Filtry
Little Dutch, Książeczka aktywizująca Little Goose
81,88 zł 92,00 zł (oszczędzasz 11%)
Skip Hop, Książeczka edukacyjna Farma
58,51 zł 65,01 zł (oszczędzasz 10%)

Książeczki sensoryczne to jedne z pierwszych zabawek dla niemowląt jakie rodzice kupują dla swoich maluchów. I słusznie! Żadna inna zabawka nie stymuluje tylu zmysłów. Żadna inna nie jest w jednym momencie interesującą zabawką dającą całą masę wartościowych doświadczeń, a chwilę później miękką przytulanką, z którą można zasnąć. Wreszcie żadna inna zabawka nie jest tak bogato wyposażona w różnorodne tkaniny i faktury, dzięki którym dziecko odkrywa i poznaje otaczający go świat. 

 

Książeczki sensoryczne wspomagają rozwój dziecka

 

Książeczki sensoryczne, książeczki dotykowe, książeczki materiałowe, książeczki manipulacyjne, książeczki aktywizujące – choć nazw mają wiele, cel od zawsze ten sam – wspomaganie rozwoju sensorycznego dziecka. W jaki sposób? Poprzez dotykanie wielu różnorodnych tkanin, podziwianie sporej ilości kolorowych wzorów i kształtów, próbowanie doszytych wstążeczek i sznureczków oraz słuchanie dźwięków wydawanych przez piszczki czy kolejne szeleszczące strony książeczki. Aż w głowie się nie mieści, że w jednej malutkiej książeczce sensorycznej można znaleźć tak wiele przyjemnych doznań. Wszystkie te bodźce karmią zmysły maluszka, a to z kolei wspomaga jego prawidłowy rozwój. Pierwsza książeczka materiałowa to absolutne must have każdego dziecka! 

 

Co jeszcze dzieci zyskują dzięki książeczkom sensorycznym? Odwracanie kolejnych stron książeczki, łapanie, chowanie, przekładanie czy sortowanie pojedynczych elementów to doskonały trening sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo - ruchowej. Książeczki sensoryczne dla większych dzieci zawierają zamki i guziki do zapinania, sznurówki do wiązania i rzepy do przepinania co z kolei nie dość, że absorbuje dziecko przez dłuższy czas to kształtuje umiejętności, które później przydają się w życiu. „Rozwiązując” kolejne łamigłówki dzieci rozwijają zdolność logicznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania zadań. Jedna książeczka miękka, a tyle korzyści.

 

Książeczki sensoryczne dla niemowląt

 

W związku z tym, że wzrok jest zmysłem najsłabiej rozwiniętym po porodzie w pierwszych miesiącach życia niemowlęcia najlepiej sprawdzają się książeczki sensoryczne kontrastowe. Książeczki kontrastowe są często wybierane w kategorii zabawek kontrastowych w naszym sklepie. Są to miękkie książeczki  czarno-białe lub czarno-biało-czerwone z elementami w innym, wyróżniającym się kolorze. Czołowym producentem książeczek kontrastowych dostępnych w naszej ofercie jest Mom’s Care – polska firma, która jako pierwsza zaczęła szyć miękkie, sensoryczne zabawki dla niemowląt i starszych dzieci. Książeczki sensoryczne dla niemowląt Mom’s Care to gwarancja starannego wykonania, najwyższej jakości tkanin i bezpieczeństwa. O ich niezwykłości najlepiej świadczy wyróżnienie w konkursie Zabawki Roku 2021. Na uwagę zasługuje fakt, że książeczki kontrastowe Mom’s Care są miękkie i z licznymi wystającymi wstążeczkami oraz dodatkowymi sznureczkami, dzięki którym można je zamontować jako osłonkę w łóżeczku dziecięcym. Na co dzień są świetną, edukacyjną zabawką dla maluszków, a w nocy strażnikiem niezakłóconego snu – takie rozwiązania się chwali. 

 

Z myślą o niemowlętach w drugim półroczu życia firmy Jellycat i Little Dutch przygotowały coś specjalnego. Książeczki sensoryczne dla niemowląt Jellycat to zabawne historyjki o zwierzątkach i ich kolorowych ogonkach, za które można złapać, pociągnąć, a nawet spróbować jak smakują. Z pewnością ten gadżet spodoba się wszystkim maluchom i będzie ich pierwszą książeczką. W końcu nie każdy może sobie pozwolić na to, żeby bez konsekwencji i do woli ciągnąć krokodyla czy tygrysa za ogon. Książeczki sensoryczne od Little Dutch natomiast to kolekcja książeczek w pastelowych barwach personalizowanych dla chłopczyków oraz dziewczynek. To bogactwo weluru, pluszu i sztruksu, które doskonale stymulują układ dotykowy. Książeczki sensoryczne Little Dutch występują w różnych wzorach i rozmiarach i są  często wybierana na prezent. Niemowlę podczas zabawy książeczkami sensorycznymi oswaja się z delikatną, miękką tkaniną, a jednocześnie wycisza i uspokaja. Książeczki sensoryczne dla niemowląt są chętnie wybierane przez rodziców i uwielbiane przez najmłodszych. Bogatą ofertę m.in. książeczek sensorycznych Jellycat i Little Dutch można znaleźć w naszym sklepie internetowym fabrykawafelkow.pl. 

 

Książeczki sensoryczne dla dzieci 

 

Książeczkami sensorycznymi doskonale bawią się również dzieci starsze. Nauka kolorów, literek i cyferek przez zabawę nigdy nie była tak przyjemna. Co więcej udowodniono nawet, że dzięki jednoczesnej stymulacji kilku zmysłów dzieci szybciej uczą się nowych rzeczy. Grzechem byłoby z tej wiedzy nie skorzystać! 

 

Wśród książeczek sensorycznych dla dzieci starszych znaleźć można prawdziwe perełki. Godnymi uwagi są serie Zobacz, dotknij, poczuj! oraz Dotykam poznaję! Każda z tych książeczek to zestaw kilku stron w twardej oprawce z silikonowymi formami w różnym kształcie i o różnej teksturze. Dodatkowo zawierają kolorowe ilustracje i zabawne wierszyki tworząc razem edukacyjno-sensoryczne czasoumilacze. Z pewnością pozycje godne uwagi. 

 

Książeczki sensoryczne jakie mają zalety

 

Zabawa książeczką sensoryczną nie powoduje przebodźcowania. To chyba jedna z głównych zalet. W przeciwieństwie do grających i głośnych zabawek, książeczki sensoryczne delikatnie stymulują wiele zmysłów. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom można je zabrać dosłownie wszędzie. Są świetnym towarzyszem zabaw na macie, w łóżeczku i na kocyku w ogrodzie, podczas podróży samochodem czy w trakcie popołudniowego spaceru. Niektóre posiadają specjalne uchwyty umożliwiające zamontowanie przy foteliku samochodowym lub w wózku, natomiast te w wersji harmonijkowej z powodzeniem można rozłożyć przy przewijaku albo w łóżeczku. Dzięki temu, że w większości książeczki sensoryczne wykonane są z materiału można je prać w pralce zgodnie z zaleceniami producenta. 

 

Książeczki sensoryczne mają mnóstwo zalet i to nie ulega wątpliwości. Nie bez powodu są jednymi z najczęściej wybieranych zabawek sensorycznych dla niemowląt i dzieci starszych. A skoro o zabawkach mowa... W naszym sklepie wyselekcjonowaliśmy nietuzinkowe, najciekawsze zabawki sensoryczne najlepszych w branży światowych producentów. Ich produkty nie dość, że wyróżniają się na tle innych to są w pełni bezpieczne dla najmłodszych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą na fabrykawafelkow.pl.