Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Smoczki

Little Dutch, Zawieszka do smoczka przytulaczek
Wzór: Little Farm
59,00 zł
Bibs, Smoczek anatomiczny Silikonowy M Blush
Kolory: Blush
25,22 zł 28,90 zł
Suavinex, Smoczek 100 % silikonowy fizjologiczny SX Pro 0-6m musztardowy
Kolory: Musztardowy
22,60 zł 26,00 zł
Suavinex, Smoczek 100 % silikonowy anatomiczny SX Pro 6-18 m
Kolory: Musztardowy
22,60 zł 26,00 zł
Suavinex, Smoczek 100 % silikonowy anatomiczny SX Pro 0-6m transparentny
Kolory: Transparentny
22,60 zł 26,00 zł
Suavinex, Zestaw Spread Joy - szara korona
86,33 zł 99,90 zł
Suavinex, Zestaw Spread Joy - beżowe serce
86,33 zł 99,90 zł
Suavinex, Klip do smoczka Forest - niebieski
26,67 zł 29,00 zł
Przeczytaj na naszym blogu

 

Smoczki dla niemowląt, to jedne z podstawowych akcesoriów dla noworodka, które posiada niemal każdy niemowlak. Warto zatem zastanowić się nad wyborem odpowiedniego produktu. Ważne jest, aby smoczek spełniał najwyższe normy jakościowe zapewnione przez atesty. Wielokrotnie podkreślamy, iż oferowane przez nas smoczki nie posiadają w składzie szkodliwego dla zdrowia BPA. Wszystkie smoczki dla noworodka oferowane przez Fabrykę Wafelków spełniają powyższe wymogi. Wybór rodzaju smoczka powinien być podyktowany nie tylko preferencjami mamy, ale przede wszystkim dziecka, które zdecyduje ostatecznie, czy odpowiada mu dany produkt. Dobór smoczków jest dosyć indywidualny, ponieważ tak jak różne są brodawki kobiet, tak różne mogą być upodobania noworodków, czy niemowlaków. By móc podjąć jak najbardziej trafną decyzję, warto poznać, jakie są rodzaje smoczków na rynku i w czym możemy wybierać. 

 

Rodzaje smoczków dla niemowląt 

Wśród naszego asortymentu odnaleźć można bogaty wybór smoczków dla noworodka. Jako, że każdy z nas jest inny i noworodki też mają różne upodobania i preferencje wyróżniamy kilka rodzajów smoczków dla noworodka:

 • smoczki anatomiczne (inna nazwa ortodontyczne) – spłaszczone na dolnej płaszczyźnie i wypukłe na górnej. Ten model jest zalecany dzieciom karmionym piersią, ponieważ jego ukształtowanie przypomina damski sutek. Nazwa „ortodontyczny” bierze się stąd, iż taki smoczek zmniejsza prawdopodobieństwo powstania wad zgryzu czy wymowy u malucha, przez co wspomaga prawidłowe formowanie się łuków zębowych. 
 • smoczki okrągłe – przywodzące na myśl wisienkę np. smoczki Bibs
 • smoczki symetryczne – spłaszczone na dolnej i górnej powierzchni
 • smoczki dla noworodka dynamiczne – ich zadaniem jest wywołanie prawidłowego odruchu ssania. Smoczek rozciąga się i kurczy, podobnie jak pierś w momencie karmienia. Ten typ smoczka jest nieco twardszy u nasady, a część, którą dziecko trzyma w ustach-jest bardziej miękka. Taki model redukuje również odruch zagryzania. 

Istotnym elementem smoczka jest tarcza, która ma nie tylko ładnie wyglądać na twarzyczce maluszka, ale przede wszystkim powinna być skonstruowana tak, by zawierała otwory wentylacyjne. Tarcza nie powinna dotykać nosa dziecka ani przylegać do całej powierzchni ust, gdyż może to wywołać podrażnienia, odparzenia. W naszej bogatej ofercie smoczków odnaleźć można smoczki z tarczą:

 • tradycyjną – w większości modeli plastikową o zaokrąglonym kształcie np. smoczki Suavinex 
 • w kształcie koła – spotykana w smoczkach Bibs 
 • w kształcie motylka - model ten zwęża się ku środkowi usta, pozwalając na lepszy dopływ powietrza
 • kauczukową, silikonową – występują one w smoczkach jednoczęściowych np. kauczukowe smoczki. Takie modele są niezwykle bezpieczne dla dziecka, bo rodzic nie musi obawiać się, że jakaś część smoczka odpadnie. Są one także wyjątkowo higieniczne, gdyż nie posiadają szczelin, łączeń, które ciężko doczyścić, a mogą być źródłem zanieczyszczeń, takich jak np. resztki mleka (np. smoczek Suavinex silikonowy). 
 • flurescencyjną, która pomoże uchronić rodziców przed poszukiwaniami smoczka w nocy

 

Jaki smoczek dla noworodka - kauczukowy czy silikonowy?

Fabryka Wafelków spełni wymagania każdego malucha. Mamy w ofercie cały wachlarz smoczków kauczukowych oraz silikonowych różnych producentów.

Smoczki silikonowe cechują się większym stopniem twardości, nie mają charakterystycznego smaku ani zapachu, nie przechodzą wonią otaczającego środowiska. Z uwagi na większą twardość smoczki te wywołują u malucha silniejszy bodziec, co może przełożyć się na zaburzenia właściwego odruchu ssania piersi. Smoczki silikonowe mogą być przyczyną alergii. Ich wymiana powinna odbywać się po upływie 6-8 tygodni. Tutaj w ofercie polecamy: smoczki BIBS DE LUX, smoczki anatomiczne Suavinex, smoczki fizjologiczne SX PRO Suavinex z ultra cienkim silikonem

Smoczki kauczukowe, np. smoczki BIBS kolekcja COLOUR – charakteryzują się jasnobrązową barwą, są matowe, posiadają specyficzny smak i zapach. Smoczki wykonane z kauczuku drzewa Hevea są gwarantem bezpieczeństwa, nie posiadają niebezpiecznych dla zdrowia dziecka substancji, takich jak: bisfenol, PVC oraz ftalany. 

Naturalny kauczuk jest również w 100% biodegradowalny, co stanowi zachętę dla rodziców stawiających na ekologiczne rozwiązania. Smoczki kauczukowe należy wymieniać co 30 dni, ponieważ ich większa miękkość powoduje szybsze odkształcanie się i rozciąganie – zwłaszcza końcówka smoczka zwiększa swoje wymiary w miarę upływu czasu. Jest to naturalny proces, o którym warto pamiętać, decydując się na smoczki kauczukowe. Polecamy zakup minimum 2 smoczków kauczukowych o tym samym rozmiarze, by dziecko używało ich naprzemiennie, co spowolni proces rozciągania końcówek do ssania.

Poziom miękkości może stanowić pokusę do odgryzienia kawałka i zakrztuszenia się w przypadku starszych dzieci. Kauczuk, jako że jest substancją naturalną, pochłania wonie z otoczenia, co może stanowić dyskomfort dla malucha. 
Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej jaki smoczek wybrać, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze przeczytaj obszerny artykuł 
Jaki smoczek dla niemowlaka wybrać?

Rozmiary smoczków dla noworodka

Warto skorzystać z oferty Fabryki Wafelków, gdyż oferujemy smoczki w każdym rozmiarze, począwszy od smoczków dla wcześniaków, które są lekkie i dużo mniejsze, aż do smoczków dla starszych dzieci, które nie chcą się z nimi pożegnać. Posiadamy smoczki dla noworodków w kategorii 0+ oraz smoczki dla nieco starszych maluchów od 3 miesiąca do 12 miesiąca życia (oznaczenie 3+, 6+, 9+) oraz dla maluchów 12-36 miesięcy. W ofercie niektórych marek, jak to jest w przypadku smoczków Bibs, znajdziemy oznaczenie S, M, L lub tradycyjne oznaczenie według miesięcy. 

 • 0-2 m
 • 0-3 m
 • 3-6 m
 • 6-18 m

 

Smoczki dla dzieci Bibs 

Absolutny hit w kategorii smoczków dla dzieci to zróżnicowana oferta smoczków uspokajających duńskiego producenta BIBS. Posiadamy zarówno smoczki silikonowe, jak i kauczukowe BIBS produkowane z kauczuku uzyskanego z drzew Hevea. Wybierając smoczki kauczukowe marki BIBS, postawiliśmy na bezpieczeństwo i naturalność produktów. Produkty te stosunkowo rzadko powodują reakcje alergiczne u dzieci, nie użyto do ich produkcji niebezpiecznego związku BPA, ani innych substancji, które mogłyby zagrozić zdrowiu. 

Na uwagę zasługuje fakt, iż nad tworzeniem smoczków BIBS czuwali specjaliści - neonatolodzy, co sprawia, że te produkty są gwarantem spełnienia wymagań narzuconych smoczkom. Tarcze smoczków są dobrze wyprofilowane, nie stykają się z nosem, nie obejmują bezpośrednio całej powierzchni ust, dzięki czemu maluch jest chroniony przed rozwojem podrażnień oraz poważniejszych zagrożeń np. zakażeń skórnych.

Dla noworodków polecamy smoczki BIBS S, a dla niemowląt od 6 miesiąca mamy smoczki BIBS M. Wyposażyliśmy naszą ofertę w smoczki BIBS z kolekcji DE LUX w rozmiarze ONE SIZE, które skierowane są do maluchów od pierwszego dnia życia, jak i dla tych nieco starszych.

 

Jak często wymieniać smoczek Bibs?

Dla bezpieczeństwa i komfortu malucha smoczek należy wymienić na nowy po upływie 30 dni. Zwłaszcza w przypadku smoczków kauczukowy np. marki Bibs trzeba o tym pamietać ze względu na plastyczność kauczuku, który pod wpływem ssania pęcznieje i jest to naturalny efekt. To właśnie dlatego, że smoczki Bis kauczukowe są jak najbardziej naturalne, tworzywo pracuje. Gdy sprawdzimy jak mocne jest ssanie niemowlaka zrozumiemy dlaczego tak się dzieje. Dlatego warto czytać etykiety i informacje podawane przez producentów smoczków kauczukowych o ich wymionie co 30 dni. To w trosce o nasze dziecko dajemy mu smoczek naturalny, ale nie należy zapominać że z uwagi na higienę trzeba je często wymieniać. Każda oznaka pęknięcia bądź innego uszkodzenia kauczuku, czy silikonu powoduje konieczność usunięcia zużytego smoczka. 

Chcąc uniknąć zbyt szybkiego zużycia smoczka, należy unikać:

 • umieszczania go w miejscach poddawanych dużej ekspozycji na promieniowanie słoneczne
 • zostawiania go w pobliżu urządzeń emitujących ciepło
 • pozostawiania go w dedykowanym preparacie/urządzeniu dezynfekującym przez zbyt długi czas

 


Smoczki dla niemowląt i przydatne akcesoria

Dla wygody mam i dzieci Fabryka Wafelków oferuje rozmaite akcesoria do smoczków. 

Zawieszki przypinane do ubranka lub kocyka zapobiegają gubieniu smoczka, czy jego upadkowi na ziemię. A co w przypadku, gdy smoczek jednak upadnie? Przychodzimy z gotowym rozwiązaniem – przenośnym sterylizatorem i chusteczkami sterylizującymi. Gdy dziecko nie korzysta akurat ze smoczka, można umieścić go w specjalnym etui. Taki gadżet przyda się do umieszczenia w nim zapasowego smoczka. 

Posiadamy również akcesoria do dezynfekowania smoczków w domu. Są to różnego rodzaju sterylizatory, w których można sterylizować kilka smoczków jednocześnie.