Filtry
Whisbear, Szumiący Miś Julka
198,06 zł 230,00 zł (oszczędzasz 13.89%)

Szumiący miś inaczej nazywany Szumiś to pluszowe maskotki, które kryją w sobie wielką moc uspokajania i usypiania niemowląt. Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka i stara się chronić je przed wszelkimi niedogodnościami. Dowiedziono, że szumy mają pozytywny wpływ na dzieci, ponieważ są one znajome jeszcze z okresu prenatalnego, gdy są naturalnym dźwiękiem dla rozwijającego się organizmu. Dają więc poczucie bezpieczeństwa i eliminują stres. W ostatnim czasie Szumisie zdobyły nie tylko uznanie wśród rodziców i opiekunów, ale także zostały zarekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka, co jest ogromnym wyróżnieniem na tle innych zabawek oraz akcesoriów dla niemowląt. Magia szumiącego misia nie tkwi w wyglądzie, choć są one naprawdę urocze, ale w dźwiękach, które wydaje, kojąc nerwy i pozwalając zrelaksować się maluszkom.

 

Szumiś dla niemowląt

Miś Szumiś zdobywa popularność i jest już obowiązkowym elementem wyprawki. Niegdyś używano suszarek oraz innych przedmiotów codziennego użytku emitujących szumy, by uspokoić niemowlę. Obecnie rodzice mają cały arsenał przytulanek i maskotek, które emitują znajome szumy, kojarzone z życiem płodowym. Dzięki zastosowaniu atestowanych materiałów Szumisie mogą towarzyszyć niemowlakom już od pierwszego dnia życia. Jest to nie tylko maskotka dale prawdziwy mały przyjaciel, który utuli do snu. Często jest to pierwsza zabawka dla niemowląt, jaką otrzymuje dziecko zaraz po narodzeniu. 

Szumiące misie – materiał i wygląd

Miś Szumiś odbiega nieco wyglądem od powszechnie znanego wizerunku pluszowego misia. Szumiący miś tworzony jest z ekologicznej tkaniny i tak zaprojektowany, by pluszaki były całkowicie bezpieczne dla maluszków, które nie tylko przytulają się do swoich maskotek, ale także badają je w sposób w pełni sensoryczny. Doskonałym przykładem takiego Szumisia jest szumiąco-świecący żółw firmy Btoys.

Szumiący miś może przypominać tradycyjne misie, jak np. miś Moonie. Jest niezwykle uroczym retro pluszakiem i cieszy się ogromną sympatią. Dla tych, którzy chcieliby podarować swojemu dziecku coś innego, firma Moonie przygotowała szumiące maskotki  króliczki z naprawdę długimi uszami.

Dla bardziej wybrednych klientów marka Whisbear prezentuje jeszcze więcej szumiących pluszaków niż tylko Szumisie Whisbear, na przykład misia Szumisia – szumiącego leniwca czy misia sensorycznego. 

Co dają szumiące misie?

Miś Szumiś nie jest zwykłym pluszakiem, o czym przekonało się już wielu świeżo upieczonych rodziców. Bardzo korzystnie wpływają na noworodki, oto kilka korzyści jakie niosą ze sobą szumiące misie i maskotki:

  • uspokajają i wyciszają, 
  • ułatwiają zasypianie oraz zapewniają dłuższy nieprzerwany sen,
  • stymulują układ nerwowy,
  • łagodzą dolegliwości związane z kolkami u niemowląt,

 

Biały czy różowy szum?

Miś Szumiś to przytulanka o niezwykłej mocy, której cały sekret i moc jest w emitowanych szumach. Podstawowa różnica pomiędzy białym, a różowym szumem polega na jego odbiorze. Podczas gdy biały szum jest idealny przy zasypianiu, różowy jest przyjemniejszy dla ucha i nie tylko stanowi alternatywę dla białego szumu, ale także pomaga utrzymać zdrowy sen.

Biały szum

Biały szum, znany także pod oryginalną nazwą „white noise” to odgłos o równomiernym natężeniu na całej szerokości pasma, gdzie daje się słyszeć przeciągłą głoskę „s”. Szum ten jest pozbawiony pojedynczych dźwięków o innej wysokości, tak zwanych „pików” i stanowi mieszaninę pełnego spektrum dźwięków, które rejestruje ludzkie ucho.

Różowy szum

„Pink noise”, czyli różowy szum, jest głębszy od białego i przypomina huczenie, a gdzieniegdzie można usłyszeć jednostajne wypowiadanie głoski „f”. Niektórzy uważają, że jest to doskonała, milsza w odbiorze, alternatywa dla białego szumu. Jak dowodzą najnowsze badania, różowy szum, który generują Szumisie, może pozytywnie wpływać na procesy pamięciowe oraz jakość snu.

 

Szumiś z czujnikiem Cry Sensor

Szumiący miś z czujnikiem Cry Sensor został wyposażony w opcję wykrywania płaczu niemowlęcia. Jest to inteligentne rozwiązanie, które sprawia, że miś Szumiś reaguje na nagłe przebudzenia niemowląt i wchodzi w tryb relaksującego, różowego szumu. Płacz maluszka jest rozpoznawany automatycznie, dlatego Szumiś jest tak przydatny dla osób, których martwią nieprzespane noce.

Dodatkowym ułatwieniem, jakie gwarantują na przykład Szumisie Whisbear, jest samoczynne przejście z trybu szumu w czuwanie po czterdziestu minutach. Czas ten jest uważany za wystarczający, by niemowlę powróciło do spokojnego snu. Płacz niemowlęcia lub inne nagłe dźwięki każdorazowo uruchamiają misia Szumisia na kolejne 20 minut. 

 

Moonie królik z funkcją lampki

Szumiś, jak już wcześniej dowiedliśmy, może przybierać także inne formy. Szumisie w kształcie długouchych króliczków występują z funkcją lampki i są produkowane przez coraz szerzej znaną markę Moonie. Lampka Led przebijająca przez materiał jest w pełni bezpieczna dla niemowląt i stanowi obecnie jedyną opcję świecącego szumiącego pluszaka. Szumiś Moonie z funkcją lampki emituje nie tylko przyjemny dla ucha różowy szum, ale także pozwala zasypiać maluszkowi przy delikatnym świetle w siedmiu różnych kolorach do wyboru. 

 

Biały szum – nie tylko dla niemowląt

Miś Szumiś nie jest przeznaczony wyłącznie dla niemowląt, jak mogłoby się wydawać. Na początku zainteresowanie zagadnieniem białego szumu ograniczało się do wykorzystywania go do uspokajania dzieci. Jak się jednak okazuje, jest to także świetny sposób na poprawę koncentracji czy szybsze zasypianie po męczącym dniu lub w trakcie leczenia bezsenności. Miś Szumiś może być używany przez wszystkich.  Biały szum jest doskonały dla dzieci które borykają się z licznymi zaburzeniami, takimi jak autyzm czy ADHD, gdzie skupienie koncentracji jest stale rozpraszane przez różne czynniki zewnętrzne i miś Szumiś pełni rolę reduktora stresu.

 

Szumiące misie w Fabryce Wafelków

Szumisie są obowiązkowym elementem wyprawki, dlatego oferujemy w naszym sklepie Fabryka Wafelków najlepsze marki specjalizujące się w tworzeniu Szumisiów. Stale poszerzamy naszą ofertę, by każdy znalazł coś dla siebie lub na prezent. 

Moonie w Fabryce Wafelków

Dużą rolę na polskim rynku odgrywa  marka Moonie, która stara się, by miś Szumiś był nie tylko efektywną pomocą dla rodziców, ale także emitował przyjemne dla ludzkiego oka delikatne światło.  Są to jedyne szumiące zabawki, które posiadają szumy niegenerowane komputerowo. Szum bicia serca, który słyszy dziecko, jest nagraniem wprost z brzucha kobiety, co działa kojąco na maluszka. Szum morskich fal pochodzi z Bałtyku, a dźwięki leśnego strumienia z Tatr. Dodatkowo, jest to obecnie jedyna zabawka ładowana przez USB. 

Whisbear w Fabryce Wafelków

Szumisie Whisbear to kolejne produkty wysokiej jakości, które goszczą w coraz większej ilości polskich oraz zagranicznych domów. Szumiś od Whisbear posiada tę zaletę, że jest większy od oryginalnego Szumisia, dlatego świetnie nadaje się także dla starszych dzieci.

 

W jednym miejscu znajdziesz wyselekcjonowane przez rodziców najlepsze przytulanki z funkcją szumów. Podaruj swojemu maluszkowi misia Szumisia lub zamów go na prezent!