Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Puzzle drewniane

Little Dutch, Puzzle Dźwiękowe Arka Noego

97,58 zł 119,00 zł
Djeco, Drewniane kształty Pojazdy
83,28 zł 105,00 zł
Djeco, Drewniane puzzle Pojazdy
57,43 zł 66,00 zł
Djeco, Drewniana układanka puzzle Duobasic
42,46 zł 52,00 zł
Djeco, Drewniana układanka Tangramini
71,47 zł 90,00 zł
Trixie Baby, Mrs Rabbit Drewniane puzzle
30,47 zł 43,00 zł
Auzou, Puzzle drewniane Pojazdy
86,10 zł 105,00 zł
Auzou, Drewniane wesołe Zwierzątka
64,77 zł 79,00 zł
Auzou, Drewniane wesołe Misie
59,00 zł 79,00 zł
Djeco, Drewniana układanka klipsy
79,00 zł 105,00 zł
Djeco, Drewniana układanka BABY BIRDI
60,02 zł 69,00 zł
Djeco, Drewniana układanka puzzle VOLUBASIC
45,61 zł 54,00 zł
Apli Kids, Drewniane puzzle w ramce - Las 4+
58,65 zł 69,00 zł
Djeco, Edukacyjne puzzle drewniane Dżungla
39,19 zł 53,00 zł
Janod, Puzzle drewniane Wesołe Wróżki
34,16 zł 45,00 zł
Janod, Puzzle drewniane Wesoły Wyścig
34,16 zł 45,00 zł
Djeco, Drewniana układanka 1234 BASIC
57,73 zł 68,00 zł

Puzzle drewniane są świetnym prezentem dla najmłodszych, jak i trochę starszych miłośników układanek. Sprawdzą się również jako pierwsze edukacyjne zabawki. Puzzle dla najmłodszych składają się z dużych elementów, dzięki temu dziecko może rozwijać małą motorykę, uczy się przy tym cierpliwości i kreatywności. Często drewniane puzzle mają na końcach wygodne dla małych rączek uchwyty, by łatwiej było je układać. Wszystkie drewniane zabawki dostępne w Fabryce Wafelków wykonane są z wysokiej jakości drewna. Malowane są specjalnymi farbami z atestem, dzięki temu zabawa drewnianymi puzzlami jest w pełni bezpieczna dla maluszków.

Puzzle drewniane dla dzieci - pierwsze puzzle

Puzzle drewniane są zabawkami edukacyjnymi, dzięki którym maluszek rozwija swoje zdolności psychomotoryczne. Uczą także dzieci cierpliwości. Jedną z największych zalet drewnianych puzzli jest to, że dostępne są z różnymi motywami do układania. W naszym sklepie Fabryka Wafelków znajdziesz m.in. drewniane puzzle literki, części ciała, ale to puzzle drewniane ze zwierzątkami są najcześciej wybierane dla małych milusińskich. 

Drewniane puzzle dla rocznego dziecka uczą poprawnego chwytu pęsetowego, który jest bardzo ważnym elementem rozwoju. Układanie małych elementów wspiera ogólny rozwój psychomotoryczny dziecka. Drewniane puzzle są świetną pomocą do nauki słów dźwiękonaśladowczych. 
Często pierwsze układanki drewniane to puzzle kształty. Dziecko podobnie jak za pomocą sorterów uczy się rozróżniać i dopasowywać kształty i kolory. W ofercie marki Auzou, Janod jak również Djeco znajdziemy ciekawe puzzle układanki kształty dla dzieci już od 18 miesiąca. 
Starszym dzieciom warto zakupić drewniane puzzle z literkami, cyferkami albo edukacyjne- ciało człowieka, dzięki temu układanie puzzli będzie świetną formą nauki.

Puzzle drewniane zwierzęta 

W Fabryce Wafelków zakupisz drewniane puzzle ze zwierzętami. Dla najmłodszych polecamy drewniane puzzle muzyczne, które nauczą dziecko rozpoznawać dźwięki. Puzzle drewniane trudno jest uszkodzić, ponieważ wykonane są z trwałych i bezpiecznych dla dziecka materiałów. Drewnianymi figurkami w kształcie zwierząt można bawić się nie tylko podczas układania puzzli, lecz także oddzielnie, np. w czasie zabawy w farmę.

Puzzle drewniane z uchwytami dla najmłodszych 

Puzzle drewniane z uchwytami dla najmłodszych uczą maluszków poznawania kształtów i kolorów. Wszystkie układanki z uchwytami wykonane są z wysokiej jakości bezpiecznych dla dziecka materiałów. Pomalowane są farbami z atestem, dzięki temu rodzic nie musi obawiać się, że maluszek zatruje się, wkładając do buzi drewniane puzzle. Uchwyty w puzzlach dopasowane są do malutkich paluszków, które ułatwiają manipulowanie puzzlami i dopasowanie do otworów. W naszym sklepie Fabryka Wafelków zakupisz drewniane puzzle z uchwytami i dźwiękiem, dzięki temu po prawidłowym dopasowaniu elementu Twoja pociecha usłyszy dopasowany do obrazka dźwięk.

Drewniane puzzle  z dźwiękiem  - stymulacja sensoryczna 

Puzzle dźwiękowe oprócz stymulacji psychoruchowej angażują kolejny zmysł dziecka- słuch. Najpopularniejsze wśród rodziców są puzzle dźwiękowe ze zwierzętami, dzięki temu maluch uczy się wyglądu zwierzątek i kojarzy go z wydawanym przez nich dźwiękiem.  Ogromnym powodzeniem cieszą się drewniane puzzle dźwiękowe Little Gose od Little Dutch. Puzzle te są pieknie pomalowane pastelowymi kolorami i przedstawiają zwierzęta z nad stawu. Znajdziemy tam  pszczółkę żabkę, rybkę, łabędzie czy też gąskę. Gdy tylko dziecko podniesie odpowiedni drewniany puzzel  wydobędzie się subtelny odgłos jaki wydaje dane zwierzątko. Dźwiękowe puzzle idealnie stymulują dodatkowo zmysł słuchu. W sklepie Fabryka Wafelków możesz zakupić puzzle sensoryczne dla różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych polecamy puzzle dźwiękowe ze zwierzątkami, dla nieco starszych maluszków polecamy puzzle dźwiękowe Sailors Bay, dzięki którym maluch nauczy się dopasowywać elementy do układanki.

Dlaczego warto kupić dziecku drewniane puzzle?

Drewniane puzzle są bardzo wytrzymałe, co jest bardzo ważne zwłaszcza wśród najmłodszych użytkowników. Bardzo często maluszki zaginają tekturowe elementy, co powoduje, że ponowne ułożenie kartonowych puzzli staje się niemożliwe. Dzieci wówczas irytują się i zniechęcają, a nie o to przecież chodzi. Małe dzieci mają również tendencję do wkładania wszystkiego do buzi, dlatego lepiej wybrać drewniane puzzle, które bardzo trudno przypadkowo zniszczyć.

Puzzle drewniane dla dzieci w Fabryce Wafelków

Puzzle drewniane dla dzieci dostępne w Fabryce Wafelków wykonane są z wysokiej jakości drewna pomalowanego bezpiecznymi dla dzieci farbami. Dzięki temu posłużą dzieciom na wiele lat dobrej zabawy. W naszym sklepie Fabryka Wafelków zakupisz drewniane puzzle:

  • układanki sensoryczne,
  • układanki edukacyjne,
  • zwierzątka,
  • kształty,
  • magnetyczne,
  • klocki z puzzlami.

W sklepie Fabryka Wafelków każdy znajdzie idealne drewniane puzzle dla swojego maluszka!