Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Zabawki muzyczne

Zabawki muzyczne dla dzieci doskonale wprowadzają maluchy w świat muzyki. Są kolorowe, mają ciekawe kształty, różne faktury, a co najlepsze wydają ogrom niesamowitych dźwięków. Z ich pomocą dzieci zdobywają ważne umiejętności, rozwijają się intelektualnie i motorycznie, a co najważniejsze pożytecznie spędzają czas. Co ciekawego Fabryka Wafelków ma do zaoferowania w tej kategorii zabawek muzycznych? 

 

Zabawki muzyczne dla dzieci dlaczego są tak ważne?

Obcowanie z muzyką od najmłodszych lat ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Maluszek rodzi się ze znacznie rozwiniętym zmysłem słuchu, a w kolejnych miesiącach tylko go doskonali. W końcu słuch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju mowy, a dzięki temu ułatwia dzieciom kontaktowanie się ze światem oraz z innymi ludźmi, a także daje poczucie bezpieczeństwa w środowisku zewnętrznym. Proponowanie dzieciom już od pierwszych miesięcy życia zabawek muzycznych dostosowanych do wieku będzie korzystnie stymulowało zmysł słuchu. Dzięki zabawkom muzycznym dzieci koncentrują się na dźwiękach, zaczynają dostrzegać różnicę między nimi, uczą się je identyfikować, a co za tym idzie rozwijają słuchową orientację przestrzenną oraz słuchową percepcję mowy. 

 

Instrumenty muzyczne dla dzieci  

Harmonijki, cymbałki dla dzieci, bębenki, pianina, tamburyny, flety, gitary to zaledwie namiastka tego, co można znaleźć wśród zabawek muzycznych dla dzieci w naszej Fabryce Wafelków. Dostępne osobno bądź tworzące super zestawy instrumenty muzyczne dla dzieci stanowią niezwykle wartościowy, oryginalny prezent na każdą okazję. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, począwszy od pierwszego roku życia z pewnością znajdą coś dla siebie. Instrumenty muzyczne dla dzieci w Fabryce Wafelków to światowe bestsellery, niejednokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach topowych zabawek. Przygotowane z precyzją snajpera i anielską cierpliwością instrumenty muzyczne dla dzieci to bezsprzecznie najlepszy prezent jaki możesz podarować swojemu dziecku. 

 

 

Zabawki muzyczne dla niemowląt

Maluchy można wprowadzać w świat muzyki już od pierwszych miesięcy życia. Na początku w zupełności wystarczy śpiewanie kołysanek lub delikatna melodia z pozytywki. Z czasem kiedy niemowlę zaczyna chwytać zabawki do rączek czyli już ok 3 miesiąca życia można mu podsuwać różnego rodzaju grzechotki lub gryzaki z grzechotkami. Stanowią one rewelacyjny wstęp do rozpoczęcia przygody z dźwiękiem, odpowiadają za pierwsze lekcje poczucia rytmu, a także świetnie stymulują wzrok i słuch.  Jako kolejne kiedy maluch osiągnie już pozycję siedzącą czyli po 6 miesiącu życia mile widziane są bębenki, kołatki - niekoniecznie montowane tylko na drzwiach, tamburyny (nawet w wersji z gryzakami), mini gitara od B.Toys czy dzwonki Rock N’Roller Piano marki Fat Brain Toys. Wszystkie są na tyle kolorowe, że z łatwością przyciągają wzrok maluszków, a jeśli dodać do tego całą gamę dźwięków i melodii, które wygrywają to na tym etapie nic więcej młodemu muzykowi do szczęścia nie trzeba. 

 

Zabawki muzyczne dla rocznego dziecka

Pierwsze urodziny, a zwłaszcza prezent dla jubilata to poważna sprawa. Na szczęście i w tym temacie Fabryka Wafelków nie ma sobie równych. Pozostając w kategorii zabawek muzycznych dla dzieci świetnym pomysłem są instrumenty z serii Explore & More tj. akordeon jeżyk lub cymbałki lisek marki Skip Hop. Te doskonale przygotowane instrumenty muzyczne dla dzieci uwzględniają wszystkie potrzeby roczniaków. Z jednej strony zaciekawiają, intrygują i przyciągają uwagę, z drugiej rozwijają motorycznie i stymulują zmysły, a to wszystko przy dźwiękach wspaniałych melodii. Bezpieczne, z materiałów wysokiej jakości, po prostu idealne dla roczniaków. Podobnie jak klasyczne drewniane cymbałki dla dzieci od Little Dutch lub cymbałki z kulodromem albo cymbałki w formie ptaszka marki Janod. Równie ciekawe, edukacyjne, cieszące oczy i uszy rocznych melomanów w rankingach najbardziej godnych polecenia instrumentów muzycznych dla dzieci zajmują wysokie pozycje. 

 

Interesującą propozycją wśród zabawek muzycznych dla rocznego dziecka są także drewniane stoliki muzyczne firmy Tender Leaf. Starannie dopracowane, pięknie wykonane z najwyższej jakości drewna stanowią fantastyczne zestawy kilku instrumentów muzycznych dla dzieci zamontowanych na jednym blacie. Drewniane stoliki nie dość, że pomagają rozwijać słuch muzyczny, poczucie rytmu i zdolności manualne to są wielofunkcyjnymi, edukacyjnymi zabawkami, które nieprędko się roczniakom znudzą. Warto więc wziąć je pod uwagę. 

 

Zabawki muzyczne dla 2 latka

Dwulatek to już dziecko, które potrafi dłużej skoncentrować się na zabawie i czerpie z niej radość. Wszystkie znane z poprzednich okresów instrumenty muzyczne dla dzieci w dalszym ciągu przykuwają jego uwagę i zapewniają dobrą zabawę. Cymbałki dla dzieci, bębenki, tamburyny czy zestawy instrumentów na stolikach drewnianych są nadal chętnie eksploatowane, natomiast wypływająca z zabawek muzycznych melodia z każdym dniem staje się piękniejsza. Na tym etapie ważne jest też, by dziecko mogło rozładować kumulującą się w ciągu dnia energię i właśnie dlatego podsuwanie mu instrumentów muzycznych dla dzieci jest szczególnie istotne. Dosyć często wybieraną zabawką muzyczną dla dzieci w tym okresie jest  pianinko kotek marki Btoys. Ta imponująca zabawka została wyróżniona w prestiżowych rankingach zabawek w USA, m.in. w rankingu Disney. Posiada 5 różnych instrumentów, 5 różnych muzycznych rytmów, 20 znanych piosenek, 7 zabawnych kocich melodii, dołączony mikrofon oraz możliwość nagrywania i odtwarzania własnych utworów. Niezaprzeczalny hit ostatnich lat, który z pewnością zachwyci również Twoje dziecko! 

 

Zabawki muzyczne dla 3 latka

Wśród naszych specjalnie wyselekcjonowanych zabawek muzycznych dla dzieci dostępnych na fabrykawafelkow.pl znajdą się również takie, które oszołomią niejednego trzylatka. Ciężko być obojętnym na możliwości jakie daje drewniany stolik muzyczny od Tender Leaf Toys. Ksylofon, gwizdek, perkusja, dzwonki i kastaniety w formie pięknych leśnych zwierzątek i roślin oraz jeż i kłosy wydające dźwięki po uderzeniu pałeczką to wszystko co 3 latek może znaleźć na tym niesamowitym stoliku. Tutaj każdy element ma swoje miejsce po to, by uwrażliwiać dzieci na dźwięki. Dodatkowo piękna, stonowana kolorystyka stanowi zaproszenie do kreatywnej zabawy i tworzenia nowych dźwięków. 

 

Super propozycją dla trzyletnich dzieci jest również drewniane pianino marki Btoys. Z pomocą tej niesamowitej zabawki muzycznej dla dzieci można tworzyć własne dzieła oraz słuchać fragmentów najpopularniejszych utworów Bacha, Beethovena oraz innych wielkich artystów. Dołączona do zestawu partytura umożliwia dziecku samodzielne zagranie znanych piosenek, a więc bawi i edukuje muzycznie jednocześnie. Z pewnością pomysł godny uwagi. 

 

Dla wielbicieli instrumentów strunowych w Fabryce Wafelków mamy do zaoferowania gitarę dla dziecka. Ten wspaniały instrument muzyczny dla dzieci został stworzony przez firmę Little Dutch. Co więcej gitarę dla dziecka można kupić w dwóch wersjach kolorystycznych – specjalnie dla dziewczynek i dla chłopaków. Dużą zaletą jest to, że gitara dla dziecka Little Dutch jest lekka, przyjemna w dotyku, pomalowana naturalnymi farbami i wykończona w doskonały sposób. Dzięki niej trzylatki mogą rozwijać muzykalność i poczucie rytmu. 

 

Zabawki muzyczne dla 4  latka i 5 latka 

Czy może być coś lepszego niż połączenie muzyki z ruchem? Nie! Dlatego też dla wszystkich przedszkolaków specjalnie w tym celu stworzono matę muzyczną – pianino w wersji podłogowej. Genialna rozrywka solo lub w duecie a do tego stymulacja wzroku, słuchu i zmysłu równowagi. Przebojowa zabawka muzyczna w kapitalnej odsłonie. 

 

Z myślą o 4 i 5 latkach marzących o karierze muzycznej powstała fantastyczna orkiestra – pulpit dyrygenta marki Btoys. Dzięki 13 różnym instrumentom oraz 15 utworom można tworzyć nieskończoną ilość muzycznych kombinacji. Super jakość dźwięku, efekty świetlne, podział na instrumenty dęte, klawiszowe, smyczkowe itd., regulacje tempa i głośności, a także sprytny schowek na instrumenty to m.in. cechy, za które zabawka muzyczna dla dzieci otrzymała tytuł TOP TOY na Targach Zabawek w Hong Kongu. Pulpit dyrygenta oraz inne równie ciekawe propozycje można znaleźć w naszym sklepie internetowym fabrykawafelkow.pl, do którego już teraz serdecznie zapraszamy. 

 

 

Zabawki muzyczne dla dzieci i ich zalety

Kontakt z muzyką ma pozytywny wpływ na umysł dziecka. Zabawki muzyczne dla dzieci specjalnie projektowane są w taki sposób, by maluchy mogły same aktywnie tworzyć dźwięki. Taka zabawa muzyką wpływa bezpośrednio na strefy mózgu, które odpowiadają za koncentrację, cierpliwość, wytrwałość i poczucie własnej wartości. Poza tym zabawki muzyczne dla dzieci doskonale rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, a dzięki temu dzieci uczą się logicznego myślenia oraz poznają związki przyczynowo-skutkowe. Zabawki muzyczne dedykowane dla poszczególnych grup wiekowych stanowią świetną rozrywkę, dodają energii i poprawiają humor. Ponadto jak żadne inne zabawki dla dzieci kształtują poczucie rytmu, pobudzają wyobraźnię, stymulują zmysły, uwrażliwiają, a kiedy jest taka potrzeba również wyciszają.
Zabawki muzyczne dla dzieci, które oferujemy w Fabryce Wafelków to kapitalne połączenie zabawy z nauką, teorii z praktyką, wysokiej jakości z bezpieczeństwem oraz kreatywności z rozwojem. Nie bez powodu nasze zabawki muzyczne są tak chętnie wybierane przez rodziców dla swoich pociech!