Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Przewijaki

Lista wyprawkowa

kompendium wiedzy dla przyszłej mamy zatwierdzony przez położne

Przygotuj wyprawkę
Przeczytaj na naszym blogu

Przewijak to jeden z obowiązkowych elementów w wyprawce niemowlaka. Sprawowanie opieki nad dzieckiem to nie tylko karmienie, kąpanie i dbanie o komfortowy sen, ale również przewijanie. Każdy rodzic, zwłaszcza w początkowych miesiącach życia pociechy spędza nad przewijakiem wiele godzin. W naszej ofercie zebraliśmy akcesoria do pielęgnacji i higieny niemowląt i dzieci, które mają ułatwić te codzienne czynności. Produkty odpowiadające na potrzeby rodziców, ale i najmłodszych, dla których ten czas powinien być niezwykle przyjemny. 

Przewijak niezastąpiony podczas codziennej pielęgnacji niemowlaka

Pielęgnacja dziecka kojarzy się z kąpielami, smarowaniem delikatnego ciałka i pulchnych policzków. Warto jednak pamiętać, że jest to także kwestia związana ze zmianą pieluszki jednorazowej i ubieraniem niemowląt oraz starszych dzieci. Fabryka Wafelków stawia na różnorodność asortymentu, który spełni nie tylko swoją funkcję, ale i zagwarantuje odpowiednie warunki do przewijania. 

Podczas zmiany pieluszki, kremowania czy ubierania ważny jest komfort rodziców. Czynności te powielane są w ciągu dnia dosyć często. Niemowlakowi należy zmieniać pieluszkę nawet po kilkanaście razy na dobę. Niemowlę bardzo często się wypróżnia i należy dbać, by nie doszło do odparzenia. Z czasem, gdy dziecko rośnie, odstępy między przewijaniem robią się dłuższe.
By ułatwić czynności higieniczne rodzicom, przewijak dla dziecka powinien być zatem łatwy w utrzymaniu czystości. Musi mieć odpowiednie rozmiary najlepiej 50x80 cm, to uniwersalny i standardowy rozmiar. Co więcej, nie powinien być za ciężki, aby móc go bezproblemowo przenosić! W końcu nigdy nie wiadomo, w jakim miejscu zaskoczy nas-rodziców pełen pampers! 

Co jeszcze jest ważne podczas wyboru przewijaka? Z pewnością jego wykonanie, zwłaszcza gdy chodzi o formę. Maluszek powinien czuć się bezpieczenie, a rodzic powinien mieć komfort podczas przewijania. Ważne, by miejsce do przewijania było dobrze przygotowane, a opiekun miał wszystko pod ręką. Podniesione boki przewijaka dziecięcego, stanowią zabezpieczenie dla leżącego dziecka. 

Przewijaki - jakie są rodzaje 

Współcześnie branża dziecięca odpowiada na potrzeby i oczekiwania rodziców o różnych wymaganiach. W naszej ofercie znajdziecie zatem przewijaki na łóżeczko, na komodę, a nawet wolnostojące czy przewijaki z wanienką. Pierwsze dwa, czyli przewijaki na łóżeczko i na komodę są najpopularniejszym wyborem wśród opiekunów. Czym się różnią? 

Przewijaki na łóżeczko, choć z pozoru wyglądają tak, jak modele na komodę, to różnią się podstawą. Ich dolna część jest wzmocniona, przez co można je ze spokojem nakładać na ramę łóżeczka, nie bojąc się o to, że pod maluszkiem jest wolna przestrzeń. Przewijaki na komodę, nazywane także miękkimi nie wymagają utwardzanego dna. Są dzięki temu niezastąpione w przypadku specjalnych mebli do przewijania, ale i w podróży. 

Przewijaki wolnostojące to połączenie mebla z miękkim materacem. Wśród tego typu produktów wyróżnia się przewijak Camele’o Light Mist od marki Beaba, który sprawdzi się jako przewijak na komodę czy na wanienkę. Posiada zarówno stojak, jak i przyssawki, które gwarantują maksimum bezpieczeństwa!

W naszym sklepie znajdziecie także przewijaki turystyczne. Co ważne, wykorzystasz je nie tylko podczas urlopu czy odwiedzin u dziadków, ale także podczas wizyty w galerii handlowej. Kompaktowe rozmiary pozwolą szybko schować go do torby do wózka czy plecaka. 

Przewijak dla dziecka - higieniczny i estetyczny   

Do tego, że pielęgnacja kojarzy się z higieną, nie trzeba nikogo przekonywać. Przewijaki czy to na komodę, czy na łóżeczko wykonane są z bezpiecznych dla maluchów materiałów, ale przede wszystkim z materiałów łatwych do czyszczenia. Nie trzeba się zatem martwić, że zabrudzenia powstałe przy zmianie pieluszki wnikną w strukturę przewijaka. Wystarczy wilgotna ścierka i szybko poradzisz sobie z nieestetycznymi i niehigienicznymi zabrudzeniami. 

Gdy mowa o estetyce, nie można zapomnieć, że nawet przewijak stanowi element dekoracyjny pokoju dziecka czy rodziców. Dzięki różnorodnym wzorom i kolorom - motywy leśne, roślinne, zwierzęce - łatwo dopasować przewijak do zaaranżowanej przestrzeni. Zapomnij o nudnym, białym czy szarym przewijaku, gdy możesz stworzyć swojemu dziecku oazę sprzyjającą miłym doświadczeniom związanym z czynnościami pielęgnacyjnymi. W tym miejscu warto także pokusić się o dopasowane akcesoria do przewijaków. 

Które z dostępnych w Fabryce Wafelków zasługują na uwagę? Wśród licznych, wysokiej jakości produktów nieocenione okazują się liczne organizery na pieluszki i akcesoria. Dzięki nim zapanujesz nad kosmetykami, pieluszkami, akcesoriami pielęgnacyjnymi i wprowadzisz ład i porządek w przestrzeni przewijaka. Maluszek nie przepada za zimnymi chusteczkami? Postaw na ogrzewacz do chusteczek, a zmiana pieluszki wejdzie na wyższy poziom przyjemności! Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu pupa pociechy zawsze spotka się z miękkim i ciepłym dotykiem chusteczki!

Przewijak turystyczny, czyli droga nam nie straszna

Zapoznając się z naszą ofertą, możecie zauważyć, że wśród licznych produktów czekają również przewijaki turystyczne. Są one znaczącym ułatwieniem codziennych podróży, małych i dużych. Modele turystyczne różnią się od przewijaków na łóżko czy komodę przede wszystkim grubością - nie są one tak wysokie. Są one również składane. Ich wewnętrzna część, na jakiej leży pociecha wyłożona jest wodoodpornym i łatwym w utrzymaniu czystości materiałem, z kolei z wierzchu estetyczną tkaniną w wielu kolorach i wzorach! Dzięki swoim kompaktowym kształtom łatwo go zabrać ze sobą w podróż, a także na spacer, chowając np. w torbie do wózka!

Designerskie przewijaki w Fabryce Wafelków 

Dla nas liczą się dzieci i ich rodzice - wiedząc, jak trudne potrafi być rodzicielstwo, staramy się wspierać codzienne czynności wysokiej jakości asortymentem. Ważne, by niemowlę nie było dla rodziców przeszkodą do korzystania z podróży, wycieczek, spotkań ze znajomymi. Mając pod ręką wygodny przewijak turystyczny korzystasz z życia i uczysz tego swoje dziecko.

Przewijaki, które proponujemy pochodzą od zaufanych marek europejskich jak Beaba, Lassig, My bag’s, Fresk, Bimbla, Sleepe i wielu innych.