Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Tradycyjne

Puzzle dla dzieci są ponadczasową edukacyjną zabawką, która wspiera rozwój psychomotoryczny każdego malca. Dopasowanie niewielkich elementów świetnie stymuluje małą motorykę, a ich szukanie uczy cierpliwości i spostrzegawczości. Badania pedagogów wykazały, że układanie puzzli wspiera rozwój obu półkul mózgu. Wszystkie zabawki i gry dostępne w Fabryce Wafelków wspierają wyobraźnię i stymulują prawidłowy rozwój dziecka.

 

Puzzle dla dzieci 

Niewiele osób wie, że puzzle początkowo służyły do nauki geografii. Wymyślił je w XVIII w. angielski grawer i kartograf John Spilsbury. Pierwsze puzzle dla dzieci z obrazkami powstały początkiem XX wieku. Obecnie nikt nie wyobraża sobie dzieciństwa bez kolorowych układanek.

Układanie puzzli przez dzieci ma wiele zalet dla ich rozwoju:

  • angażuje dwie półkule mózgu jednocześnie;
  • zwiększa kreatywność,
  • uczą cierpliwości,
  • zwiększa koncentracji,
  • przyspiesza uczenie się,
  • wspierają koordynację ręka- oko,
  • uczą logicznego myślenia- co jest przydatne podczas nauki w szkole.

Wybierając puzzle dla dziecka, trzeba pamiętać, aby były zawsze dobrane do wieku i umiejętności pociechy. Ponieważ jest to bardzo ważne dla bezpieczeństwa dziecka oraz prawidłowego stymulowania jego rozwoju. Im szybciej dziecko będzie układało puzzle lub inne układanki, tym łatwiej będzie przyswajało naukę w szkole. Odpowiednie dopasowanie puzzli do wieku dziecka jest kluczowe. Inne   zaproponujemy puzzle dla dzieci 2 letnich, a inne już 4 latkom, którzy swobodnie układają mniejsze elementy puzzli. 

 

Puzzle dla dzieci wspierające rozwój

Puzzle dla dzieci świetnie stymulują prawidłowy rozwój mózgu, pomagają w poznawaniu kształtów, planowaniu wydarzeń i przewidywaniu skutków swoich ruchów. Ćwiczą również pamięć. Świetnie do tego sprawdzi się gra memory „1,2,3 pamiętam pory roku”. Ten rodzaj puzzli rozwija kreatywność. Dla dzieci w wieku przedszkolnym polecamy grę edukacyjną „1,2,3 szukam”, dzięki której maluch przez zabawę stymuluje koordynację ręka- oko.

 

Jakie puzzle dla 3-latka? 

Jeśli dziecko dopiero rozpoczyna przygodę z układaniem puzzli, to warto rozpocząć od 6-elementowych układanek. Świetnie do tego sprawdzą się puzzle w kształcie zwierzątek lub układanki Czuczu. Idealne puzzle dla chłopców w tym wieku, to puzzle miasto z drewnianymi autkami, dzięki temu mały miłośnik motoryzacji będzie mógł rozwijać swoją wyobraźnię. Dla chłopców w Fabryce Wafelków można zakupić również Czuczu puzzle progresywne i grę pojazdy i zawody. Dla 3-letnich dziewczynek polecamy zakupić m.in. puzzle księżniczki, które zapakowane są w wygodne kartonowe pudełko z uchwytem. Dziewczynkom na pewno spodobają się również puzzle z Kici Kocią- ulubioną bohaterką wielu małych dam.

 

Puzzle dla 4-latka - ile elementów puzzli? 

W Fabryce Wafelków mamy bardzo duży wybór różnych wzorów puzzli dla 4-letnich dzieci. Kupując puzzle dla swojej pociechy, warto wziąć pod uwagę nie tylko wzór, lecz także liczbę elementów. Jeśli dziecko nie układało wcześniej puzzli, to warto rozpocząć od puzzli dla dzieci 24 el. marki Janod. Wybierając puzzle, warto również wziąć pod uwagę zainteresowania maluszka. Dziewczynkom na pewno spodobają się puzzle w walizce wróżki i lilie wodne oraz puzzle Kici Kocia. Dla młodych przyrodników polecamy m.in. puzzle opowieści o zwierzętach, dinozaury, rok w lesie, farma. Dla małych odkrywców polecamy puzzle o kosmosie. Niezależnie od zainteresowań i preferencji w naszej ofercie mamy piękne i wartościowe puzzle, które zaskakują nie tylko piękną grafiką ale i wzornictwem. 

 

Puzzle dla dziewczynki  

W Fabryce Wafelków mamy bardzo duży wybór puzzli dla dziewczynek w każdym wieku. Dla najmłodszych polecamy puzzle Kici Kocia oraz układanki Czuczu. Dzięki temu maluszek będzie poznawał otaczający go świat. Dla dziewczynek w wieku przedszkolnym świetnym rozwiązaniem będą puzzle w walizce marki Janod, które dostępne są w różnej liczbie elementów. W Fabryce Wafelków można zakupić również puzzle dla dziewczynek edukacyjnej marki Czuczu.

Puzzle dla dziewczynek w wieku szkolnym powinny mieć więcej elementów- najlepiej min. 100. Aby młodej damie sprawiało frajdę układanie puzzli, to warto wziąć pod uwagę jej zainteresowania. Jeśli lubi zwierzęta, to warto poszukać w naszej ofercie pięknych puzzli z konikami lub jednorożcami. Puzzle dla dziewczynki mapa świata będą najlepszym rozwiązaniem dla tych dzieci, które interesują się podróżami.

 

Puzzle idealnym prezentem dla chłopca 

W Fabryce Wafelków mamy bardzo duży wybór puzzli dla chłopców. Dla najmłodszych milusińskich polecamy puzzle Czuczu pojazdy na budowie lub grę pojazdy i zawody. Dla maluszków świetnie sprawdzą się również puzzle ze zwierzątkami, dzięki temu dziecko poznaje najważniejsze zwierzęta. Dla chłopców w wieku przedszkolnym polecamy puzzle w walizce m.in. straż pożarna, farma czy rezerwat zwierząt. Małym miłośnikom motoryzacji na pewno spodobają się puzzle duże miasto z drewnianymi autkami lub Czuczu puzzle układam pociągi. Gdy maluch interesuje się dinozaurami, to świetnie sprawdzą się puzzle Czuczu 60 el. panoramiczne dinozaury.

Dla chłopców chodzących do szkoły polecamy puzzle marki Madd Capp. Są to pięknie wykonane puzzle konturowe z różnymi zwierzętami m.in. wilkiem, tygrysem, koniem, słoniem, flamingiem. Dostępne są w różnej liczbie elementów: 100, 300, 550 i 700. Idealnie sprawdzą się na prezent urodzinowy. Układanie puzzle amerykańskiej marki Madd Capp jest świetnym sposobem na rozrywkę dla całej rodziny.

 

Puzzle świecące w ciemnościach  

Wśród tradycyjnych puzzli dla dzieci oferujemy również puzzle, które mają dodatkowe ciekawe funkcje jak np. puzzle świecące w ciemności. Jeśli dziecko lubi nowoczesne gadżety, to na pewno spodobają mu się takie puzzle świecące w ciemności. W sklepie Fabryka Wafelków znajdziecie duży wybór puzzli świecących w ciemności. Jeśli dziecko lubi zwierzęta, to polecamy świecące puzzle marki Mudpuppy. Są to na pozór zwykłe puzzle do ułożenia 100 elementowe. Puzzle te stają się magiczne gdy tylko zgasimy wieczorem światło. a zobaczymy niesamowite zwierzęta fosforyzujące. Ten efekt jest przepiękny zwłaszcza w przypadku puzzli Mudpuppy. Niesamowite kształty zwierząt i elementy mienią się i nadają magicznego klimatu.  W ofercie naszego sklepu znajdziesz puzzle 100 lub 300 elementów, dzięki temu wielkość układanki można dopasować do wieku i możliwości dziecka.

 

Puzzle dla 7-latka 

A może wyprawa w kosmos? Dla wszystkich małych odkrywców ciekawych świata polecamy puzzle Kosmos. W naszym sklepie fabryka Wafelków można zakupić wysokiej jakości puzzle z ukrytymi obrazkami. Jeśli Twoja pociecha chciałaby poznać wszechświat, to na pewno spodobają się jej puzzle układ słoneczny, do których dołączony jest plakat. 
Ciekawą propozycją puzzli dla 7-latka będą dwustronne puzzle Mudpuppy. Gdy tylko jeden obrazek zostanie ułożony, można zabawę zacząć od nowa układając obrazek, który znajduje się po drugiej stronie puzzli Mudpuppy. 

 

Dlaczego warto zakupić puzzle dla dzieci w Fabryce Wafelków?

W naszym sklepie Fabryka Wafelków mamy bardzo duży wybór puzzli dla dzieci w każdym wieku. W naszym sklepie można kupić puzzle popularnych marek m.in. Czuczu, Mudpuppy, Auzou. Wszystkie puzzle dla dzieci dostępne w Fabryce Wafelków wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki temu posłużą dziecku na długie lata użytkowania. Układanie puzzli jak już podkreśliliśmy niesie ze sobą wiele korzyści. Puzzle motywują do działań, a ich ułożenie daje dziecku sporo satysfakcji.