Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Karuzele i mobile

Jabadabado, Drewniane mobile konik morski
113,76 zł 139,00 zł
Tiny Love, Karuzela podróżna - Skarby Oceanu
124,46 zł 142,00 zł
Jabadabado, Drewniane mobile motyle
95,63 zł 139,00 zł
Jabadabado, Drewniane mobile tęcza
95,63 zł 139,00 zł
Jabadabado, Drewniane mobile gwiazdki
91,70 zł 139,00 zł
Manhattan Toy, Karuzela Wimmer-Ferguson
133,26 zł 162,00 zł
Djeco Mobil - zamek
44,00 zł 65,00 zł

Karuzele do łóżeczka to pierwsza i jedna z najbardziej użytecznych zabawek dla niemowląt. Warto podarować ją dziecku z wielu względów. Niemowlęta, tak jak i starsze dzieci chcą się bawić. Z zaciekawieniem obserwuje znajdujące się w jego otoczeniu przedmioty, a kiedy do tego jeszcze kręcą się lub wydają dźwięki, radości nie ma końca. Oczywiście twarz rodzica lub członka rodziny będzie dla niemowlaka najciekawsza. Jeśli jednak nie możemy tego robić cały czas, karuzela odpowiednio przymocowana będzie nie lada atrakcją. Karuzela zawieszona nad łóżeczkiem zabawi malucha w ciągu dnia, zarówno po drzemce, jak i między drzemkami. Wieczorem zaś kojącą muzyka lub łagodne światełka pomogą mu zasnąć. Rodzice natomiast będą zadowoleni z walorów rozwojowych, jakie zabawka wywiera na wzrok słuch oraz rozwój ruchowy niemowlaka.  Karuzela do łóżeczka pozytywnie wpływa na rozwój percepcji wzrokowej i słuchowej u niemowlaka. Jest bezpieczna i działa na maluszka uspokajająco.

Karuzela do łóżeczka rodzaje

Karuzeli do łóżeczka różniących się między sobą kolorystyką, kształtem oraz funkcjami jest bardzo dużo. Taka różnorodność pozwala na indywidualne dopasowanie zabawki. Możemy się tu kierować temperamentem dziecka, zmysłami, które chcemy rozwijać czy choćby wystrojem pokoiku dziecięcego.

Jakie rodzaje mamy więc do wyboru i jak możemy je podzielić?

W zależności od sposobu montowania:

  • Karuzele do łóżeczka ze szczebelkami
  • Karuzele do łóżeczek turystycznych
  • Karuzele do wózka
  • Karuzele do kąpieli

Ze względu na użyte surowce:

  • Karuzele drewniane
  • Karuzele z tworzywa
  • Karuzele drewniane, plastikowe w połączeniu z miękkimi ozdobami z materiału.

Ze względu na funkcje:

  • Karuzele proste bez dodatkowych mechanizmów
  • Karuzele interaktywne (wydające dźwięki, grające, świecące, z projektorem, z pilotem do regulacji natężenia dźwięku czy też z lampką)

W ofercie naszego sklepu znajdują się produkty różnych wiodących firm takich jak Little Dutch, Tiny Love czy JaBaDaBaDu. Wybierając karuzelę, kierujemy się miejscem, w którym będzie zamontowana. Inny rodzaj mocowania będzie w karuzelach do łóżeczek drewnianych, a inny w przypadku turystycznych. Warto również przejrzeć dostępne funkcje. Niektóre drewniane karuzele mają pozytywkę inne nie. Istnieją karuzele całkiem proste oraz wielofunkcyjne; grające świecące z pilotem lub bez. Jedno jest pewne. Szeroki wybór w Fabryce Wafelków zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających rodziców.

 

Karuzela do łóżeczka, jaką pełni rolę?

Karuzela do łóżeczka to zabawka pełniąca wbrew pozorom bardzo istotną rolę dla dziecka i rodzica. Nawet dorośli nie lubią „leżeć i patrzeć w sufit” a co dopiero zainteresowane poznawaniem otaczającego je świata niemowlęta. Obserwacja, wodzenie wzrokiem za przedmiotami to naturalny i niezbędny etap stymulujący rozwoju zmysłu wzroku. Aby proces ten przebiegał prawidłowo, potrzebujemy bodźców z zewnątrz. Kolorowe i ruszające się przedmioty sprawdzą się w tym idealnie. 

W okolicach 3 miesiąca życia dziecko podejmuje próby uchwycenia ciekawiącej go zabawki. Sięganie do ozdób zwisających z karuzeli to znakomite ćwiczenie rozwijające sprawność i celowość ruchów.

Pierwszym zmysłem, który rozwija się już w życiu płodowym człowieka, jest słuch. Karuzela z efektami dźwiękowymi odtwarzająca utwory, szum czy odgłosy natury zaspokoi rozwój również tego zmysłu. Muzyka stanowi bardzo ważny element naszego życia. Pobudza emocje oraz pomaga w ich wyrażaniu. Buduje również wspomnienia. Dlatego rodzice często śpiewają dzieciom, by je uspokoić lub przygotować do snu. 

Poza walorami rozwijającymi percepcje nie należy zapominać o elemencie zabawy. Karuzela do łóżeczka ma przede wszystkim za zadanie sprawiać radość naszemu dziecku. Powinna je zabawić i wywołać uśmiech na małej buzi. Śliczne pełne kolorów i uroku elementy dostępnych w Fabryce Wafelków karuzeli zwrócą uwagę zarówno dzieci, jak i rodziców. 

Niektóre karuzele do łóżeczka posiadają dodatkowo podświetlenie lub projektor. Ozdobi to ciemny pokój kolorowymi gwiazdkami lub innymi kształtami. Światło natomiast ułatwi nam sprawdzenie, co robi dziecko bez konieczności włączania lampki

 

Karuzele do łóżeczka. Od kiedy?

W karuzele do łóżeczka najlepiej zaopatrzyć się na etapie kompletowania wyprawki. Mamy wtedy czas na spokojne przeglądanie dostępnych modeli, które znajdują się na stornie fabrykawafelkow.pl. 

Karuzela do łóżeczka to zabawka stymulująca na pierwszym miejscu wzrok. Noworodek, czyli dziecko do ukończenia pierwszego miesiąca życia nie widzi ostro. Nie potrafi również skupić wzroku na przedmiotach. To się jednak zmienia około 6 tygodnia życia. Wówczas dziecko zaczyna wpatrywać się z zaciekawieniem w otaczające je przedmioty. Najlepiej widzi te, które znajdują się w odległości około 20-30 cm. 

Zamontowana na takiej wysokości karuzela wspomoże rozwój niedojrzałego jeszcze oka. Dlaczego? Ponieważ ma znaczenie to, w co wpatruje się dziecko. Obraz musi stymulować wzrok, jednocześnie go nie męcząc. Karuzele dostępne w naszym sklepie spełniają obie te funkcje, a także posiadają szereg dodatkowych przydatnych właściwości. Karuzela dla dzieci z efektami dźwiękowymi takimi jak odgłosy natury czy szum może okazać się pomocna podczas usypiania. Ta funkcja sprawdzi się więc już od pierwszych dni życia. 

 

Karuzela do łóżeczka – jak prawidłowo montować?

 To bardzo ważne, w jaki sposób i na jakiej wysokości powinna się znaleźć karuzela nad dzieckiem. Prawidłowo zamontowana zabawka jest stabilna, nie przesuwa się oraz nie chwieje. Odległość, z jakiej dziecko najlepiej widzi zabawkę to ok 20 do 30 cm. Karuzela powinna znajdować się na wysokości pępka w zasięgu wzroku leżącego niemowlaka tak, aby dziecko nie miało jej bezpośrednio nad sobą. Pozycja musi być tak dobrana, aby nie wymuszać u dziecka obracania głowy lub spoglądania do tyłu. Naturalne dla prawidłowego rozwoju dziecka jest tak zwane „sprowadzanie wzroku w dół”. Jest to dążenie najpierw do zobaczenia swoich rączek, a w późniejszych etapach nóżek. Umieszczając karuzelę nad pępkiem wspomagamy ten naturalny proces rozwoju.

Wracając do montażu. W przypadku niektórych karuzeli drewnianych należy pamiętać o dobraniu pałąka do mocowania karuzeli. Nie wszystkie bowiem modele mają go w zestawie.

Karuzele przeznaczone do łóżeczek montujemy pomiędzy szczebelkami z uwzględnieniem pozycji zabawki względem główki dziecka. Karuzele do wózków zazwyczaj montujemy na daszku budki, natomiast te do kąpieli przyczepiamy przyssawką do kafelków. W przypadku łóżeczek turystycznych ważne jest, aby karuzela miała specjalny pałąk przeznaczony do montowania na ramie łóżeczka.

 

Karuzele do łóżeczka dla chłopca i dziewczynki

Nasz sklep oferuje różne modele oraz warianty kolorystyczne karuzeli do łóżeczka. Zarówno rodzice lu dziadkowie dziewczynek, jak i chłopców będą mieli w czym wybierać. 

Tkaniny w odcieniach różu, fioletu oraz innych ciepłych barw to wybór w sam raz dla dziewczynki. Uszyte z nich postaci motylków kwiatków czy pszczółek będą stanowić idealne uzupełnienie pokoju małej księżniczki. Dzięki urokowi takiej karuzeli nadamy charakter nie tylko łóżeczku, ale całemu wnętrzu. 

Na chłopców czeka nie mniejszy wybór kształtów, kolorów i wariantów. Podwodne zwierzątka, gwiazdeczki i chmurki ukołyszą najbardziej zmęczonego malucha do snu. Kontrastowe wzory zabawek i kolorowe postaci krążące nad głową w ciągu dnia rozproszą nudę. W nocy zaś delikatne dźwięki zabiorą maluszka w magiczną podróż po krainie snu.

Karuzele dla dzieci i niemowląt – Little Dutch, Jabadabado, Tiny Love

Karuzele dla dzieci i niemowląt, które znajdują się w ofercie naszego sklepu to wyrób pewnych i sprawdzonych firm. Są to między innymi:

Dlaczego akurat te? Ponieważ łączą w sobie solidność wykonania z niepowtarzalnym wyglądem i funkcjonalnością. Każda z tych karuzeli do łóżeczka, posiada unikatowe właściwości i różni się pod względem wyglądu oraz użytych materiałów. Dzięki temu możemy zaspokoić różne potrzeby i gusta naszych klientów.

Little Dutch ma bogaty wybór karuzeli zdobnych w mięciutkie przyjemne dla oka zawieszki. Mamy tu postaci zwierząt, kwiatków oraz inne fantazyjne kształty. Atutem jest też wspaniale dobrana kolorystyka zabawek.

 JaBaDaBaDu prezentuje drewniane mobile nie tylko dla wielbicieli zabawek ekologicznych. Gwiazdki, chmurki i tęcze przyjemnie migoczą nad głową. Będą one nie tylko źródłem radości, ale i wyjątkową ozdobą.

Tiny Love ma w ofercie karuzele do łóżeczka w wersjach kolorystycznych dedykowanych zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Dodatkowym atutem jest ich wielofunkcyjność. Karuzela oprócz podstawowych funkcji ma wgranych kilka melodii. Można je włączać razem z obracającymi się postaciami lub wyłączyć dźwięk, gdy dziecko potrzebuje ciszy.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą Fabryki Wafelków.