Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Wózki dla lalek

Drewniany wózek dla lalek z pościelą
398,00 zł 419,00 zł

Wózek dla lalek jest zabawką, o której marzy prawie każda mała dziewczynka. W Fabryce Wafelków znajdziesz wózki drewniane, wiklinowe, spacerowe, a nawet głębokie. Wszystkie zabawki dostępne w naszym sklepie wykonane są z wysokiej jakości bezpiecznych dla dzieci materiałów.

Wózek dla lalek- co warto wiedzieć?

Wózek dla lalek musi być zawsze dobrany do wieku dziecka. Dla maluszków od 1 do 2 lat polecamy drewniane wózki dla lalek, które jednocześnie będą pełniły funkcję pchacza. Dla dziewczynek od 2 do 4 lat polecamy większe wózki dla lalek. Często mają dodatkowe funkcje, np. regulowaną rączkę lub możliwość złożenia (spacerówka dla lalek). Większe wózki dla lalek są skrętne i bardzo łatwo się prowadzą. Dzięki temu dziecko nie ma problemu z przemieszczaniem się z nim.

Większe wózki dla lalek są najczęściej wielofunkcyjne i wyposażone m.in. w nosidełko, torbę do wózka i kosz na zakupy. Takie wózki rozwijają wyobraźnię, a dziewczynki mogą lepiej wczuć się w rolę mamy.

Kupując wózek dla lalek w Fabryce Wafelków, warto wziąć pod uwagę materiał, z którego jest wykonany. W naszej ofercie dostępne są trzy rodzaje wózków: drewniane, wiklinowe oraz wykonane z plastiku i tekstylnych materiałów (spacerówki dla lalek) - są najbardziej popularne wśród rodziców.

 

Kiedy można podarować dziecku wózek dla lalek?

Wózek dla lalek może być używany przez dziecko już od pierwszego roku życia. Początkowo maluszek używa wózka jako pchacza. Dlatego dla takich dzieci polecamy drewniane wózki, które są bardzo stabilne i odporne na delikatne mechaniczne uszkodzenia. Są również pomocne w nauce chodzenia. Dziecko około 18- miesiąca życia zacznie bawić się nim zgodnie z przeznaczeniem, czyli „wychodząc” na spacer ze swoją ulubioną lalką.


Wózek dla 2 latki - idealny czas zabawę wózkiem dla lalek Wózek dla lalek jest idealnym prezentem dla małych dziewczynek, które uwielbiają bawić się lalkami. 2 letnia dziewczynka obserwując otoczenie chce być jak mama. Jeśli dodatkowo mama oczekuje drugiego dziecka lub już jest rodzeństwo na świecie, to tym bardziej polecamy podarować wózek dla lalek dwulatce.  Jest to także świetny sposób na rozwijanie empatii u najmłodszych dzieci.  Dziewczynki w tym wieku utożsamiają się z mamą i są opiekuńcze dla swoich materiałowych laleczek czy bobasków. Wózek drewniany dla lalek będzie stabilny i wygodny w manewrowaniu po domu, a dzięki silikonowym zabezpieczeniu kół, jest bezpieczny dla drewnianej podłogi. 


Dlaczego warto kupić wózek dla lalek dla 2 latki ? 


 Jest wiele powodów dla których warto kupić  prezencie wózek dla lalek dla dwulatki,  oto kilka, które według nas są najistotniejsze.   
 •  Wózek dla lalek dla 2 latki jest idealnym sposobem na naukę opieki. Dziecko uczy się, że trzeba dbać o innych i że kochający opiekun zawsze będzie tam, aby pomóc. 
 •  Wózek dla lalek to także idealna zabawka dla rozwijania motoryki małej u 2 latki. Dzieci muszą naciskać, aby poruszać się do przodu, a także chwytać i kręcić kółkami, aby go skręcać. 
 • To doskonała ćwiczebna koordynacji ruchowej. W terenie np. na chodniku uczą się manewrować co jest świetnym dla nich treningiem.  
 •  Wózek dla lalek to także wspaniały sposób na rozwijanie wyobraź i rozwój mowy. 2 letnia dziewczynka będzie z troską odzywała się do lalki i używała słów jakie słyszy od mamy.  
 •  Wózek dla lalek dla dwulatki  jest także świetną zabawką edukacyjną, ponieważ uczy dziecko odpowiedzialności i pomaga mu rozwijać się emocjonalnie.  2 letnia dziewczynka czuje się odpowiedzialna za swoją lalkę, a atrybut w postaci wózka dla lalek daje jej poczucie sprawczości i czuje się ważna.    
 •  Wózek da lalek jest także świetną zabawką rozwojową, ponieważ pomaga dzieciom w nauce nowych słów i zwrotów. Wózek dla lalek dla dwulatki rozwija społeczne zachowania, które bardzo intensywnie dziecko rozwija w okolicach 2 lat. 

 

Jaki wózek dla lalek dla 2 latka wybrać? 


Nie koniecznie dziewczynki sięgają po wózki dla lalek. Ponieważ dziecko do ok 3 roku życia nie identyfikuje się z płcią, bawi i lubi to czym w danym momencie się zainteresuje. Ponieważ 2 letnie dziecko jest bardzo ruchliwe, drewniany wózek dla lalek będzie świetnym pomysł jeśli szukamy prezent dla 2 latka.  W ofercie Fabryki Wafelków znajdziemy wózki dla lalek spacerówki, które idealnie sprawdzą się podczas spacerów. Są one lekki i łatwiej nimi manewrować, zwłaszcza po chodniku. 
Wózek dla lalek jest marzeniem każdej dziewczynki i ważne by się on jej podobał i służył na długo. 

Dobrze wiemy, że dzieci bardzo lubią swoje lalki i bardzo się do nich przywiązują. Dlatego też warto inwestować w dobrej jakości produkty, które posłużą naszym pociechom na długo. Ważne by kółka łatwo chodziły a rączki były wygodne. Wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza przy wózkach  dla lalek typu spacerówka, jest możliwość przypięcia lalki.  Podczas manewrowania podnoszenia i pokonywania krawężników takie zapięcie będzie wygodne. Głównymi kryteriami podczas wyboru idealnego wózka dla lalki powinny być: solidność i łatwość prowadzenia. Wózek dla lalki nie może się przechylać, gdy na nim siedzi lalka. Powinien być stabilny, a jednocześnie lekki w prowadzeniu. Idealnym rozwiązaniem będzie taki, który ma rączki na odpowiedniej wysokości dla 2 latki. Ułatwi to prowadzenie go przez dziecko, które dopiero uczy się chodzić. 
Zaletą metalowych wózków spacerówek jest również to, że są składane i możemy go zabrać ze sobą do dziadków czy też na wakacje. 

Drewniany zaś wózek będzie cięższy i solidniejszy.  To idealny wózek dla lalek dla 1.5 rocznej dziewczynki, która jeszcze nie zawsze szybko biega. Będzie on jednocześnie pomocą i wsparciem w pokonywaniu odległości w domu. 
 

Jaki wózek dla lalek wybrać? 

Kupując wózek dla lalek warto zwrócić uwagę nie tylko na kategorię wiekową dziecka, lecz także na kilka ważnych szczegółów:

 • wielkość - najmniejsze modele wózków dla lalek polecamy dla maluszków;
 • stabilność konstrukcji- dla młodszych dziewczynek polecamy drewniane wózki dla lalek, które dają poczucie stabilności;
 • wielkość i materiał wykonania kół- mogą być drewniane, plastikowe, gumowe lub piankowe. Kółka drewniane są wytrzymałe i sprawdzą się na każdym terenie. Kółka plastikowe są głośne i mogą zarysować panele. Piankowe i gumowe kółka są w pełni bezpieczne. Sprawdzą się zarówno w domu, jak i na zewnątrz;
 • forma- wózki dla lalek występują w różnych formach: gondoli, spacerówki oraz pchacza. Dla najmłodszych dziewczynek polecamy drewniany wózek pchacz. Dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat rekomendujemy kupić spacerówkę dla lalek. Dla dziewczynek 4 polecamy wielofunkcyjne wózki głębokie;
 • materiał- wózek dla lalek może być wykonany z różnych materiałów. Ekologiczne wykonane są z drewna i delikatnych naturalnych materiałów. Najpopularniejsze modele wykonane są z aluminium, materiału i plastiku;
 • wysokość rączki- powinna być dobrana do wzrostu dziecka. Jeśli rączka jest regulowana, to dużo łatwiej jest wózek dla lalek dopasować do wzrostu dziecka. Regulacja rączki zapewnia również zabawę na kilka lat użytkowania.

Jaką lalkę do wózka wybrać?

Każda mała dziewczynka marzy o wózku i lakach, którymi będzie mogła się opiekować. W sklepie Fabryka Wafelków mamy bardzo duży wybór lalek. Dla małych dziewczynek polecamy szmaciane lalki, które są bardzo miękkie. Starszym dziewczynkom na pewno spodoba się lalka bobas Miniland, dzięki której podczas zabawy można lepiej wcielić się w rolę mamy. W naszej ofercie mamy duży wybór lalek, które na pewno spodobają się dziewczynkom!

Dlaczego warto zakupić wózek dla lalek w Fabryce Wafelków?

W Fabryce Wafelków znajdziesz bardzo duży wybór wózków dla lalek. Wykonane są z wysokiej jakości bezpiecznych dla dziecka materiałów. Są solidne i trwałe. Dzięki temu możesz być pewien, że nie złamią się podczas zabawy i nie zrobią dziecku krzywdy. Najciekawsze marki wózków oferuje Little Dutch czy też hiszpańska marka Barrutoys. Wózek dla lalki zakupiony w Fabryce Wafelków na pewno spełni oczekiwania każdej dziewczynki i zapewni niezapomnianą zabawę!