Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Poduszki dla niemowląt

Lista wyprawkowa

kompendium wiedzy dla przyszłej mamy zatwierdzony przez położne

Przygotuj wyprawkę
Beztroska, Poduszka motylek - Polskie ptaki
42,55 zł 55,00 zł
My Memi, Bambusowa poduszka 25x30 - botanic
51,92 zł 59,00 zł
Samiboo, Bambusowa poduszka Z USZKAMI Krople
50,15 zł 59,00 zł
Snap the Moment, poduszka BLOOM MOON
52,51 zł 59,00 zł
Snap the Moment, poduszka FLORA
61,41 zł 69,00 zł
Snap the Moment, poduszka BLOOM
58,65 zł 69,00 zł
Sleepee, Poduszka Antywstrząsowa Motylek Grey
49,51 zł 55,00 zł
Sleepee, Poduszka Antywstrząsowa Motylek Pink
49,50 zł 55,00 zł
Pink No More, Poduszka chmurka TEA ROSE
51,95 zł 59,00 zł
Pink No More, Poduszka chmurka GREY
51,95 zł 59,00 zł
Lullalove, Poduszka królik - mango
42,50 zł 50,00 zł
Lullalove, Poduszka królik - różowy kwarc
42,50 zł 50,00 zł
BBluv, Ergonomiczny zagłówek perłowa biel
67,69 zł 99,00 zł
Pink No More, Poduszka Dots&Niebieski Welur
49,35 zł 59,00 zł
Sleepee, Misiowa Poduszka Royal Baby Denim
48,40 zł 55,00 zł
Malomi, poduszka BALON GREY
109,65 zł 129,00 zł
La Millou, Angel's Wings Bamboo - Manta Ray
51,75 zł 69,00 zł
La Millou, Angel's Wings - Manta Ray - Teal
44,25 zł 59,00 zł
Malomi Kids, MUSLIN SET PETROL S
162,15 zł 199,00 zł
Przeczytaj na naszym blogu

Poduszki dla niemowląt, nawet jeśli budzą obawy wśród niektórych rodziców, należy te wątpliwości zatem rozwiać. Jeśli poduszka niemowlęca jest odpowiednio dobrana do potrzeb maluszka i jego wieku, jej stosowanie jest zalecane. Jeśli nie wiesz, jaką wybrać, poniższy tekst z pewnością pomoże dokonać Ci odpowiedniego wyboru. 

Od kiedy poduszka dla niemowlaka? 

Pomimo że nadal panuje mit, iż nie należy stosować poduszek dla noworodka, to pediatrzy są innego zdania. Jak pokazały badania, odpowiednio dobrana poduszka niemowlęca może wspomóc rozwój dziecka, a także zapobiec wielu urazom głowy i powięziom szyi. Poduszki dla niemowląt można stosować już od urodzenia dziecka, ważne, aby były płaskie. Następnie wraz ze wzrostem i ewentualnymi wadami główki maluszka, należy dostosować konkretny ich model do potrzeb. 

Poduszka dla niemowlaka płaska i niska 

Jak wynika z wielu publikacji najlepiej, żeby dziecko spało na równym i gładkim podłożu, dlatego poduszki dla noworodków powinny być płaskie. Dzięki temu zapobiegamy SIDS czyli nagłej śmierci łóżeczkowej, której przyczyny nie są do końca znane. Rzadko się o tym mówi, ale płaskie poduszki dla niemowląt zapobiegają zachłyśnięciu się dziecka w przypadku refluksu. Dbają także o prawidłowe ułożenie kręgosłupa maluszka, co jest bardzo istotne w jego dalszym rozwoju. Płaskie poduszki niemowlęce mogą towarzyszyć dziecku zarówno w okresie noworodkowym, niemowlęcym, jak i kolejnych okresach do 3 roku życia. 

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt 

Ortopedyczne poduszki dla niemowlaka pediatrzy zalecają stosować od momentu urodzenia do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia. Wskazaniem do ich kupna są wszelkiego rodzaju odkształcenia główki, na przykład plagiocefalia, czyli spłaszczenie czaszki. Neurochirurdzy doceniają je także podczas rekonwalescencji dzieci z kraniosynestozą, czyli przedwczesnym zarastaniem szwów czaszkowych, po zabiegach SAS, które wykonuje się do 3 miesiąca życia. Odpowiednio dobrane do wielkości dziecka poduszki dla noworodków, dają bardzo pozytywne rezultaty w czasie profilaktyki i leczenia. W ofercie naszego sklepu posiadamy poduszki dla niemowląt, które są produktem medycznym i posiadają certyfikaty Ce, TUV i EN71.  Hiszpańska poduszka Mimos jest polecana przez ortopedów, neurochirurgów, pediatrów, fizjoterapeutów oraz położne na całym świecie.

Poduszka z wgłębieniem na główkę 

Jednym z najczęstszych problemów dotyczących kształtu główki u dzieci jest plagiocefalia. Dawniej uważano, że każde dziecko jest inne, zatem i główki mogą mieć różny kształt, także spłaszczony. Obecnie pediatrzy bardzo zwracają uwagę na tę wadę nabytą. Chcąc jej zapobiec, warto zakupić poduszkę dla niemowląt z wgłębieniem na główkę. Jest ona bezpieczna oraz odpowiednio wyprofilowana, dzięki czemu główka dziecka nabiera odpowiedniego kształtu, przy użytkowaniu profilaktycznym pomaga zapobiegać jej wszelkim odkształceniom. Poduszki dla niemowląt z wgłębieniem na główkę stosowane w fotelikach samochodowych zabezpieczają główkę i szyję maluszka przy gwałtownym hamowaniu. 

Poduszka antywstrząsowa 

Antywstrząsowe poduszki dla niemowlaka to idealne rozwiązanie do wózka i fotelików samochodowych. Minimalizują one wszelkiego rodzaju wstrząsy związane z przewożenie dziecka. Dzięki poduszce antywstrząsowej w kształcie motylka, główka oraz odcinek szyjny kręgosłupa niemowlaka są zabezpieczone przed ewentualnym nagłym szarpnięciem i nienaturalnym ułożeniem. Antywstrząsowe poduszki dla noworodków są niezwykle urocze i piękne. Środek przypomina płaską poduszkę niemowlęcą, do której boków doszyte są skrzydełka, które zapobiegają wszelkim nienaturalnym ruchom główki maluszka i wspomagają funkcję mięśni jego szyi. Idealnie sprawdza się w fotelikach samochodowych, gondolach, jak również spacerówkach

 

Piękne poduszki dla niemowląt 

Poduszki dla niemowląt nie muszą być nijakie. Większość z nich jest projektowana przez osoby, które na co dzień mają kontakt z maluszkami i dobrze znają ich potrzeby. Zarówno motyw, jak i kolor poduszek dla noworodków oraz poduszek niemowlęcych można dostosować nie tylko do wieku i potrzeb zdrowotnych, ale też płci. Dzięki temu są one także ładnym i personalizowanym elementem dekoracyjnym pokoju dziecka. Warto dodać, że materiały, z których uszyte są poduszki dla niemowląt, są antyalergiczne i naturalne. Często stosuje się również tkaninę bambusową, która jest niezwykle przyjemna w dotyku i antyalergiczna. Nie zawierają sztucznych dodatków, które uczulają lub odparzają delikatną i delikatną jeszcze skórę niemowlęcia. Często poduszki te stanowią element kolekcji dedykowanej dla chłopca lub dla dziewczynki, gdzie prócz płaskiej poduszki dla noworodka znajdziemy również piękne kocyki dla niemowląt lub też otulacze do fotelika samochodowego. 


Poduszki z uszkami

Zarówno poduszki przeciw spłaszczaniu potylicy, jak i te z wgłębieniem na główkę, można dostać w różnych uroczych formach. Posiadają one często wyszyte lub namalowane oczka i buźki, a także doszyte uszka, dzięki czemu przypominają na przykład misie czy króliczki. Taka poduszka z uszkami staje się elementem dekoracyjnym pokoju maluszka. Niemowlę leżące na poduszce przypominającej misia wygląda słodko i uroczo. Widok taki wzrusza i rozczula każdego. Można śmiało powiedzieć, że dziecko może ją również traktować jako miłą w dotyku zabawkę sensoryczną w późniejszym okresie. 


Poduszki dla niemowląt w Fabryce Wafelków 

W ofercie naszego sklepu Fabryka Wafelków przygotowaliśmy najciekawsze wzory płaskich poduszek dla niemowląt polskich marek, które pobijają serca naszych klientek. Wśród tych marek znajdziemy Lullalove, Bimbla, Pink no More, Samiboo, My Memi, Sleepee, La Millou