Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Pieluszki bambusowe, muśliowe, tetrowe

Lista wyprawkowa

kompendium wiedzy dla przyszłej mamy zatwierdzony przez położne

Przygotuj wyprawkę
Sleepee, Chusteczki bawełniane 3 szt niebieskie
Kolory: Niebieski
81,61 zł 99,00 zł
Samiboo, Pieluszka bambusowa "L" Owoce
83,93 zł 109,00 zł
Przeczytaj na naszym blogu

Pieluszki tetrowe, bambusowe i muślinowe to jeden z tych produktów, jakiego nie może zabraknąć w dziecięcej wyprawce. Te kwadratowe kawałki materiału, zazwyczaj w rozmiarze 60x60 cm, znacząco ułatwiają sprawowanie opieki nad dzieckiem - znajdują zastosowanie w praktycznie każdej sytuacji, o każdej porze dnia i nocy. Dzięki delikatności tkaniny wrażliwa skóra maluszka nie zostanie podrażniona, a sam dotyk będzie przyjemnością.

Pieluszki bambusowe delikatne dla skóry niemowlaka

Pieluszki bambusowe, jakie znaleźć można w naszym sklepie, współcześnie cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem rodziców, którzy szukają dla swoich pociech tego, co najlepsze. Stworzone z niezwykle lekkiej, miękkiej i przede wszystkim naturalnej tkaniny bambusowej, pieluszki odznaczają się szeregiem właściwości. Znajdują one zastosowanie zarówno latem, jak i zimą, każdorazowo otulając dziecko i gwarantując mu niebywały komfort. Pieluszki bambusowe można wykorzystać do ocierania niemowlęcej twarzy podczas ulewania, kłaść na nich pociechę w łóżeczku, kokonie czy gnieździe, a także układać je na ramieniu, aby dziecięca buzia opierała się na miękkiej tkaninie, gdy tylko będzie na rękach rodziców.

Pieluszki bambusowe i ich właściwości

Pieluszki bambusowe są świetnym wyborem dla maluszków borykających się z alergiami. Tkanina bambusowa jest antyalergiczna, a także wykazuje właściwości antybakteryjne i antygrzybicze. Jest to materiał termoregulacyjny, który latem gwarantuje chłód, a zimą ciepło małemu ciałku. Higroskopijność tkaniny bambusowej nie pozwoli niemowlęciu się spocić, co będzie miało duże znaczenie podczas snu na pieluszce bambusowej. Pieluszki te są wyjątkowo delikatne w dotyku, wręcz aksamitne. Tkanina bambusowa jest dużo bardziej chłonna od bawełny.

Pieluszki tetrowe

Najpopularniejszą grupę pieluszek dla niemowląt stanowią pieluszki tetrowe. Są one stosowane od lat, przez pokolenia pomagały sprawować opiekę nad pociechami. Niegdyś pełniły podstawową funkcję pieluchy, dziś jednak dzięki pieluszkom jednorazowym, obecne mamy wykorzystują je już w innym celu niż ich przeznaczenie pierwotne. Ich niewątpliwą zaletą jest niska cena i ciekawa estetyka - wzorów nadrukowanych na pieluszkach tetrowych jest naprawdę wiele. Tetra to inaczej bawełna, co oznacza, że pieluszki tetrowe stworzone są z naturalnego, chłonnego materiału. Decydując się na ich zakup warto mieć na uwadze dwa aspekty - wielkość pieluszki tetrowej oraz jej gramaturę, która wpływać będzie na chłonność. Im wyższa gramatura, tym lepsza chłonność i większa wytrzymałość materiału. Pieluszki tetrowe od 120 g/m2 wzwyż będą zaspokajać potrzeby rodziców, których maluszki dużo i mocno ulewają lub opiekunów szukających pieluszek mających zastąpić podróżne ręczniki.

Pieluszka muślinowa

Pieluszki muślinowe, podobnie jak i bambusowe cieszą się dużą popularnością wśród świadomych rodziców. Tkanina muślinowa może być zarazem jedwabna, bawełniana lub wełniana. W naszej ofercie czekają pieluszki muślinowe, które odznaczają się puszystością i delikatnością. Co ważne, dzięki wyczesywanym splotom muślinowe pieluszki są wytrzymalsze w swojej strukturze aniżeli pieluszki tetrowe o niskiej gramaturze. Pieluszki muślinowe, podobnie jak i bambusowe wykazują właściwości antyalergiczne, dlatego też zalecane są dzieciom ze skłonnościami do uczuleń czy po PZS. Niewątpliwym atutem pieluszek muślinowych jest ich niebywała estetyka - charakterystyczne dla muślinu są zagniecenia, które dodają mu charakteru.

Wymiary pieluszek z różnych tkanin

W ofercie Fabryki Wafelków każdy znajdzie pieluszkę dopasowaną do potrzeb pod wieloma względami, w tym wymiarów. Niezależnie od tego, które pieluszki wybierają rodzice, ich rozmiary są podobne. Najpopularniejsze są pieluszki tetrowe, bambusowe czy muślinowe 50x50cm, jak i 60x80cm. Niemniej spotkać można również mniejsze modele 40x40cm oraz większe 70x80cm czy 80x80cm.

Fabryka Wafelków wybiera jakość

Nasza oferta to przede wszystkim produkty wysokiej jakości, pochodzące od znanych i cenionych producentów. Pieluszki znajdujące się w asortymencie pochodzą od takich marek jak Poofi, Aden & Anais, Pink No More, Lullalove, Jollein, Little Dutch, BIBS, Bimbla, Funkybox, My Memi dzięki czemu jesteśmy pewni, że pieluszki bambusowe, tetrowe czy muślinowe spełnią oczekiwania rodziców i dzieci i delikatnej i wrażliwej skórze.