Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Kubeczki Niekapki

B.Box, Kubek 360 niekapek do nauki picia dla dzieci
Kolory: Emerald Forest
46,75 zł 55,00 zł
B.Box, Kubek 360 niekapek do nauki picia dla dzieci
Kolory: Lilac Pop
46,75 zł 55,00 zł
B.Box, Kubek 360 niekapek do nauki picia dla dzieci
Kolory: Strawberry Shake
55,00 zł
B.Box, Kubek 360 niekapek do nauki picia dla dzieci
Kolory: Ocean Breeze
55,00 zł
Filibabba, Kubek niekapek Grey
33,60 zł 39,00 zł

Kubeczek niekapek to kubek idealny do nauki picia. Dzięki swojej budowie zapobiega wylaniu się jego zawartości. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, bardzo lubiane i często wybierane przez rodziców. Nawet gdy dziecko przechyli kubek do góry nogami, nic się z niego nie wyleje. W kategorii butelki i akcesoria znajdują się kubki niekapki idealne dla dzieci w różnym wieku. 

 

Kubeczek niekapek, od kiedy?

Idealnym momentem na wprowadzenie dziecku kubka niekapka jest okres rozszerzania diety, czyli okolice 6 miesiąca życia. Jednak istnieją również niekapki, które można podać dziecku wcześniej. Takim kubkiem jest na przykład butelka treningowa 2 w 1 marki Beaba. Wyposażona jest ona w smoczek-niekapek do używania już od 4 miesiąca życia. Dla starszych dzieci w zestawie mamy ustnik-niekapek. 

 

Jak działa kubek niekapek?

Kubek niekapek wyposażony jest w blokadę, która zapobiega wylaniu się picia. Jest on szczelny w każdej pozycji. Picie leci, dopiero wtedy, gdy dziecko zacznie ssać. Jest to niezwykle wygodne nie tylko podczas nauki samodzielnego picia, ale również podczas przewożenia i noszenia kubeczka w torbie mamy. Nic się nie wyleje ani na dziecko ani na zawartość torebki. To właśnie dlatego kubek niekapek cieszy się takim uznaniem wśród mam. 

 

Kubeczek niekapek, jaki wybrać? 

Kubki niekapki do nauki picia dostępne są w wielu różnych wzorach i kolorach. Jaki wybierzesz dla swojej pociechy? Różowy, zielony czy niebieski? A może z wizerunkiem uroczych Muminków? W Fabryce Wafelków każdy rodzic znajdzie idealny niekapek dla swojego dziecka. Wygląd kubka niekapka do nauki picia jest naprawdę ważny dla wielu dzieci. Może zdarzyć się tak, że niechętne do picia dziecko zmieni zdanie, gdy zobaczy nowe piękne naczynie. 

Najważniejszym aspektem przy wyborze kubka niekapka jest jednak jego rodzaj.

W naszym sklepie do wyboru mamy:

  • Kubki niekapki treningowe 3 w 1 np. marki Beaba. Są to kubki treningowe, które w zestawie posiadają dwa rodzaje ustników. Smoczek-niekapek od 4. miesiąca życia i ustnik-niekapek dla starszych dzieci. Na ostatnim etapie można zrobić z niego kubeczek otwarty.
  • Kubki niekapki z ustnikiem miękkim, silikonowym np. Suavinex, Herobility czy Cherub Baby. Taki kubek jest idealny na początek przygody dziecka z niekapkiem. Miękki ustnik bardzo przypomina smoczek butelki, dzięki czemu łatwiej będzie mu przyzwyczaić się do zmiany. 
  • Kubki niekapki ze słomką np. bidon B.box czy bidon niekapek Suavinex. Bidony są polecane przez wielu specjalistów np. neurologopedów czy doradców laktacyjnych. Można ich używać już od 6. miesiąca życia dziecka i podawać w nich nawet mleko. 
  • Kubek niekapek z twardym ustnikiem np. Petit Jour Paris, Filibabba czy Poupy. Takie kubki przeznaczone są dla starszych dzieci, powyżej roczku. Idealnie sprawdzą się dla tych maluchów, które przegryzają silikonowe ustniki. 

 

Z czego wykonane są kubki niekapki?

Większość kubków niekapków wykonywana jest z tritanu czy plastiku. Dla rodziców, którzy są bardziej eko, posiadamy również modele szklane. Przykładami takich butelek są np. szklana butelka Everyday Baby, czy szklana butelka Beaba w silikonowej osłonce. Wyjeżdżając w podróż, możemy zdecydować się np. na kubek niekapek stalowy z rurką. W takim niekapku napój zachowa swoją temperaturę przez długi czas. Bez względu na to, czy będzie to ciepła, rozgrzewająca herbatka, czy zimny sok. 

 

Jaki kubek niekapek wybrać dla 6 miesięcznego dziecka?

Dla 6. miesięcznego dziecka idealnym wyborem będzie kubek niekapek ze słomką np. bidon B-box. Słomka B-boxa wyposażona jest w blokadę, która uniemożliwia wylanie się napoju z butelki. Dzięki innowacyjnemu obciążeniu rurki porusza się ona po cały kubeczku. Zbiera napój do ostatniej kropelki, a dziecko może pić z niego w każdej pozycji.

Kubek niekapek ze słomką marki B-box polecany jest przez logopedów. Dziecko ssąc przez rurkę, ćwiczy język. Wpływa to bardzo pozytywnie na rozwój mowy dziecka w późniejszym czasie. 

Jeśli dziecko nie chce pić z bidonu, można zacząć od kubeczków z miękkim ustnikiem. Następnie stopniowo wprowadzamy dziecku nowe rodzaje niekapków. Ostatnim etapem powinien być kubek niekapek z rurką i kubek otwarty. 

 

Ważne informacje, jak czyścić kubeczek niekapek?

Aby korzystanie z kubka niekapka było bezpieczne, trzeba odpowiednio dbać o jego higienę. Po każdym użyciu niekapek należy starannie wymyć i wyparzyć. Aby dokładnie dojść we wszystkie zakamarki kubka, można użyć specjalnych szczoteczek do czyszczenia bidonów i słomek. Oferuje je np. marka B.Box. Następnie kubek powinno się odłożyć do wyschnięcia np. na specjalnie przeznaczoną do tego suszarkę do butelek. Bardzo popularną suszarką jest trawka firmy Boon. To bardzo praktyczny gadżet, a na dodatek pięknie się prezentuje.  Gdy w kubku niekapku ze słomką zniszczy się rurka, bez problemu możemy wymienić ją na nową. W naszej ofercie posiadamy wymienne rurki w zestawie ze szczoteczką do ich czyszczenia. 

 

Kubeczki niekapki w Fabryce Wafelków

W ofercie Fabryki Wafelków znajdują się starannie wybrane kubki niekapki wykonane z bezpiecznych dla dziecka materiałów najwyższej jakości.

Oferujemy produkty najlepszych dziecięcych marek, takich jak: