Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Kosze Mojżesza

Lista wyprawkowa

kompendium wiedzy dla przyszłej mamy zatwierdzony przez położne

Przygotuj wyprawkę
Childhome, Pokrowiec na kosz Mojżesza w maski
143,34 zł 199,00 zł
Childhome, Pokrowiec na kosz Mojżesza szary
150,11 zł 199,00 zł
Przeczytaj na naszym blogu

Kosze Mojżesza to rodzaj łóżeczek o owalnym kształcie i niewielkich rozmiarach stworzony w celu zapewnienia maksymalnego komfortu snu dzieciom już od pierwszych dni życia. Materiały, z których powstają kosze Mojżesza to głównie trawa morska, łuski kukurydziane czy sznurek bawełniany. Są one bezpieczne i przyjazne dla niemowląt już od pierwszych dni. Dzięki nim kosze Mojżesza mają tak charakterystyczny, ponadczasowy i niepowtarzalny design pasujący do każdego wnętrza. Idealnie komponują się w pokoju dziecięcym w stylu Boho. Połączenie miękkiego, a zarazem przytulnego środka, z wysoką i stabilną zabudową zewnętrzną, zapewnia spokój i poczucie bezpieczeństwa zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

 

Kosz Mojżesza co to jest? 

Kosz Mojżesza to idealna alternatywa dla przystawki czy łóżeczka dla dziecka na pierwsze miesiące życia. To od niego najlepiej rozpocząć kompletowanie wyprawki, jeśli chcemy mieć gwarancję pełnego komfortu fizycznego i psychicznego naszego dziecka podczas wypoczynku.

Prosta konstrukcja opiera się na niewielkich rozmiarach, owalnym kształcie oraz wysokich ściankach. Małe gabaryty pozwalają na umieszczenie kosza Mojżesza w dowolnym miejscu. Uszy znajdujące się po bokach ułatwiają przenoszenie kosza pomiędzy pomieszczeniami. Należy pamiętać, aby kosz stawiać na płaskiej powierzchni i pod żadnym pozorem, nie przenosić w nim dziecka.

Kosz Mojżesza jest również idealnym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują. Bez problemu przewieziemy go nawet w niewielkim samochodzie. Pobyt u dziadków czy weekendowy wyjazd za miasto nie będzie nastręczał problemów typu „gdzie położyć dziecko”


Kosz Mojżesza przytulne pierwsze łóżeczko 

Wyspane niemowlę to spokojne i zadowolone dziecko. Pierwsze miesiące niemowlę spędza w większości w pozycji leżącej. W tym ułożeniu nie tylko śpi, ale przede wszystkim odpoczywa. Dlatego tak istotny jest wybór pierwszego łóżeczka. Kosz Mojżesza z materacykiem to znakomita alternatywa standardowego łóżeczka. Niemowlę po przyjściu na świat potrzebuje poczucia bezpieczeństwa. W stworzeniu warunków podobnych do tych, które miał w brzuchu pomoże nam kosz Mojżesza z materacykiem. To przenośne miejsce do odpoczynku zapewni:

 • niewielką przestrzeń, która pomaga poczuć się pewnie, bezpiecznie i spokojnie,
 • miękki środek, otaczający maluszka z każdej strony gwarantuje przytulność, 
 • wygodny materacyk wspomaga spokojny i zdrowy sen,
 • lekkie zaciemnienie wynikające z podwyższonych, zabudowanych ścianek daje przyjemny półmrok,
 • ograniczoną możliwość urazów (dziecko nie uderzy się o twarde szczebelki. Nie włoży w nie rączki czy nóżki).


Kosz Mojżesza i jego zalety

Korzyści, jakie płyną z posiadania kosza Mojżesza z materacykiem, są niezliczone. Wśród nich kilka, które zasługują na uwagę:

 • małe gabaryty pozwalające na zaaranżowanie go na dowolnej przestrzeni niezależnie od metrażu,
 • mobilność - lekki o niedużych rozmiarach pozwalających na łatwe przenoszenie pomiędzy pomieszczeniami tak, aby dziecko mogło być blisko rodzica.
 • przytulność i poczucie bezpieczeństwa wynikające z jego budowy,
 • alternatywa dla łóżeczka turystycznego,
 • bezpieczeństwo użytkowania. Nie posiada twardych elementów grożących urazem,
 • waga. Po porodzie kobieta powinna ograniczyć dźwiganie. Kosz Mojżesza jest lekki i łatwy do przenoszenia dzięki szerokim uszom na bokach,
 • po umieszczeniu na specjalnym stojaku może służyć jako dostawka do łóżka. Natomiast specjalne płozy szybko przemienią kosz w kołyskę,
 • szeroki wybór akcesoriów do stworzenia indywidualnego wyglądu naszego kosza Mojżesza (prześcieradła, pokrowce, stojaki).


Kosze Mojżesza ze stojakiem

Kosz Możesza można osadzić na specjalnym dedykowanym dla niego stojaku. Jest to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu mamy ułatwiony dostęp do maluszka . Kosz wiklinowy stoi wówczas na odpowiedniej wysokości, dzięki czemu nie wymusza nieprawidłowej pozycji ciała przy wyciąganiu i wkładaniu dziecka do środka. Jest to bardzo istotne szczególnie w czasie połogu, kiedy organizm kobiety dochodzi do siebie po porodzie.

W naszej ofercie znajdują się również stojaki z funkcją bujaczka. Łagodne ruchy bujania działają na niemowlę kojąco, a kosz Mojżesza przybiera wówczas funkcję kołyski. Stelaż w formie kołyski cieszy się ogromnym powodzeniem i często jest wybierany zamiast tradycyjnego stojaka na kosz Mojżesza.


Kosze Mojżesza rodzaje i akcesoria

Kosz Mojżesza może być wyprodukowany z różnego rodzaju materiałów. Należą do nich surowce pochodzenia naturalnego takie jak wiklina, trawa morska, łuski kukurydziane czy sznurek bawełniany. Od jakiegoś czasu doszły do tego również kosze z tworzywa o właściwościach antybakteryjnych i antyalergicznych. Niezależnie od wybranego rodzaju, wszystkie modele gwarantują wyjątkowy design, połączony z funkcjonalnością. W asortymencie sklepu Fabryka Wafelków znajdują się kosze Mojżesza czołowych producentów, takich jak:

Bardzo istotną rolę w koszu Mojżesza odgrywa materacyk. Jest on zawsze w zestawie  z koszem aby zapewnić pełen komfort użytkowania.  Warto zaopatrzyć się do tego w komplet prześcieradeł do gondoli (pasują one również do każdego kosza), które pomogą nam utrzymać materacyk w czystości.

Pokrowce do wyścielenia kosza Mojżesza dają poczucie przytulności i będą stanowić doskonały element ozdobny. Wszelkie akcesoria pościelowe są łatwe w utrzymaniu w czystości poprzez możliwość wyprania. Sam kosz mojżeszowy oraz elementy dodatkowe takie jak stelaże, wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, aby pozbyć się kurzu lub ewentualnych zabrudzeń.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat Koszy Mojżesza i poznać nasze porównanie, koniecznie przeczytaj artykuł 
Kosz Mojżesza jak wybrać najlepszy


Do jakiego wieku używamy kosza Mojżesza?

Ten rodzaj spania najlepiej sprawdza się u noworodków i niemowląt. Zazwyczaj jest to okres 4 pierwszych miesięcy. W zależności od indywidualnych cech takich jak wzrost czy aktywność malucha okres ten może być nieco dłuższy lub krótszy. Kiedy nasze dziecko zaczyna się obracać, jest to znak, iż wkraczamy w kolejny etap. Nasz maluch wymagać będzie więcej uwagi i więcej miejsca do spania oraz ćwiczenia nowo nabytych umiejętności.

 

W Fabryce Wafelków znajdziesz szeroki wybór koszy Mojżesza, które trafią w najbardziej wyszukane gusta naszych klientek. Poznaj również przepiękne kocyki dla niemowląt, poduszki i prześcieradła do koszy Mojżesza, które sprawią, iż sen Twojego dziecka będzie długi i bezpieczny.