Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Zabawki Interaktywne

Djeco, Zabawka pętla edukacyjna BabyLoopi
75,23 zł 99,00 zł
Mentari, Drewniany telefon stacjonarny
71,20 zł 89,00 zł
Timio, Składane słuchawki
99,00 zł
Timio, interaktywna zabawka edukacyjna
429,00 zł 489,00 zł
Miękkie kregle pastelowe
43,58 zł 53,00 zł
Kierownica zabawka do samochodu
161,50 zł 190,00 zł
Alilo, Smarty Bunny - niebieski
239,00 zł

Zabawki interaktywne mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Dobrane stosownie do wieku oraz możliwości dziecka uczą, bawią i stymulują prawidłowy rozwój. Nie przez przypadek są najczęściej wybierane na pierwszy prezent dla niemowlaka. Przyciągają atrakcyjną kolorystyką, uroczymi kształtami, wpadającymi w ucho dźwiękami oraz mnogością różnorodnych funkcji. Znają je rodzice, uwielbiają się nimi bawić dzieci. Sprawdź je i Ty! Zajrzyj do naszego sklepu internetowego fabrykawafelkow.pl i przekonaj się sam. W zakładce zabawki i gry na pewno znajdziesz zabawkę interaktywną, która zachwyci również Twoje dziecko.

 

Co to są zabawki interaktywne dla dzieci?

Interaktywność polega na oddziaływaniu na siebie dwóch komunikujących się ze sobą stron. Oznacza to, że zabawka wpływa na dziecko, a dziecko na zabawkę. Skoro już wiemy, czym są zabawki interaktywne, zastanówmy się, jakie korzyści może dać dziecku kontakt z nimi. Niewątpliwie ich największą zaletą jest to, że odpowiednio dobrane do wieku i preferencji malucha wspaniale stymulują jego rozwój w wielu dziedzinach. Najlepsze przy tym jest to, że niezależne od tego, czy są to zabawki interaktywne dla niemowląt, zabawki dla rocznego dziecka, czy zabawki interaktywne dla 2 latka, odbywa się to podczas beztroskiej i radosnej zabawy. Za ich pomocą maluch może nauczyć się nie tylko rozpoznawania przedmiotów i kolorów, wymawiania pierwszych słów, literek czy cyferek, ale także ćwiczy pamięć, poznaje związki przyczynowo skutkowe i rozwija motorykę małą.

 

Zabawki interaktywne dla dzieci od kiedy?

Od kiedy dzieci mogą się bawić zabawkami interaktywnymi? – to pytanie od zawsze nurtuje rodziców. Logicznym wydaje się fakt, że jeśli zafundujemy maluchowi zabawkę interaktywną, która zdecydowanie przewyższa jego umiejętności to w ogóle się nią nie zainteresuje. Podobnie w sytuacji kiedy mniej rozbudowaną zabawkę interaktywną pokażemy starszemu dziecku – szybko pójdzie w odstawkę. Wiek dziecka ma zatem kluczowe znaczenie w doborze zabawek interaktywnych. Zabawki, zwłaszcza dla niemowląt powinny na każdym etapie pomóc maluchowi doskonalić funkcje wzrokowe, słuchowe i motoryczne. Pamiętając, że maluszki w pierwszych miesiącach życia powinny stymulować 1, maksymalnie 2 zmysły proponujmy zabawki, które dają taką możliwość. Właśnie dlatego w trosce o bezpieczeństwo i dobro dzieci w Fabryce Wafelków wśród zabawek dla niemowląt wyszczególniliśmy zabawki interaktywne od 3-go miesiąca życia. Sprawdzone przez specjalistów i solidnie wykonane z bezpiecznych materiałów nie zawierają małych elementów. Od początku wprowadzają maluchy w świat zabawy, ucząc różnych zależności i stymulując zmysły. Niektóre „rosną” razem z dzieckiem i pomagają w osiąganiu kolejnych umiejętności jak siadanie, raczkowanie czy chodzenie. Wspomaganie rozwoju motorycznego niemowląt w towarzystwie naszych zabawek interaktywnych to czysta przyjemność! 

 

Zabawki interaktywne dla niemowląt

W pierwszym roku życia zabawki interaktywne dla niemowląt doskonale wspomagają ich rozwój. Specjalnie zostały zaprojektowane w taki sposób, by ułatwić niemowlętom osiąganie kolejnych kamieni milowych rozwoju. Od trzeciego miesiąca życia, kiedy niemowlę potrafi łączyć rączki w linii środkowej ciała i zaczyna chwytać zabawki można wprowadzać zabawki interaktywne pełniące rolę grzechotek. Wśród grzechotek interaktywnych rekordy popularności bije Smarty Bunny marki Alilo. Wszystkich jego zalet nie sposób wymienić. Z pewnością na uwagę zasługuje fakt, że uroczy króliczek rośnie wraz z dzieckiem i stopniowo odkrywa swoje funkcje dostosowując je do możliwości malucha. Smaczny gryzak, towarzysz dobrej zabawy, kojący uspokajacz, mentor w dziedzinie różnorodności dźwięku i sympatyczny lektor języka angielskiego w jednym. W naszym sklepie internetowym fabrykawafelkow.pl dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych. Bez dwóch zdań jest to zabawka interaktywna dla niemowląt, która zasługuje na uznanie szerszej publiczności. 

 

Dla niemowląt, które zaczynają coraz sprawniej manipulować rączkami warto też zwrócić uwagę na książeczki sensoryczne, miękkie kostki aktywizujące od Little Dutch, jeżyka słoneczko, radyjko dla niemowląt marki B.Toys  oraz aktywny telefon firmy Skip Hop. Wszystkie te zabawki interaktywne imponują bajeczną kolorystyką, przyciągają wpadającymi w ucho melodiami oraz zachwycającymi funkcjami. Ponadto jak na zabawki interaktywne dla niemowląt przystało uczą związków przyczynowo - skutkowych. Wyraźnie pokazują maluchom, że każda ich aktywności w postaci potrząśnięcia zabawką czy naciśnięcia guzika przynosi jakiś efekt. Między innymi dlatego maluchy tak za nimi przepadają. 

 

Wśród zabawek interaktywnych dla niemowląt nie sposób nie wspomnieć o zabawkach do zadań specjalnych. Co dokładnie mamy na myśli? Zabawki interaktywne do raczkowania. Nie ma niemowlaka, które pozostanie obojętne na zaczepki wędrującego pieska, słodkiego kotka czy wesołego buraka. Firmy B.Toys i Skip Hop przygotowując swoje produkty przeszły same siebie. Stworzone przez nich zabawki interaktywne do raczkowania mają w sobie to coś. Sympatyczne stworzenia przemieszczając się po podłodze, wydając przyjemne dźwięki wzbudzają ciekawość i zachęcają maluszki do podążania za nimi. Podłogowe figle z zabawkami interaktywnymi do raczkowania nabierają nowego znaczenia i stają się fascynujące jak nigdy dotąd. 

 

Zabawki interaktywne dla rocznego dziecka

Kiedy maluch kończy roczek można powiedzieć, że przygoda z zabawkami interaktywnymi dopiero się zaczyna. O ile zabawki interaktywne dla niemowląt wspomagają rozwój koordynacji ruchowej, sprawności manualnej i stymulują zmysły, to zabawki interaktywne dla rocznego dziecka pozwalają na doskonalenie wcześniej zdobytych umiejętności. Roczne dziecko to już właściwie odrębna, samodzielnie poruszająca się jednostka, eksplorująca otaczającą przestrzeń. W tym czasie warto mu proponować zabawki interaktywne i zabawki edukacyjne. W Fabryce Wafelków specjalnie z myślą o rocznych dzieciach przygotowaliśmy genialne interaktywne sortery m.in. marek Skip Hop i B.Toys. Maluch nie dość, że może się fantastycznie bawić próbując dopasować pojedyncze elementy do właściwego miejsca to za poprawne ułożenie czeka go nagroda w postaci efektów świetlnych lub dźwiękowych. Dodatkowo zabawki wypowiadają na głos nazwę danego kształtu i koloru pomagając w ten sposób przyswajać maluchom nowe pojęcia. Do nauki liczenia i kolorów świetnie sprawdza się także interaktywny żółw od B.Toys, który poruszając głową zachęca dzieci do wspólnej zabawy. Nauka i zabawa w jednym to jest to!

 

W kategorii zabawek interaktywnych dla rocznego dziecka dużym zainteresowaniem cieszą się również stoliki interaktywne. Tworzone są w taki sposób, by zawierały elementy doskonalące małą motorykę jak przeplatanki, pokrętła, guziczki a nawet pianinka oraz elementy stymulujące zmysły. Nowoczesny design oraz wielofunkcyjność sprawia, że rodzice chętnie wybierają je dla swoich pociech. 

 

Zabawki interaktywne dla 2 latka

 

Czym powinny się wyróżniać zabawki interaktywne dla 2 latka? Przede wszystkim powinny być wielofunkcyjne. Oznacza to, że zabawki interaktywne powinny bawić i uczyć jednocześnie. Dzięki nim 2 latek zaczyna rozumieć zależność akcji - reakcji. Na podstawie wcześniejszych doświadczeń doskonale wie już, że naciśnięcie konkretnego guzika, przekręcenie pokrętła czy dopasowanie kształtu we właściwe miejsce przyniesie określony efekt. Zabawki interaktywne dla 2 latka są tym ciekawsze im więcej posiadają zaskakujących elementów, ponieważ w ten sposób wzbudzają ciekawość w dzieciach. Poza tym stymulując zmysły dają ogrom wartościowych wrażeń sensorycznych. Jakie zatem zabawki interaktywne dla 2 latka warto wybierać? W naszym sklepie internetowym fabrykawafelkow.pl posiadamy bogatą ofertę zabawek edukacyjnych, zabawek muzycznych i zabawek sensorycznych, które mają cechy interaktywności. Dobrym przykładem wzajemnego oddziaływania na siebie dziecka i zabawki są przebojowe w ostatnim czasie muzyczne maty podłogowe Boogie Woogie czy B.Toys, pianinka, gitary i stoliki muzyczne, a także układanki, piramidki czy sortery. 

 

Zabawki interaktywne dla dziewczynki i dla chłopca

 

Zabawki interaktywne dla dzieci z powodzeniem można nazwać zabawkami uniwersalnymi, dla których płeć nie stanowi bariery. Mogą się nimi  bawić zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Przykładowo pudełka dźwiękowe, kostki aktywizujące, książeczki sensoryczne, maty edukacyjne, układanki, stoliki interaktywne, muzyczne maty podłogowe czy zabawki muzyczne to zabawki interaktywne, które uwielbiają wszystkie dzieci bez względu na płeć. Wszystkie odwzajemniają oddziaływanie dzieci oraz wszystkie uczą czegoś nowego pod przykrywką dobrej zabawy. W końcu w tym tkwi ich ukryta wartość. 

W Fabryce Wafelków wzięliśmy również pod uwagę momenty w życiu, kiedy akcent typowo dziewczyński bądź stricte chłopięcy charakter zabawki ma ogromne znaczenie. Takie momenty to pierwsza wizyta u nowonarodzonego dziecka, chrzciny, Dzień Dziecka czy urodziny. Kierując się tą myślą przygotowaliśmy zabawki interaktywne dla niemowląt oraz zabawki interaktywne dla starszych dzieci dedykowane dla płci. W naszym sklepie internetowym fabrykawafelkow.pl dla dziewczynek polecamy m.in. Króliczka Big Bunny w wersji różowej, interaktywną magiczną różdżkę dla prawdziwej księżniczki, aktywny telefon w formie jednorożca lub mikrofon Zoo Lama od Skip Hop, interaktywną zabawkę Baby Tabli firmy Djeco, gitarę Awokado i wiele, wiele innych. Dla chłopaków wybór również jest ogromny. Z pewnością warto zwrócić  uwagę na FunKeys czyli zestaw kluczy z pilotem, muzyczny pilot dla maluszków oraz stację multiaktywną marki B.Toys,  niebieskiego Króliczka Honey Bunny, aktywny telefon w postaci Dinozaura od Skip Hop, kierownicę zabawkę do samochodu dla małego rajdowcy czy interaktywną zagrodę – stodołę z odgłosami zwierząt. Jak widać jest w czym wybierać i na pewno każdy zainteresowany znajdzie coś dla swojego dziecka. 

 

Zabawki interaktywne dla starszego dziecka 

 

Czy zabawkami interaktywnymi bawią się starsze dzieci? Jasne, że tak. Zabawka interaktywna dla 3-latka i dla 4 latka jest równie często wybierana, jak zabawka interaktywna dla niemowląt czy dla rocznego dziecka. Oczywiście różnią się one nieco między sobą, ale główna zaleta pozostaje taka sama – interaktywność czyli nauka w zabawowy sposób związków przyczynowo - skutkowych. Topowymi markami w tej kategorii są B.Toys i Skip Hop. Ich zabawki interaktywne to prawdziwy majstersztyk. Drewniane pianino od B.Toys dedykowane jako niezwykła zabawka interaktywna dla 3 latka jest tego najlepszym dowodem. Odsłuchiwanie nagrań znanych kompozytorów oraz tworzenie własnych kompozycji to nie lada gratka dla małych artystów. Możliwość kreowania muzycznej rzeczywistości w pojedynkę oraz w duecie sprawia, że jako zabawka interaktywna dla 3 latka drewniane pianino cieszy się sporą popularnością. 

Wśród zabawek interaktywnych dla 4 latka nie sposób nie zwrócić uwagi na niesamowity interaktywny Kulodrom ze światłem i dźwiękiem B.Toys. Pełen niespodzianek stymulujący kreatywność i wyobraźnię przestrzenną kulkowy rollercoaster to rewelacyjna zabawka nie tylko od święta. Zaproponuj ją swojemu dziecku, a przekonasz się ile radości potrafi wnieść w życie Twojej rodziny.