Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Śpiworki do wózka

Lista wyprawkowa

kompendium wiedzy dla przyszłej mamy zatwierdzony przez położne

Przygotuj wyprawkę
Przeczytaj na naszym blogu

Śpiworki do wózka

Śpiworek do wózka co to takiego? 

Śpiworek do wózka to rodzaj pokrowca na wózek, który chroni dziecko przed zimnem, wiatrem i deszczem. Może być wykonany z różnych materiałów, takich jak polar, poliester, welur pokryty membraną. Śpiworki do wózka na zimę mogą mieć różne wypełnienia - poliestrowe lub puchowe. Ma on zazwyczaj kaptur, który dodatkowo chroni dziecko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcze czy mróz. Możemy go stosować zarówno do gondoli jak i spacerówki. Śpiworek na plecach ma specjalne otwory, które pozwalają na odpowiednie jego umocowanie do pasów bezpieczeństwa. Śpiworek do wózka jest niezwykle praktyczny i dzięki niemu nasze dziecko będzie mogło czuć się ciepło i bezpiecznie podczas chłodnych spacerów jesiennych i zimowych. 

 

Czy potrzebny jest śpiworek do wózka?

Zdecydowanie tak! Śpiworek do wózka jest niezwykle przydatny przez cały okres korzystania z wózka. Śpiworek do wózka i fotelika przyda się nam już w pierwszych tygodniach jeśli dziecko urodzi się jesienią lub zimą. Przyda się zarówno do gondoli jak do wózka spacerowego.  Zapewnia idealną temperaturę podczas spacerów i idealną termoregulację. Jest on także bardzo łatwy w użyciu – wystarczy go tylko odpowiednio zapiąć na pasach bezpieczeństwa. Nie musimy dziecka dodatkowo umierać w grube kombinezony, które krępują ruchy dziecka. Łatwo możemy śpiworek rozpiąć gdy tylko wejdziemy do pomieszczenia za pomocą dwustronnych zamków. Śpiworek do wózka przydaje się już wczesną jesienią gdy temperatury spadną do 5-10 stopni.

Z naszego doświadczenia jako rodzice wiemy, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakupić taki śpiworek, który rośnie razem z dzieckiem. Oznacza to, że możemy z niego korzystać aż do 3 roku życia dziecka. W naszej ofercie znajdziecie wyselekcjonowane przez nas śpiworki do wózka na zimę, z futerkiem lub bez, które według nas są praktyczne, dobrej jakości i zapewniają najlepszą ochronę przed chłodem. Są wygodne w używaniu, dobrej jakości o posłużą nie tylko jednemu dziecku, ale można będzie je przekazywać dalej rodzinie, znajomym.  Jakie zalety ma śpiworek do wózka? 

Śpiworki, które znajdziecie w ofercie naszego sklepu są niezwykle funkcjonalne i wygodne. Są ciepłe i mają szereg zalet. Oto najważniejsze zalety śpiworka zimowego:

 • utrzymuje stałą temperaturę ciała, zapobiega przegrzaniu się i wyziębieniu organizmu;
 • daje dziecku poczucie bezpieczeństwa;
 • jest wodoodporny i nie przepuszcza wiatru;
 • szybka regulacja temperatury, szczególnie przydaje się gdy wchodzimy do ciepłe pomieszczenia i możemy szybko odkryć dziecko;
 • jest wiatro i wodoodporny a jednocześnie oddychający; 
 • dziecko się nie rozkopie więc to ogromna przewaga nad kocykami  
 • śpiworek do wózka z futerkiem dodatkowo otula główkę dziecka;
 • ma specjalną regulację u uchwyty by jak najlepiej otulić głowę dziecka;   
 • nie trzeba dziecka ubierać zbyt grubo;
 • dziecko ma w śpiworku swobodę ruchów; 
 • są lekkie 
 • wewnętrzna część śpiworka jest wykonana z polaru, który szybko się nagrzewa i utrzymuje temperaturę wewnątrz;
 • kapturek chroni głowę przed wyziębieniem i wiatrem;
 • śpiworek sprawdzi się również na sanki; 
 • przy jednorazowym wydatku na śpiworek do wózka na zimę jesteśmy w stanie z niego korzystać przez 3 sezony, aż do 3 roku życia dziecka; 
 • puchowy śpiworek do wózka idealnie sprawdza się podczas dużych mrozów; 

Jaki wybrać śpiworek do gondoli?

 

Śpiworek do gondoli powinien być ciepły i wygodny, aby zapewnić dziecku komfort podczas spacerów. Idealnie jeśli jest to śpiworek do wózka i do fotelika, wówczas możemy go stosować i tu i tu w zależności od potrzeby.  Powinien także dobrze dopasować się do kształtu gondoli i być łatwy w czyszczeniu. Najlepszym wyborem będzie śpiworek z wypełnieniem z naturalnej wełny, która jest ciepła i oddychająca. Śpiworek do gondoli powinien mieć także dodatkowe warstwy ochronne, takie jak kaptur i ściągacz, aby zapewnić dodatkową ochronę przed zimnem. W przypadku używania śpiworka do fotelika, należy zwrócić uwagę na to by pasy były odpowiednio mocno zapięte. Nie wolno dziecka ubierać do fotelika samochodowego zbyt grubo, robiąc w ten sposób dużą warstwę na plecak. Producenci śpiworków do wózka i fotelika zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas podróży dziecka w samochodzie dlatego dolna warstwa jest dużo chudsza, właśnie ze względów bezpieczeństwa. Szczególnie polecamy śpiworki marki Voksi. Śpiworki te wykonane są z puchu i podobnie jak śpiworki puchowe Elodie Details są niezwykle cienkie, a zatem są idealne do fotelików samochodowych.   

Ciekawym rozwiązaniem śpiworka do fotelika samochodowego jest opcja, która rośnie razem z dzieckiem.  Tego typu śpiworki ma marka La Millou. Wystarczy odsunąć dolną część i śpiworek będzie idealnie nadawał się do fotelika lub gondoli. 

 

 

Jaki wybrać śpiworek do wózka spacerowego?

 

Pamiętaj, żeby wybrać śpiworek do spacerówki, który będzie pasował do tego typu wózka. Niektóre modele są przeznaczone tylko do gondoli, a inne mogą być dostosowane do większości typów wózków. Wybierz taki, który ma regulowane paski na ramię i talię, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie. Ważne jest również by plecy śpiworka można było odpowiednio przymocować do oparcia by się nie zsuwały podczas spacerów. Niektórzy producenci śpiworków do wózka spacerowego wprowadzili antypoślizgową taśmę na plecach, która zapobiega zsuwaniu się śpiworka. Istotną funkcją jest też dokładne zapięcie lub ściągnięcie śpiworka na górze. W ten sposób nie dostanie się do wewnątrz zimne powietrze.  Ważne by śpiworek zimowy miał ciepłe wypełnienie. Jeśli jest mroźna zima najlepiej jeśli będzie to wypełnienie z puchu lub pierza.  Są one idealne na spacer lub na sanki. Śpiworki do wózka mają ciepłe wypełnienie i są bardzo miękkie, dzięki czemu dziecko może się w nich wygodnie i bezpiecznie czuć. Są idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku wygodę i bezpieczeństwo.  To świetny sposób na niskie temperatury. Docenisz jego zalety zwłaszcza gdy nagle na spacerze zrobi się chłodniej. 

Jeśli twoje dziecko już samodzielnie biega warto wybrać taki śpiworek do spacerówki, który na dole ma możliwość rozsunięcia dolnego zamka. Pozwoli to na wysunięcie brudnych bucików dziecka poza wózek. Często śpiworki dla starszych dzieci mają specjalne zabezpieczenie na dole, wykonane z tkaniny odpornej i odpornej na zabrudzenia. To ogromna wygoda dla dziecka i rodzica. 

Ciekawym rozwiązaniem jest też opcja wkładki do spacerówki, do której możemy przyczepić górną część tworząc tym samym śpiworek dla 2 latka. 

 

Jaki będzie najlepszy śpiworek do wózka na zimę?


Nigdy nie wiadomo jak mroźna będzie zima, ale jedno jest pewne, że odpowiednio dobrany zimowy śpiworek do wózka uprzyjemni nam spacery w mroźne dni. Dużym powodzeniem, zwłaszcza w mroźne zimy cieszą się śpiworki z puchowym wypełnieniem. Ich zaletą jest to, że są niezwykle lekkie, cienkie i zapewniają najlepszą ochronę przed chłodem. Dodatkowo puch bardzo szybko się nagrzewa i utrzymuje temperaturę ciała. Dzieci mają często zimne stopy, a w przypadku śpiworka puchowego taka sytuacja nie będzie miała miejsca. 

 

 

Jakie są rozmiary śpiworków do wózka? 


Śpiworki do wózków występują w dwóch różnych rozmiarach:

- śpiworki do gondoli ok 85 cm 

- śpiworki do wózka spacerowego  mają zazwyczaj długość 110 lub 120 cm 

- niektórzy producenci oferują śpiworki 2 częściowe, czyli z odpinanym dołem. Wystarczy nam wówczas jeden śpiworek na cały okres Polecane przez nas Marki śpiworków do wózków to :


 • Elodie Detail,
 • Makaszhka
 • Bezstroska 
 • La Millou
 • Voksi
Jeśli szukasz więcej informacji i rankingu śpiworków do wózka koniecznie przeczytaj przygotowany przez nas ranking śpiworków do wózka na 2022 rok  

Przeczytaj nasze 10 sprawdzonych propozycji śpiworków do wózka