Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Zabawki Sensoryczne

Little Dutch, Piłeczka sensoryczna
Wzór: Baby bunny
56,59 zł 69,00 zł
Sassy, Piłka z wypustkami 6 m+
67,15 zł 79,00 zł
Tiamo Miffy Kostka Sensoryczna Fluffy Pink

72,16 zł 88,00 zł
Miękkie kregle pastelowe
43,58 zł 53,00 zł
Fat Brain Toy, Przewrotki TumbleRoos
78,98 zł 104,00 zł
Filibabba, Piłka sensoryczna Pil - Pistachio
76,68 zł 89,00 zł
Filibabba, Piłka sensoryczna Nor - Melon
76,68 zł 89,00 zł

Zabawki sensoryczne 


Zabawki sensoryczne to obecnie jedne z najczęściej kupowanych zabawek dla niemowląt. To absolutne must have w wyprawce niemowlęcej i niezaprzeczalnie jedne z topowych prezentów dla kilkulatków. Co wyróżnia zabawki sensoryczne? Z pewnością to, że nie tylko są bardzo atrakcyjne wizualnie i zapewniają dzieciom świetną zabawę, ale przede wszystkim wspierają ich rozwój. Dzięki nim dzieci stymulują wzrok, słuch, dotyk, węch, a nawet smak, czyli zmysły potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

 

Dlaczego rozwój sensoryczny jest tak ważny? 

 

Od kiedy dziecko przychodzi na świat każdego dnia zostaje poddane ogromnej ilości wrażeń sensorycznych. W jednym momencie noworodek musi przyzwyczaić się do pieluchy i ubrania, nowych dźwięków i zapachów, zmiennego oświetlenia i wszystkich czynności pielęgnacyjnych. Dla niedojrzałego jeszcze układu nerwowego nie jest to łatwe zadanie, ponieważ musi zebrać, przetworzyć i zintegrować docierające do niego bodźce, by w adekwatny sposób odpowiedzieć na nie. Im więcej doświadczeń, tym lepsza integracja, czyli współpraca między zmysłami. Jak zatem wspomagać maluchy? Stymulować sensorycznie czyli stwarzać niemowlakowi takie warunki, by jego zmysły w naturalny sposób mogły odbierać bodźce płynące z otoczenia. Przez stymulację sensoryczną rozumie się delikatne kołysanie, bujanie, przytulanie, noszenie, częste zmiany pozycji, karmienie piersią, wieczorną kąpiel, przyjemny masaż czy śpiewanie piosenek. Świadoma stymulacja wspiera rozwój dziecka wpływając pozytywnie na korę mózgową. To dzięki prostym aktywnościom  w mózgu malucha wytwarzają się kolejne połączenia nerwowe. Wszystko to powoduje, że maluch poznaje swoje ciało i otaczającą go przestrzeń, lepiej funkcjonuje, zyskuje poczucie bezpieczeństwa, wchodzi w bliższe relacje z innymi. Rozwój sensoryczny to okres, w którym dziecko uczy się odbierać i interpretować bodźce zmysłowe. Jest to bardzo ważny etap w życiu każdego dziecka, ponieważ dzięki temu maluch może lepiej poznawać swoje ciało i otoczenie. Rozwój sensoryczny obejmuje również naukę regulacji emocji oraz budowania bliższych relacji z innymi.
Stymulacja sensoryczna noworodków poprzez zabawki sensoryczne dla niemowląt to najlepszy sposób na wspieranie ich rozwoju. Dzieci, które mają bogaty kontakt z różnorodnymi bodźcami sensorycznymi, są bardziej pewne siebie i łatwiej nawiązują bliskie relacje. Są także bardziej otwarte na nowe doświadczenia i łatwiej się uczą. Dlatego tak ważne jest by podsuwać zabawki sensoryczne dla niemowlaka. Nasuwa się pytanie od kiedy warto   proponować tego typu zabawki?

 

Zabawki sensoryczne od kiedy?

Najprostsze zabawki sensoryczne, czyli takie, które stymulują jeden zmysł, można pokazywać maluszkowi już od pierwszych tygodni życia. Kierując się zasadą, że mniej znaczy więcej warto inwestować w sprawdzone i bezpieczne zabawki dla niemowląt takie jak przytulanki dla niemowlątgrzechotki czy gryzaki. Świetnymi zabawkami sensorycznymi dla niemowlaka są zabawki kontrastowe, które  idealnie stymulują wzrok dziecka już od pierwszych dni życia. Kiedy maluch zacznie być bardziej aktywny, opanuje umiejętność chwytania zabawek i zacznie balansować swoim środkiem ciężkości na tyle skutecznie, by zmienić pozycję ciała można wprowadzać zabawki sensoryczne stymulujące maksymalnie dwa zmysły. Bogatą ofertę produktów z kategorii zabawek sensorycznych znajdziecie na  fabrykawafelkow.pl .

Wśród nich są :
- klocki sensoryczne,
- piłki sensoryczne,
- książeczki sensoryczne,


Warto wiedzieć, że zabawki sensoryczne  dla niemowląt to nie tylko fajna rozrywka, to także doskonały sposób na  stymulowanie ich rozwoju. Zabawa takimi produktami pomaga w  kształtowaniu się umiejętności motorycznych i koordynacji ruchowej. Sensoryczne zabawki służą do stymulowania i ćwiczenia zmysłów. Są to więc produkty, które pomagają dzieciom w  kształtowaniu się umiejętności motorycznych i koordynacji ruchowej. Dziecko chwytając doznaje różnych faktur, a także uczy się rozróżniać przedmioty. Warto pamiętać, że takie zabawki powinny być bezpieczne i odpowiednie dla danego wieku dziecka.

Zabawki sensoryczne dla niemowląt są bezpieczne i mogą być używane już od pierwszych dni życia. Dodatkowo pozytywnie wpływają na  rozwój mowy i językowy oraz uczą koncentracji i cierpliwości. Zabawki sensoryczne to idealny prezent dla każdego dziecka.

 

Jakie zabawki sensoryczne dla niemowląt?

Pierwszy rok życia dziecka to okres najintensywniejszego rozwoju sensomotorycznego. To czas, kiedy z noworodka całkowicie uzależnionego od rodziców rośnie maluch, który zaczyna samodzielnie się poruszać i eksplorować otaczającą go przestrzeń. Zabawki, które znajdują się w jego zasięgu powinny mu w tej przygodzie wiernie towarzyszyć, a poprzez swoje walory sensoryczne wspierać jego rozwój. Nie bez powodu największym zainteresowaniem w tej kategorii zabawek sensorycznych cieszą się gryzaki, piłeczki sensoryczne i książeczki sensoryczne. Coraz większą popularność zyskują także szeleściki, przytulanki, lustereczka, miękkie klockizawieszki do wózka lub fotelika i grzechotki.

 

Gryzaki czyli uczta dla podniebienia

Nie od dziś wiadomo, że maluchy poznają świat przez dotyk ust i języka. W związku z tym, że wnętrze jamy ustnej jest bardzo wrażliwe i dobrze unerwione wszystko co znajduje się w zasięgu małych rączek ląduje natychmiast w buzi. Właśnie dlatego gryzaki dla niemowląt doskonałe w swej prostocie idealnie stymulują dotyk i wzrok. Różnorodność materiałów z jakich zostały wykonane od drewna przez gumę, silikon aż po kauczuk sprawia, że maluchy wprost je uwielbiają. Gryzaki są nie tylko jednymi z ulubionych zabawek sensorycznych, którymi do woli można manipulować rączkami ćwicząc małą motorykę, ale także są odpowiedzialne za misję ratunkową podczas ząbkowania. Wykonane z drewna lub kauczuku, posiadają wypustki i stymulują ce struktury, które masują dziąsła.  Służą one także do stymulowania rozwoju małej motoryki i ćwiczenia chwytania. 

 

Piłeczki sensoryczne – moc wrażeń dotykowych 

 

Dzieci uwielbiają piłeczki, ponieważ można nimi do woli rzucać i nigdy dwa razy nie odbiją się tak samo. Co więcej jeżeli mają różne faktury i liczne wypustki można je bez końca smakować. A kiedy w grę wchodzi żywa kolorystyka i zmienny ciężar to w efekcie uzyskujemy jedną z lepszych zabawek sensorycznych dla dzieci już od pierwszych miesięcy życia. Piłeczki sensoryczne sprawdzają się jako nieodłączni towarzysze podłogowych aktywności, długich spacerów i wieczornych kąpieli. Są zabawkami sensorycznymi, które są bardzo trwałe i łatwo utrzymać je w czystości. 
Piłeczki sensoryczne to praktyczny dodatek do codziennych aktywności. Można je używać podczas spacerów. Są one także świetnym urozmaiceniem kąpieli. Dzieci mogą bawić się nimi, a jednocześnie rozwijać swoje zmysły dotykowe. Piłeczki sensoryczne to także idealne zabawki sensoryczne dla 3 latka z nadwrażliwością sensoryczną. Zazwyczaj są one niewielkie, miękkie  wykonane z elastycznego materiału. Są one przeznaczone do masażu i stymulowania zmysłów dotykowych. Możemy nimi masować ciało, stopy, plecy dając dziecku odpowiednich doznań. Piłeczki mogą się różnić kształtem, rozmiarem i fakturą. Dzięki temu można dopasować je do potrzeb dziecka.

 

Książeczki sensoryczne dla najmłodszych jako bajki tkaniną pisane

 

Dlaczego tkaniną? Ponieważ do stworzenia oryginalnych książeczek sensorycznych wykorzystuje się najlepsze jakościowo tkaniny. Od naturalnej bawełny przez filc, tiul, welur, szyfon, jedwab aż po tkaniny pluszowe. Mnogość faktur od miękkich przez śliskie, gładkie, aksamitne, chropowate i szeleszczące w połączeniu z wypustkami, wstążeczkami, rzepami i gryzakami oraz przepiękną kolorystyką dają całą masę wzrokowych, dotykowych i słuchowych wrażeń. Wśród zabawek sensorycznych dla dzieci książeczki sensoryczne zdecydowanie zajmują wysokie miejsca w rankingach. Mimo, że każda jest inna i na swój sposób wyjątkowa to wszystkie są równie wartościowe. Książeczki sensoryczne to idealny prezent dla najmłodszych, które uwielbiają dotykać, słuchać i oglądać.  Zawierają one różnorodne elementy, które pobudzają zmysły dziecka i sprawiają, że jest ono bardziej zaangażowane w lekturę. Książeczki tego typu można kupić w naszym sklepie, a wśród nich mamy bogatą ofertę marek Jellycat, Mom's care czy Little Dutch

 

Zabawki wspomagające sensorykę u rocznego dziecka

 

Co można kupić rocznemu dziecku w prezencie urodzinowym? - specjalnie dedykowane pod tą okazję zabawki sensoryczne dla rocznego dziecka. Dlaczego? Bo w tej kategorii nie ma prezentów nietrafionych, a wybór jest naprawdę ogromny. A może też dlatego, że łączą przyjemne z pożytecznym czyli stymulację przez zabawę? A może właśnie i przede wszystkim dlatego, że jako jedyne zabawki sensoryczne dla rocznego dziecka dają możliwość odbycia niekończącej się podróży do krainy różnorodnych faktur, miłych w dotyku tkanin, atrakcyjnych dla oka kolorów i niebanalnych kształtów. Dzięki zabawkom sensorycznym maluchy doświadczają, eksperymentują, tworzą, próbują, uczą się własnego ciała i poruszania się w przestrzeni, a także poznają związki przyczynowo-skutkowe. Zabawki sensoryczne dla rocznego dziecka dostępne na fabrykaprezentow.pl to okazały wybór układanekpiramideksorterówstolików edukacyjnych, pchaczy, jeździków, wieży czy bąbelków tylko renomowanych marek. Tutaj z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zabawki sensoryczne to takie, które poprzez swoje właściwości fizyczne i dźwiękowe wpływają na rozwój dziecka. Pomagają mu one odkrywać świat i uczą się nowych rzeczy.

 

Zabawki sensoryczne dla 3 latka 

 

3 latek jest ciekawy świat, odkrywania i poznawania nowych rzeczy. Zabawki sensoryczne są idealne dla 3 latka, który lubi eksplorować i dotykać różnych przedmiotów. Pomagają także w tworzeniu więzi między rodzicami a dzieckiem. Zabawki sensoryczne to nie tylko pluszaki i piłki, ale także narzędzia do masażu, kolorowe klocki i instrumenty muzyczne. Wszystkie te zabawki pomagają dziecku rozwinąć umiejętności motoryczne, poznawać nowe smaki i zapachy oraz ćwiczyć koordynację oko-ręka.

Oto kilka propozycji zabawek sensorycznych dla 3 latka:
pop it  Fat Barin toys 
sensoryczna kula z piłkami B.toys
Butelka sensoryczna DIY

Klocki jeżyki Bristle Blocks 
Pająk książeczka sensoryczna 

Warto pamiętać o stymulowaniu sensorycznym przedszkolaka. Zabawki sensoryczne dla 3 latka pomagają w rozwoju dziecka, uczą go nowych rzeczy i pomagają mu się lepiej bawić. To idealny sposób na stymulowanie rozwoju dziecka. 

 

Jakie zabawki sensoryczne wybrać?

Kryterium, które w pierwszej kolejności należy brać pod uwagę wybierając zabawki sensoryczne jest wiek dziecka, dla którego mają być przeznaczone. Chodzi o to, by zbyt wcześnie nie wprowadzać maluchom zabawek, które stymulują jednocześnie więcej niż dwa zmysły, ponieważ może to spowodować przestymulowanie. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia bezpieczeństwa i certyfikaty jakości oferowanych produktów. Na naszej stronie znajdą Państwo zabawki sensoryczne renomowanych marek, które przez lata zapracowały sobie na pozytywną opinię konsumentów, m.in. Mom’s Care, B.ToysFat Braun Toys. O doskonałości ich produktów można się przekonać wybierając unikalne zabawki z kategorii zabawek sensorycznych dla niemowlaka, dla rocznego dziecka, 2-latka, 3-latka itp. dostępnych w naszej ofercie.