Filtry

Wózek dla lalek jest zabawką, o której marzy prawie każda mała dziewczynka. W Fabryce Wafelków znajdziesz wózki drewniane, wiklinowe, spacerowe, a nawet głębokie. Wszystkie zabawki dostępne w naszym sklepie wykonane są z wysokiej jakości bezpiecznych dla dzieci materiałów.

Wózek dla lalek- co warto wiedzieć?

Wózek dla lalek musi być zawsze dobrany do wieku dziecka. Dla maluszków od 1 do 2 lat polecamy drewniane wózki dla lalek, które jednocześnie będą pełniły funkcję pchacza. Dla dziewczynek od 2 do 4 lat polecamy większe wózki dla lalek. Często mają dodatkowe funkcje, np. regulowaną rączkę lub możliwość złożenia (spacerówka dla lalek). Większe wózki dla lalek są skrętne i bardzo łatwo się prowadzą. Dzięki temu dziecko nie ma problemu z przemieszczaniem się z nim.

Większe wózki dla lalek są najczęściej wielofunkcyjne i wyposażone m.in. w nosidełko, torbę do wózka i kosz na zakupy. Takie wózki rozwijają wyobraźnię, a dziewczynki mogą lepiej wczuć się w rolę mamy.

Kupując wózek dla lalek w Fabryce Wafelków, warto wziąć pod uwagę materiał, z którego jest wykonany. W naszej ofercie dostępne są trzy rodzaje wózków: drewniane, wiklinowe oraz wykonane z plastiku i tekstylnych materiałów (spacerówki dla lalek) - są najbardziej popularne wśród rodziców.

 

Kiedy można podarować dziecku wózek dla lalek?

Wózek dla lalek może być używany przez dziecko już od pierwszego roku życia. Początkowo maluszek używa wózka jako pchacza. Dlatego dla takich dzieci polecamy drewniane wózki, które są bardzo stabilne i odporne na delikatne mechaniczne uszkodzenia. Są również pomocne w nauce chodzenia. Dziecko około 18- miesiąca życia zacznie bawić się nim zgodnie z przeznaczeniem, czyli „wychodząc” na spacer ze swoją ulubioną lalką.

 

Jaki wózek dla lalek wybrać? 

Kupując wózek dla lalek warto zwrócić uwagę nie tylko na kategorię wiekową dziecka, lecz także na kilka ważnych szczegółów:

  • wielkość - najmniejsze modele wózków dla lalek polecamy dla maluszków;
  • stabilność konstrukcji- dla młodszych dziewczynek polecamy drewniane wózki dla lalek, które dają poczucie stabilności;
  • wielkość i materiał wykonania kół- mogą być drewniane, plastikowe, gumowe lub piankowe. Kółka drewniane są wytrzymałe i sprawdzą się na każdym terenie. Kółka plastikowe są głośne i mogą zarysować panele. Piankowe i gumowe kółka są w pełni bezpieczne. Sprawdzą się zarówno w domu, jak i na zewnątrz;
  • forma- wózki dla lalek występują w różnych formach: gondoli, spacerówki oraz pchacza. Dla najmłodszych dziewczynek polecamy drewniany wózek pchacz. Dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat rekomendujemy kupić spacerówkę dla lalek. Dla dziewczynek 4 polecamy wielofunkcyjne wózki głębokie;
  • materiał- wózek dla lalek może być wykonany z różnych materiałów. Ekologiczne wykonane są z drewna i delikatnych naturalnych materiałów. Najpopularniejsze modele wykonane są z aluminium, materiału i plastiku;
  • wysokość rączki- powinna być dobrana do wzrostu dziecka. Jeśli rączka jest regulowana, to dużo łatwiej jest wózek dla lalek dopasować do wzrostu dziecka. Regulacja rączki zapewnia również zabawę na kilka lat użytkowania.

Jaką lalkę do wózka wybrać?

Każda mała dziewczynka marzy o wózku i lakach, którymi będzie mogła się opiekować. W sklepie Fabryka Wafelków mamy bardzo duży wybór lalek. Dla małych dziewczynek polecamy szmaciane lalki, które są bardzo miękkie. Starszym dziewczynkom na pewno spodoba się lalka bobas Miniland, dzięki której podczas zabawy można lepiej wcielić się w rolę mamy. W naszej ofercie mamy duży wybór lalek, które na pewno spodobają się dziewczynkom!

Dlaczego warto zakupić wózek dla lalek w Fabryce Wafelków?

W Fabryce Wafelków znajdziesz bardzo duży wybór wózków dla lalek. Wykonane są z wysokiej jakości bezpiecznych dla dziecka materiałów. Są solidne i trwałe. Dzięki temu możesz być pewien, że nie złamią się podczas zabawy i nie zrobią dziecku krzywdy. Najciekawsze marki wózków oferuje Little Dutch czy też hiszpańska marka Barrutoys. Wózek dla lalki zakupiony w Fabryce Wafelków na pewno spełni oczekiwania każdej dziewczynki i zapewni niezapomnianą zabawę!