Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Konstrukcyjne

Plus-Plus, GO, Mini Mix 600 szt. Monster Trucks
124,92 zł 150,00 zł
Plus-Plus, Mini Basic - 170 szt. - Roboty
33,96 zł 40,00 zł
Plus-Plus, GO, Mini Tuba - 200 szt Fire car
63,85 zł 76,00 zł
Plus-Plus, Mini Jungle Tuba - 240 szt
55,72 zł 66,00 zł
Zwariowany Namiot szaro - różowy
149,00 zł 169,00 zł
Zwariowany namiot żółto - niebieski
149,00 zł 169,00 zł
Plus-Plus, Mini Basic - 760 szt. - Kamping
118,27 zł 146,99 zł
Plus-Plus, Dwie Zielone Płytki Konstrukcyjne
39,01 zł 45,99 zł
Plus-Plus, Midi 20 BASIC
43,19 zł 47,99 zł
Klocki jeżyki - Basic Builder Case
78,85 zł 95,00 zł
Klocki jeżyki - Basic Builder Box
54,12 zł 68,00 zł

Klocki konstrukcyjne to niezaprzeczalnie hit ostatnich lat. To niekończąca się ilość fantastycznych konstrukcji, doskonała gimnastyka dla ciała, wartościowy trening dla umysłu i wreszcie długie godziny wciągającej zabawy. W czym więc tkwi ich super-moc? Co sprawia, że klocki konstrukcyjne tak często wybierają rodzice dla swoich dzieci, a te z kolei pochłonięte zabawą nie chcą się od nich oderwać? 

 

Klocki konstrukcyjne

 

Drewno, plastik, metal i pianka to najczęstsze tworzywa wykorzystywane do produkcji klocków konstrukcyjnych dostępnych w Fabryce Wafelków. Co więcej, klocków konstrukcyjnych, które mają kształt wafli, jeżyków, słomek, patyków, kwiatków, cegiełek i półkuli. To właśnie z ich pomocą powstają niesamowite miniaturowe budynki, statki, pojazdy, zwierzęta, zamki, smoki, a nawet korony czy biżuteria oraz pełnowymiarowe schody, jeździki, namioty, fotele czy przeszkody do domowego toru przeszkód. W przypadku klocków konstrukcyjnych stwierdzenie, że ogranicza nas tylko wyobraźnia, idealnie obrazuje istotę zabawy. Proponowane przez nas w tej kategorii zestawy klocków konstrukcyjnych świetnie sprawdzą się dla dzieci w każdym wieku, zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Jedynym kryterium doboru jest wiek pociechy – chodzi o to, by zbyt wcześnie nie proponować dzieciom zbyt małych elementów. Poza tym znaleźć można wszystko, czego ciało i dusza zapragną.

 

Klocki konstrukcyjne rozwijają wyobraźnię

 

Bez dwóch zdań klocki konstrukcyjne to dobrodziejstwo XXI wieku. Dziecko, które już od najmłodszych lat bawi się klockami tworząc najrozmaitsze trójwymiarowe kompozycje stale się rozwija. Mniejsze i większe elementy o różnym kształcie i rozmaitych sposobach łączenia stanowią jeden z lepszych treningów małej motoryki. Manipulowanie dłońmi i układanie kolejnych klocków w konkretnych miejscach konstrukcji rozwija m.in. precyzję ruchu, czucie własnego ciała w przestrzeni oraz planowanie motoryczne. Co więcej, poprzez stałą wzajemną współpracę prawej i lewej strony ciała, powstaje więcej połączeń nerwowych, a to z kolei wpływa na zwiększenie sprawności umysłowej, kreatywności i umiejętności szybkiego przyswajania wiedzy. Mówi się o tym, że dzieci wychowane na klockach konstrukcyjnych to w przyszłości liderzy w zdobywaniu stanowisk pracy, gdzie pomysłowość, twórczość i szybka adaptacja do zmiennych warunków pracy są wysoko cenione. Zabawa klockami konstrukcyjnymi razem z rodzeństwem czy rodzicami to doskonała możliwość do zacieśniania rodzinnych więzi, do nauki dzielenia się oraz pracy w grupie, a także okazja do rozwijania mowy i poszerzania słownictwa. Ponadto klocki konstrukcyjne uczą cierpliwości samozaparciaia, ułatwiają przekraczanie własnych granic oraz działają antystresowo i wyciszająco. Są niezastąpione w treningu koncentracji uwagi i nauki związków przyczynowo - skutkowych. 

 

Klocki konstrukcyjne dla 4 latka

 

Czterolatki uwielbiają klocki. Wiedzą o tym wszyscy rodzice. Dlatego właśnie klocki konstrukcyjne dla 4 latków cieszą się ogromną popularnością. W końcu tyle rewelacyjnych rzeczy można zbudować, że głowa mała, a co najlepsze jeśli chodzi o same klocki to naprawdę jest w czym wybierać. Znajdziemy wśród bogatej oferty klocków w sklepie Fabryka Wafelków, drewniane klocki konstrukcyjne, które mają wiele elementów i możliwości  projektowania. To fantastyczny pomysł na zabawę z siostrą, bratem albo grupą kolegów i koleżanek. Z powodzeniem uatrakcyjnią niejedno przyjęcie urodzinowe, a także staną się niezastąpionym czasoumilaczem, kiedy rodzice chwilowo muszą się zająć obowiązkami domowymi. 

 

Klocki konstrukcyjne w Fabryce Wafelków 

 

Klocki konstrukcyjne, które znajdziecie w sklepie internetowym fabrykawafelkow.pl zostały wybrane w taki sposób, aby radość zarówno roczniaka, czterolatka, siedmiolatka i trzydziesto dwulatka nie miała granic. Stale dążymy do tego, aby prezentowane przez nas zestawy klocków konstrukcyjnych trafiały w gusta dzieci i rodziców, a więc by były tylko z najwyższej półki. Godnymi polecenia w tej kategorii są marki Plus Plus i Bristle Blocks. Duńska firma Plus Plus w swojej ofercie ma wieloelementowe zestawy klocków konstrukcyjnych, wykonanych z najwyższą starannością, bez PVC oraz ftalanów. Zestawy można łączyć ze sobą, budować konstrukcje według załączonych instrukcji albo według własnych upodobań. Atrakcją dodatkową jest to, że niektóre zestawy klocków świecą w ciemności. Z kolei Bristle Blocks to klocki konstrukcyjne w postaci jeżyków. Ilość połączeń, którą można tworzyć między pojedynczymi klockami jest niezliczona. Dodatkowym atutem samych klocków jest to, że dzięki licznym wypustkom świetnie stymulują układ dotykowy. Bogata kolorystyka, wielkość klocków dostosowana już do małej rączki dwulatków i praktyczne opakowania sprawiają, że idealnie nadają się na prezent. 

 

Pozostając w temacie prezentów na urodziny czy dzień dziecka odsyłamy również do kategorii pozostałych klocków dostępnych na naszej stronie fabrykawafelkow.pl. Można tam znaleźć zestawy klocków drewnianych, magnetycznych oraz układanek dla dzieci w każdym wieku – do wyboru, do koloru.