Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Butelki dla niemowląt

Lista wyprawkowa

kompendium wiedzy dla przyszłej mamy zatwierdzony przez położne

Przygotuj wyprawkę
Suavinex, Butelka silikonowa 240ml SX Pro średni przepływ Transparentny
Kolory: Transparentny
95,55 zł 109,90 zł
Suavinex, Butelka silikonowa 240ml SX Pro średni przepływ Niebieski
Kolory: Niebieski
95,55 zł 109,90 zł
Suavinex, Butelka silikonowa 240ml SX Pro średni przepływ zielona
Kolory: Zielony
95,55 zł 109,90 zł
Elhee, Miękka butelka antykolkowa 150ml - Night
126,65 zł 149,00 zł
Suavinex, Butelka HYGGE 150ml - kotek miętowy
42,74 zł 49,50 zł
Suavinex, Butelka HYGGE 150ml - kotek szary
42,74 zł 49,50 zł
Suavinex, Butelka HYGGE 150ml - kotek różowy
42,74 zł 49,50 zł
Suavinex, Butelka HYGGE 360ML - kotek szary
49,77 zł 59,90 zł
Przeczytaj na naszym blogu

Butelki dla niemowląt, to niezbędny element wyprawki i przedmiot, który obowiązkowo powinien znaleźć się w domu bez względu, czy mama planuje karmić piersią, czy mlekiem modyfikowanym. Przy użyciu butelki może być podawane nie tylko mleko, ale również woda i herbatki. O butelkach dla niemowląt powinny pomyśleć także kobiety, które planują odciągać własny pokarm. Dziecko karmione piersią w pewnym momencie przechodzi na karmienie z butelki, więc warto zadbać, by wybór tego akcesorium był dokładnie przemyślany. 

 

Butelka do karmienia niemowląt 

Fabryka Wafelków posiada w ofercie butelki dla niemowląt od renomowanych producentów, którzy są gwarantem jakości i bezpieczeństwa produktów dla najmłodszych. Posiadamy butelki antykolkowe, butelki do karmienia imitujące pierś, butelki treningowe, dzięki którym malec może łatwiej zaadaptować się do samodzielnego picia. W  naszej ofercie posiadamy butelki do karmienia o różnych pojemnościach w komplecie ze smoczkami o różnym przepływie, a także przydatne akcesoria pod postacią szczotek do butelek oraz suszarek. Wybierając butelkę dla niemowląt z naszej oferty każda mama znajdzie model odpowiedni dla swojego malucha.

Dla dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym należy mieć na wyposażeniu 3 lub 4 butelki, natomiast do karmienia naprzemiennego potrzebna będzie 1 lub 2 butelki. Butelki dla niemowląt należy wymieniać ze względów higienicznych, co 3 miesiące.

 

Butelki dla niemowląt antykolkowe 


Przyszłe mamy mogą zwrócić uwagę na genialne butelki antykolkowe, które redukują przedostawanie się zbyt dużej ilości powietrza do brzucha malca w wyniku łapczywego pobierania pokarmu. Na jakiej zasadzie działa mechanizm antykolkowy? Pierwsza możliwość, to systemy odpowietrzające, które minimalizują możliwość kumulowania się bąbelków powietrza we wnętrzu butelki. Kolejna opcja, to smoczek, który poprzez wypełnienie się w całości mlekiem obniża praktycznie do zera ryzyko wędrowania pęcherzyków powietrza do brzucha dziecka. Butelki antykolkowe dla niemowląt zmniejszają prawdopodobieństwo pojawienia się wzdęć i epizodów refluksu. A rodzice, których dzieci doświadczyły kolki wiedzą jak bardzo jest to stresujące dla całej rodziny. 

Butelki antykolkowe mogą nastręczać kłopotów przy ich czyszczeniu, z uwagi na obecność wspomnianych mechanizmów. Ceny takich akcesoriów są wyższe, jednak w celu zwiększenia komfortu życia malca i rodziców warto zdecydować się na nieco większy wydatek.

Ciekawym wyborem będzie antykolkowa butelka silikonowa Newborn od Comotomo. Butelka Mom's Breast wykonana jest z silikonu imitującego pierś matki, co pozwala na zmniejszenie stresu przy konieczności odstawienia dziecka od piersi na rzecz karmienia butelką. Smoczek antykolkowy kompatybilny z tą butelką ma dwa otwory wentylujące, które pozwalają na wyrównanie ciśnienia powstałego w butelce w wyniku zasysania mleka. 

Hitem wśród matek jest butelka antykolkowa dla niemowląt Mimijumi - idealna, kiedy zachodzi potrzeba przestawienia malucha na karmienie mieszane lub karmienie wyłącznie butelką. Butelka Mimijumi stworzona jest z tworzywa sztucznego przypominającego swoją barwą i strukturą pierś mamy, zaś smoczek silikonowy wyposażono w system antykolkowy, który eliminuje możliwość tworzenia się pęcherzyków powietrza trafiających do układu pokarmowego malucha. 

 

Jaką pojemność butelki wybrać?

Pojemność butelki należy dobierać w odniesieniu do wieku i łaknienia dziecka. Dla noworodka świetnie sprawdzi się butelka o pojemności 110 – 120 ml wyposażona w mechanizm antykolkowy. Dla dzieci 4-miesięcznych odpowiednie są butelki 180 – 240 ml. W kolejnych miesiącach zwiększamy pojemność butelek w zależności od apetytu malucha. Fabryka Wafelków oferuje butelki o pojemności 270, 340, 360 ml. 

 

Butelka dla niemowląt szklana czy plastikowa?

W naszym sklepie znajdziesz butelki szklane, plastikowe oraz silikonowe. Zaletą butelek szklanych jest ich trwałość, łatwość czyszczenia oraz to, że nie zmieniają zapachu oraz barwy po kontakcie z pokarmem. Można je łatwo wyparzyć przez co stanowią dobry wybór dla noworodków, niestety są cięższe od plastikowych czy silikonowych odpowiedników. Plastikowe butelki są lżejsze, więc starsze dzieci mogą samodzielnie z nich pić. Plastik charakteryzuje się lepszymi właściwościami izolacyjnymi, dlatego dłużej utrzymuje temperaturę mleka. Tworzywo sztuczne jest odporniejsze na upadki i uszkodzenia, jednak może ulec zarysowaniu bądź odbarwieniu, co powoduje konieczność wymiany przedmiotu na nowy. Butelki antykolkowe, które często imitują swoją fakturą pierś mamy, są lekkie i nie nastręczają problemów z utrzymaniem czystości. Wśród butelek szklanych warto zwrócić uwagę na butelkę do karmienia Lansinoh wytworzoną ze szkła borokrzemianowego wykorzystywanego w laboratoriach. Ten typ szkła charakteryzuje duża odporność na wysokie temperatury, łatwość do utrzymania w czystości. Jest to także materiał ekologiczny, bowiem w 100% nadaje się do recyklingu.

Butelka dla niemowląt imitująca pierś jest dobrym pomysłem dla matek karmiących dziecko w sposób mieszany lub chcących przejść z karmienia piersią na karmienie butelką.

Tutaj sprawdzi się wspomniana wcześniej butelka antykolkowa dla niemowląt MIMIJUMI, której kolor i tworzywo, z którego jest wykonana, przypominają kobiecą pierś. 

Kolejną propozycją wśród butelek imitujących pierś matki jest butelka od Nanobebe. Butelka jest wyposażona w potrójny system odpowietrzania, by chronić malucha przed wystąpieniem kolek i wzdęć. Twórcy butelki zadbali o jej rewelacyjną i unikatową geometrię, dzięki której mleko zostaje ogrzane 2-3 razy szybciej i tak samo szybko schłodzone. Taki mechanizm ogranicza prawdopodobieństwo rozwoju patogenów i stwarza możliwość zachowania jak największej ilości substancji odżywczych z mleka matki. 

 

Chcąc zapewnić dziecku zachowanie nawyków nabytych podczas karmienia piersią matki warto zwrócić uwagę na Smoczek Calma w zestawie z butelką 250ml od producenta Medela. Jakie są zalety systemu Calma? Przede wszystkim system ten nie powoduje odzwyczajenia malucha od ssania piersi i pozwala na swobodne przechodzenia od karmienia naturalnego do karmienia butelką i na odwrót. Wypływ mleka przez smoczek Calma następuje po wytworzeniu podciśnienia przez niemowlę, co stwarza możliwość zachowania naturalnego odruchu ssania. Smoczek posiada też mechanizm odpowietrzania, który redukuje ryzyko przedostawania się nadmiaru powietrza do układu pokarmowego dziecka. 

 

Kiedy butelka z wolnym, a kiedy z szybkim przepływem? 

Dla noworodków najlepszym wyborem będzie butelka ze smoczkiem o wolnym przepływie, co redukuje prawdopodobieństwo zachłyśnięcia się pokarmem i wystąpienie kolek. Dla starszych niemowląt przeznaczone są smoczki o szybszym tempie przepływu, bowiem zbyt wolny wypływ pokarmu nie zaspokoi apetytu, natomiast wywoła rozdrażnienie. 

Fabryka Wafelków przedstawia kilka ciekawych propozycji:

  • butelka ze smoczkiem fizjologicznym SX Pro o wolnym przepływie od Suavinex dedykowana maluchom od urodzenia do ukończenia 3 miesiąca życia. Smoczek SX Pro zostały zaprojektowane tak, by nie kolidować z naturalną techniką ssania dziecka i umożliwić mu właściwe ułożenia mięśni ust, języka i żuchwy. W naszym sklepie dostępne są też smoczki o średnim i gęstym przepływie od Suavinex dla starszych niemowląt.

 

  • butelka ze smoczkiem o wolnym przepływie 180ml zero zero od Suavinex.  Smoczek SS jest idealny dla noworodków w trakcie ich pierwszych dni życia. Butelki Zero Zero są unikatowym na rynku rozwiązaniem, ze względu na zawartość wewnętrznej silikonowej torebki, która ulega rozciągnięciu pod wpływem odruchu ssania tak, jak ma to miejsce w gruczołach mlecznych kobiety. Ten system eliminuje gromadzenie się pęcherzyków powietrza w mleku, czy działa antykolkowo. 

W ofercie dostępne są też smoczki o regulowanym przepływie do butelki Zero Zero od Suavinex. 

 

Akcesoria do  butelek 

Celem zapewnienia właściwej higieny butelek i smoczków, należy myć te przedmioty niezwłocznie po zakończeniu karmienia, by nie dopuścić do gromadzenia się drobnoustrojów w resztkach pokarmu. 

W Fabryce Wafelków znaleźć można zestaw szczotek o różnych rozmiarach i średnicach po to, by wyczyścić każdą butelkę, bidon, czy słomkę od kubka niekapka np. B.Box, Komplet 5 szczoteczek. Ciekawą opcją są silikonowe szczotki, których elastyczne włosie zapewnia czyszczenie bez zarysowań np. Everyday Baby, Silikonowa szczotka 360°, która obraca się wokół własnej osi ułatwiając i przyspieszając mycie.

 

A co z suszeniem? 

Fabryka Wafelków posiada w ofercie kilka rodzajów suszarek. Warto zwrócić uwagę na składaną suszarka do butelek i smoczków od producenta BEABA. Na jej wypustkach można umieścić aż 8 butelek bądź innych akcesoriów np. smoczków, które wysychają w szybkim tempie, a woda ocieka na okrągłą, odczepianą tackę. 

Polecamy również suszarkę, która wyglądem przypomina trawę - Suszarka na butelki i smoczki XL Boon. Jest to wyjątkowo wdzięczny i estetycznie wyglądający gadżet kuchenny, na którym można umieścić mokre butelki, smoczki i inne przedmioty. Woda ocieka na tackę, na której umieszczone są „źdźbła trawy”, co jest rozwiązaniem bardziej higienicznym niż układanie umytych butelek na bawełnianych ściereczkach lub ręcznikach. 

 

Jak sterylizować butelki dla niemowląt?

Kiedy dziecko przychodzi na świat, jego układ odpornościowy musi nauczyć się walki z drobnoustrojami. Proces ten trwa mniej więcej pół roku, dlatego przez ten czas obowiązkowo należy wyparzać butelki i smoczki. Niewłaściwa lub niewystarczająca higiena akcesoriów do karmienia może skutkować pojawieniem się pleśniawek w jamie ustnej malucha lub rozwojem zatrucia pokarmowego i w następstwie odwodnieniem organizmu. Jeśli dziecko ma wrażliwy układ pokarmowy, o czym świadczy skłonność do biegunek, warto wydłużyć czas wyparzania butelek i smoczków do ukończenia przez malca pierwszego roku życia. 

Dla większego komfortu rodziców Fabryka Wafelków oferuje rewelacyjne urządzenie 2 w 1, jakim jest sterylizator do butelek i smoczków wraz z podgrzewaczem, w którym można ogrzać mleko matki lub posiłek ze słoiczka - Beaba Podgrzewacz i sterylizator parowy do butelek i słoiczków Babymilk. Sterylizator wykorzystuje wpływ pary wodnej o temperaturze przekraczającej 100°C na organizmy mikrobów.