Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Kubeczki

Kubeczki dla dzieci to nieodłączny element nauki samodzielnego picia podczas rozszerzania diety. Jako rodzic na pewno zastanawiasz się jak wybrać idealny kubeczek dla dziecka. Przede wszystkim ważne jest to, aby był on wykonany z bezpiecznych dla dziecka materiałów. Najczęściej spotykane są kubeczki dla dzieci wykonane z plastiku lub silikonu. Pierwszy kubeczek powinien być niewielki, lekki i łatwy do utrzymania przez małe rączki. Aby ułatwić dziecku trzymanie kubeczka do nauki picia, niektóre modele wyposażone są w wygodne uchwyty. W kategorii butelki i akcesoria znajdują się różnego rodzaju kubeczki, niekapki, bidony i akcesoria. Różnorodny asortyment Fabryki Wafelków daje możliwość wyboru kubeczka do nauki picia dopasowanego w 100% do własnych potrzeb i oczekiwań. 

 

Kubeczki dla dzieci 

Od najmłodszych lat warto dbać o kształtowanie u dziecka zdrowych przyzwyczajeń. Obok zdrowego odżywiania, równie ważny jest nawyk picia wody. Im starsze jest dziecko, tym trudniej będzie przekonać je do picia wody. Szczególnie jeśli zna już słodki smak herbatek czy soczków. Dlatego warto jako pierwszy napój dla niemowlaka wybrać właśnie wodę i uczyć jej picia od małego. W Fabryce Wafelków dostępnych jest wiele różnych rodzajów kubeczków do nauki picia dla dzieci. W naszej ofercie znajdują się między innymi butelki, kubeczki treningowe, kubeczki niekapki, bidony czy kubeczki otwarte. 

 

Kubeczek do nauki picia – od kiedy?

Od kiedy dziecko może korzystać z kubeczka? Będzie on potrzebny już od około 6 miesiąca życia, czyli podczas rozszerzania diety dziecka. Są jednak różne sytuacje, w których z kubeczka można korzystać już wcześniej. Jeśli dziecko nie pije z butelki, a mama musi wyjść, można podać maluchowi pokarm z kubeczka, który właśnie jest dostosowany do odstawienia dzieci od piersi. Do tego celu idealnie nadaje się np. kubeczek Doidy cup

Gdy dziecko nie radzi sobie jeszcze z otwartym kubeczkiem, można użyć kubeczków treningowych. Kubeczki treningowe krok po kroku przygotowują dziecko do samodzielnego picia z kubeczka otwartego. W kategorii kubeczków treningowych mamy do wyboru kubeczki niekapki, kubeczki 360° czy bidony ze słomką

 

Kubek do picia Doidy cup – idealny pierwszy kubek 

Kubeczek Doidy cup to idealnie wyprofilowany kubeczek do nauki picia. Jego anatomiczny kształt zapobiega zakrztuszeniu się, dlatego że dziecko nie musi odchylać głowy, aby się napić. Kubeczek Doidy cup przeznaczony jest dla niemowląt już od 3 miesiąca życia oraz dla starszych dzieci. Można stosować go z powodzeniem nawet przy odstawianiu dziecka od piersi. 

Picie z kubeczka otwartego to bardzo ważna umiejętność dla każdego dziecka. Kubeczek Doidy cup polecany jest przez doradców laktacyjnych i logopedów. Jego konstrukcja jest przemyślana w każdym calu. Zakrzywiona krawędź kubeczka ułatwia dziecku oparcie ust. Ścięty kształt kubeczka pozwala na zobaczenie jego zawartości i picie bez odchylania głowy do tyłu. 

 

Kubeczek niewysypek – co to takiego?

Kubeczek niewysypek to kubek na przekąski dla dziecka. Dzięki specjalnie zaprojektowanej pokrywce dziecko może samodzielnie wyciągnąć jedzenie z kubeczka, nie rozsypując go. Jest to gadżet idealny zarówno do używania w domu, jak i podczas spacerów. Dziecko jedzące z kubeczka niewysypka uczy się samodzielności, a rodzic nie martwi się o dodatkowy bałagan. 

 

A jaki kubek dla starszych dzieci?

Dla starszych dzieci również polecany jest przede wszystkim kubeczek otwarty. Są jednak sytuacje, w których potrzebujemy czegoś zamkniętego. W takim przypadku polecane są bidony i kubeczki niekapki

Wśród bidonów na uwagę zasługuje kubeczek B.Box. Jest to bidon ze specjalnie obciążoną rurką. Dzięki niej dziecko może pić z kubka w każdej pozycji. Kubeczek B.box ze słomką polecany jest przez logopedów. Umiejętność ssania przez rurkę pozwala na ćwiczenie języka i wspiera rozwój mowy. B box może być stosowany już od 6 miesiąca życia dziecka.

W ofercie Fabryki Wafelków posiadamy również bidony renomowanych marek takich jak:

Do wyboru mamy również kubeczki niekapki. Kubeczki te również bardzo przydają się podczas spacerów czy podróży. Dzięki kubeczkowi niekapkowi mamy pewność, że dziecko nie obleje się podczas picia. 

W ofercie Fabryki Wafelków posiadamy kubeczki niekapki najlepszych marek takich jak: 

Kubeczki w Fabryce Wafelków

W ofercie Fabryki Wafelków posiadamy wszystkie najbardziej polecane rodzaje kubeczków dla dzieci. Znajdują się w niej:

  • Bidony – w tym kubeczki B-box;
  • Kubeczki otwarte – w tym kubeczki Doidy cup;
  • Kubeczki treningowe;
  • Kubeczki niekapki;
  • Kubeczki niewysypki;
  • Kubeczki sensoryczne. 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. W kategorii butelki i akcesoria znajdują się kubeczki, butelki oraz potrzebne do nich akcesoria np. wymiennie rurki czy smoczki. W bogatej ofercie naszego sklepu znajdziesz wszystko co jest niezbędne i bardzo pzydatne podczas karmienia niemowląt i dzieci. Mamy pokaźny wybór talerzyków i miseczek, sztućcy, podkadek pod talerzyk jak również podkładek pod krzesełka.  Również funkcjonalne krzesełka do karmienia znajdziecie w naszym sklepie dla dzieci i niemowląt.