Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Na biegunach i skoczki

Zabawki na biegunach i skoczki potrafią wywołać salwę śmiechu i namalować szeroki uśmiech na każdej dziecięcej twarzy. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji wspierają aktywny wypoczynek zarówno w domu, jak i na dworze, odwołują do doznań ruchowych jeszcze z łona matki, a także skutecznie wspierają rozwój motoryki. Różnorodność wzorów, na jaką mogą liczyć rodzice odwiedzający Fabrykę Wafelków, jest niezwykle atrakcyjna i tym samym spełnia oczekiwania małych i dużych! 

Zabawki na biegunach - rozkołysana zabawa

Zabawki na biegunach stanowią jedną z tych grup produktów, z jaką utożsamiają się dorośli, ale i która podoba się współczesnym dzieciom. Drewniany koń na biegunach stał się nawet muzyczną inspiracją! Dlaczego ta prosta forma zabawki przynosi tak wiele radości? 

Konstrukcja zabawek na biegunach wpływa na ruch kołyszący, który towarzyszy zabawie. Bujanie to pierwszy z ruchów, jaki poznaje dziecko, rosnąc w łonie matki. Niemniej jednak, płozy zabawek takich jak koń na biegunach przede wszystkim przyczyniają się do nauki ciągu przyczynowo-skutkowego. W jaki sposób? Maluch siedzący na zabawce na biegunach wprawia ją w ruch, poruszając się do przodu i tyłu. Zrozumienie tej akcji pozwoli mu na nieprzerwaną zabawę przez wiele godzin! 

Co więcej, konie na biegunach pomagają w nauce koordynacji. Dziecko musi utrzymać się w pozycji pionowej podczas siedzenia, przy jednoczesnym poruszaniu się do przodu i tyłu. W zależności od wybranego modelu pociecha może samodzielnie ćwiczyć wchodzenie i schodzenie z zabawki. Brak dodatkowych zabezpieczeń, które stosuje się przede wszystkim w przypadku najmłodszych, dopiero do siedzących dzieci, umożliwia korzystanie z konia bez pomocy osoby dorosłej!

Jakie jeszcze zalety niesie kupno zabawki na biegunach? Nie można zapomnieć, że konie na biegunach to przede wszystkim świetny element, który pobudza dziecięcą wyobraźnię! Dzięki niemu maluch może zamienić się w policjanta ścigającego złodzieja, księżniczkę uciekającą na swoim rumaku przed złą wiedźmą, czy też stać się czarodziejem pędzącym na jednorożcu w stronę magicznej krainy ukrytej wśród chmur! 

Warto wiedzieć, że zakup konika na biegunach mogą przemyśleć zarówno rodzice 10-miesięcznych dzieci, które już stabilnie siedzą, jak i starszych maluchów, np. 2-latków. Dostępne w naszej ofercie koniki marki B.Toys to konstrukcje z dodatkowymi zabezpieczeniami, które uchronią najmłodsze pociechy przed upadkiem, jak i zabawki na biegunach, na które starszaki mogą swobodnie wchodzić i z nich schodzić bez pomocy dorosłych. Dzięki specjalnym podpórkom pod nogi zachowane jest nie tylko bezpieczeństwo podczas zabawy, ale również i prawidłowe wsparcie, które zapobiega problemom z centralnym napięciem mięśniowym u maluszków.

 

Nie tylko konik na biegunach, czyli jeszcze więcej kołysania! 

W ofercie naszego sklepu Fabryka Wafelków znaleźć można nie tylko zabawki na biegunach w formie koni, a także wielu innych zwierząt prosto z bajki jak jednorożec, ale nie tylko! Asortyment bujanych zabawek sprosta oczekiwaniom małych miłośników afrykańskich zwierząt - to na nich czekają słonie czy żyrafy na płozach. Pluszowe zabawki na biegunach w postaci wieloryba czy owcy to rozwiązanie idealne dla pociech, które cenią sobie ciepło i wygodę! Z kolei mali amatorzy motoryzacji zakochają się w bujanych skuterach niczym prosto z włoskich ulic, czy też autkach, które wprowadzą ich w przyjemny stan kołysania. Oryginalny design to nie tylko forma, ale i atrakcyjna dla najmłodszych kolorystyka!

 

Czym jest skoczek dla dziecka? 

W sklepie Fabryka Wafelków na wszystkich zainteresowanych niczym nieograniczoną zabawą czekają także liczne skoczki dla dzieci. Konstrukcje te mogą występować w formie podwieszanych we framudze drzwi swego rodzaju huśtawek, które zamiast na klasycznych sznurkach, osadzone są na linach. Maluszek, poruszając się, wprawia je w ruch pionowy. Jest to rozwiązanie idealne dla siedzących, jednak niechodzących jeszcze pociech. 

Niemniej znane są skoczki dla dzieci w formie gumowych, sprężynowych zwierzątek. Stanowią one najlepsze wsparcie codziennej aktywności fizycznej dzieci, które potrafią już samodzielnie chodzić, a także skakać. 

 

Zalety skoczków dla dzieci, czyli wspieramy rozwój dużej motoryki

Niewątpliwie skoczki dla dzieci oprócz tego, że dostarczają wiele radości, niosą za sobą także wiele zalet. Przede wszystkim trenują u starszaków koordynację ruchową - trzymanie przy jednoczesnym utrzymaniu równowagi i odbijaniu się od podłoża. Wszystkie te czynności z kolei wpływają na rozwój dużej motoryki u dzieci, która z czasem przejawia się zdolnością do biegania, pchania, podnoszenia czy podskakiwania.

 

Skoczki i zabawki na biegunach w Fabryce Wafelków

Nasza oferta to bogaty wybór zabawek dla dzieci, w tym zabawek na biegunach. Koniki, jednorożce, ale i słonie, żyrafy czy owce to tylko nieliczne z czekających zwierzaków. Na małych rozrywkowiczów czekają kołyszące się skutery i autka, a także gumowe, skaczące krówki i renifery! Childhome, Janod, Scratch, BS Toys, B.Toys . Wszystkie skoczki i zabawki na biegunach, które oferujemy są najwyższej jakości. Idealnie sprawdzą się jako prezent na roczek czy też dla dwulatka, trzylatka.