Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Krzesełka do karmienia

Mata ochronna na podłogę coral
77,70 zł 81,00 zł

Krzesełka do karmienia to nieodłączne elementy rozwoju dziecka. Rozszerzanie diety, z jakim się wiążą, jest ważnym momentem w życiu każdego rodzica. Przeważnie rozpoczyna się ono w okolicy 6-ego miesiąca, kiedy pociecha nie potrafi jeszcze siedzieć i tym samym ogranicza się do karmienia malucha w leżaczkach czy fotelikach. Wraz ze wzmocnieniem ciała niemowlę zaczyna siadać, a ten przełomowy krok zmienia całkowicie perspektywę i sposób wykonywania wielu czynności, w tym także jedzenia. 

 

Krzesełka do karmienia 

Znajdujące się w naszej ofercie krzesełka do karmienia to meble pochodzące od znanych i cenionych producentów. Dla nas liczy się bezpieczeństwo najmłodszych, jak i komfort karmienia każdego rodzica, dlatego też dokładnie sprawdzamy asortyment. Krzesełka do karmienia to ważne elementy codzienności każdej rodziny - pomagają one w rozszerzaniu diety, a z czasem pozwalają dziecku na pełne uczestnictwo w rodzinnych posiłkach i tym samym na zacieśnianie więzi.

Różnorodność krzesełek do karmienia dotyczy wielu aspektów. Różnice znaleźć można na poziomie funkcjonalnym, ale i estetycznym. Niektóre z dostępnych modeli to proste krzesełka do karmienia, które wspierać będą karmienie metodą BLW, dzięki dołączonej tacy na której możemy postawić miseczkę czy talerzyk na przyssawce. Inne to z kolei niezwykle funkcjonalne meble, które z mebla niemowlęcego sprawnie i bezproblemowo przekształcić można w krzesło dla starszaka. Nie brakuje również krzesełek do karmienia stanowiących część większych zestawów lub takich, które po skończonym posiłku posłużą za fotelik do rysowania czy oglądania bajek. 

Krzesełko do karmienia może wyglądać tradycyjnie lub bardziej nowocześnie. Na miłośników drewna i naturalnych materiałów czekają krzesełka do karmienia drewniane marki Baby Dan lub Childhome. Osoby szukające ciekawych form i zachęcających maluchy kolorów zachwycą się krzesełkami plastikowymi Oribel, których gama barw sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. 

 

Od kiedy korzystać z krzesełka do karmienia?

WHO, czyli światowa organizacja zdrowia, podobnie jak i Polskie Stowarzyszenie Pediatrów zaleca wprowadzenie nowych pokarmów do diety dziecka już w 6 miesiącu życia. Najłatwiej rozszerzać dietę siedzących już maluszków, wykorzystując w tym celu odpowiednio dopasowane krzesełko do karmienia. Warto jednak zaznaczyć, że coraz więcej marek stawia na dopasowanie do potrzeb rodziców, którzy podczas posiłków chcieliby mieć swoje dzieci jak najbliżej siebie. To właśnie na nich czeka krzesełko do karmienia od 4. miesiąca, które wyposażone jest w specjalny leżaczek umieszczany przeważnie na szczycie mebelka. 

Niemniej jednak to nowa umiejętność w życiu dziecka, jaką jest siadanie, wyznacza moment zakupu krzesełka do karmienia. Należy jednak pamiętać, że mebel ten będzie towarzyszyć dziecku przez nawet kilka lat, co najmniej kilka razy dziennie, dlatego też jego zakup musi być przemyślany. Odpowiednie krzesełko do karmienia będzie gwarantować bezpieczeństwo, komfort siedzenia, ale i wspierać samodzielność pociechy! Metoda karmienia BLW to rozwiązanie, które przyczyni się do pozytywnych zmian fizycznych i psychicznych dziecka. I choć wiąże się z odliczaniem do 10, aby uspokoić się, widząc wszędobylski bałagan, ciągłym czyszczeniem krzesełka, stołu i przestrzeni wokół nich, to jednak idące za samodzielną nauką zmiany rozwojowe wywołają uśmiech na twarzy każdego rodzica. 

 

Krzesełko do karmienia, które rośnie z dzieckiem

W Fabryce Wafelków znaleźć można bogaty wybór krzesełek dla dzieci, wykonanych z najlepszych materiałów. To jednak nie wszystko. Wiele z nich oferuje znacznie więcej! Krzesełka do karmienia, jakie czekają w naszym sklepie, służą dziecku od początku jego drogi z nowymi składnikami, aż wieku szkolnego! Jak to możliwe? Przede wszystkim posiadają one kilkustopniową regulację siedziska, a także elementy zabezpieczające, które można łatwo zdjąć, by ułatwić starszakowi samodzielne korzystanie z krzesełka. 

Krzesełka do karmienia z regulacją wysokości to rozwiązanie na lata! Niemowlak w bezpiecznej i komfortowej dla siebie pozycji poznawać będzie nowy dla niego świat jedzenia, przedszkolak z radością uczyć się będzie samodzielności zarówno przy wchodzeniu i schodzeniu, jak i jedzeniu, a mały dorosły z wielkim uśmiechem na twarzy będzie uczestniczyć w codziennych posiłkach. Gdy maluch podrośnie, wystarczy zdjąć barierkę zabezpieczającą z przodu, aby umożliwić mu samodzielne korzystanie z mebelka. Im starszy maluch, tym większe jego ciało - możliwość obniżenia siedziska oraz podnóżka pozwoli na zachowanie komfortu siedzenia podczas jedzenia.

 

Drewniane czy plastikowe krzesełko do karmienia

Wybór krzesełek do karmienia jest na współczesnym rynku naprawdę duży i może przyprawić o zawrót głowy. Atutem tak obszernej oferty jest fakt, że każdy z łatwością znajdzie spełniający jego oczekiwania i wymagania produkt. Drewniane krzesełko do karmienia to rozwiązanie idealne dla osób, które lubią naturalne materiały. Niewątpliwie wykorzystanie materiału, jakim jest drewno, przyczynia się do trwałości mebla. Krzesełka do karmienia drewniane są wyjątkowo piękne, do tego odporne na uszkodzenia mechaniczne, a tych trudno uniknąć przy maluszku próbujących swoich sił z widelcem. Warto jednak pamiętać, że modele drewniane będą stosunkowo ciężkie. I tu także mamy dwie strony medalu. Ich waga wpłynie na bezpieczeństwo pociechy, która nie będzie możliwości, aby się przewróciła. Niemniej jednak przesuwanie mebelka, aby wyciągnąć czy wsadzić niemowlaka, a także posprzątać po nim może przysporzyć trochę kłopotu. 

W naszym sklepie czekają również krzesełka do karmienia plastikowe. Są one alternatywą dla ciężkich stosunkowo, drewnianych mebli. Ich waga jest z pewnością największym atutem. Podobnie jak i wyprofilowana konstrukcja siedziska. Elastyczny, a do tego trwały plastik, z jakiego stworzone są krzesełka do karmienia, pozwala jeszcze na etapie produkcji nadać siedzisku odpowiedni kształt, który gwarantuje niezwykły komfort podczas jedzenia. Warto jednak pamiętać, że choć materiał, z jakiego wytwarzane są plastikowe krzesełka do karmienia, jest mocny i odporny na uszkodzenia, to jednak daleko mu do drewna.

 

Krzesełko do karmienia, na co zwrócić uwagę

Choć krzesełko do karmienia to z pozoru mebel taki, jak wszystkie inne, to jednak opcji, na jakie należy zwrócić uwagę, jest niezwykle wiele. Przede wszystkim na pierwszym miejscu każdorazowo warto stawiać komfort pociechy, jak i swój własny. Zanim maluch zacznie łyżeczką sięgać do słoiczka z jabłuszkami minie trochę czasu, a do tego momentu opiekun będzie odpowiedzialny za obsługę sztućców. Dlatego też krzesełko do karmienia powinno być odpowiednio wysokie, aby rodzic nie musiał się zbytnio nachylać. Świetnym rozwiązaniem są krzesełka do karmienia z regulacją wysokości. 

Gdy mowa o komforcie dziecka, nie można zapomnieć o wszelkich akcesoriach, które sprawiają, że nauka jedzenia to istna przyjemność! Co do nich należy? Na pewno na liście zakupowej dobrze, aby znalazła się wkładka do krzesełka do karmienia czy też poduszka do krzesełka do karmienia. Miękkie podparcie pupy dziecka, ale i jego pleców pozwoli zapomnieć o ewentualnym dyskomforcie, a skupić się na poznawaniu nowych smaków!

Bezpieczeństwo to także kwestia, jaka przyświecać powinna przy wyborze krzesełka do karmienia. Mebel ten powinien posiadać kilkupunktowe pasy zabezpieczające niemowlę przed przechyleniem do przodu czy na boki, gdy to nie potrafi jeszcze stabilnie siedzieć. Dodatkowo krzesełko powinno być wyposażone w barierkę zabezpieczającą lub tacę, która będzie spełniać jej rolę. Dzięki tym rozwiązaniom żaden rodzic nie będzie się martwił, że maluszek wyślizgnie się z krzesełka podczas jedzenia. 

Na co jeszcze zwracać uwagę? Z pewnością na to, czy krzesełko wyposażone jest w podnóżek. Chcąc mieć wpływ na prawidłowy rozwój fizyczny dziecka, warto pamiętać, że nóżki nie powinny podczas siedzenia swobodnie zwisać. Potrzebne jest im podparcie, co ma związek z centralnym napięciem mięśniowym u maluszków.

Niewątpliwie spożywanie posiłków jest nierozerwalnie połączone z higieną. Kupując krzesełko do karmienia drewniane czy plastikowe należy zwrócić uwagę na łatwość utrzymania go w czystości. Niektóre modele posiadają ściągane tacki, które można myć ścierką lub w zmywarce, inne z kolei wystarczy przetrzeć mokrą gąbką. 

Jeżeli zależy rodzicowi na funkcjonalności, to krzesełka rosnące razem z maluchem będą najlepszym rozwiązaniem. Wspominając o funkcjonalności, nie można nie podkreślić wagi przednich kółek, dzięki którym przesunięcie mebla nie będzie niczym trudnym! Czy to wszystko? Z pewnością nie! Na uwagę zasługują również modele składane, które pokochają właściciele niewielkich mieszkań, dla których każdy centymetr przestrzeni ma znaczenie!

 

Krzesełka do karmienia oraz liczne akcesoria w Fabryce Wafelków 

W naszej ofercie czekają produkty znanych producentów, dla których zdrowie, bezpieczeństwo i radość z poznawania tego, co dotychczas nieznane to kwestie priorytetowe. Wybierając krzesełka do karmienia, ale i wkładki czy poduszki do krzesełek do karmienia od marek takich jak BabyBjorn, Prince Lionheart, BabyDan, Beaba, Childhome, ORIBEL czy Toddlekind wybierasz niepodważalną jakość. Fabryka Wafelków pragnie towarzyszyć dzieciom i rodzicom w tej fascynującej drodze, w której smaki, kolory i aromaty przeplatane są chwilami pełnymi radości, śmiechu i nauki samodzielnego posługiwania się sztućcami. To właśnie dlatego oprócz krzesełek do karmienia przygotowaliśmy obszerną ofertę śliniaków i fartuszków, tak potrzebnych, by nowa sukienka nie była cała w pomidorach, a chłopięce spodenki nie pachniały brokułem. Ponadto czekają na rodziców i dzieci liczne talerzyki i miseczki, dzięki którym nauka jedzenia jest jeszcze fajniejsza - przegródki pozwolą na oddzielne umieszczenie różnych składników! A co z piciem? O tym także nie zapomnieliśmy! W Fabryce Wafelków znajduje się bogaty wybór kubków niekapków i bidonów, które pozwolą ukoić pragnienie.