Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Edukacyjne

MierEdu, Gra Edukacyjna Literowanie 6
Wzór: Poziom 6

79,00 zł
MierEdu, Gra Edukacyjna Literowanie 5
Wzór: Poziom 5

79,00 zł
MierEdu, Gra Edukacyjna Literowanie 4
Wzór: Poziom 4

79,00 zł
Djeco, Puzzle duo Zabawne jajka
32,73 zł 39,90 zł
Czuczu, Puzzle z dziurką Pociąg do liczenia
40,44 zł 49,90 zł
Djeco, Puzzle duo WYŚCIGÓWKI
29,34 zł 37,00 zł
Fresk, Puzzle Zwierzątka
50,83 zł 59,00 zł
Apli Kids, Moje pierwsze puzzle z naklejkami
38,25 zł 45,00 zł
Scratch, Puzzle Mapa Świata i Zwierzęta
82,86 zł 97,99 zł

Puzzle edukacyjne to wszechstronnie rozwijająca i bardzo wciągająca zabawka. Wiele badań naukowych dowiodło, że ich rola w procesie edukacji i ćwiczeniu potrzebnych w życiu dziecka umiejętności jest nieoceniona. Warto wprowadzić je do zabawy już od najmłodszych lat, a mnogość dostępnych rodzajów i motywów jest tak duża, że można bez trudu znaleźć zestaw, który będzie atrakcyjny dla dziecka począwszy od 2 do 12 lat.

 

Puzzle edukacyjne – świetna inwestycja w rozwój dziecka

Puzzle edukacyjne to zabawka znana od pokoleń, uwielbiana przez kolejne generacje maluchów, ale też dorosłych. Wspólne układanie puzzli to wartościowa rozrywka dla całej rodziny. Jej walory, jeśli chodzi o wspieranie rozwoju, można by wymieniać długo: pobudzają ciekawość, pomagają w ćwiczeniu umiejętności analitycznych i syntetycznych oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej, sprzyjają ćwiczeniu koncentracji oraz nauce cierpliwości i logicznego myślenia. Maluch dzięki tej zabawie zyskuje pewność siebie i wiarę we własną sprawczość. Puzzle edukacyjne stanowią też bardzo ważny element w procesie przygotowywania dzieci do nauki czytania i pisania. Nie może ich zatem zabraknąć w żadnym dziecięcym pokoju. najdziemy puzzle cyferki, puzzle literki, czy też edukacyjne puzzle ciało. 

Aby puzzle edukacyjne spełniły swoją rolę jak najlepiej, muszą być dostosowane do wieku i poziomu rozwoju dzieci. Te zestawy, które liczą kilka elementów, można z powodzeniem zaproponować już 1,5-rocznym pociechom. Im maluchy starsze, tym bardziej skomplikowane i różnorodne puzzle będą je interesować. A wybór jest naprawdę duży i różnorodny. W Fabryce Wafelków, oprócz tradycyjnych puzzli, mamy też puzzle magnetyczne, puzzle z dziurką, puzzle obserwacyjne i magnetyczne układanki wspierające naukę liczenia i czytania.

 

Puzzle z dziurką

Puzzle z dziurką to autorski produkt marki CzuCzu. Są to specjalne puzzle dla dzieci, jeszcze bardziej wspierające kreatywność maluchów. Każda duża układanka posiada okrągłe wycięcie w środku i kółeczka, które można dowolnie wymieniać. Taka zabawa to nie tylko świetny trening małej motoryki i spostrzegawczości, ale też wyobraźni. Aby wspomóc rodziców i opiekunów w inicjowaniu ciekawych i zupełnie nowych zabaw z wykorzystaniem puzzli z dziurką, CzuCzu do każdego zestawu dołącza specjalny poradnik z mnóstwem inspiracji. W kolekcji marki można znaleźć puzzle z dziurką odpowiednie już dla 18-miesięcznych maluchów. Im też dopasowywanie do siebie elementów sprawia mnóstwo satysfakcji i radości, więc warto pomyśleć o takim prezencie dla swojego szkraba.  Przygoda z puzzlami CzuCzu to bardzo rozwijające doświadczenie! 

 

Puzzle edukacyjne dla 2-latka

Tak jak w przypadku innych zabawek dla młodszych dzieci, również jeśli chodzi o puzzle edukacyjne, warto celować w produkty dostosowane do możliwości motorycznych i poznawczych maluszków. Odpowiednimi puzzlami edukacyjnymi dla 2-latków będą te składające się z kilku elementów, wykonane z grubszego kartonu albo z drewna. Ważne też, by poszczególne klocki były odpowiednio duże – maluszkom o wiele łatwiej jest dzięki temu ułożyć całość, a przecież radość płynąca z tej zabawy właśnie na tym polega – by ukończyć układankę. Często drewniane puzzle posiadają wygodne uchwyty do trzymania co ułatwia najmłodszym dzieciom dopasowywanie poszczególnych elementów.

Marka CzuCzu ma wiele ciekawych modeli puzzli edukacyjnych odpowiednich dla dzieci w tym wieku. Warta uwagi jest np. kolekcja pod zbiorczą nazwą „Moje pierwsze puzzle”. Pochodzą z niej np. zestawy tematyczne z pojazdami, ludzkim ciałem, owadami i roślinkami. Puzzle CzuCzu charakteryzują się świetną jakością oraz przyjazną kolorystyką i atrakcyjną dla dzieci szatą graficzną.

Kolejnym hitem są puzzle Pucio. Tego sympatycznego chłopczyka, bohatera serii książek, zna i lubi naprawdę mnóstwo dzieci. Komu zatem mało czytania o przygodach jego, jego siostry Misi, małego braciszka Bobo, rodziców i dziadków, ten na pewno chętnie sięgnie po puzzle z jego wizerunkiem. Zaprojektowano je w taki sposób, by wspomagały maluchy w ćwiczeniu logicznego myślenia, koncentracji oraz nauce codziennych czynności. Można na przykład znaleźć zestawy, w których należy dopasować przedmioty odpowiednie do danej scenki (np. do elementu ze śpiącym Puciem należy dołączyć puzzle z poduszką, misiem i książką). 

 

Puzzle edukacyjne dla 3-latka

Puzzle edukacyjne dla 3-latka to świetny prezent dla dzieci w tym wieku. Maluchy na tym etapie rozwoju mają już na tyle rozwiniętą motorykę, że poradzą sobie świetnie z układaniem bardziej skomplikowanych zestawów. Zaciekawi je z pewnością zestaw drewnianych klocków w kształcie sześcianów, spośród których każdy ma na bokach elementy różnych obrazków. Trzeba je zatem obrócić na dobrą stronę, by móc stworzyć docelowy obrazek. Świetnie rozwija to wyobraźnię i spostrzegawczość. Takie produkty można znaleźć np. w ofercie marki Janod. Naturalny i szlachetny materiał oraz piękne, wesołe obrazki ze zwierzątkami to nie jedyne ich zalety. Ponieważ są wykonane z wytrzymałego surowca, wytrzymają niejedną zabawę i być może posłużą kolejnym pokoleniom dzieci w rodzinie.

Oryginalną propozycję przygotowała dla małych wielbicieli puzzli marka Apli Kids. Jednym z oferowanych przez nią produktów jest zestaw puzzli obserwacyjnych „W domu”. Maluch musi ułożyć elementy tak, aby z układanki powstały cztery różne pomieszczenia – na każde z nich składa się 6 kafelków. Całość zapakowana jest w trwałe pudełko z grubego kartonu. 

 

Poznajemy literki i cyferki dzięki zabawie puzzlami edukacyjnymi

Jeśli chodzi o puzzle edukacyjne dla 4-latka i puzzle edukacyjne dla 5-latka, to dzieciom w tym wieku warto już proponować nieco bardziej skomplikowane układanki, nastawione na naukę czytania i liczenia. Jak wiadomo, nowe wiadomości są lepiej przyswajane, kiedy są podane w atrakcyjnej dla dzieci formie, a puzzle z pewnością dają maluchom mnóstwo frajdy. Puzzle edukacyjne stworzone po to, by oswajać szkraby z literkami i cyferkami, mają w swojej ofercie m.in. marki JaBaDaBaDo (kapitalne i genialne w swojej prostocie drewniane abecadło), Janod (drewniane puzzle Alfabet 3D z tablicą Sweet Cocoon są świetną pomocą w nauce pisania i poznawania literek) i Kapitan Nauka (mamy na myśli przede wszystkim te zestawy, w których trzeba dopasować odpowiednią cyfrę do obrazka przedstawiającego konkretną ilość warzyw i owoców – oprócz nauki liczenia, zapewniają też doskonały trening spostrzegawczości oraz koordynacji ręka-oko).

W Fabryce Wafelków mamy naprawdę mnóstwo fantastycznych puzzli edukacyjnych. Sami nie wiemy, na które byśmy się zdecydowali. 

 

Puzzle edukacyjne 3D

Puzzle edukacyjne 3D, czyli puzzle przestrzenne, to kolejna fantastyczna propozycja, dostarczająca mnóstwa rozrywki zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Jest to zabawka odpowiednia dla starszych dzieci, bo i stopień jej skomplikowania wymaga większych umiejętności motorycznych i bardziej rozwiniętej wyobraźni przestrzennej, niż w przypadku tradycyjnych układanek. Polecamy gorąco np. Puzzle konstrukcyjne 3D - Nowoczesne cyfry marki Mudpuppy. Na ten zestaw składa się 25 kolorowych elementów w 5 różnych kształtach. Z ich wykorzystaniem można tworzyć naprawdę ciekawe konstrukcje. Inwencja własna jest tu jak najbardziej wskazana, choć oczywiście podczas ich układania można kierować się także kluczem, jakim jest nazwa koloru lub inny znak (dostępne są różne modele). Pomalowano je nietoksycznymi farbami i wykonano z papieru powstałego w 100% z recyklingu. 

Miłośnicy wesołych stworków z pewnością chętnie zasiądą do zabawy puzzlami „Kreatury”, pochodzącymi z oferty marki Crocodile Creek. Na zestaw składa się 48 kartonowych puzzli, z których można tworzyć przestrzenne figury zabawnych stworzonek. Ich najważniejsze walory edukacyjne to wspomaganie kreatywności i ćwiczenie pamięci a także zdolności manualnych. 

 

Puzzle edukacyjne dla dziewczynek i chłopców

Jeśli wiemy (a na pewno wiemy), co lubią nasze dzieci, to nietrudno będzie znaleźć dla nich puzzle edukacyjne, które sprawią im radość. Kluczem zatem do wyboru odpowiedniego zestawu powinno być to, co nasze maluchy interesuje. Pasjonują je dinozaury? Układanek z tym motywem mamy w Fabryce Wafelków całe mnóstwo. Lubią pojazdy? Też jest w czym wybierać? Chcą dowiedzieć się wszystkiego o tym, jak funkcjonuje ludzkie ciało? I tutaj mamy sporo do zaoferowania. Kosmos, egzotyczne zwierzęta, rośliny, bajkowe postaci, roboty, mapy świata, życie na wsi – możemy wymieniać jeszcze długo! Puzzle edukacyjne pomagają odkrywać różnorodność świata i wspaniale pobudzają wyobraźnię. W końcu wszystko, co nas otacza, jest pasjonujące. Warto tylko zagłębić się w temat. A kiedy, jeśli nie podczas układania puzzli, nadarza się ku temu najlepsza sposobność?