

Otulacz na suwak, będzie idealny w przypadku wrażliwych i płaczliwych dzieci, dla których już sama czynność przebierania jest niekomfortowa i stresująca. Wówczas szybkim jednym ruchem zasuwamy otulacz i maleństwo już jest gotowe do snu. To również większy komfort dla świeżo upieczonej mamy, która stresuje się każdym płaczem dziecka. 

 

Do jakiego wieku używać otulacza?

Otulacz warto stosować od narodzin aż do ok  ok 3-4 miesiąca życia, do czasu kiedy dziecko staje się bardziej ruchliwe i samo zmienia pozycje podczas snu. Wówczas rekomenduje się przejście z otulacza na śpiworek do spania. 

W kategorii otulacze znajdziecie w naszym sklepie Fabryka Wafelków bogaty wybór dobrych gatunkowo tkanin i przepiękne wzory, które sprawiają, że zakup otulacza staje się czystą przyjemnością, jak to jest w przypadku kocyków dla niemowląt.