Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Leżaczki i bujaczki

Beaba, Leżaczek Bouncer Up&Down Plus
Kolory: Sea Salt
899,00 zł
Beaba, Leżaczek Bouncer Up&Down Plus
Kolory: Seagrass
899,00 zł
Beaba, Leżaczek składany Eazy Relax
Kolory: Lichen
579,00 zł
Beaba, Leżaczek składany Eazy Relax
Kolory: Greige
579,00 zł

Leżaczki dla niemowląt błyskawicznie zyskały uznanie u rodziców i nie bez powodu stały się obowiązkowym elementem wyprawki. Warto wiedzieć, że leżaczek spełnia wiele funkcji i stanowi doskonałe dopełnienie dla innych akcesoriów.

Dlaczego warto kupić leżaczek?


Powodów jest co najmniej kilka:

1. Jest praktycznym i wygodnym rozwiązaniem.

Leżaczek to rodzaj gadżetu, który w znacznym stopniu ułatwia życie rodzicom. Szczególnie w sytuacjach, gdy oprócz opieki nad noworodkiem, mamy mnóstwo codziennych obowiązków do wykonania. Dzięki temu, że leżaczek możemy przenosić w dowolne miejsce, zapewnia on dziecku ciągły kontakt i bliskość rodziców, którzy jednocześnie mogą wykonywać inne czynności.

2. Pokazuje dziecku inną perspektywę świata.

Leżaczek pozwala na integrację z pozostałymi członkami rodziny. Maluszek ma możliwość obserwowania otoczenia, poznawania nowych bodźców i zaspokajania ciekawości. Rodzice również mają dziecko na oku.

3. Niezbędne podczas wyjazdów na wakacje.

Leżaczek to gadżet, który możemy wszędzie ze sobą zabrać. Po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca, bez problemu schowamy go do bagażnika samochodowego i rozłożymy w hotelowym pokoju. Dzięki temu maluszek będzie bezpiecznie leżał w leżaczku, bez obaw przemieszczenia się na balkon lub np dotykania gniazdek elektrycznych. 

4. Idealny na każdą porę roku.

Leżaczek bujaczek sprawdzi się idealnie na balkonie i w ogrodzie w ciepłe dni. Możemy mieć maluszka na oku podczas prac ogrodowych i wypoczynku.  

5. Pozwala na wykonywanie dziecku drobnych ćwiczeń.

Większość leżaczków bujaczków jest wyposażona w dodatkowe pałąki z zawieszkami. Dzięki temu niemowlę podnosi rączki w stronę wiszących zabawek, ćwiczy sięganie i chwytanie. Machając nóżkami buja leżaczkiem i ćwiczy poczucie równowagi.

6. Leżaczek ułatwia karmienie dziecka.

Podczas rozpoczynania rozszerzania diety, bujaczek możemy wykorzystać do karmienia maluszka. To wygodny sposób gdy nie posiadamy jeszcze krzesełka do karmienia. 

7. Może służyć do wyciszania, uspokajania i usypiania dziecka.

Większość leżaczków to również bujaczki, które dzięki biegunom pozwalają na bujanie i kołysanie. Dzięki temu bardzo często niemowlę łatwiej i szybciej zasypia i uspokaja się. Leżaczki posiadają często funkcje kołysania gdy wprawimy go w ruch co uspakaja dziecko i pomaga mu w zaśnięciu. 


Na co zwrócić uwagę wybierając leżaczek?

Obecnie na rynku wybór leżaczków jest ogromny, mają różne funkcje i często rosną razem z dzieckiem dzięki czemu możemy z niego korzystać przez dłuższy okres. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze tego gadżetu.

  • Materiał wykonania i łatwość czyszczenia. 

Warto pamiętać, że leżaczek to urządzenie, które często będzie miało kontakt ze skórą niemowlaka. Dlatego należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Najlepszą i najczęściej dostępną opcją jest bawełna. Materiał powinien być przyjemny w dotyku i przewiewny. Idealnie sprawdzą się leżaczki BabyBjorn z materiału siateczkowego mesh, który m.in. przepuszcza powietrze i dziecko się nie poci nawet w upalne dni. Praktycznym rozwiązaniem jest jeśli również szybko wysycha po praniu.Wszelkiego rodzaju ceratki z pewnością nie będą dobrym rozwiązaniem.

  • Wiek i waga dziecka.

Wybierając leżaczek, należy uwzględnić wiek dziecka i to, ile waży. Dostępne u nas leżaczki są przeznaczone dla dzieci od urodzenia, np BabyBjorn lub Charlie Crane.Warto zastanowić się także nad okresem użytkowania – jak długo leżaczek ma służyć? Czy ma rosnąć razem z dzieckiem? Jakie funkcje są dla nas istotne?

  • Etap rozwoju.

Przebywanie w leżaczku jest bezpieczne, nie szkodzi kręgosłupowi i nie zaburza rozwoju ruchowego dziecka. Należy jednak pamiętać, aby użytkować go z umiarem i zgodnie z przeznaczeniem. Dziecko, które uczy się siadać lub chodzić na czworakach powinno jak najwięcej czasu spędzać na macie, na podłodze. Istotna jest jego aktywność. Tak, by mogło ćwiczyć mięśnie, podejmować próby siadania czy wstawania i miało warunki do rozwoju ruchowego, ćwiczenia sprawności manualnej i samodzielnego odkrywania otoczenia. Jeśli więc dziecko nie siedzi w leżaczku bardzo często, to jego rozwój nie jest zaburzony. Ważny jest też kształt leżaczka i dopasowanie do etapu rozwoju dziecka – tak, by maluszkowi zagwarantowana była pozycja półleżąca a nie wyprostowana. Przykładowo, leżaczek BABYBJÖRN Balance Soft posiada specjalnie skrojone siedzisko, które dopasowuje się do dziecka tak, że jego masa jest odpowiednio rozłożona.

  • Pasy bezpieczeństwa i pozostałe zabezpieczenia.

Ważne, aby leżaczek miał szelki / pasy bezpieczeństwa, które można regulować. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Minimum to 3-punktowe pasy bezpieczeństwa. Warto jednak poszukać leżaczka wyposażonego w 5-punktowe pasy, które powinny posiadać możliwość regulacji. Każdorazowo umieszczając niemowlaka w leżaczku powinniśmy sprawdzić, czy pasy są właściwie dopasowane i poprawnie zapięte. Ponadto leżaczek bujaczek musi być stabilny i trwały. Podstawa powinna być odpowiednio szeroka. Z łatwością powinno się go podnosić i przenosić, bez ryzyka urwania czy odpadnięcia jakiegoś elementu.

  • Dodatkowe gadżety.

Większość leżaczków dodatkowo posiada w zestawie pałąk z zabawkami. Jest to dodatkowa atrakcja dla malucha. Dobrze, jeśli nie jest przymocowany na stałe, tylko można go odpiąć w dowolnej chwili. Do wyboru są także leżaczki „dźwiękowe” – odtwarzają melodie albo dźwięki typu szum.

  • Dodatkowe funkcje. 

Wiele leżaczków można jednocześnie używać do bujania i kołysania poprzez specjalnie wyprofilowane płozy. Jeśli natomiast chcemy, żeby bujaczek znów stał się leżaczkiem – używamy blokady i funkcja kołysania zostaje zatrzymana. Rodzic może bujać dziecko, ale maluch też może samodzielnie wprawiać w ruch bujaczek, machając nóżkami. Inna opcją, którą warto wziąć pod uwagę jest funkcja fotelika. Gdy dziecko jest już nieco starsze, umie samodzielnie siedzieć i zaczyna chodzić, to leżaczek zmienia się w fotelik (z odpowiednim do siedzenia ustawieniem i oparciem). Tą funkcję możemy również wykorzystać w momencie rozpoczynania rozszerzania diety niemowlaka dopóki nie zakupimy krzesełka do karmienia. 

  • Podparcie główki.

Wsparcie główki i odpowiednie ułożenie ciała jest bardzo ważne, ponieważ niemowlę dopiero się rozwija, mięśnie są jeszcze słabe, a nowe umiejętności dopiero nabywane. Główka musi być chroniona – podparcie umożliwiają np. specjalne wkładki.

  • Wysokość siedziska.

Leżaczki często mają opcję regulowania wysokości siedziska, mierzonej od powierzchni podłogi. Dzięki temu maluch może czuć się blisko rodziców bez względu na to, czy siedzą przy swoim stole, na niskich fotelach czy zupełnie na podłodze. W ofercie można też znaleźć leżaczki, które można ustawić na wysokości np. sofy, na której siedzi rodzic. Dzięki temu nie trzeba się cały czas schylać, a dziecko pozostaje w bezpośrednim kontakcie z mamą i tatą.

  • Waga leżaczka.

Leżaczek bujaczek to urządzenie, które często przenosimy po domu do różnych pomieszczeń, możemy je również zabierać ze sobą na wakacje. Ważne, żeby móc je łatwo i szybko złożyć i przenieść w wybrane miejsce. Dlatego jego waga to kryterium, które także powinniśmy wziąć pod uwagę. Powinien być na tyle lekki, żeby go swobodnie przenosić, ale równocześnie tyle ciężki, aby stał stabilnie.

Najbardziej polecane przez mamy to leżaczki BabyBjorn. Firma BabyBjorn współpracuje z najlepszymi lekarzami dziecięcymi, położnymi oraz psychologami. Ich ekspertyzy medyczne są bardzo ważne podczas tworzenia nowych rozwiązań i wprowadzania nowych produktów.

W ofercie naszego sklepu Fabryka Wafelków mamy do wyboru różne kolory leżaczków i różne rodzaje tkanin. Leżaczki BabyBjorn posiadają kilka stopni nachylenia, minimum 3 - punktowe pasy bezpieczeństwa, są lekkie i w bardzo łatwy sposób możemy je złożyć i przenieść. 

Inną marką oferującą bezpieczne i komfortowe leżaczki jest Charlie Crane. Leżaczki Charlie Crane będą doskonałym elementem wyprawki dla wszystkich tych, którzy oprócz bezpieczeństwa zwracają uwagę na dobry design. Do wyboru mamy bardzo dużo wzorów siedziska. Leżaczki są przeznaczone od narodzin do około 7 - go miesiąca. Płozy leżaczków są wykonane z różnego rodzaju drewna (w zależności od modelu, m.in. drewno z orzecha włoskiego, drewno brzozowe)

Leżaczki Beaba przeznaczone są dla dzieci od urodzenia do osiągnięcia około 9 kg. Regulowane, czteropoziomowe siedzisko pozwala na bliski kontakt z dzieckiem niezależnie od tego czy siedzimy przy stole czy np bawimy się z dzieckiem na podłodze. Dodatkowo leżaczki Beaba wyposażone są w 3 pozycje oparcia plecków: do spania, półleżenia i półsiedzenia, a specjalnie zaprojektowana wkładka gwarantuje optymalne podparcie główki.  5-punktowe pasy siedziska zapewniają doskonałą stabilność i gwarantują pełne bezpieczeństwo dziecka.