Wanienki do kąpieli noworodka i dzieckaKąpiel niemowlaka to jeden z rytuałów, podczas którego celebrujemy wyjątkowe chwile bliskości pomiędzy rodzicami, a maleństwem. Funkcjonalne i praktyczne akcesoria z pewnością maksymalnie ułatwią i usprawnią kąpiele maluszka. Jednym z nich jest właśnie wanienka. 

Z polecanych przez nas wanienek możemy wyróżnić m.in wanienki Beaba, Bebe JouShnuggle czy Luma.

Bebe Jou posiada w ofercie zarówno wanienki, jak i wiaderka. Wybór to kwestia indywidualna. To, co jest charakterystyczne dla marki to piękna pastelowa kolorystyka, minimalistyczny design, specjalny uskok w wanienkach, który zapewnia bezpieczeństwo dzieciom już siedzącym i wygodny system odpływowy. Istnieje możliwość dokupienia stojaka i wersji wanienki wraz z wbudowanym termometrem do pomiaru temperatury wody i dwoma dyspenserami na szampon i mydełko. Wiaderka kąpielowe Bebe Jou są specjalnie wyprofilowane, tak aby niemowlę mogło siedzieć w nim w wygodnej pozycji znanej mu z brzuszka mamy. Do wiaderka potrzebujemy znacznie mniej wody, a specjalny wskaźnik na wewnętrznej stronie pokazuje do którego momentu należy ją wlać.  

NIezwykle popularne i polecane przez mamy są wanienki Shnuggle. Stanowią idealne rozwiązanie dla nowoczesnych rodziców, ceniących sobie funkcjonalność, bezpieczeństwo i komfort. Wyjątkowy kształt i profilowane dno zabezpieczają niemowlę przed zsunięciem się, a zamocowany odpływ stanowi praktyczne rozwiązanie i brak konieczności podnoszenia wanienki wypełnionej wodą. Dodatkowo wanienka Shnuggle posiada bezpieczne, piankowe podparcie plecków i główki. Kompaktowa forma znacznie ogranicza ilość zajmowanego miejsca. 

Kolejnym produktem wartym polecenia jest wanienka Beaba. Opływowy, ergonomiczny kształt i szerokie krawędzie zapewniają stabilność i komfort użytkowania. Dodatkowo została wyposażona w korek odpływowy i specjalne wgłębienie na słuchawkę prysznicową. Wewnątrz zastosowano antypoślizgowy, miękki w dotyku materiał zwiększający bezpieczeństwo dziecka podczas kąpieli. Wanienkę Beaba można stosować samodzielnie lub z użyciem stojaka (do kupienia osobno), który zapewnia komfortową pozycję rodzica bez konieczności schylania się.

Poszukując całego zestawu kąpielowego polecamy koniecznie sprawdzić naszą ofertę od marki LUMA. W skład zestawu wchodzi: wanienka wraz z rurką odpływową, stojak, wkładka do wanienki, wiaderko, termometr kąpielowy, grzebyk i szczotka i zestaw do manicure (nożyczki, obcinak i pilniczek). Charakterystyczny design i minimalizm to idealna opcja dla nowoczesnych rodziców. Zestawy są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych.

Znakomitą wersją alternatywną dla wanienki są wkładki do kąpieli, które sprawdzą się szczególnie u najmłodszych pociech. Zostały zaprojektowane w taki sposób aby zmieścić się w każdym zlewie i umywalce. Marka Blooming Bath oferuje piękne różnokolorowe wkładki przypominające kwiat lotosu, wykonane z antybakteryjnych i przyjemnych w dotyku materiałów. Można je prać w pralce i suszyć w suszarkach bębnowych. Stanowią idealne rozwiązanie w podróży.

Wybierając wanienkę dla dziecka warto uwzględnić m.in. warunki lokalowe, miejsce jej przechowywania, dodatkowe wyposażenie (dyspensery, termometr) i budżet, którym dysponujemy. Kąpiel niemowlaka to niezwykle ważne i odpowiedzialne zadanie, którego bardzo często podejmują się tatusiowie, nawiązując w ten sposób niezwykłą bliskość i więź z maluszkiem. Dlatego też warto konsultować z mężem wybór wanienki, aby również i jemu było wygodnie podczas kąpieli noworodka.