Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Nocniki, nakładki WC, podesty

Nocnik turystyczny Potette Plus 2w1
Kolory: Biały
149,00 zł
Beaba, Nocnik z wyjmowanym wkładem Night Blue
86,61 zł 105,00 zł
Beaba, Nocnik z wyjmowanym wkładem Light Mist
86,61 zł 105,00 zł
BabyBjorn, nocnik Smart - niebieski
126,00 zł 140,00 zł
BabyBjorn, nocnik fotelik - różowy
157,50 zł 175,00 zł
BabyBjorn, nocnik fotelik - ciemny zielony
157,50 zł 175,00 zł
BabyBjorn, nocnik fotelik - niebieski
157,50 zł 175,00 zł

Nocnik dla dziecka jest przedmiotem bardzo ważnym w życiu każdego maluszka. Dzięki niemu Twoja pociecha pożegna się z pieluchą i rozpocznie samodzielny trening czystości. Nocnik dla dziecka powinien być wygodny, łatwy w utrzymaniu czystości oraz estetycznie wykonany. Dzięki temu dziecko będzie chciało z niego skorzystać. Dla najmłodszych dzieci polecamy nocnik z oparciem, który zapewni maluszkowi stabilizację. Dla większych pociech proponujemy nakładkę na sedes, dzięki której poczuje się doroślej. Pielęgnację dziecka w czasie podróży jest niebawem kłopotliwa, dlatego dla większych maluszków polecamy nocniki turystyczne.

Nocnik dla dziecka, nakładki WC i podesty

W Fabryce Wafelków można znaleźć bardzo duży wybór nocników dla chłopczyków i dziewczynek. W bogatej ofercie naszego sklepu są również nocniki turystyczne z biodegradowalnymi wkładami. Dzięki temu nie trzeba martwić się, gdy dziecko będzie chciało skorzystać z toalety. Dla nieco starszych maluszków oferujemy nakładki na sedes i podesty. Dzięki temu pociecha będzie mogła samodzielnie skorzystać z toalety.


Nocnik dla dziecka, od kiedy zacząć?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy zacząć sadzać dziecko na nocniku. Jeśli maluszek za wcześnie zostanie posadzony na nocniku, to nauka samodzielności zakończy się niepowodzeniem. Zdarza się, że rodzice sadzają z powodzeniem na nocnik roczne dziecko. Jest to spowodowane wytrenowaniem nawyku, a nie umiejętnością korzystania z nocnika. Według badań dziecko między 18 a 24 miesiącem życia jest w stanie zapanować nad zwieraczami. W tym czasie, przejście na nocnik powinno zakończyć się sukcesem. Warto sadzać dziecko tuż po południowej drzemce, wówczas mamy większe szanse, iż zaraz po śnie zrobi siusiu, a to zmotywuje maluszka do dalszych prób. 

Gdy malec jest gotowy, to powinien sygnalizować potrzebę. Dziecko najczęściej czuje, gdy się załatwia, dlatego szuka ustronnego miejsca. Wielu pedagogów zaleca naukę korzystania z nocnika, gdy jest ciepło. Dzięki temu można uniknąć przeziębienia (zimą dziecko zmoczy całą stertę ubrań). Zatem wiosna to idealny czas, by zacząć przygodę z nocnikiem. Latem zaś warto przejść już do regularnego treningu czystości. 


Jaki powinien być dobry nocnik? 

Wybierając nocnik dla swojego dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • materiał- powinien być bezpieczny dla dziecka BPA Free;
  • kształt- im prostszy, tym lepiej, aby czyszczenie było bezproblemowe;
  • ergonomiczny kształt - daje wygodę podczas siedzenia;
  • wyjmowana wkładka, która ułatwia czyszczenie;

W Fabryce Wafelków szczególnie polecamy nocniki szwedzkiej marki BABYBJÖRN. Nie zawierają PVC, BPA, ftalanów, kadmu, ołowiu ani chloru. Rodzice bardzo chętnie kupują Babybjorn nocnik z oparciem, ponieważ jest bardzo stabilny. Dzięki temu bardzo łatwo przekonać maluszka do korzystania.

 

Nocnik dla dziecka, jaki wybrać? 

W ofercie sklepu Fabryka Wafelków jest bardzo duży wybór przedmiotów, które ułatwiają nauczenie dziecka samodzielniej higieny. Nocnik dostępny jest w wielu kolorach, w wersji z oparciem lub bez. U nas można zakupić nocnik z wyjmowanym wkładem, który ułatwia czyszczenie. Dla maluszka 18+ miesięcy polecamy nocnik z oparciem. Dzięki temu dziecku jest wygodniej z niego korzystać. Rodzicom, którzy preferują wielofunkcyjne rozwiązania, polecamy nocnik turystyczny 2w1. Dzięki zastosowaniu jednorazowych wkładów nakładka na sedes zmienia się w nocnik turystyczny. 

 

Jaki nocnik dla chłopca?

Nocnik powinien być przede wszystkim wygodny oraz wykonany z trwałego i bezpiecznego dla dziecka materiału. Nocnik dla chłopca powinien być zabudowany z przodu. Jest to bardzo istotny element, by nie doszło do przypadkowego zalania. W ofercie naszego sklepu można znaleźć kolory nocników idealne dla chłopców: niebieski, ciemnozielony, biały i żółty. Do nocnika warto zakupić podest, który ułatwi higienę rąk. 


Nocnik turystyczny 

Nocnik turystyczny z biodegradowalnymi wkładami jednorazowymi jest gadżetem, który przyda się w każdej podróży. Gdy dziecko będzie musiało wyjść za potrzebą. Dzięki temu, nawet gdy nie będzie, gdzie lub sanitariaty będą brudne, to maluch może w higieniczny sposób załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Nocnik turystyczny jest produktem wielorazowego użytku o niewielkich rozmiarach. Dzięki temu świetnie zmieści się do damskiej torebki. Do nocnika polecamy jednorazowe wkłady biodegradowalne zawierające wkłady absorbujące zapach. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy niepotrzebnego stresu, gdy nagle usłyszymy: mamo siusiu! 

Nakładka na sedes 

Dziecko kojarzy korzystanie z toalety z dorosłością. Dlatego zamiana nocnika na nakładkę sedesową jest kolejnym etapem w rozwoju malucha. Dzięki temu Twoja pociecha poczuje się w pełni niezależna. W naszym sklepie Fabryka Wafelków mamy bardzo duży wybór nocników i nakładek sedesowych. Ich ergonomiczny kształt sprawia, że zapewniają komfortowe korzystanie z toalety. Aby ułatwić dziecku tę czynność, to warto zakupić podest. Dzięki któremu dziecko bez trudu samodzielnie skorzysta z toalety.


Nocniki dla dzieci w Fabryce Wafelków

W naszym sklepie Fabryka Wafelków można znaleźć wiele różnych modeli nocników dla dzieci. Polecamy szczególnie nocniczki szwedzkiej marki Babybjorn, jak również wygodne w użytkowaniu nocniki Beaba. Te ostatnie, zaprojektowane we Francji mają wygodne rozwiązanie, jakim jest antypoślizgowy spód. Zapobiega to przesuwaniu się nocnika po śliskich kafelkach łazienkowych. W naszym sklepie można zakupić różne modele nocników zarówno jednej, jak i drugiej marki. Dla maluszków szczególnie polecamy nocnik z oparciem. Dzięki temu rodzic wie, że jego pociecha siedzi stabilnie. Dla starszych dzieci polecamy nakładki szwedzkiej marki Babybjorn. Do kompletu można zakupić podest w pasującym kolorze. Dzięki temu starsza pociecha nie będzie bała się samodzielnie korzystać z toalety. Dla starszego dziecka proponujemy nocnik w kształcie toalety, np. marki Skip Hop. Taka mini toaleta, niczym nie odbiega od standardowej. Posiada nawet dźwięk niczym spłukanie wody w ramach nagrody za dobrze wykonaną robotę ;)