Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Sortery

Sortery są zabawkami, które jednocześnie uczą i bawią. Mają ogromne walory edukacyjne, gdyż głównych ich celem jest nauka kształtów, kolorów i dopasowywanie poszczególnych elementów do odpowiednich otworów. Dzięki sorterom dzieci uczą się rozróżniać kształty i kolory. Popełniając początkowo błędy, uczy się logicznego myślenia. W ten sposób ćwiczy pamięć i koncentracje co korzystnie wpływa na jego rozwój. Tego typu zabawki stymulują zmysły i pomagają aktywnie poznawać świat. Dzięki nim dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię. Aby stymulować prawidłowy rozwój maluszka, warto zakupić sorter już kilkumiesięcznemu dziecku.

Sortery dla niemowląt

Sorter jest zabawką, którą może bawić się już 6-miesięczne niemowlę. Wśród bogatej oferty zabawek dla niemowląt sortery różnego rodzaju stanowią sporą pulę zabawek edukacyjnych, które oferujemy w Fabryce Wafelków. Zabawka sorter dla dzieci charakteryzuje się dużymi otworami, które służą do wkładania miękkich elementów, o różnych kształtach i kolorach. Maluszek początkowo zainteresowany jest tylko włożeniem rączek do otworów, a zabawki do buzi. Nie powinno to martwić rodziców, ponieważ jest to normalny etap rozwoju. Miękkie sortery dla niemowlaka mogą również stymulować wzrok maluszka poprzez kontrastowe elementy. Tego typu układanki i sortery mają wiele funkcji stymulujących zmysły. Szeleszczące, grzechoczące, a nawet piszczące części zabawki są dla niemowląt dodatkową atrakcją. Miękkie sortery wykonane są z bezpiecznych dla dziecka tkanin, które można łatwo wyczyścić. Inne zaś jak pierwszy sorter Plan Toys, wykonany jest z drewna, które dziecko może brać też do buzi. Prosta forma i duża ilość otworów na pewno zachęcą niemowlę do zabawy.

 

Sortery dla dzieci

Wielu rodziców zastanawia się, dlaczego warto zakupić sorter dla dziecka. Odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ wspiera rozwój małej i dużej motoryki. Maluszek poprzez zabawę ćwiczy także koncentrację i logiczne myślenie. Dziecko uczy się rozwiązywać problemy i uczy się na swoich błędach a to najlepsza droga do zapamiętania kształtów i kolorów. 

W ofercie naszego sklepu Fabryka Wafelków znajduje się wiele ciekawych uładanek i sorterów. W bogatej kategorii zabawek drewnianych znajdziemy sortery drewniane, które cieszą się ogromnym powodzeniem, zwłaszcza te marki Janod i Little Dutch.  
Godne uwagi są sortery Fat Brain Toys przeznaczone dla dzieci z różnych grup wiekowych. Sorter dla niemowlaka z tej firmy, który szczególnie polecamy, to elastyczna kostka sorter  Fat Brain Toys. Wszystkie elementy tej zabawki wykonane są z miękkiego silikonu, który jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Dodatkowo zapewnia walory sensoryczne - każdy element ma inne wypustki i różne kryje dźwięki. Dzięki temu, jest to idealna zabawka dla niemowląt.

Dla starszych dzieci polecamy sorter Fat Brain Toys fabryka kształtów. Wyposażony jest w dziesięć różnych elementów do wkładania i tylko cztery otwory, których kształt można zmieniać po naciśnięciu przycisku. Dzięki temu maluch uczy się logicznego myślenia i stymuluje koordynację ręka- oko.

 

Sorter jako pierwsza zabawka edukacyjna

Zabawki edukacyjne uatrakcyjniają zabawę i stymulują prawidłowy rozwój dziecka. Dostępne w Fabryce Wafelków sortery dla dzieci uczą dopasowywania kształtów poprzez włożenie elementu do właściwego otworu. Mają różne kształty i kolory. Najprostsze modele to pudełka z otworami. Producencie zabawek prześcigają się w swojej kreatywności i proponują sortery drewniane dla rocznego dziecka ale i sortery  o wielu różnych kształtach i kolorach, np. ciężarówka, trójkąt, piesek oraz pchacz i jeździk 2w1.
Ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem jest zaproponowany przez markę B.Toys sorter dźwiękowy. Sorter kształtów z ciekawym efektem dźwiękowym, stymuluje słuch dziecka nagradzając go pohukiwaniem sowy, gdy element znajdzie się w odpowiednim miejscu. 

 

Jaki sorter wybrać?

Sorter, jak każda zabawka, powinien być dopasowany do wieku dziecka. Dla niemowląt polecamy miękkie pluszowe modele. Najczęściej mają trzy elementy przywiązane sznurkiem do miękkiej kostki z otworami. Ten rodzaj sorterów sprawdzi się u niemowląt od 5-6 miesiąca życia. Sorter dla rocznego dziecka powinien mieć więcej otworów, do których dziecko musi dopasować właściwe elementy. Świetnym rozwiązaniem dla rocznego dziecka jest drewniany jeździk i pchacz z sorterem. Wykonany jest z wysokiej jakości drewna pomalowanego ekologiczną farbą. Wspiera rozwój ruchowy i małą motorykę dziecka. Dzięki swojej wielofunkcyjności drewniany sorter posłuży dziecku na kilka lat użytkowania.

U starszych dzieci świetnie sprawdzą się skomplikowane sortery, np. z cyframi lub literami. Dzięki temu dziecko uczy się nowych rzeczy, rozwijając jednocześnie wyobraźnię i umiejętność logicznego myślenia.

Na naszej stronie FabrykaWafelków.pl mamy bardzo duży wybór różnych sorterów dla dzieci. Gdy kupujesz zabawkę dla dziecka, to warto wziąć pod uwagę materiał, z którego jest wykonana. W Fabryce Wafelków mamy w sprzedaży sortery drewniane i plastikowe. Mają najczęściej fantazyjny kształt oraz wiele funkcji m.in. dźwięk. Natomiast drewniane sortery są ekologiczne i bardzo trwałe.

 

Sortery w Fabryce Wafelków

W ofercie sklepu Fabryka Wafelków znajdziesz duży wybór sorterów dla dzieci. Wszystkie zabawki dostępne w naszym sklepie są wykonane z wysokiej jakości bezpiecznych dla dzieci materiałów. Sorter zakupiony w Fabryce Wafelków na pewno zapewni  maluszkowi fantastyczną zabawę oraz wesprze Jego prawidłowy rozwój!