Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Pieczątki i stempelki

Pieczątki dla dzieci to kreatywne zabawki, dzięki którym nuda nie zagrozi żadnemu maluchowi. Nie bez przyczyny zabawka ta cieszy się popularnością już od wielu lat. Stempelki rozwijają kreatywność, wyobraźnię i dają dużo frajdy. Dzięki nim możemy nie tylko ozdabiać laurki, listy czy kartki. Są też znakomitym elementem wielu codziennych kreatywnych zabaw. Ich niewielkie gabaryty sprawiają, że można je wszędzie ze sobą zabrać. Wizyta u babci, rodzinne spotkanie, urodziny będą dużo ciekawsze, jeżeli będziemy mieć pod ręką pieczątki dla dzieci. 

 

Pieczątki dla dzieci

Kiedyś pieczątki ograniczały się do drewnianych kolumienek z paroma kształtami albo samemu się robiło stempelki z ziemniaka. Dziś ta część zabawek kreatywnych przeszła dużą metamorfozę. Trudno uwierzyć w ilu formach i kolorach można kupić pieczątki dla dzieci. Stempelki mają dopasowane do wieku różne rodzaje i wielkości uchwytów. Występują w wersjach samo tuszujących lub z pudełeczkami kolorowych tuszy w komplecie. Drewniane wersje mają interesujące kształty i wzory. Jedną z ciekawszych opcji są stempelki do mas plastycznych. Jeżeli dorzucimy do tego zestaw kreatywny ze stempelkami, zyskamy pewność, że nasze dziecko będzie miało zajęcie zarówno podczas niepogody, jak i w trakcie codziennych zabaw.

 

Pieczątki i stemple dla dzieci, które pobudzą wyobraźnię

Zwykłej, jak wydawałoby się na pierwszy rzut oka pieczątki i stemple, można używać na bardzo wiele sposobów. Wiele producentów korzysta ze stempelków tworząc ciekawe zestawy kreatywne zrób to sam. Warto zachęcać dziecko do wymyślania ciekawych aktywności przy użyciu stempelków. Może to być zabawa w pocztę lub szkołę. Tworzenie własnych gier, kartek okolicznościowych, ramek i szlaczków. Młodsze dzieci za ich pomocą poznają różne kształty i kolory. Prace plastyczne to ważna część rozwoju, a kreatywność dzieci nie zna granic. Motywują do twórczego myślenia oraz ćwiczą koordynację ręka-oko. 

 

Stempelki dla najmłodszych

Maluchy uwielbiają testować wszystko za pomocą rączek. Stempelki dedykowane dla najmłodszych dzieci mają ergonomiczny kształt. W naszym sklepie znajdują się pieczątki o miękkich piankowych uchwytach dostosowanych do małych dłoni. Zestawy stempli z uchwytami dla najmłodszych Djeco dają ogromne możliwości kreatywnej zabawy. Samo tuszujące wersje oraz atrakcyjne formy to dodatkowy atut. Podczas zabawy z pieczątkami małe dzieci ćwiczą precyzję swoich ruchów. Ich rozwój ułatwi w przyszłości dziecku radzenie sobie z czynnościami wymagającymi manualnej sprawności. By utrzymać czystość i zabezpieczyć ubranka podczas robienia pieczątek w ofercie naszego sklepu znajdziecie wiele ciekawych fartuszków niezbędnych podczas kreatywnej zabawy w twórcę i malarza. 

 

Zestawy kreatywne ze stempelkami

Zestawy kreatywne ze stempelkami to ciekawa propozycja dla małych artystów. Stwarza ona możliwość zaprojektowania własnych postaci z zawartych elementów w zestawie. Marka Londji i Djeco mają różnego rodzaju zestawy kreatywne ze stempelkami, które wciągną dziecko w artystyczny świat na wiele godzin.

 

Stempelki dla dzieci sposób a nudę

Dlaczego stempelki to dobry pomysł na pozbycie się nudy? Wachlarz możliwości, jaki dają pieczątki dla dzieci, jest bardzo szeroki. Dzieci nie potrafią siedzieć bezczynnie. Ruch, obserwacja, zabawa to naturalny proces ich rozwoju. Bez tego będą się po prostu nudzić. Pieczątki pozwalają zająć nasze pociechy na dłuższy czas. Mogą posłużyć jako przepustka na tajną misję, a podstemplowane karteczki mogą posłużyć jako pieniądze w dziecięcym sklepiku. Zestaw stempli z elementami robotów czy zwierzętami otworzy każdemu dziecku ogromne pole wyobraźni. 

 

Stempelki dla chłopca i dla dziewczynki

Każde dziecko ma swoje ulubione zabawy czy postaci. Dziewczynki lubią obdarowywać bliskich pięknie ozdobionymi rysunkami oraz laurkami. Twój synek chciałby zbudować robota? A może samochód? Stempelki w Fabryce Wafelków pomogą jednym i drugim stworzyć niepowtarzalne dzieła dając jednocześnie poczucie satysfakcji i dumy ich twórcom.

 

Pieczątki i stemple w Fabryce Wafelków

Pieczątki, które oferuje Fabryka Wafelków, są uniwersalne. Zainteresują zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Można bawić się nimi na wiele sposobów. Z ich pomocą zrobimy zaproszenie na urodziny, laurkę czy nawet własną grę planszową. Są bezpieczne dla dziecka, a i producenci niektórych marek, jak to jest w przypadku stempelków Djeco, pomyśli o tym, by były łatwo zmywalne. Niewielki rozmiar pozwala dziecku wszędzie je ze sobą zabierać. Stempelki dostępne są w kilku wariantach:

 • Stempelki do masy plastycznej
 • Zestaw drewnianych stempelków
 • Zestawy kreatywne do tworzenia własnych obrazków
 • Samo tuszujące stempelki
 • Pieczątki dla różnych grup wiekowych. Dobrze dobrany uchwyt ułatwi dziecku wygodne użytkowanie zabawki.

W naszym sklepie, Fabryka Wafelków  oferujemy stempelki dla dzieci takich firm jak Djeco, Londji czy Janod.

Po pieczątki oraz zestawy kreatywne wysokiej jakości zapraszamy na stronę fabrykawafelkow.pl gdzie z pewnością znajdziecie idealny prezent dla 2-latka, 3-latka czy też starszych dzieci dla  4-latka.
Poniżej przedstawiamy pomysły na ciekawe zabawy pieczątkami. 

Przykładowe zabawy stempelkami

 • Tworzenie kartek okazjonalnych, zaproszeń, zdobienie pamiętników, zeszytów
 • Pieniądze do zabawy w sklep. Podziel kartkę na kwadraty, każdy podstempluj. 
 • Gra planszowa. Ustalcie z dzieckiem co robić, gdy stanie na danym znaczku. Na przykład na zwierzątku powiedzieć jaki wydaje odgłos.
 • Zorganizować tajne misje. Tylko dziecko ze stempelkiem na dłoni może być agentem.
 • Konkurs na najciekawszy obrazek ze stempelków.
 • Tablica motywacyjna. Za dobre zachowanie lub wypełnienie obowiązku dziecko przybija pieczątkę. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości dostaje nagrodę.
 • Poczta. Podbijanie listów.
 • Tworzenie gier typu memo lub domino.