Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

18 m +

Little Dutch, Wywrotka
79,00 zł
Little Dutch, Laweta
79,00 zł
Little Dutch, Arka Noego duża kolekcja 2024
189,00 zł 209,00 zł
Trixie, Drewniany Wózek
Wzór: Mrs. Rabbit
288,00 zł
Trixie, Drewniany Wózek
Wzór: Mr. Fox
288,00 zł
Trixie, Drewniany Wózek
Wzór: Mr. Crocodile
288,00 zł

Prezent dla 1,5 rocznego dziecka


18 miesięczne dziecko jest bardzo aktywne i nieustannie uczy się nowych rzeczy. Niektóre dzieci w tym wieku ładnie już wypowiadają poszczególne słowa, inne radzą sobie z tym troszkę gorzej. To okres intensywnych przemian i wybierając zabawkę dla 1,5 rocznego dziecka warto zwrócić uwagę na jakim jest etapie i czym się interesuje.


Zabawki dla 1,5 rocznego  dziecka - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?Zabawki dla 1,5 rocznego dziecka muszą być przede wszystkim bezpieczne, a także stymulujące wyobraźnię i rozwój umiejętności manualnych. Najlepiej wybierać takie, które można wykorzystać w przyszłości. 18 miesięczne dziecko wkracza w niesamowity okres rozwoju, w którym każdy dzień przynosi nowe umiejętności. Dziecko jest już dużo bardziej ruchliwe niż jeszcze pół roku temu. Jego aktywność fizyczna wchodzi na wyższy poziom - biega, skacze, uczy się utrzymywać równowagę i coraz lepiej mu to wychodzi. Ma niespożytą energię i wybierając zabawki należy zadbać o intensywny ruch fizyczny, by dziecko mogło rozwijać swoją koordynację ruchową. To również idealny moment by ćwiczyć koncentrację, pamięć i trenować spostrzegawczość. 1,5 roczne dziecko chłonie wiedzę wszystkimi zmysłami, jest ciekawe świata i nieustannie eksploruje otaczającą go rzeczywistość. Aby odpowiednio stymulować rozwój dziecka, warto z zaangażowaniem wybierać zabawki, które podążają za jego nabywanymi umiejętnościami. Warto zwrócić szczególną uwagę na zabawki zachęcające do ruchu jak również takie, które niosą walory edukacyjne. Ponieważ doskonale wiemy jak ważne dla dziecka jest zdobywanie nowych umiejętności, poczucie samodzielności i sprawczości, starannie dobieramy nasz asortyment. Zależy nam by proponowane przez nas zabawki rosły razem z dzieckiem i wykorzystywały maksymalnie jego potencjał.

Kategoria zabawek 18m+ - jakie zabawki tu znajdziemy?


W kategorii zabawek dla dzieci 18m+ możemy znaleźć takie produkty jak:
 
klocki
puzzle
puzzle sensoryczne 
puzzle dźwiękowe
skoczki
kartonowe piramidy
tablice manipulacyjne
lalki
przytulanki
zabawki edukacyjne
-  
zabawki muzyczne
zabawki interaktywne


Nie bez znaczenia jest fakt, że producenci zabawek mają bogatą ofertę dla kategorii wiekowej 18m+. Wiele zabawek jest przeznaczonych właśnie dla dzieci, które przekroczyły ten wiek i spełniają odpowiednie normy.

Normy bezpieczeństwa dla zabawek dla dzieci w wieku 18 miesięcy + to:
 - Zabawki muszą być wykonane z materiałów bezpiecznych dla dzieci.
 - Zabawki muszą być odpowiednie dla wieku dziecka.
- Zabawki muszą być dobrze wykonane i stabilne.
- Zabawki muszą być oznakowane informacjami o bezpieczeństwie.

Jest to przełomowy okres w edukacji najmłodszych. To właśnie w tym wieku uwidaczniają się nowe predyspozycje, a co za tym idzie zdolności dziecka. Podążając za tym rozwojem warto inwestować w zabawki, które będą wzmacniać poszczególne umiejętności. To etap kiedy dziecko bezpiecznie może chodzić i biegać trzymając przed sobą gąskę klejącą gumowymi nóżkami. Bez obaw możemy już dziecku dać 
zabawkę o ciągnięcia na sznurku. Daje nam to dużo więcej możliwości w wyborze prezentu dla półtorarocznego dziecka zważywszy, że takie dziecko potrafi się na dłużej skupić na jednej czynności.


Jakie zabawki dla 1,5-rocznego dziecka będą najlepsze?


Według nas, doświadczonych rodziców, najlepsze zabawki dla 1,5 rocznego dziecka to takie, które ćwiczą koordynację ruchową. W tym wieku dziecko ćwiczy swoją równowagę i szczególnie polecamy wszelkiego rodzaju gumowe skoczki, zabawki na biegunach czy też deski do balansowania. Każda aktywność, która stymuluje bujanie jest pozytywnie odbierana przez układ przedsionkowy mózgu, a w konsekwencji wpływa to na koncentrację. Wybierając tego typu zabawki dajemy dziecku możliwość lepszego czucia i kontroli swojego ciała. Dobrym pomysłem na prezent dla 1,5 rocznego dziecka będzie piłeczka. Zabawa piłką w tym okresie daje już większą satysfakcję, ponieważ dziecko już biega samodzielnie. Inną czynnością, którą warto wspierać przez zabawę to koncentracja. Półtoraroczne dziecko jest w stanie już na troszkę dłużej się skupić niż roczne dziecko, a przy tym z łatwością jest w stanie powtarzać te same czynności. Zaczyna się wzmożony etap nauki pamięciowej i kojarzenia. 18 miesięczne dziecko nieustannie poznaje świat przez zabawę dlatego często polecamy by w tym wieku wybrać różnego rodzaju 
drewniane układanki. To idealna zabawka poprzedzająca kolejny etap jakim są puzzle. Z obserwacji naszych dzieci widzimy jak pozytywnie na rozwój wpływają puzzle dźwiękowe. Odpowiednio dopasowane uchwyty, ułatwiają dziecku trzymanie i dopasowywanie do poszczególnych elementów. Walory dźwiękowe dodatkowo stymulują słuchowo. Po tym etapie dziecko jest już gotowe by rozpocząć przygodę z puzzlami. Warto wybrać pierwsze puzzle z dużymi elementami, by zachęcić dziecko do ich układania. Jako pierwsze puzzle polecamy np puzzle z dziurką Czuczu, które dziecko szybko ułoży i będzie żądne trudniejszych wyzwań.


Jakimi zabawkami zainteresuje się 1,5 roczne dziecko?1,5 rocznego dziecka będzie interesowało się wszystkimi zabawkami, które będą pozwalały mu odkryć nowe umiejętności i dawały możliwość kreatywnej zabawy. By się o tym przekonać wystarczy podarować dziecku klocki. W tym okresie po 10 skoku rozwojowym, dziecko poszerza swoją wyobraźnię przestrzenną. Nabywa zdolności abstrakcyjnego myślenia. Wtedy to właśnie z pomocą przychodzą producenci niebanalnych 
klocków drewnianych, na których są namalowane różnorodne postacie i zwierzęta. Warto zostawić dziecko sam na sam z tego typu klockami by przekonać się jak nieograniczona jest dziecięca wyobraźnia. Dziecko może traktować klocki zgodnie z ich przeznaczeniem, ale półtoraroczne dziecko, może już posłużyć się klockami by stworzyć wykreowane przez niego konstrukcje. Klocki dają możliwości twórczego myślenia i rozwijania umiejętności manualnych. Są również świetną formą rozrywki i mogą być używane przez dzieci w każdym wieku. Kupując prezent w postaci klocków masz gwarancję, że będą długo w użyciu i wpłyną na kreatywność.


Czym lubią się bawić 18 miesięczne dzieci?Z doświadczenia naszych klientów wiemy, że dzieci 18 miesięczne uwielbiają bawić się pociągami do układania, które później można ciągnąc za sobą na sznurku. Ta zabawka daje wiele możliwości i nieskończoną ilość konstrukcji do ułożenia. Na tym etapie rozwoju bardzo ważne jest, by dziecko samo wymyśliło możliwości zabawy. Dobra zabawka to taka, która daje dziecku wiele możliwości zabawy i stymuluje jego kreatywność. Niezwykle cenimy sobie wielofunkcyjność oferowanych w naszym sklepie zabawek, dlatego też dbamy o to by w kategori 
stoliki edukacyjne było wiele ciekawych propozycji idealnych dla półtorarocznych dziecka. Tego typu stoliki i kostki edukacyjną dają dziecku możliwość ćwiczenia rąk i paluszków. W jednym miejscu mamy istny plac zabaw do ćwiczenia motoryki małej. Dziecko może przekładać, sortować, przekręcać koła zębate, układać puzzle, dopasowywać elementy. Wielofunkcyjność sprawia, że malec się nie nudzi. Tego typu stoliki edukacyjne to nie tylko oszczędność finansowa, ale i oszczędność miejsca w pokoju dziecka na inne rozwojowe zabawki.


Czy wiek 18 miesięcy to dobry moment na zabawki edukacyjne?Zawsze polecamy i będziemy polecać w tym wieku zabawki edukacyjne ponieważ półtoraroczne dziecko bardzo intensywnie rozwija się intelektualnie. Potrafi sortować według kształtu, koloru, dopasowywać obrazki o różnym stopniu trudności. Jest w stanie troszkę dłużej skoncentrować się na jednej czynności, dlatego wszelkiego rodzaju układanki, puzzle drewniane, czy też pierwsze puzzle duo są pożądane. Układanie puzzli to świetny trening dla mózgu dziecka. Zachęcamy by ze szczególną starannością dopasować puzzle do indywidualnego rozwoju dziecka. Jeśli będą zbyt trudne dziecko się zniechęci. Jeśli zaś poziom będzie dostosowany do jego możliwości, dziecko będzie miało satysfakcję, że mu się udało sprostać wyzwaniu i w konsekwencji z chęcią będzie sięgało po inne trudniejsze puzzle czy też układanki. W ofercie Fabryki Wafelków znajdziesz wiele ciekawych puzzli z dziurką 
Czuczu, puzzle duo od Djeco, a nawet z kultowym bohaterem Puciem. Wspólne układanie i opisywanie dziecku co się znajduje na obrazku pozytywnie wpłynie jednocześnie na jego rozwój mowy.


Jakie książki dla 1.5 rocznego dziecka?


18 miesięczne dziecko już bardzo dużo rozumie, ale jego zasób słownictwa jest dość ubogi. Dzieci uczą się mowy, pokazując przedmioty i części ciała oraz nazywając je głośno. Dlatego często polecamy by w tym wieku poświecić dziecku dużo czasu na czytanie, a przy tym nazywanie przedmiotów, które dziecko widzi. Najczęściej wybieraną książką dla półtorarocznych dzieci jest seria książek Pucio. Ten wyjątkowy bohater towarzyszy dziecku na poszczególnych etapach. Dzieci mogą poznawać książki oglądając je, dotykając, a nawet wąchając. Z myślą o najmłodszych czytelnikach mamy w ofercie książki w sztywnych okładkach, książki sensoryczne, książeczki z ruchomymi elementami, a nawet zapachowy. Książka to zawsze najlepszy prezent na każdą okazję.


Jakie są uniwersalne zabawki dla 1,5 rocznego dziecka?Uniwersalną zabawką dla półtorarocznego dziecka mogą być pierwsze gry dla najmłodszych bazujące na ćwiczeniach małej motoryki. Dobrym pomysłem na prezent i często wybieranym w naszym sklepie są magnetyczne rybki do łowienia. Na końcu wędki znajduje się magnes i należy złowić rybkę na wędkę. To może być pierwsza tego typu gra, w której dziecko zaprasza do zabawy innego domownika. 
Gry zręcznościowe są dobrym pomysłem na prezent dla 18 miesięcznego dziecka ponieważ dzieci dopiero zaczynają przygodę z grami i z pewnością nie zdublujemy prezentu. By wprowadzić dziecko w świat gier polecamy gry balansujące, w której to należy precyzyjnie ułożyć elementy na równoważni tak by nic nie spadło. To trudny etap, w którym dziecko uczy się, że nie zawsze wszystko się układa po jego myśli. To czas na przeżywanie różnych emocji nawet tych związanych z porażką. Jak wiemy dziecko poznaje świat całym sobą, warto pamiętać o wszystkich zmysłach, a w szczególności o słuchu. Wybierając zabawki do kategorii zabawki muzyczne zwracamy uwagę na jakość dźwięku i funkcjonalność zabawki. Ważne by zabawki przeznaczone dla dzieci w 1,5 roku miały możliwość wyciszenia dźwięku, by stymulacja nie była zbyt intensywna. Szczególnie ważne jest to w przypadku dzieci z nadwrażliwością sensoryczną, a co za tym idzie i słuchową. Zbyt głośne dźwięki będą przestymulowywać dziecko i drażnić, a nie na tym nam zależy gdy wybieramy zabawki na prezent. Dlatego starannie dobieramy zabawki w kategorii - zabawki muzyczne. Prócz instrumentów typu cymbałki znajdziemy tam również pierwsze pianinko, keyboard z elementami świetlnymi, bębenek czy też drewniany stolik muzyczny. Przed zakupem tego typu zabawek warto skonsultować się z rodzicem by mieć pewność, że to odpowiedni moment na tego typu podarunek.
Coś co lubi każdy 1,5 roczny dzieciak to zabawy manualne w tym malowanie i rysowanie. Możesz mu pomóc oferując kredki czy flamastry. Pamiętaj, aby dać dziecku dużo czasu na eksplorowanie i cieszenie się procesem. Nie oczekuj, że będzie tworzyło perfekcyjne dzieła sztuki - po prostu ciesz się tym, że rozwija swoje umiejętności. Dzieci w tym wieku jeszcze nieodpowiednio trzymają kredki dlatego producenci wychodzą naprzeciw potrzebom najmłodszych i oferują różnorodne kształty kredek, które są bardziej ergonomiczne dla małych paluszków. Polecamy kredki Djeco w kształcie kamyczka, kwiatków, serduszka, czy też łezki. Są one niewielkich rozmiarów, grubsze od tradycyjnych i łatwiej jest je dziecku utrzymać w rączkach. Ciekawą propozycją są też farby do malowania rękami. Łączą one nie tylko walory artystyczne ale i sensoryczne. Nie jest jednak pewne czy każde dziecko zaakceptuje tego typu konsystencje. Inną propozycją innowacyjną jest 
kolorowanka wodna. Dużą ofertę proponuje marka Auzou. Kolorowanka ta polega na tym, że dziecko mocy w wodzie pędzelek i po najechaniu na poszczególne pola pojawia się element w kolorze. Malowanka jest wielorazowa. Gdy tylko kartka wyschnie bledną wszystkie kolory i możemy malować ponownie.
Atrakcyjną propozycją z sekcji zabawek plastycznych są również 
pieczątki i stempelki. Czas spędzony na rysowaniu jest niezwykle cennym czasem dla dziecka dlatego warto zachęcać go do pracy “twórczej” już od najmłodszych lat.


Co na prezent dla 18 miesięcznej dziewczynki?


Lalki są idealną zabawką dla 1,5 rocznej dziewczynki, ponieważ uczą one o emocjach i pozwalają na wyrażenie siebie. 18 miesięczna dziewczynka już coraz bardziej świadomie obserwuje mamę i jej zachowania jak również tatę. Zaczynamy dostrzegać umiejętności udawania, a raczej naśladowania rodziców. Zaczyna opiekować się swoimi lalkami, karmić je, udawać że gotuje. To okres kiedy dziecko zaczyna angażować się w zabawy symboliczne czyli tak zwane “na niby “. Obserwujemy takie zachowanie gdy dziewczynka do pudełka po butach wkłada lalkę i jest to jej łóżeczko. Nadaje wówczas pierwotnym przedmiotom inne funkcje. Od tego właśnie momentu wybierając na prezent lalkę, wózek dla laki, akcesoria do odgrywani ról mamy pewność, że dziecko jest gotowe na zabawę nimi. Ale nie zawsze lalki są interesujące dla dziewczynek. Wiele dziewczynek w tym wieku z ogromną przyjemnością będzie się bawiło zabawkami dedykowanymi dla chłopców.


Co na prezent dla 18 miesięcznego chłopca?


Chłopcy w wieku 1.5 roku lubią zabawy konstrukcyjne dlatego zawsze trafionym prezentem będą zestawy torów z pociągami marki 
Little Dutch. Do tych zestawów można dokupić poszczególne budynki i elementy. Oczywiście wszelkiego rodzaju pojazdy, drewniane lawety z małymi samochodzikami to wymarzona zabawka dla chłopca. Zabawka, który zawsze spotyka się z dużym uznaniem przez 1,5 rocznych chłopców jest wózek warsztat  z narzędziami. To pierwszy warsztat, który pozwoli na rozwinięcie zainteresowań w kierunku zabawek konstrukcyjnych. Chłopcy uwielbiają przekręcać, dokręcać i manipulować narzędziami. To idealny czas by podsunąć chłopcu zabawkę w której motoryka mała jest najważniejsza. Jako rodzice wiemy, że jest to bardzo ważna czynność dla 1,5 rocznych dzieci. Szczególnie polecamy zapoznać się z szerokim wyborem zabawek w kategorii zabawek drewnianych - warsztaty i narzędzia.