Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Stoliki edukacyjne

Stoliki edukacyjne 


Co to jest stolik edukacyjny dla dzieci  


Stolik edukacyjny to rodzaj niewielki mebelek przypominający tradycyjny stolik dziecięcy,  na którym są różnego rodzaju aktywności. Podczas zabawy przy stoliku dzieci mogą ćwiczyć sprawność paluszków. Mogą dotykać, kręcić, przesuwać i układać pierwsze drewniane puzzle. To istny plac zabaw. Zazwyczaj stoliki edukacyjne  mają zabawki, które pomagają dziecku rozwijać umiejętności motoryki małej. To bardzo ważne by w okolicach 12-18 miesięcy dziecko doskonaliło chwyty i precyzje ruchy rączek. 
W ofercie naszego sklepu Fabryka Wafelków znajdziesz zwłaszcza drewniane stoliki edukacyjne. To z racji naszego zamiłowania do drewnianych zabawek. Stoliki te są idealne dla najmłodszych i zapewniają zdobywanie wielu umiejętności manualnych i poznawczych. 

 Stolik edukacyjny od jakiego wieku


 Stoliczek edukacyjny to zabawka, którą można zaproponować dziecku już od 12 miesiąca. Gdy tylko dziecko zaczyna stabilnie stać. Taki stolik będzie motywował maluszka do poruszania się dookoła niego. A ponieważ w większości przypadków mają one okrągłe blaty,  są bezpieczne i nie stanowią zagrożenia dla najmłodszych.   Stolik edukacyjny np marki Little Dutch może być świetnym pomysłem na prezent na roczek.  Zabawka ta ma aktywności o różnym stopniu trudności. Dziecko nie znudzi się nim szybko, a wręcz przeciwnie, będzie nieustannie doskonalić swoje umiejętności.
Wśród aktywności, jakie oferuje stolik edukacyjny Little Dutch znajduje się m.in. :
 - przesuwanie koralików po metalowej pętli,
- układanie puzzli,
- sortowanie kształtów,
- odgadywanie kolorów,
- koła zębate a także inne, które pomogą dziecku w rozwoju manualnym i motorycznym zdolności. 
Często mówimy, że jest to interaktywny stolik edukacyjny, ponieważ aktywizuje dziecko do działania. To również zabawka, które nie wydaje niepotrzebnych dźwięków i nie rozprasza podczas zabawy. 


Czy stolikczek edukacyjny wspiera rozwój rocznego dziecka


 Stoliki edukacyjne są bardzo pomocne w rozwoju dziecka zwłaszcza w okolicy roku. Wspomagają pamięć, koordynację ruchowo-wzrokową oraz logiczne myślenie. Dzieci uwielbiają je, ponieważ są wielofunkcyjne i pozwalają na wiele różnych form aktywności. Podczas zabawy przy stoliku dziecko ćwiczy logiczne myślenie i pokonuje trudności doskonaląc odpowiednie chwyty i sprawność mięśni małych rączek.  Zabawka ta może wspierać rozwój dziecka, ponieważ zapewnia mu możliwość uczenia się nowych rzeczy. Umożliwia również dziecku lepsze zrozumienie otoczenia. 

Stolik edukacyjny drewniany czy warto kupić ?


 Warto zainwestować w stolik edukacyjny drewniany, nie tylko ze względu na dużą ilość atrakcji jakie dostarcza dziecku ta zabawka, ale również ze względów ekonomicznych. Jest to jednorazowy większy wydatek, ale kryje w sobie aż 5, czasem nawet 6 innych zabawek edukacyjnych. Z ekonomicznego punktu widzenia to świetny prezent na roczek. Nie zagracamy mieszkania kupując każdą z zabawek oddzielnie. Jest to też dobry sposób by ruchliwe roczne dziecko choć na chwilę zatrzymało się w jednym miejscu. Ta wielofunkcyjna zabawka pomoże w skupieniu się i koncentracji podczas zabawy. A ponieważ jest to solidna drewniana zabawka,  którą może bawić się kilkoro dzieci jednocześnie, to świetna propozycja gdy maluch ma rodzeństwo. Interaktywny stolik edukacyjny jest też na tyle mobilny, że z łatwością możemy go szybko przenieść z pokoju dziecka do salonu, zamiast ciągnąć za sobą tony zabawek.   I co najważniejsze - nie trzeba sprząta po zabawie. Często spotykamy drewniane stoliczki edukacyjne w salach zabaw i cieszą się tam dużym powodzeniem.  Jeśli jesteś rodziem i zastanawiasz się czy warto kupić stolik edukacyjny - odpowiadamy jednogłośnie WARTO. 
Stolik edukacyjny zapewnia różnorodne formy zabawy, dzięki czemu dziecko może rozwijać swoje zdolności motoryczne, poznawcze i kreatywność. Poza tym stolik edukacyjny jest wyposażony w różne zabawki i akcesoria, dzięki czemu dziecko może uczyć się i bawić na wiele sposobów. Stolik edukacyjny jest również bezpieczny i wytrzymały, dzięki czemu można być pewnym, że dziecko będzie się na nim dobrze bawić.

Stoliczek interaktywny z dźwiękami czy bez, jaki wybrać 

 

Stoliczek edukacyjny dla rocznego dziecka pozwala rozwijać jego zdolności manualne i motoryczne. Dzięki różnym elementom zabawowym, takim jak kolorowe klocki czy puzzle, dziecko ćwiczy swoją precyzję i koordynację ruchową oraz zdolność do chwytania i manipulowania przedmiotami. Zabawka ta pomaga również rozwijać zdolności poznawcze dziecka poprzez kolorowe obrazki i kształty, które pomagają dziecku rozpoznawać i nazywać rzeczy oraz uczyć się nowych słów. Wybór stolika edukacyjnego z dźwiękami czy bez zależy od indywidualnych preferencji rodziców i dziecka. Stolik edukacyjny z dźwiękami może być atrakcyjny dla dziecka na początku, ponieważ wydaje on różne dźwięki, które mogą być ciekawe dla malucha i dodatkowo zachęcać go do zabawy. Natomiast na dłuższą metę te dźwięki mogą dziecko dekoncentrować i przebodźcowywać. Dziecko roczne nie powinno zbyt długo bawić się zabawkami z dźwiękiem, ponieważ może to być dla niego męczące i stresujące. Dźwięki wydawane przez takie zabawki mogą być głośne i nieprzyjemne dla dziecka, co może spowodować, że dziecko nie będzie chciało się bawić lub stanie się rozdrażnione i niespokojne. Ponadto długotrwała zabawa z zabawkami z dźwiękiem może negatywnie wpływać na rozwój słuchu i mowy dziecka, dlatego należy ograniczyć czas takiej zabawy. Polecamy wybrać dla rocznego dziecka stoliczek edukacyjny drewniany bez dźwięków. Będzie to lepszy wybór dla rodziców, którzy chcą uniknąć hałasu i skupić się na rozwoju dziecka poprzez ciche i spokojne zabawy. Ważne jest, aby wybrać stolik edukacyjny, który będzie bezpieczny dla dziecka i posiadał różnorodne elementy zabawowe, które pomogą w jego rozwoju.

 Stoliki edukacyjne w Fabryce Wafelków 


 Jak już wspominałam lubimy bardzo drewniane zabawki zatem większość stolików edukacyjnych, które są w naszej ofercie są wykonane właśnie z drewna. Drewno jest wytrzymałe a to, które ma certyfikat FSC pochodzi z lasów uprawianych w sposób zrównoważony.  Drewniane stoliki edukacyjne marki Little Dutch z pewnością będą hitem prezentowym na roczek czy też pod choinkę. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, dedykowane są dla małych chłopców i dziewczynek i stanowią część przepięknych kolekcji z 2023 roku.  Inną ciekawą propozycją może być stolik edukacyjny Janod, który w odróżnieniu do innych marek posiada też sorter kształtów. Ma on żywe intensywne kolory dla miłośników soczystej czerwieni będzie w sam raz.  Stoliki edukacyjne bardzo często wybierane są przez dziadków i rodzinę  na prezent z okazji I urodzin.  To dobra inwestycja, a ponieważ zabawka ta nie niszczy się byt szybko można ją będzie przekazać innym dzieciom. Dobrze dobrany stolik edukacyjny pomoże dziecku rozwinąć jego umiejętności manualne, kreatywność oraz pamięć. 
Bardzo często klienci wybierają stolik edukacyjny drewniany na prezent z okazji chrzcin lub z okazji pierwszych urodzin. 
Podsumowując, zakup stolika edukacyjnego na roczek może być dobrym wyborem dla rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku ciekawe i rozwijające zabawy. Taki stolik stanowić będzie doskonałe źródło nauki i rozrywki dla malucha, a także urozmaicić wystrój pokoju dziecięcego.