Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Zabawki dla niemowląt

Alilo, Smarty Bunny - niebieski
239,00 zł
Alilo, Smarty Bunny - żółty
239,00 zł
Little Dutch, Spiralka Little Goose
97,58 zł 119,00 zł
Little Dutch, Grzechotka deszcz Sailors Bay
44,27 zł 54,00 zł
Little Dutch, Sorter Mięta Little Goose
50,83 zł 62,00 zł
Little Dutch, Grzechotka Mięta Little Goose
39,36 zł 48,00 zł
Little Dutch, Grzechotka Róż Flowers
39,36 zł 48,00 zł
Janod, Sorter figur geometrycznych
83,10 zł 99,00 zł
BUJAK SKUTER MIĘTOWY
449,00 zł
Djeco, drewniany Sorter Iglo
54,26 zł 64,00 zł
Mobi, lusterko malucha Peeka
72,94 zł 89,00 zł


Wśród zabawek dla niemowląt można znaleźć prawdziwe skarbyPiłeczki sensorycznedrewniane układanki, maty edukacyjnezawieszki do wózka i mięciutkie przytulanki i maskotki to tylko niektóre z najlepszych zabawek dla niemowląt. Tworzone przez ludzi z pasją, według najnowszych technologii z bezpiecznych materiałów, często przy współudziale specjalistów w zakresie rozwoju małego dziecka, zabawki dla niemowląt zachwycają swoją oryginalnością, perfekcyjnym wykonaniem i ukrytą wartością prorozwojową. Nie bez powodu właśnie zabawki dla niemowląt są jednymi z najczęściej wybieranych prezentów z okazji narodzin czy baby shower. W związku z tym, że jest ich całe mnóstwo, pojawia się pytanie; jakie są najlepsze zabawki dla niemowląt?  Czy skupić się tylko na zabawkach sensorycznych dla niemowląt czy interaktywnych, a może zabawki edukacyjne dla niemowląt będą najlepszym pomysłem? I niestety nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi gdyż niemowlą tak szybko się rozwija, że z miesiąca na miesiąc potrzebuje innej stymulacji i zdobywa inne umięjętności. Wybór najlepszej zabawki dla niemowląt to nie proste zadanie, zwłaszcza dla kogoś kto nie ma dzieci. Jedno jest pewnie zarówno zabawki sensoryczne dla niemowląt jak i edukacyjne  to zawsze strzał w dziesiątkę.
Abby kupiona zabawka rzeczywiście wspierała rozwój malucha, a nie zakłócała warto zaczerpnąć dostosować zabawkę do możliwości i etapu rozwoju dziecka.  I tu rodzą się kolejne pytania : jaką zabawkę wybrać, by maluch mógł ją w pełni wykorzystać stosownie do swoich umiejętności? I wreszcie, od kiedy niemowlęciu w ogóle można proponować zabawki?

 

Od kiedy zabawki dla niemowląt?

Pierwszy miesiąc życia dziecka nazywany jest okresem noworodkowym. Okres ten mierzony jest od momentu narodzin do ok 28 dnia życia. W tym czasie maluszek mało co widzi, nie wszystko słyszy, przyzwyczaja się do dotyku, poznaje zapach domu i najbliższej rodziny, a także delektuje się smakiem mleka. W związku z tym, że wszystko jest dla niego nowe i z każdej strony docierają różne bodźce, najbardziej potrzebuje bliskości rodziców. To właśnie oni zapewniają mu poczucie bezpieczeństwa poprzez empatyczną pielęgnację, noszenie na rękach, bujanie, kołysanie, karmienie i usypianie. Czy w takim razie jest to dobry moment na wprowadzanie zabawek dla niemowląt? Na pewno odpowiedni, by zacząć je wybierać. Niemowlę widzi wyłącznie kontrasty dlatego zabawki kontrastowe czyli czarno białe będą szczególnie cennymi pierwszymi zabawkami. W miarę jak dziecko zaczyna reagować na dźwięki polecamy wprowadzić zabawki grające dla niemowląt, które mają za zadanie stymulować zmysł słuchu, ale dają rodzicom informacje czy dziecko odpowiednio reaguje na dźwięki. o tego typu zabawek należy karuzela nad łóżeczko czy też grająca zabawka dla niemowląt w postaci zawieszki do fotelika
Wybierając zabawki grające dla niemowląt należy zwrócić szczególną uwagę by zabawki te miały  regulacje głośności. W ofercie naszego sklepu znajdziecie ciekawą i bogatą ofertę zabawek interaktywnych dla niemowląt niezależnie czy mają 2 czy 6 miesięcy. 

 

Zabawki interaktywne dla niemowląt – jakie zmysły należy stymulować?

Kiedy niemowlak przychodzi na świat najlepiej rozwinięty ma zmysł dotyku, dosyć dobrze zmysł słuchu, natomiast najmniej rozwinięty jest narząd wzroku. Przez pierwsze tygodnie swojego życia maluch widzi przedmioty z odległości 20-30 cm od swojej twarzy. Początkowo obraz jest niewyraźny i dwuwymiarowy. Z jednolitego tła w odcieniach szarości noworodek jest w stanie zauważyć to, co jest kontrastowe, najlepiej czarno-białe. To właściwy czas na to, aby zainteresować się zabawkami kontrastowymi dla niemowląt. Między 2 a 3 miesiącem życia niemowlę potrafi już skupić wzrok na ludzkiej twarzy i zaczyna wodzić wzrokiem. Jego uwagę przykuwa wszystko to, co się rusza, dlatego też od 10 tygodnia życia zaleca się montowanie karuzeli nad łóżeczkiem. W pierwszym trymestrze można również wprowadzać zabawki z pozytywką, stymulujące zmysł słuchu i pomagające się maluchom wyciszać. Grające zabawki dla niemowląt właśnie te zabawki, które najczęściej wybierane są na pierwszy prezent.  Między 3 a 6 miesiącem życia, kiedy niemowlę zaczyna eksperymentować ze swoim środkiem ciężkości ciała, stymulując tym samym zmysł równowagi, dobrze jest zaopatrzyć go w matę edukacyjną. Na tym etapie mata zapewni mu bezpieczną przestrzeń do ruchu i ciekawą rozrywkę. Z kolei do doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej świetnie sprawdzą się książeczki materiałoweksiążeczki sensoryczne. Mniej więcej od 6 miesiąca życia, kiedy podstawowe zmysły funkcjonują już całkiem sprawnie, można zaczynać przygodę z zabawkami interaktywnymi dla niemowląt i edukacyjnymi. 

 

Jakie najlepsze zabawki dla niemowląt?

Jedną z ważniejszych kwestii przy wyborze zabawki dla niemowląt jest sprawa bezpieczeństwa. W końcu chodzi o zdrowie i życie naszego niemowlęcia. Przed zakupem dokładnie należy sprawdzić firmę, która wyprodukowała daną zabawkę, a także wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa, jakie zabawka dla niemowląt posiada. W naszym sklepie wyselekcjonowaliśmy zabawki dla niemowląt tylko renomowanych marek, które spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Wybierać zatem można bez obaw, pamiętając o tym, by brać pod uwagę wiek niemowlęcia. Chodzi o to, by zbyt wcześnie nie dawać maluchom zabawek, które stymulują jednocześnie kilka zmysłów oraz by dobierać zabawki stosownie do umiejętności maluszka na danym etapie jego rozwoju. Dlatego nie zalecamy zbyt wczesnego dawania  zabawek interaktywnych  dla niemowląt, które są zbyt głośne. Możliwość regulacji głośności, jak to jest w przypadku grzechotki Alilo, to bardzo ważna funkcja, którą doceniają rodzice. Bardzo często wybieraną propozycją zabawki grającej dla niemowląt jest szumiący Miś Moonie. Szumiące zabawki dla niemowląt to absolutny Hit wśród zabawek w kategorii wiekowej 0-6 miesięcy. Podczas gdy zabawki z szumem różowym lub białym uspokajają niemowlę, nie każde dziecko lubi głośne zabawki grające. U niektórych dzieci zbyt mocny dźwięk wywołuje  dyskomfort, a w konsekwencji płacz. Inne zaś zabawki grające dla niemowlaka 6 miesięcy wybierzemy niż dla 3 miesięcznego szkraba. W przypadku tych starszych dodatkowe funkcje interaktywne, świecące i grające są wręcz porządane. 
Dlatego tak ważne jest by wybierać zabawki według wieku. Większy wybór zabawek dla niemowląt będziemy mieć gdy dziecko skończy 3 miesiące, wówczas mamy do dyspozycji ciekawe zawieszki interaktywne do wózka i fotelika. Są to jednocześnie zabawki grające dla niemowląt, które sprawdzą się w czasie podróży samochodem lub wózkiem. Świecące zabawki dla niemowląt również mogą przydać się w podróży, zwłaszcza gdy podróżujemy wieczorową porą. Niemowlę nieustannie uczy się czegoś nowego i poznaje otaczający go świat za pomocą swoich wszyskich zmysłów. Warto by dziecko miało w zanadrzu różnego rodzaju zabawki interaktywne dla niemowląt, które stymulują jego rozwój.  

 Jeśli chcesz poznać nasz wybór ciekawych zabawek dla niemowląt przeczytaj nasz poradnik Najciekawsze pomysły na prezent dla niemowlaka

Zabawki sensoryczne dla niemowląt

Wśród zabawek dla niemowląt dosyć dużą grupę stanowią zabawki sensoryczne. Bez względu na to, czy są wykonane z drewna, silikonu, gumy czy miękkiego pluszu stymulują najważniejsze zmysły malucha potrzebne do prawidłowego rozwoju. A skoro o rozwoju mowa – dlaczego stymulacja sensoryczna niemowląt jest tak ważna? Ponieważ pozytywnie wpływa na korę mózgową, a co za tym idzie poprzez stymulację tworzone są nowe połączenia nerwowe, które z kolei przyczyniają się do tego, że dziecko lepiej funkcjonuje w otaczającym go świecie. Bezdyskusyjnie zatem są to zabawki, które każde niemowlę powinno posiadać w swoim koszu z zabawkami i to już od pierwszych tygodni życia. O jakich konkretnie zabawkach jest mowa? Najpopularniejszymi i jednocześnie najchętniej wybieranymi zabawkami dla niemowląt wspierającymi rozwój sensoryczny są gryzaki i grzechotki, książeczki sensoryczne, piłeczki, kule i kostki sensoryczne – wszystkie dostępne w Fabryce Wafelków. Ponieważ rozwój sensoryczny i integracja sensoryczna jest tak ważna w rozwoju niemowląt warto zainwestować w zabawki sensoryczne dla niemowląt, które proponujemy w naszym sklepie. Jako rodzice wybraliśmy te, które według specjalistów i terapeutów, ale przede wszystkim rodziców są najciekawsze dla dzieci. Stawiamy na wielofunkcyjność dlatego zabawka edukacyjna, która  pełni funkcję zabawki sensorycznej dla niemowlaka jest przez nas szczególnie polecana. Szeleszczące zabawki dla niemowląt są szczególnie obecne w naszym sklepie. Niemal każda zabawka dla niemowląt zawiera choć jeden element szeleszczący nie mówią już o całych szeleszczących książeczkach sensorycznych dla niemowląt.  Wielofunkcyjność to ogromna zaleta, którą w dzisiejszych czasach konsumpcji powinniśmy, szczególnie doceniać.

Jeśli chcesz poznać nasz wybór zabawek stymulujących zmysł słuchu zapraszamy Cię do przeczytania artykułu 
Zabawki stymulujące słuch u niemowląt

 

Zabawki edukacyjne dla niemowląt 

Zabawki edukacyjne to zabawki, które wspierają rozwój niemowlęcia przez zachęcanie go do aktywności. Dzięki temu niemowlę zdobywa nowe umiejętności i poznaje otaczający go świat, uczy się przez zabawę, zapamiętuje. Co ważne, zabawki edukacyjne mają mobilizować maluchy do działania, a nie wyręczać. Przykład? Doskonale znane wszystkim maty edukacyjne. Jeżeli maluch w piątym miesiącu nie zainteresuje się wiszącą nad nim zabawką próbując złapać ją rączką bądź uderzyć stopą to pozostanie nieruchoma. Jeżeli natomiast na tej samej macie edukacyjnej zacznie próbować zmieniać pozycje ciała, kręcić się, obracać, pełzać itd. to poza tym, że dostanie szereg informacji z otoczenia dotyczących ułożenia jego ciała w przestrzeni, to nauczy się wykorzystywać ruch do celowego działania. Jakie jeszcze zabawki dla niemowląt możemy zaliczyć do zabawek edukacyjnych? Z pewnością te, które towarzyszą niemowlakom w podróży. W tym miejscu odsyłamy do działu zabawek do wózka i fotelika. Dostępne w bogatej ofercie na sklepie FabrykaWafelkow.pl, wielofunkcyjne zawieszki poza tym, że przyciągają wzrok niemowlęcia i wzbudzają jego ciekawość pozostając świetnym czasoumilaczem podróży. Zachęcają niemowlę do łapania, szarpania, ciągnięcia i naciskania pojedynczych elementów. Niemowlęta  dobrze się bawią, eksperymentują, doskonalą koordynację oko-ręka, a także zapamiętują jaką reakcję na dotyk wywołują kolejne elementy. To świetne połączenie nauki z zabawą, a przez to, że są kolorowe i starannie wykonane stanowią grupę zabawek dla niemowląt, które zdecydowanie warto posiadać.

 

Zabawki interaktywne dla niemowląt

Kiedy niemowlę skończy 6 miesięcy zaczyna być coraz bardziej aktywne. Mata edukacyjna, która do tej pory była jego głównym placem zabaw powoli idzie w odstawkę, za to wszystko co znajduje się poza nią staje się atrakcyjne. Maluch zaczyna się przemieszczać, a także z coraz większym zainteresowaniem manipuluje przedmiotami – dotyka je, naciska, przestawia z miejsca na miejsce, odwraca, przewraca, rzuca. Zabawki dl niemowląt 6 miesięcy będą już miały więcej funkcji, więcej światełek. Jest to dobry moment na to, aby wprowadzać zabawki interaktywne dla niemowląt. Czym są zabawki interaktywne? Niczym innym jak zabawkami, które działają na zasadzie akcja-reakcja. Maluch naciska przycisk, zabawka wydaje dźwięk lub włącza kolorową lampkę. Niemowlę poznaje w ten sposób związki przyczynowo-skutkowe, rozwija motorykę małą, stymuluje zmysł dotyku, słuchu i wzroku. Dzięki temu, że niektóre zabawki interaktywne dla niemowląt poruszają się, stają się tym samym świetną motywacją do zdobywania kolejnych metrów kwadratowych podłogi. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór zabawek interaktywnych, wśród których można znaleźć m.in. Lustro na kółkach lub Mini-gitarę od B.Toys, Aktywny telefon firmy Skip Hop, Sześcianik Quubi marki Fat Brain Toy, czy kultową zabawkę interaktywną grzechotkę Smarty Bunny - Króliczka Alilo.
Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie najlepsze zabawki polecamy dla niemowląt przeczytaj więcej w naszym poradniku 
Zabawki edukacyjne dla niemowląt- top 13 najlepszych prezentów 

 

Zabawki Montessorie dla niemowląt Zabawki dla niemowląt 6 miesięcy często są tworzone w duchu edukacji Montessorie. Wyróżnia je prostota i charakterystyczny dla zabawek montessorie styl. Często wykonane  drewna, zabawki dla niemowląt mają funkcje motoryczną i edukacyjną. Są funkcjonalne i proste w konstrukcji by dziecko w naturalny sposób odkryło jego walory edukacyjne. Ciekawą ofertę zabawek Montessorie oferuje nam marka Plan Toys, czy też Triexie wraz z kulą z drewnianych koralików. Kula ta wykonana jest z koralików, które są ruchome i dziecko uczy się łapać tego typu zabawkę. W ofercie posiadamy również zabawki marki Grimms, które są kojarzone zwłaszcza z zabawkami montessorie. 
Szczególnie polecamy zabawkę motoryczną drewniane perełki, która jest zabawką dla niemowląt 3 miesięcznych, ale z powodzeniem i półtoraroczne dziecko będzie nadal ćwiczyło motorykę małą za pomocą tej drewnianej zabawki.  Przeplatając w rączce kolorowe kulki dziecko ćwiczy rękę a przy tym doznaje sensorycznych bodźców. Od kiedy moda na ekologię zawitała do świata zabawek, coraz więcej obserwujemy marek, które oferują ekologiczne zabawki  dla niemowląt. 

 

Jak dezynfekować zabawki dla niemowląt?

Warto jednak pamiętać, że każda zabawka dla niemowląt jest brana do buzi. Dlatego dbanie o czystość zabawek w tym okresie jest bardzo ważna. Najlepszym sposobem na utrzymanie zabawek dla niemowląt w czystości jest ich systematyczne pranie zgodnie z zaleceniami producenta oraz częsta dezynfekcja. A czym najlepiej dezynfekować, by nie zaszkodzić niemowlęciu? Przede wszystkim wybierajmy środki ekologiczne stworzonymi specjalnie do dezynfekcji tego typu zabawek, oraz wszystkich powierzchni, z którymi niemowlę ma kontakt. W ofercie Fabryki Wafelków najdziecie również kategorię detergenty organiczne, w której oferujemy bezpieczne dla dzieci środki czystości. Przykładem idealnego środka do czyszczenia zabawek, jest dostępny w naszym sklepie internetowym, ekologiczny spray NatinaturaliBezpieczny dla dzieci, przyjazny dla środowiska, zawierający wyciągi roślinne i olejek z drzewa herbacianego oraz naznaczony certyfikatem ICEA zabija 99,9% bakterii, pozostawiając zabawki czyste i od razu gotowe do użytku. 

 

W ofercie naszego sklepu Fabryka Wafelków znajdziecie specjalnie wyselekcjonowane zabawki dla niemowląt, które zapewnią dziecku bezpieczeństwo i świetną zabawę. Zabawki, które na każdym etapie rozwoju będą odpowiednio stymulowały i aktywizowały.