Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Edukacyjne

Janod, Zestaw zabawek edukacyjnych Box 24
172,00 zł 215,00 zł
Djeco, Zabawka pętla edukacyjna BabyLoopi
75,23 zł 99,00 zł
Little Dutch, Nawlekanka Sailors Bay
61,51 zł 75,00 zł
Little Dutch, Drewniany zegar do nauki godzin
64,77 zł 79,00 zł

Zabawi edukacyjne to niezastąpiony rodzaj zabawek, które każde dziecko powinno poznać. Nauka przez zabawę jest najciekawszą formą zdobywania nowych umiejętności przez dzieci. Zabawki edukacyjne nadają się doskonale na prezent, pozwalają dziecku doskonalić nowe umiejętności i poznawać świat. Wśród zabawek edukacyjnych w naszym sklepie znajdziesz bogaty wybór zabawek drewnianych, różnego rodzaju gier edukacyjnych czy puzzli, które pozwalają na skuteczny trening motoryki małej u najmłodszych dzieci. Zabawki i gry dla dzieci wspierają ich rozwój, stymulują wyobraźnię i umożliwiają odkrywanie świata. Wybierając zabawki dla dziecka, stawiaj więc na takie, które nie tylko będą bawić, ale też uczyć i oddziaływać na jego zmysły.

 

Zabawki edukacyjne dla dzieci, czyli nauka przez zabawę

Zabawki edukacyjne dla dzieci pozwalają na zajmującą zabawę połączoną z odkrywaniem i zdobywaniem nowych umiejętności. W ofercie naszego sklepu Fabryka Wafelków znajdziesz mnóstwo doskonałej jakości zabawek edukacyjnych dla niemowląt i starszych dzieci. Między innymi przepiękne i solidne zabawki drewniane od firmy Janod, urocze pastelowe zabawki edukacyjne od Lillte Dutch czy też kolorowe, uwielbiane przez dzieci i rodziców zabawki od Djeco. Zabawki edukacyjne dla rocznych dzieci, a także dla zabawki edukacyjne dla 2 i 3-letnich dzieci spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, pochodzą od renomowanych producentów i są dostosowane do umiejętności poznawczych dzieci w tym wieku. Niesamowite pętle z kolorowymi zwierzątkami umożliwiają trening motoryki małej. Drewniane układanki geometryczne uczą zręczności, ale też kolorów i kształtów. Z kolei pastelowe metalowe liczydła przybliżają podstawy matematyki, ucząc liczenia przy jednoczesnym tworzeniu wspaniałych koralikowych tęczy. Nauka przez zabawę to najlepsza forma spędzania czasu. Zabawki edukacyjne dla dzieci oferowane w naszym sklepie zajmą Twoje dziecko na długo, jednocześnie wspierając jego zdrowy rozwój.

 

Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

Fabryka Wafelków to sklep z wysokiej jakości zabawkami i akcesoriami dla najmłodszych dzieci. Znajdziesz u nas między innymi starannie wyselekcjonowane zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka. Roczne dzieci są bardzo ciekawe świata, zwykle już stabilnie stoją, poruszają się na czworakach, a niektóre już chodzą. Bardzo lubią układać proste klocki, budować z nich wieże, a najbardziej cieszy je ich burzenie. Na tym etapie rozwoju warto zapewnić dziecku dostęp do dobrej jakości zabawek edukacyjnych pozwalających doskonalenie chwytu, precyzyjnego ruchu ręki, a także koordynacji ruchowej. W naszym sklepie znajdziesz na przykład duży wybór drewnianych układanek, które umożliwią rocznemu dziecku trening zdolności manualnych. Drewniana piramida gąska od Little Dutch złożona z 5 elementów, które dziecko musi nałożyć na „szyję” gąski w kolejności od największego do najmniejszego to jedna z wielu ciekawych zabawek edukacyjnych dla rocznego dziecka. Na szczycie wieży trzeba zamocować głowę uroczej gąski, dzięki czemu całość zyska kształt przypominający kształtem małą gęś. Tego typu układanki pozwalają na trening koordynacji ręka oko. Innym przykładem świetniej zabawki edukacyjnej dla rocznego dziecka są kartonowe klocki dla dzieci „Zwierzęta”, od firmy Piramida Zabaw. Ta zabawka to prawdziwy hit wśród dzieci i ich rodziców. Kartonowe klocki w różnych rozmiarach umożliwiają ustawienie 80 cm wieży. Jednak to nie wszystko, na każdym klocku znajdują się bowiem kolorowe zdjęcia zwierząt oraz ich dwujęzyczne nazwy. Jest to więc zabawka, która pozwala nie tylko na trening motoryki małej, ale również koncentracji i precyzji, rozwijania słownictwa, nauki języka obecnego i poznawania nazw ponad 40 zwierząt.

 

A może tak zabawki edukacyjne z drewna?

Drewniane zabawki edukacyjne już od wielu lat są bardzo popularne wśród rodziców małych dzieci. Producenci zabawek edukacyjnych oferują mnóstwo ciekawych drewnianych zabawek edukacyjnych dla niemowląt jak również dla rocznych dzieci, ale też tych trochę starszych. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze dostępne na rynku zabawki edukacyjne z drewna, pochodzące od znanych i sprawdzonych producentów takich jak Janod, Djeco, Little Dutch czy Tender Leaf Toys. Drewniane zabawki są bezpieczne i niezwykle trwałe. Inwestując w dobrej jakości drewniane zabawki edukacyjne, otrzymujesz gwarancję, że zabawka zostanie z Twoim dzieckiem na długo. Drewniane układanki takie jak np. drewniana układanka „Twist-zwierzątka” od Tender Leaf Toys to świetna zabawa stymulująca logiczne myślenie i zręczność dziecka. Układanka polega na tym, aby za pomocą ruchu dłoni tak przekręcać drewniane klocki, aby ułożone w rzędzie stworzyły jedno z 4 zwierzątek – pieska, rybkę, gąsienicę lub dżdżownice. Zabawka jest niewielkich rozmiarów, bardzo poręczna, dlatego idealnie nadaje się na podróż samochodem lub wózkiem. Układanka została wykonana z drzewa kauczukowego pochodzącego z Indonezji. Do jej ozdobienia użyto bezpiecznych, delikatnych farb, co gwarantuje, że zabawka jest bezpieczna i wygląda naturalnie, a do tego jest bardzo trwała. Innym przykładem niezwykle ciekawej zabawki edukacyjnej z drewna jest zabawka „Zakręcony las” od Djeco. Zabawka złożona jest z 8 kolorowych kół zębatych, 3 drewnianych figurek w kształcie leśnych zwierzaków oraz figurki drzewa i choinki. Zakręcony las to zabawka motoryczna, która uczy dziecko podstawowych zasad pracy kół zębatych, rozwija wyobraźnię oraz wspiera trening zręczności.

 

Edukacja 2-latka przez zabawę

Zabawki edukacyjne dla 2 latki i 2 latka muszą być dopasowane do wieku, umiejętności poznawczych, od zdolności motorycznych. Dwuletnie dzieci są niezwykle ciekawe świata, coraz więcej potrafią i coraz lepiej radzą sobie z różnego rodzaju zadaniami motorycznymi. W tym wieku dzieci potrafią już ułożyć wieżę z klocków, dopasowywać kształty oraz nazywać coraz więcej przedmiotów. Wybierając zabawki edukacyjne dla 2 latka, stawiaj więc na takie, które pozwolą mu rozwijać zdobyte już umiejętności. Przykładowo, doskonałym pomysłem jest zakup drewnianych puzzli dźwiękowych. W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów tego typu zabawek edukacyjnych dla 2 latka. Puzzle dźwiękowe od Little Dutch czy też puzzle drewniane „Zwierzątka w zoo z dźwiękiem” od Djeco, to wspaniała zabawa w dopasowywanie kształtów zwierząt, które po dobrym dopasowaniu wydają charakterystyczne dla swojego gatunku dźwięki. Puzzle drewniane pomagają dziecku rozpoznawać kształty, uczą związków przyczynowo skutkowych, a także trenować koordynację ręka oko. Ciekawą propozycją zabawki edukacyjnej dla 2 latka jest drewniana układanka sensoryczna „Zwierzęta na łące” od Tender Leaf Toys. Układanka złożona jest z drewnianej planszy oraz 5 drewnianych elementów. Z tych elementów na planszy dziecko ma za zadanie ułożyć króliczka, sowę, lisa, motylka i żabę. Zabawka wykonana z drewna kauczukowego, ozdobiona naturalnymi farbami do drewna, jest w pełni bezpieczna i bardzo trwała. Drewniana układanka uczy dziecko logicznego myślenia, a także wspiera rozwój motoryki małej.

 

Zabawki edukacyjne dla 3 latka

Fabryka Wafelków dostarcza zabawki edukacyjne dla dzieci, które gwarantują doskonałą zabawę, a także harmonijny rozwój. Znajdziesz u nas wspaniałe zabawki edukacyjne na 1 rok życia Twojego dziecka, ale nie tylko. Oferujemy zabawki edukacyjne dla 2 latka, a także zabawki edukacyjne dla 3latka. Poszukując zabawek edukacyjnych dla 3 latka, zwróć szczególną uwagę na ciekawe układanki magnetyczne oraz gry magnetyczne, które są niezwykle zajmujące dla dzieci w tym wieku, a do tego doskonale nadają się na dłuższą podróż samochodem czy też jako zabawka, która z łatwością weźmiecie ze sobą na wakacje. Dziecko w wieku 3 lat dobrze radzi sobie z coraz trudniejszymi układankami, puzzlami, ale też zaczyna rozumieć zasady różnego rodzaju gier. To doskonały moment, aby wzbogacić waszą kolekcję zabawek edukacyjnych o dobrej jakości gry dla dzieci. Przykładem gry edukacyjnej, w którą zagrasz z 3-letnim dzieckiem, jest „Pierwsza gra Zwierzątka” od firmy Egmont. Gra ta oparta jest na serii książek dla dzieci Akademia Mądrego Dziecka. Umożliwia ona kilka wariantów rozgrywki dla dzieci młodszych, 2-3-letnich oraz dla dzieci 3+. W wariancie dla młodszych dzieci mają one za zadanie układanie odpowiednich elementów na zwierzątkach. Z kolei starszaki podczas rozgrywki muszą odgadnąć jakie zwierze kryje się w worku, bazując tylko na kształcie dotykanego przedmiotu. Pierwsza gra Zwierzątka uczy nazw kolorów, nazw zwierząt, stymuluje zmysł dotyku, uczy rozpoznawani kształtów przez mowę oraz dotyk. Zabawki edukacyjnej dla 3-latka powinny bazować na doskonaleniu jego umiejętności motorycznych, wzbogacaniu słownictwa, treningu zręczności, nauce liczenia, oraz nazw przedmiotów. Dostępne w naszej ofercie zabawki edukacyjne dla 3 latka zostały dobrane właśnie w taki sposób, aby oferowały wsparcie i rozwój tych obszarów. Warto też zwrócić uwagę na ciekawe nawlekanki-sznurowanki od Djeco, które zachwycają grafiką i kolorami a do tego trenują zręczność i koordynację ruchową.

 

Zabawki edukacyjne dla najmłodszych

Fabryka Wafelków oferuje zabawki edukacyjne na 1 rok, dla 2, a także 3 latków. W ciągu pierwszych trzech lat życia rozwój dzieci jest niezwykle dynamiczny. Niemal z tygodnia na tydzień zdobywają one nowe umiejętności. Jeżeli tylko mamy taką możliwość, musimy w sposób szczególny wspierać dzieci w tym okresie życia, na przykład oferując im różnego rodzaju zabawki edukacyjne, które pomogą stymulować rozwój i doskonalić zdobyte umiejętności poprzez dobrą zabawę. W ofercie naszego sklepu z zabawkami Fabryka Wafelków znajdziesz zabawki edukacyjne dla dzieci, które nie tylko bawią, ale też uczą, a przy tym są całkowicie bezpieczne, posiadają wszelkie atesty i pochodzą tylko od renomowanych producentów, gwarantujących najwyższą jakość wykonania.