Karuzele i mobileKaruzele do łóżeczka i mobile to zabawki, które pozytywnie wpływają na rozwój percepcji wzrokowej i słuchowej u dziecka. Są bezpieczne i działają na maluszka uspokajająco. Obecnie możemy je wybierać w wielu wersjach kolorystycznych, spośród różnych kształtów i  materiałów wykonania. Maluszek widząc obracające się zabawki, wyciąga po nie rączki i próbuje ich dosięgnąć, ćwicząc przy tym sprawność ruchową. Karuzele i mobile dla dzieci najczęściej montuje się do szczebelków łóżeczka lub do jego ramy. 

Wiele karuzeli do łóżeczka posiada dodatkowe funkcje, np:

pozytywka - może być na baterie lub nakręcana ręcznie. Pierwsza opcja z reguły zawiera kilka wgranych melodii i może odtwarzać melodie nieco dłużej. Te nakręcane ręcznie natomiast najczęściej mają jedną melodię. Piękne karuzelki nakręcane ręcznie z motywem księżyca i gwiazdek oferuje marka Filibabba. 

projektor - wyświetla obrazy na ścianie, suficie lub na samym projektorze. Takie rozwiązanie rozbudza ciekawość maluszka i dodatkowo angażuje jego wzrok. 

lampka - delikatne światło oświetla przestrzeń wokół łóżeczka, dodatkowo może pomóc uspokoić dziecko. Sprawdza się również w nocy, gdy rodzice chcą zerknąć do maluszka. 

pilot - jest sporym ułatwieniem przede wszystkim dla rodziców, którzy bez podchodzenia do łóżeczka mogą zmienić program (melodię, poziom oświetlenia), bez obaw wybudzenia dziecka. 

lusterko - dodatkowo stymuluje rozwój poznawczy dziecka, umożliwia mu obserwowanie swojego odbicia. Drewniane karuzelki z motywem Oceanu i z lusterkiem umieszczonym wraz z jedną zabawką posiada w ofercie marka Little Dutch. Karuzele Little Dutch są wykonane z drewna, dodatkowo mają wgraną piękną znaną melodię “Somewhere over the rainbow”. 

Poszczególne elementy karuzeli dla niemowląt i mobili mogą być wykonane z plastiku, drewna lub materiału, np plusz. Każda z tych opcji znajdzie zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Wybór to kwestia indywidualna. Zabawki zawieszone na karuzeli i mobilu dla dzieci również mogą mieć różne kształty i kolory. Przyjmuje się, że dla najmłodszych dzieci kolory zabawek powinny być żywe i wyraziste. Warto również sprawdzić czy zabawki są w różnych kształtach i ile ich jest na karuzeli - im więcej - tym atrakcyjniej dla maluszka.

Mobile dla dzieci, czyli karuzele kontrastowe - zawieszki nad łóżeczko, w przeciwieństwie do karuzeli nie wydają dźwięków, nie dają światła i nie posiadają żadnych mechanizmów. Najczęściej  wykonane są z dwóch pojedynczych listewek, do których przymocowane są sznureczki z zabawkami. Piękne drewniane mobile z motywami zwierzątek lub gwiazdek posiada w ofercie marka JaBaDaBaDo.  

Karuzele do łóżeczka i mobile to bardzo często jedne z pierwszych zabawek dla niemowlaka. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na dodatkowe opcje czy na wersję podstawową zabawek, pamiętajmy, że najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo. 
Karuzele są również bardzo często wybierane na prezent  w naszym sklepie.