Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

3 lata +

Little Dutch Piłka plażowa 3D różowa
Wzór: Pink Ocean Dreams
49,00 zł
Little Dutch Piłka plażowa 3D niebieska
Wzór: Blue Ocean Dreams
49,00 zł
Janod, Magnetyczna układanka Jednorożec
71,20 zł 89,00 zł
Przeczytaj na naszym blogu

Zabawki dla 3 latka

Wybierając zabawkę dla 3 latka można naprawdę zaszaleć. To wiek w którym masz ogromny wybór ciekawych i oryginalnych zabawek. Nic w tym dziwnego, bo dziecko w tym wieku bardzo szybko się rozwija i potrzebują zdobywać nowe umiejętności. Okres 3 roku życia jest to czas, kiedy dziecko zaczyna sięgać po zabawki edukacyjne, gry czy też zabawki do odgrywania ról. 3 latek staje się coraz bardziej samodzielny. Koordynuje dobrze swoje ruchy, ma świadomość swojego ciała i jest bardzo aktywne fizycznie. Bardzo chętnie bawi się z innymi dziećmi, zatem możemy też wybierać zabawki do wspólnej gry i zabawy z rówieśnikami.  Jest to intensywny okres, kiedy zabawa w odrywanie ról to jedna z ulubionych zabaw. Dziecko staje się kucharzem, pielęgniarką czy też kimś innym. W tym wieku dzieci uczą się poprzez zabawę i doświadczenia, dlatego tak ważne jest, aby miały one do dyspozycji odpowiednie zabawki, które pomogą 3 latkom w tym procesie.  Często rodzice pytają nas o zabawki edukacyjne dla 3 latka. To bardzo dobry kierunek by dzięki zabawkom zdobywać nowe umiejętności.

Zabawki edukacyjne dla 3 latków - jakie wybrać? 

Zabawki edukacyjne dla 3 latków to świetny sposób by wspomóc rozwój dziecka. Pomagają w nauce podstaw, takich jak liczenie, kształty i kolory. Dziecko przyswaja nową wiedzę i umiejętności w przyjemny dla niego sposób. Badania wykazują, że nauka podczas zabawy jest najskuteczniejsza. Zdobyta w ten sposób wiedza zostaje w pamięci na dłużej. Ponadto, zabawki edukacyjne pomagają rozwinąć umiejętności motoryczne i społeczne.  Wśród zabawek edukacyjnych dla 3 latków znajdziemy wiele ciekawych propozycji, które rozwijają inne obszary poznawcze. Wśród polecanych przez nas zabawek edukacyjnych dla 3 latka znajdziemy :
  • klocki
  • puzzle 
  • układanki magnetyczne
  • gry zręcznościowe 

Klocki dla 3 latka 

Klocki dają 3 latkowi ogromne możliwości konstrukcyjne. Dziecko w wieku przedszkolnym ma już dobrze rozwinięto wyobraźnie przestrzenną. Z przyjemnością buduje różne konstrukcje z pomocą klocków drewnianych, które pewnie ma już od dłuższego czasu. Drewniane klocki, o różnych kształtach i kolorach, mogą posłużyć do zabawy symbolicznej. Oznacza to, że za pomocą prostych brył dziecko buduje mosty, miasteczka  i inne rzeczy, które traktuje symbolicznie. Klocki drewniane zawsze są przez nas polecane jako uniwersalny i ponadczasowy prezent.  Ale szczególnie polecamy w tym wieku sięgnąć po innego rodzaju klocki, które służą bardziej  do zabawy konstrukcyjnej. Świetnymi klockami dla 3 latka będą klocki jeżyki, które dają duże możliwości konstruktorskie. Dodatkowym atutem przemawiającym za tego typu klockami jest fakt, że można je łączyć z różnymi zestawami. Są one już bardziej wymagające dla 3 latka dlatego konstrukcje będą bardziej złożone i trudniejsze. W niektórych zestawach klocków jeżyków, znajdziemy elementy ruchome, kółka, co daje jeszcze większe pole popisu dziecięcej wyobraźni.  Inną propozycją ciekawych klocków dla 3 latka są klocki Plus Plus ale w wersji Midi. Są one bezpieczne dla młodszych dzieci i łatwiej jest je chwytać w ręce 3 latkowi z uwagi na ich wielkość. To świetna zabawka dla 3 latka, który lubi bawić się klockami. Znajdziemy tu różnego rodzaju zestawy i wersja kolorystyczne dla dziewczynki i dla chłopca. Elegancko zapakowane w walizeczkę będą świetnie się prezentować jako prezent dla 3 latka.

Puzzle dla 3 latka 

Puzzle to kolejna zabawka dla 3 latka, którą rekomendujemy jako pomysł na prezent. Zabawa puzzlami bardzo korzystnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Badania wykazują, że podczas układania puzzli pracują obie półkule mózgu dziecka. Rozwiajają umiejętność koncentracji i wyobraźnii przestrzennej. Uczą spostrzegawczości i poszukiwania rozwiązań. Dziecko uczy się cierpliwości i przejmuje kontrolę nad frustracją gdy nie może dopasować odpowiedniego elementu układanki. Puzzle dla 3 latka mogą mieć różny stopień trudności. Są dzieci, które w tym wieku układają puzzle już z 36 elementów, a inne dzieci w tym wieku mogą mieć z tym trudność. Ważne by wybierając zabawkę dla 3 latka mieć na uwadze jego predyspozycje i zainteresowania. Tematyczne puzzle dla miłośników dinozaurów zachęcą dziecko do ich układania. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele ciekawych puzzli dla 3 latków obu płci, o różnej tematyce i różnym stopniu trudności. Są również i puzzle progresywne, które rosną razem z dzieckiem i stymulują go do układania coraz trudniejszych puzzli.

Układanki magnetyczne dla 3 latka 

Układanki magnetyczne, są większości przypadków ulubioną zabawką dla 3 latka. To kolejna propozycja zabawki, która wpiera koncentracje 3 letniego dziecka. Jako rodzice wiemy jak ważna jest to umiejetność, zwłaszcza w czasach gdzie dziecko jest często przebodźcowane. Układanka magnetyczna jest w stanie zainteresować na dłużej 3 latka. Idealnie sprawdza się nawet w przypadku niecierpliwych i energicznych dzieci. Dzięki magnesom dziecku jest łatwiej układać w różnych warunkach, np. podczas jazdy samochodem. Bogatą ofertę  układanek magnetycznym posiada marka Janod. Znajdziemy tam ciekawy układanki zwane magnetibookami, które mają różnorodną tematykę. Wśród nich są układanki z dinozaurami, układanki z autami, ubieranki czy układanka ze zwierzętami.  Zabawka kształtem przypomina książkę i będzie idealną propozycja zabawki dla każdego 3 latka. 

Gry zręcznościowe 

Gry zręcznościowe to kolejna z proponowanych przez nas zabawek dla przedszkolaka. Wszystkie tego typu gry ćwiczą motorykę małą. To również dobre ćwiczenie koncentracji skupienia. Gry zręcznościowe polegają na precyzyjnym ułożeniu elementów na sobie co nie zawsze jest łatwe. Tego typu gry uczą skupienia i rozwijają zdolności percepcyjne. To świetna nauka koordynacji oko-ręka, które dla przedszkolaków są bardzo ważne. Rozwijają również refleks i uczą precyzji. Gry zręcznościowe dla 3 latków bawią i uczą jednocześnie. tego typu zabawka uczy 3 latka rywalizacji. 

Zabawki interaktywne dla 3 latka

3 latek lubi jak dużo sie dzieje dookoła niego, lubi ruch i dźwięki. To wiek kiedy zabawki interaktywne sprawią dziecku dużą frajdę. Akcja - reakcja motywuje dziecko do działania, dlatego dzieci uwielbiają w tym wieku wszelkiego rodzaju instrumenty czy też kulodromy.  Zabawki muzyczne typu pianinko czy gitara na baterie to idealna zabawka dla 3 latka. W ofercie naszego sklepu znajdziecie również ciekawą muzyczną matę podłogową B.Toys, którą pokocha każdy 3 latek. Mata pozwala na świetną zabawę. Można po niej skakać wystukując rytm i grając niczym na pianinie lub grać rękami. Zabawne dźwięki np. miałczenie wywołują  uśmiech na buzi nie tylko dziecka. Dziecko poznaje różne dźwięki i bai się w tworzenie krótkich utworów muzycznych.  Inną często wybieraną zabawką dla 3 latka jest muzyczny królik Alilo. Ta interaktywna zabawka ma wgrane piosenki dla dzieci i bajki. Samodzielny już 3 latek może sam decydować kiedy tańczy a kiedy słucha ciekawych opowieści. 

Zabawki kreatywne dla 3 latka 

Dziecko w wieku 3 lat z ogromną przyjemnością oddają się zabawom kreatywnym. W tej kategorii zabawek dla najmłodszych, każde dziecko będzie mogło odkryć swoje artystyczne i manualne umiejętności. Znajdziesz stempelki, a także farby do malowania rękami i łatwe w użyciu kredki. Wszystkie produkty są bezpieczne dla dziecka i przeznaczone specjalnie dla tego wieku. Przedszkolak bardzo lubi plastyczne zabawy dlatego ww naszym sklepie wyselekcjonowaliśmy najciekawsze zabawki kreatywne dla 3 latka. Na szczególną uwagę zasługuje kilka rodzajów tego typu zabawek.  Stempelki dla 3 latka to świetna propozycja. Możemy je zrobić tradycyjnie z ziemniaka ale możemy też kupić gotowy zestaw o różnej tematyce wraz z tuszem, który z łatwością spierzemy z ubrań. To ciekawy pomysł na drobny upominek dla 3 latka i każde dziecko w tym wieku bardzo się z takiego prezentu ucieszy.  Innym ciekawym pomysłem będą szablony do odrysowywania Djeco. Wymagają one już więcej precyzji ale warto stawiać przed dzieckiem wyzwania. Szablony mają różne wzory, znajdziemy min. zestaw zwierzęta, pojazdy, dzikie zwierzęta, konie, dinozaury czy też jednorożce. Po odrysowaniu kontur należy już dowolnie pomalować.  W ofercie fabryki Wafelków znajdziesz też zestawy artystyczne. Przodują w nich francuskie dwie marki Djeco i Auzou. Zestawy te zawierają szablony, kredki, elementy do przyklejania lub wycinania. Niezależnie czy wybieramy zabawkę dla 3 latki czy 3 latka, zestaw kreatywny to zawsze strzał w dziesiątkę. 

 Zabawki dla chłopca 3 lata - co wybrać? 

Dla 3 latka oczywiście najlepszą zabawą będzie ruch na świeżym powietrzu. Chłopcy w tym wieku są niezwykle ruchliwi i każda chwila na świeżym powietrzy będzie dobrze spożytkowana. Dlatego warto 3 latkowi sprezentować hulajnogę lub rowerek biegowy.  Dobrym pomysłem będą też wszelkiego rodzaju piłki czy skoczki. Praca nad równowagą i poznanie swojego ciała jest również bardzo ważne dla 3 letniego chłopca dlatego dla bardziej aktywnych proponujemy deski balansujące.  Ale jeśli szukasz porządnego prezentu np. dla chrześniaka warto zapoznać się z kategorią warsztaty u narzędzia, w której znajdziesz istny raj dla małych majsterkowiczów. Chłopcy nie tylko ci 3 letni uwielbiają przekręcać śrubki, dokręcać. Taki warsztat pozwala chłopcom ćwiczyć sprawność rąk.   Inną ciekawą propozycją zabawki dla chłopca w wieku 3 lat będą tory z pociągami do układania. Możliwość konstruowania trasy torów, zakrętów to świetna zabawa również konstruktorska. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele ciekawych zestawów torów wraz z budynkami i akcesoriami. Można wręcz stworzyć całe miasteczko wraz ze stacją  czy też remizą strażacką. Taką możliwość daje producent drewnianych zabawek Little Dutch.

Zabawki dla dziewczynki 3 latka - najciekawsze prezenty dla 3 latki 

Nie ulega watpliwości, że absolutnym hitem wśród zabawek dla dziewczynki 3 letniej będzie oczywiście domek dla lalek i akcesoria do domu. Każda ilość lalek i przytulanek jest zawsze mile widziana przez małe dziewczynki. Natomiast to domek dla lalek będzie spełnieniem najskrytszych marzeń. Dlatego też z ogromną starannością wyselekcjonowaliśmy najciekawsze domki dla lalek. 3 letnia dziewczynka dobrze już mówi i bawiąc się w odgrywanie ról nieustannie prowadzi dialog, dlatego to idealny czas by podarować trzylatce wymarzony domek dla lalek. Takim właśnie prezentem będzie drewniany domek  Little Dutch. Posiada on otwierane okiennice, otwierane drzwi, śliczne akcesoria w zestawie. Domek jest dwupiętrowy i prezentuje się bardzo okazale. Utrzymany w skandynawskim stylu ucieszy nie tylko 3-latkę ale i każdą mamę. Możliwość dokupienia do niego dodatkowych mebelków pozwala na rozszerzanie zabawy.  Jeśli zaś chcemy wybrać nieco tańszą zabawkę zestaw herbaciany, tort czy też ekspres do kawy będzie idealny. Drewniane zabawki cieszą się ogromnym powodzeniem w kategorii zabawek dla 3 latka. A drewniana kawiarenka zastąpi zabawę w sklepik na dworzu, który praktykowały mamy obecnych 3 latek. Ma ona wiele ruchomych elementów, filiżanki, babeczki czy też ciasteczka.  Dla 3 latki to idealny prezent. 

Gry dla 3 latka 

To idealny wiek by rozpocząć pasje do gier planszowych. W ofercie naszego sklepu znajdziesz ciekawe pierwsze gry dla 3 latków, które uczą kooperacji, ale też taktyki i przegrywania. Marka Djeco ma ww swojej ofercie atrakcyjne gry dla 3 latków. Często w tym wieku polecamy gry memo, które ćwiczą pamięć i spostrzegawczość. Gry dla 3 latków to idealny sposób na spędzanie czasu wolnego z rodziną. Zabawa uczy koordynacji ruchowej, poprawia pamięć i koncentrację, a także pozwala rozwinąć wyobraźnię. 
Ważne by przy wyborze zabawki dla 3 latka brać pod uwagę jego zainteresowania. Wiemy, że dziewczynki w tym wieku bardzo często interesują się pracami plastycznymi i potrafią się na nich skupić, zaś chłopcom przychodzi to z trudnością. Jeśli jednak zaproponujemy odpowiedni zestaw kreatywny do prac plastycznych z robotami lub dinozaurami nawet najbardziej rozbrykany chłopiec zainteresuje się tego typu zabawką.  W Fabryce wafelków uwielbiamy się bawić dlatego nieustannie poszerzamy ofertę o ciekawe zabawki i gry dla 3 latka.