Filtry
Janod, klocki drewniane Puzzle 6w1 Zwierzątka
48,74 zł 59,00 zł (oszczędzasz 17.39%)
Little Dutch, Wózek z klockami Róż Flowers
284,00 zł 285,00 zł (oszczędzasz 0.35%)
Janod, Wózek drewniany z klockami do ciągnięcia Pure
78,30 zł 105,00 zł (oszczędzasz 25.43%)
Little Dutch, Zestaw klocków Róż
107,49 zł 122,00 zł (oszczędzasz 11.89%)
Auzou, Drewniane zwierzątka klocki
108,50 zł 109,00 zł (oszczędzasz 0.46%)

Klocki drewniane to doskonale znane zabawki dzieciom na całym świecie. To ponadczasowe klasyki, którymi kiedyś bawili się nasi dziadkowie, a dzisiaj sięgają po nie nasze dzieci. Kto by pomyślał, że te piękne w swej prostocie drewniane klocki, czyli bryły o podstawie koła, kwadratu czy trójkąta przyniosą najmłodszym tyle radości? Radości co niemiara i pomysłów na rewelacyjne zabawy bez liku. 

 

Klocki  drewniane - trwałe i ekologiczne 

 

Klocki drewniane od zawsze zajmowały ważne miejsce w świecie dziecięcych zabaw. W końcu to z ich pomocą powstają najpiękniejsze budowle, układa się najciekawsze puzzle, buduje najwyższe wieże czy projektuje najoryginalniejsze dekoracje. Są piękne, kolorowe, bardzo trwałe i w duchu eko. Klocki drewniane wykonane są z najwyższej jakości drewna bukowego, lipowego i kauczukowego dzięki czemu są odporne na uszkodzenia mechaniczne i doskonale radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Drzewa, z których powstają klocki drewniane są wykorzystywane w całości, a na ich miejsce od razu sadzi się nowe, dzięki czemu równowaga w ekosystemie jest zachowana. Drewniane klocki tworzone w fabrykach z najnowszymi technologiami są malowane naturalnymi farbami, a to z kolei sprawia, że są przyjazne dla środowiska. Można więc mówić o nich w samych superlatywach. 

 

Godnymi polecenia są również pozostałe drewniane zabawki dostępne w naszym sklepie fabrykawafelkow.pl. Przez lata staraliśmy się wybrać tylko te najlepsze, zgodne z unijnymi dyrektywami drewniane zabawki, które trafiając w gusta dzieci, w każdym wieku będą w stanie zapewnić im wartościową rozrywkę na wiele godzin. 

 

Klocki drewniane dla rocznego dziecka

 

Czy klocki drewniane można proponować niemowlętom? Oczywiście! Z powodzeniem bawią się nimi już półroczne maluchy. Co prawda ich zabawa polega głównie na wkładaniu drewnianych klocków do buzi, rzucaniu przed siebie czy stukaniu jeden o drugi, ale zawsze to dobre początki. Początki, które dając ogrom wrażeń sensorycznych są fantastycznym wstępem do wielogodzinnych, kreatywnych zabaw w przyszłości. Czy można zatem uznać, że klocki drewniane wpływają pozytywnie na rozwój? Naturalnie. Stymulują zmysły dziecka, rozwijają pomysłowość, dają poczucie sprawczości i możliwość doświadczania związków przyczynowo - skutkowych. Od razu nasuwa się kolejne pytanie - czy przez zabawę klockami drewnianymi roczne dzieci ćwiczą małą motorykę? Tak, za każdym razem, kiedy się nimi bawią. Układanie wieży z klocków, kolorowych spirali, dopasowywanie elementów do siebie czy wreszcie nawlekanie drewnianych klocków na sznureczki to czynności, które wymagają opanowania koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz sprawności manualnej. Poza tym uczą cierpliwości i ruchów precyzyjnych, nie pozostawiając tym samym wątpliwości odnośnie swojego pozytywnego wpływu na rozwój. 

 

Klocki drewniane edukacyjne 

 

Klocki drewniane mają mnóstwo zalet, a wśród nich można wymienić wartość edukacyjną. Niektóre zestawy klocków drewnianych dla dzieci zdobią kolorowe cyferki i literki. Czy nauka matematyki i alfabetu nie jest przyjemniejsza kiedy ma się do dyspozycji tak atrakcyjne pomoce naukowe? Oczywiście, że jest. Nie bez powodu często po klocki drewniane sięgają nauczyciele przedszkolni. Nauka przez ruch i przez zabawę jest przecież o wiele efektywniejsza - wiedza o tym wszyscy nie od dziś. Podstawy czytania i liczenia to jedno, czego można się nauczyć dzięki klockom drewnianym. Kolejna zaleta to nauka logicznego myślenia. Każdy mały budowniczy musi stworzyć wiele prowizorycznych budowli zanim przekona się w jaki sposób ułożyć na sobie kolejne drewniane klocki by osiągnąć zamierzony efekt i pochwalić się super wysoką wieżą. Trening czyni mistrza, zatem im więcej możliwości do ćwiczenia i zabawy tym lepiej. 

 

Drewniane klocki w Fabryce Wafelków


Chcąc mieć pewność, że w ręce Waszych pociech trafia tylko to, co najlepsze starannie przejrzeliśmy oferty producentów zabawek i wybraliśmy sprawdzone, bezpieczne i godne polecenia klocki drewniane dla dzieci. Które marki swoimi nietuzinkowymi produktami podbiły nasze serca? Oczywiście światowa czołówka producentów drewnianych zabawek to firmy Janod, Little Dutch i Plan Toys. To co oferują przechodzi najśmielsze oczekiwania. Dopracowane w każdym centymetrze zestawy klocków drewnianych, z których można układać rozmaite budynki, zamki, wieże, a nawet całe miasta to coś naprawdę godnego uwagi. Precyzja wykonania, certyfikaty unijne, bezpieczeństwo i ogromny wybór zestawów dla chłopców i dziewczynek w każdym wieku to ich znaki rozpoznawalne. Jakby tego było mało w swojej ofercie posiadamy także klocki konstrukcyjne, drewniane magnetyczne i układanki. Klocki i układanki są bardzo często wybierane jako prezent z okazji urodzin czy też innych okoliczności. Wszystkie zestawy klocków drewnianych sprawiają, że dzieci uczą się przez zabawę i spędzają atrakcyjnie czas. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.