Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Prześcieradła do łóżeczka

Little Dutch, Prześcieradło muślinowe 70x140/150 cm
Kolory: Soft White
105,78 zł 129,00 zł
BabySteps, Lniane prześcieradło - White
64,78 zł 79,00 zł

Prześcieradło do łóżeczka to obowiązkowa pozycja na liście wyprawki dla noworodka. Kupując łóżeczko z materacykiem, warto dokupić do niego przynajmniej cztery, wysokiej jakości, organiczne prześcieradła dziecięce, gdyż niemowlęta często ulewają, a pieluszki przesiąkają. Ze względu na to, że skóra maluszka jest bardzo delikatna, należy w szczególny sposób zadbać o jej higienę oraz pilnować, aby nie pozostawała ona w kontakcie z mokrą tkaniną. Dlatego wybierając prześcieradło do łóżeczka, trzeba zwrócić uwagę na to, czy materiał, z którego jest uszyte, jest miękki, delikatny oraz czy posiada odpowiednie certyfikaty, m.in. GOTS oraz Oeko- Tex Standard 100. Tylko wtedy zapewni ono spokojny i komfortowy sen dziecka w jego sypialni, a także pozwoli zapobiec odparzeniom. Idealnym rozwiązaniem, będzie również zakup wodoodpornego podkładu pod prześcieradło do łóżeczka 120x60. 

 

Prześcieradło do łóżeczka 

Standardowe rozmiary pierwszych prześcieradeł do łóżeczka wynoszą: dla niemowlaków 120x60 i starszych dzieci 140x70. Pomimo iż noworodkom zaleca się kupno dwóch kompletów pościeli dziecięcej, to prześcieradeł do łóżeczka z gumką, każda mama powinna mieć przynajmniej cztery sztuki. Gumka jest bardzo istotna, jako że zapewnia ona maluszkowi nie tylko wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Dzięki niej prześcieradło do łóżeczka się nie zsuwa z materaca, nie ma więc możliwości, aby dziecko się w nie zaplątało, gdy kobieta musi wyjść z pokoju lub śpi w swoim łóżku.

Młode mamy często zadają pytanie, co ile dni zmieniać pościel niemowlakowi. Odpowiedź brzmi, w zależności od potrzeb, aczkolwiek, jeśli się ona nie zmoczy, a noworodek nie uleje na prześcieradło do łóżeczka, to wystarczy raz w tygodniu. 

Dostępne w naszej Fabryce Wafelków, prześcieradła do łóżeczka, są różnokolorowe, m.in. z bajkowymi motywami i zwierzątkami. Dzięki temu stanowią one nie tylko jeden z elementów pościeli dziecięcej, ale także ładną dekorację sypialni niemowlaka.  

 

Jak wybrać odpowiednie prześcieradło do łóżeczka? 

Wybór odpowiedniego prześcieradła do łóżeczka 120x60 może stanowić nie lada wyzwanie. Przede wszystkim powinno być ono miłe w dotyku. Skóra niemowlaka jest bardzo delikatna, a prześcieradła do łóżeczka, jako że maluszki nie śpią na poduszkach, mają z nią bezpośredni kontakt. Dlatego też warto, aby uszyte były z frotte, 100% bawełny lub tkanin organicznych. Potwierdzą to certyfikaty OEKO- TEX, który daje gwarancję, że zastosowany materiał, nie posiada szkodliwych substancji oraz GOTS, świadczący o użyciu ekologicznych włókien. 

Idealnym rozwiązaniem jest również kupno wodoodpornego podkładu pod prześcieradło do łóżeczka. Pozwoli on zabezpieczyć materac dziecka przed nadmierną wilgocią, gdy pieluszka przesiąknie lub niemowlę uleje po nocnym karmieniu.

Polecamy też, dostępne w Fabryce Wafelków, prześcieradła do łóżeczka z gumką, które łatwo się zakłada i nie ściąga, gdy maluch zaczyna sam w nocy zmieniać pozycje. 

 

Bawełniane prześcieradło do łóżeczka 

Bawełniane prześcieradła, które można kupić w Fabryce Wafelków, są uszyte z najwyższej jakości, ekologicznych materiałów. Posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, dzięki czemu zapewniają maluszkom bezpieczeństwo, pod każdym względem. Nasze prześcieradła do łóżeczka są także miłe w dotyku, kolorowe oraz kontrastowe, przez co stymulują wzrok noworodków w ciągu dnia, a w nocy zapewniają mu spokojny i komfortowy sen. Są delikatne, miękkie oraz nie powodują alergii i podrażnień, dlatego to one są najczęściej wybierane przez mamy.

W szczególności polecamy zakup prześcieradeł do łóżeczka 120x60 uszytych z bawełny organicznej. Ma ona bowiem wiele zalet. Przede wszystkim nie powoduje uczuleń i podrażnień. Jest bardzo delikatna i chłonna. Istotne jest również to, że przy jej uprawie nie zastosowano żadnych sztucznych nawozów, a podczas przetwarzania niedozwolonych i szkodliwych środków chemicznych. Kolejnymi zaletami prześcieradeł do łóżeczka uszytych z bawełny organicznej są trwałość, co jest ważne podczas częstej ich zmiany oraz prania, jak również zapewnienie odpowiedniej termoregulacji, dzięki czemu można je stosować zarówno latem, jak i zimą.

 

Prześcieradło do łóżeczka 120x60

Prześcieradła do łóżeczka 120x60 dedykowane są noworodkom i niemowlętom. To najmniejszy, dostępny na rynku rozmiar dziecięcej pościeli. Noworodkom i niemowlętom najlepiej kupować prześcieradła do łóżeczka z gumką. Dzięki niej nie ściągają się one z materaca, a maluch nie zaplątuje się w tkaninę. Klasyczne prześcieradła do łóżeczka 120x60 sprawdzają się w łóżeczkach dostawnych, a także w kołyskach i wózkach. Można ich używać również jako podkładów, gdy dziecko leży na dużym, małżeńskim łożu lub u babci na kanapie. 

 

Prześcieradło do łóżeczka 140x60 

Wraz ze wzrostem dziecka „rosną” ich łóżeczka i materacyki. Przychodzi więc pora na prześcieradła do łóżeczka 140x70, które dedykowane są przedszkolakom. W Fabryce Wafelków można je zakupić w uniwersalnej formie lub jako prześcieradła do łóżeczka z gumką. Każde z nich jest kolorowe, przyjemne w dotyku i z pewnością przypadnie do gustu jego małemu użytkownikowi. Na prześcieradłach do łóżeczka 140x70, dostępnych na fabrykawafelków.pl, dziecko może leżeć zarówno w piżamce, jak i w samej pieluszce. Najwyższej jakości tkaniny, z których są uszyte, nie powodują nadmiernej potliwości, podrażnień i odparzeń, gdyż zawierają tylko naturalne włókna. Przykładem mogą być prześcieradła do łóżeczka z gumką, firmy Malomi Kids.


Podkłady wodoodporne pod prześcieradło do łóżeczka, jako zabezpieczenie materacyka 

Podkłady wodoodporne pod prześcieradło, to idealne rozwiązanie, dla niemowląt oraz małych dzieci, które uczą się spać bez pieluszki. Zapewniają one całkowitą ochronę materacyka. W naszej Fabryce Wafelków dostępnych jest ich kilka modeli, ale w szczególności polecamy wodoodporny podkład do łóżeczka firmy Motherhood. Stworzony on został z wysokiej jakości, ekologicznej bawełny. Zastosowano w nim specjalną membranę, która zatrzymuje wilgoć, a jednocześnie przepuszcza powietrze. Podobnie, jak w przypadku prześcieradeł do łóżeczka, wodoodporny podkład posiada wszyte gumki, dzięki czemu nie przesuwa się on na materacu. 

 

Prześcieradła do łóżeczka Poofi - paleta barw i kolorów 

Mamy dokonujące zakupów na fabrykawafelków.pl szczególnie upodobały sobie bawełniane prześcieradła do łóżeczka Poofi. Dostępne są one w dwóch rozmiarach, jako prześcieradło do łóżeczka 120x60 i prześcieradło do łóżeczka 140x70 oraz w pełnej palecie barw. Zastosowane kolory i przyjemna w dotyku, organiczna tkanina zapewniają maluszkowi spokojny i komfortowy sen. Nasza Fabryka Wafelków w szczególności poleca ten produkt kobietom, których dzieci mają problemy z nadmierną wrażliwością skóry, skłonnością do alergii skórnych oraz podrażnień. Prześcieradła do łóżeczka Poofi nie posiadają czynników uczulających, są bardzo delikatne i chłonne.