MagnetycznePuzzle magnetyczne od kiedy tylko pojawiły się na rynku stale cieszą się niesamowitą popularnością. Bezsprzecznie są zabawkami edukacyjnymi, które jako jedne z niewielu można zabrać ze sobą wszędzie bez obawy o pogubienie pojedynczych elementów. Świetne dla maluchów, idealne dla starszych dzieci podbijają serca zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Wśród zabawek magnetycznych nie mają sobie równych. Puzzle i układanki magnetyczne to zabawki i gry jednocześnie, w których dzieci zakochują się bez pamięci. Sprawdź i Ty! 

 

Puzzle magnetyczne - moc przyciągania 

Puzzle magnetyczne mają w sobie to coś, co przyciąga uwagę dzieci. Maluchy biorąc do rączek kolejne elementy układanki magnetycznej dla dzieci niemalże jak zaczarowani tworzą, zmieniają, dopasowują, przestawiają i łączą części w całość. Uśmiech z ust nie schodzi, a widząc swoje postępy i ułożone własnoręcznie konstrukcje motywowani są do dalszej zabawy. Dzieci porządkując pojedyncze komponenty układanki zauważają zależności rządzące puzzlami magnetycznymi. Na własnej skórze doświadczają przyciągania się elementów do siebie i do magnetycznych tablic dołączonych do zestawów. Początkowo nie rozumieją, jak to działa, ale wiedzą, że działa. Na teorię przyjdzie czas później, w szkole podstawowej. Jako wstęp do podstaw fizyki – niezastąpione. 
Kolejnym argumentem za tym, by wybrać puzzle magnetyczne to czysto praktyczne pobudki. Łatwiej się tego typu puzzle układa, nie odpadają i nie zepsujemy wszystkiego nieprzewidzianym nagłym uchem. Puzzle magnetyczne, a raczej ich elementy, rzadziej się gubią, co ma bardzo duże znaczenie zwłaszcza dla rodziców.

 

Magnetyzująca przyjemność 

 

Małe dziecko układając puzzle magnetyczne uczy się nowych rzeczy, podejmuje nowe działania, a przy tym odpoczywa i relaksuje się. W ten naturalny sposób podnosi poziom serotoniny i dopaminy w organizmie, czyli hormonów nazwanych hormonami szczęścia i przyjemności. W końcu ułożenie w całość kilkunastu elementów to nie lada satysfakcja dla kilkulatka, która nie dość, że poprawia humor i odpręża. To też motywuje do powtarzania określonego zadania i sięgania po kolejne, bardziej skomplikowane. Magnetyczna układanka magnetibook oferuje moc atrakcji zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców. Bogata oferta magnetibooków Janod proponuje postacie do układania, pojazdy, statki kosmiczne, dinozaury, a nawet naukę zegara, pór roku i alfabetu. Tak szeroki przekrój sprawia, że szukając prezentu dla 4 latka masz pewność, że zawsze trafisz w jego gusta. Co więcej, układanki magnetyczne dla dzieci to nie tylko praca stricte stolikowa. Pojedynczymi elementami można zdobić również sprzęt gospodarstwa domowego taki jak lodówka. Puzzle magnetyczne na lodówce, pralce, suszarce czy wannie wyglądają bardzo atrakcyjnie i cieszą oko nie tylko samego autora dzieła, ale także wszystkich domowników. Przyjemność i radość tworzenia nie ma końca.  Jest to też wygodna i polecana zabawa w pozycji pionowej co jest równie ważne w prawidłowym rozwoju 2-latka i 3-latka. 

Jeśli szukasz mądrego prezentu dla 4-latka koniecznie przeczytaj nasze propozycje - Najlepsze zabawki dla 4-latka 

 

Puzzle magnetyczne dla dzieci w każdym wieku 

Czy puzzlami magnetycznymi mogą się bawić dzieci w każdym wieku? Jasne, że tak. Począwszy od roczniaków przez dwulatków, trzylatków aż na dzieciach w szkole podstawowej kończąc. W naszym sklepie internetowym fabrykawafelkow.pl każdy rodzic znajdzie coś dla swojej pociechy! Wybór jest naprawdę ogromny. Puzzle magnetyczne Janod, drewniane puzzle magnetyczne Djeco, zestawy magnesów Auzou, układanki magnetyczne dla dzieci Egmont ToysScratch Europe czy Apli Kids to tylko przedsmak tego, co Fabryka Wafelków ma do zaoferowania najmłodszym. Znalezienie wymarzonych puzzli magnetycznych dla 2 latka, 4 latka czy 6 latka jeszcze nigdy nie było tak proste. 

 

Układanki magnetyczne i ich zalety edukacyjne 

 

Czy puzzle magnetyczne można nazwać zabawkami edukacyjnymi? Oczywiście, że tak. Już puzzle magnetyczne dla 2 latka mają swoje walory edukacyjne. Cała plejada specjalnie przygotowanych literek i cyferek magnetycznych zdobionych motywami zwierzęcymi czyni zabawę wyjątkowo ciekawą, a przy tym niezwykle wartościową. Puzzle magnetyczne Janod wyposażone są w kolorowe literki, z których można tworzyć proste słowa, a wykorzystując gotowe magnesy ze zwierzątkami, ubraniami, pojazdami itd. z innych zestawów od razu można je ilustrować. W ten sposób dzieci od najmłodszych lat poznają kształty liter, kojarzą je z odpowiednimi głoskami, a dzięki łączeniu słowa pisanego z konkretnym obrazkiem lub przedmiotem trenują pamięć wzrokową. Wykorzystanie słowa pisanego w zabawie to jedna z lepszych metod nauki czytania u maluchów. Warto dodać, że układanie pojedynczych elementów w rozmaitych konfiguracjach oraz łączenie składowych z różnych zestawów to także świetny trening analitycznego, logicznego myślenia oraz wspomaganie rozwoju wyobraźni. 

W codziennej kreatywnej zabawie nie trzeba poprzestawać tylko i wyłącznie na puzzlach magnetycznych. W Fabryce Wafelków posiadamy także puzzle drewniane i puzzle edukacyjne, które stanowią doskonałą alternatywę dla puzzli magnetycznych dla dzieci. 

 

Zabawki edukacyjne dla 3 latka

 

Wśród magnetycznych puzzli przygotowanych specjalnie z myślą o 3-latkach i starszych 4-latkach, 5-latkach i 6-latkach, nie sposób nie wspomnieć o grach magnetycznych i grach edukacyjnych. Chyba nie ma dziecka, które przeszłoby obojętnie obok stawiku pełnego magnetycznych rybek, które trzeba złowić specjalną wędką albo nie zwróciłoby uwagi na smakowity tort czekający na ozdobienie magnetycznymi słodkimi dodatkami. Dla którego kilkulatka atrakcyjna nie wydawałaby się tarcza wisząca na ścianie, drzwiach, drzewie czy płocie wraz z rzutkami czekającymi na oddanie rzutu? I wreszcie który dzieciak nie byłby zadowolony podróżując samochodem, mając do dyspozycji magnetyczne labirynty, grę magnetyczną Wyspa Skarbów czy łamanie tajnego kodu z grą Mastermind? Możliwości do wyboru w tej kategorii jest naprawdę sporo, a każda kolejna jest atrakcyjniejsza od poprzedniej. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą na fabrykawafelkow.pl. 


Układanka magnetyczna dla dziewczynki i dla chłopca 

 

Wszystkie dzieci uwielbiają układanki i to nie ulega wątpliwości. Dlatego też w naszym sklepie internetowym fabrykawafelkow.pl posiadamy uniwersalne układanki magnetyczne dla dzieci, którymi z powodzeniem może się bawić zarówno chłopczyk, jak i dziewczynka. W tej kategorii topową układanką jest układanka magnetyczna Rosa i Jim marki Little Dutch. Kuferek z 80 magnesami, 12 kart wzorów i przede wszystkim możliwość tworzenia najmodniejszych stylizacji dla głównych bohaterów Rosy i Jima dobrze znanych dzieciom z pięknych lalek marki to zestaw, od którego trudno jest się oderwać. 

Bogatą ofertą układanek magnetycznych dla dzieci może się także pochwalić francuska firma Janod. Magnetyczne puzzle - układanki Janod z serii Zwierzęta, 4 pory roku, Kształty, Drzewo, Emocje, Mój magiczny ogród czy Świat Baśni to imponujące propozycje dla dzieci obu płci. Podobnie puzzle magnetyczne Djeco tj. Zawody, Zwierzęta, Portranimo czy Kinoptic Roboty na pewno zachwycą dziewczynki i chłopaków. Wśród starszych dzieci robią furorę puzzle magnetyczne mapa świata Janod. To niezwykle ciekawa propozycja dla 7 latków, którzy są ciekawi świata i chcą go lepiej poznać. A dla tych dzieci, którzy wnikliwie chcą poznać ludzki organizm, francuski producent zabawek drewnianych, proponuje układankę magnetyczną ciało człowieka

W Fabryce Wafelków posiadamy również układanki magnetyczne dedykowane dla dziewczynek jak puzzle magnetyczne Ubieranka, Śmieszne buzie czy Kostiumy dla Dziewczynki oraz specjalnie z myślą o chłopakach magnetyczne układanki Kosmos, Pojazdy, Dinozaury, Śmieszne buzie oraz Kostiumy dla Chłopca również marki Janod. Polecamy!