Mata edukacyjnaMata edukacyjna by stymulować smysły

Dobra zabawa to podstawa. Dlatego już od pierwszych chwil życia warto zadbać o dobry rozwój niemowlęcia by stymulować jego zmysły już od narodzin. W ofercie naszego sklepu zgromadziliśmy wyselekcjonowane maty edukacyjne i aktywizujące dla niemowląt. Przy wyborze braliśmy pod uwagę wiele czynników takich jak : jakość produktu, wielofunkcyjność, wzornictwo, ilość aktywności i rodzaj.  Wybraliśmy najciekawsze wzory i modele mat, które na poszczególnych etapach rozwoju będą zapewniały ciekawe atrakcje dostosowane do umiejętności dziecka. 

Mata edukacyjna coraz częściej pojawia się na liście wyprawkowej u przyszłych rodziców. Nic dziwnego, gdyż wspomniana zabawka spełnia wiele funkcji i wspiera rozwój niemowlaka. Dla dzieci natomiast z pewnością stanowi atrakcyjny sposób spędzania czasu i stymulacji wzrokowo ruchowej.  Jest to również bezpieczne miejsce na pierwsze aktywności ruchowe.

Mata edukacyjna to również pierwsza “siłownia” i plac zabaw dla dziecka. Liczne zabawki i zawieszki rozmieszczone w różnych miejscach mobilizują malucha do podnoszenia się i obracania, wyciągania rączek, czołgania się i chwytania. te ćwiczenia wykonywane na macie edukacyjnej są bardzo ważne dla dzieci by rozluźniać napiecia mięśniowe. Mata stanowi bezpieczne miejsce do zabawy, które możemy przenosić w domu z pokoju do pokoju. Dziecko leżąc na macie w pierwszych tygodniach życia ma możliwości ćwiczenia leżenia na brzuszku, a następnie nabiera umiejętności przewracania się na bok. Nie ma obaw, że dziecko z niej spadnie czy zrobi sobie krzywdę. Niektóre maty posiadają nawet w komplecie małą poduszeczkę pod brzuszek dziecka by wygodniej mu się leżało na brzuszku.  Maty wykonana jest w wysokiej jakości materiałów, a spód jest miękki i przyjemny dla dziecka. Mata edukacyjna wspiera rozwój koordynacji wzrokowej wymuszając na niemowlaku określone zachowania. Dzięki zabawkom dziecko dostrzega coraz więcej szczegółów i uczy się rozpoznawania odległości. Zawieszki interaktywne, które są kolorowe, mają różne faktury i wydają dźwięki, czyli wszelkiego rodzaju grzechotki, piszczałki, zabawki szeleszczące i lusterka niezwykle silnie wpływają na zmysły dziecka. Dziecko pełzając po macie odkrywa nowe funkcjonalności maty np wibrujące zabawki przymocowane do maty  i nieustannie go ciekawią i interesują. 

Do wyboru mamy także maty kontrastowe, np od Babysteps, które szczególnie polecamy dla niemowląt . Są to maty w których dominują kolory czerń, biel i kolor czerwony. Liczne badania naukowe  potwierdzają, że niemowlęta mocno zwracają uwagę na kontrastowe kolory: czarny, biały i czerwony, które pozytywnie wpływają na stymulację ich mózgu. Maty innej polskiej marki zabawek kontrastowych Baby Sens tworzone są na zasadzie integracji sensorycznej, tak aby poprzez dostarczanie dziecku odpowiednich bodźców wzrokowych, słuchowych i dotykowych, stymulować podczas zabawy kilka zmysłów jednocześnie. 

Ciekawym rozwiązaniem jest mata edukacyjna marki Skip Hop, która prócz kontrastowych elementów ma również elementy świetlne.  

Podczas wyboru najlepszych mat edukacyjnych na rynku ważnym czynnikiem dla nas było to by mata była wielofunkcyjna i by mogła długo służyć dziecku. 

Poza klasycznymi matami, możemy zdecydować się także na pałąk edukacyjny. Pałąki cieszą się w naszym sklepie dużym powodzeniem gdyż dostarczają dziecku tyle samo atrakcji co mata edukacyjna, a mamy więcej możliwości wykorzystania pałąka. Często  określany jest jako “babygym”, czyli siłownia dla niemowlaka. Duży wybór pałąków proponuje holenderska marka Little Dutch.  Pałąki wykonane są z oszlifowanego drewna. Możemy je położyć zarówno na podłodze, jak i na macie, w łóżeczku czy na kocyku. Dołączone zawieszki interaktywne z morskim motywem z pewnością zainteresują maluszka. Pałąki są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych i w kilku modelach, w zależności od kolekcji. Oprócz pałąków Little Dutch oferuje również klasyczne maty edukacyjne w kilku wersjach kolorystycznych. Piękny motyw morski i stonowane kolory z pewnością przykują uwagę wszystkich miłośników dobrego design’u. 

Maty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, bezpiecznych dla dzieci, charakteryzują się pięknymi kolorami i oryginalnym kształtem muszli. Zawieszone na pałąkach zabawki można z łatwością zdjąć by wykorzystać je przy innej okazji lub miejscu. 

Wszystkim miłośnikom kolorowych zabawek z pewnością przypadną do gustu kolorowe maty Skip hop. Mamy do wyboru np matę Wesołe podwórko, która charakteryzuje się wyraźnymi i kontrastowymi wzorami i kolorami. Mata gra trzy piosenki i wydaje zabawne dźwięki w momencie pociągnięcia przez dziecko za jedną z dwustronnych zawieszek. Dodatkowo na pałąkach znajdują się kolorowe światełka, które działają w dwóch trybach: pierwszy z nich pozwala dziecku podążać wzrokiem za światełkami, natomiast drugi stanowi istny pokaz świetlny! Mata rośnie razem z dzieckiem, maluch może bawić się na niej na leżąco i na siedząco. W ofercie Skip hop znajdziemy również matę edukacyjną Warzywniak, przepełnioną mnóstwem warzyw i owoców. Zróżnicowane dźwięki i faktury zachęcają niemowlaków do odkrywania otoczenia. Dołączone zawieszki mogą zostać odpięte i przyczepione np do wózka i zabrane na spacer. Kiedy maluch wyrośnie z zabawy na macie, jej pałąk posłuży jako miarka wzrostu.

Jako rodzice mniejszych i troszkę starszych dzieci sami testowaliśmy oferowane przez nas maty, by rodzice kupując u nas mieli pewność, że są to najlepsze maty na rynku. 

Cieszy nas ogromnie każda nowość, która się u nas pojawia w ofercie i z ogromnym zainteresowaniem i ciekawością testujemy każdą matę. 

Bo to co najlepsze możemy podarować swoim dzieciom to nasz czas, troska i wspólna zabawa.