Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Szumiące misie

Lista wyprawkowa

kompendium wiedzy dla przyszłej mamy zatwierdzony przez położne

Przygotuj wyprawkę
Przeczytaj na naszym blogu


Szumiący miś inaczej nazywany Szumiś to pluszowe maskotki, które kryją w sobie wielką moc uspokajania i usypiania niemowląt. Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka i stara się chronić je przed wszelkimi niedogodnościami. Dowiedziono, że szumy mają pozytywny wpływ na dzieci, ponieważ są one znajome jeszcze z okresu prenatalnego, gdy są naturalnym dźwiękiem dla rozwijającego się organizmu. Dają więc poczucie bezpieczeństwa i eliminują stres. W ostatnim czasie Szumisie zdobyły nie tylko uznanie wśród rodziców i opiekunów, ale także zostały zarekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka, co jest ogromnym wyróżnieniem na tle innych zabawek oraz akcesoriów dla niemowląt. Magia szumiącego misia nie tkwi w wyglądzie, choć są one naprawdę urocze, ale w dźwiękach, które wydaje, kojąc nerwy i pozwalając zrelaksować się maluszkom.

 

Szumiś dla niemowląt

Miś Szumiś zdobywa popularność i jest już obowiązkowym elementem wyprawki. Niegdyś używano suszarek oraz innych przedmiotów codziennego użytku emitujących szumy, by uspokoić niemowlę. Obecnie rodzice mają cały arsenał przytulanek i maskotek, które emitują znajome szumy, kojarzone z życiem płodowym. Dzięki zastosowaniu atestowanych materiałów Szumisie mogą towarzyszyć niemowlakom już od pierwszego dnia życia. Jest to nie tylko maskotka dale prawdziwy mały przyjaciel, który utuli do snu. Często jest to pierwsza zabawka dla niemowląt, jaką otrzymuje dziecko zaraz po narodzeniu. 

Szumiące misie – materiał i wygląd

Miś Szumiś odbiega nieco wyglądem od powszechnie znanego wizerunku pluszowego misia. Szumiący miś tworzony jest z ekologicznej tkaniny i tak zaprojektowany, by pluszaki były całkowicie bezpieczne dla maluszków, które nie tylko przytulają się do swoich maskotek, ale także badają je w sposób w pełni sensoryczny. Doskonałym przykładem takiego Szumisia jest szumiąco-świecący żółw firmy Btoys.

Szumiący miś może przypominać tradycyjne misie, jak np. miś Moonie. Jest niezwykle uroczym retro pluszakiem i cieszy się ogromną sympatią.
Szumiący miś Moonie ma miano zabawki organic. Wykonany jest z bawełny organicznej uprawianej na europejskich ekologicznych plantacjach. Piękne naturalne odcienie brązów szumisia Moonie powstają z naturalnych barwników, które zwierają szkodliwych i toksycznych składników.  Wypełnienie tego misia pochodzi w 100% z recyklingu. Nawet kartonowe opakowanie powstało z recyklingu. 

Dla tych, którzy chcieliby podarować swojemu dziecku coś innego, firma Moonie przygotowała szumiące maskotki  króliczki z naprawdę długimi uszami.

Dla bardziej wybrednych klientów marka Whisbear prezentuje jeszcze więcej szumiących pluszaków niż tylko Szumisie Whisbear, na przykład misia Szumisia – szumiącego leniwca czy misia sensorycznego. 
Popularnym wzorem zabawki z szumem są też ośmiornice. Tego typu ośmiarniczki z szumem znajdziemy u polskiego producenta zabawek Mom's care.  Niektóre z tych ośmiorniczek są czarno białe i stanowią idealna zabawkę kontrastową dla niemowlaka

Co dają szumiące misie?

Miś Szumiś nie jest zwykłym pluszakiem, o czym przekonało się już wielu świeżo upieczonych rodziców. Bardzo korzystnie wpływają na noworodki, oto kilka korzyści jakie niosą ze sobą szumiące misie i maskotki:

  • uspokajają i wyciszają, 
  • ułatwiają zasypianie oraz zapewniają dłuższy nieprzerwany sen,
  • stymulują układ nerwowy,
  • łagodzą dolegliwości związane z kolkami u niemowląt,

 

Biały czy różowy szum?

Miś Szumiś to przytulanka o niezwykłej mocy, której cały sekret i moc jest w emitowanych szumach. Podstawowa różnica pomiędzy białym, a różowym szumem polega na jego odbiorze. Podczas gdy biały szum jest idealny przy zasypianiu, różowy jest przyjemniejszy dla ucha i nie tylko stanowi alternatywę dla białego szumu, ale także pomaga utrzymać zdrowy sen.

Biały szum

Biały szum, znany także pod oryginalną nazwą „white noise” to odgłos o równomiernym natężeniu na całej szerokości pasma, gdzie daje się słyszeć przeciągłą głoskę „s”. Szum ten jest pozbawiony pojedynczych dźwięków o innej wysokości, tak zwanych „pików” i stanowi mieszaninę pełnego spektrum dźwięków, które rejestruje ludzkie ucho.

Różowy szum

„Pink noise”, czyli różowy szum, jest głębszy od białego i przypomina huczenie, a gdzieniegdzie można usłyszeć jednostajne wypowiadanie głoski „f”. Niektórzy uważają, że jest to doskonała, milsza w odbiorze, alternatywa dla białego szumu. Jak dowodzą najnowsze badania, różowy szum, który generują Szumisie, może pozytywnie wpływać na procesy pamięciowe oraz jakość snu.

 

Szumiś z czujnikiem snu - Cry Sensor

Szumiący miś z czujnikiem Cry Sensor został wyposażony w opcję wykrywania płaczu niemowlęcia. Jest to inteligentne rozwiązanie, które sprawia, że miś Szumiś reaguje na nagłe przebudzenia niemowląt i wchodzi w tryb relaksującego, różowego szumu. Płacz maluszka jest rozpoznawany automatycznie, dlatego Szumiś jest tak przydatny dla osób, których martwią nieprzespane noce.

Dodatkowym ułatwieniem, jakie gwarantują na przykład Szumisie Whisbear, jest samoczynne przejście z trybu szumu w czuwanie po czterdziestu minutach. Czas ten jest uważany za wystarczający, by niemowlę powróciło do spokojnego snu. Płacz niemowlęcia lub inne nagłe dźwięki każdorazowo uruchamiają misia Szumisia na kolejne 20 minut. 

 

Moonie królik z funkcją lampki

Szumiś, jak już wcześniej dowiedliśmy, może przybierać także inne formy. Szumisie w kształcie długouchych króliczków występują z funkcją lampki i są produkowane przez coraz szerzej znaną markę Moonie. Lampka Led przebijająca przez materiał jest w pełni bezpieczna dla niemowląt i stanowi obecnie jedyną opcję świecącego szumiącego pluszaka. Szumiś Moonie z funkcją lampki emituje nie tylko przyjemny dla ucha różowy szum, ale także pozwala zasypiać maluszkowi przy delikatnym świetle w siedmiu różnych kolorach do wyboru. 

 

Biały szum – nie tylko dla niemowląt

Miś Szumiś nie jest przeznaczony wyłącznie dla niemowląt, jak mogłoby się wydawać. Na początku zainteresowanie zagadnieniem białego szumu ograniczało się do wykorzystywania go do uspokajania dzieci. Jak się jednak okazuje, jest to także świetny sposób na poprawę koncentracji czy szybsze zasypianie po męczącym dniu lub w trakcie leczenia bezsenności. Miś Szumiś może być używany przez wszystkich.  Biały szum jest doskonały dla dzieci które borykają się z licznymi zaburzeniami, takimi jak autyzm czy ADHD, gdzie skupienie koncentracji jest stale rozpraszane przez różne czynniki zewnętrzne i miś Szumiś pełni rolę reduktora stresu.

 

Jak bezpiecznie korzystać z szumisia? 

Żadna skrajność nie jest dobra dla dziecka, dlatego warto używać misiów szumisiów z rozsądkiem i mądrze. Są dzieci, które szum bardzo szybko uspokaja, inne zaś reagują natychmiast płaczem. Wówczas wiemy, że ten rodzaj zabawki nie jest dla tego akurat dziecka. Zbyt natarczywe odgłosy mogą wpłynąć niekorzystnie w przyszłości na niektóre dzieci. Ekspozycja na głośne dźwięki, które są zbyt blisko główki dziecka, mogą wpłynąć na trudności z przetwarzaniem słuchowym. Dlatego jako rodzice z wieloletnim doświadczeniem, zalecamy by stosować szumisie zachowując pewne zasady bezpieczeństwa i zdrowy rozsądek.

Podczas korzystania z szumisia należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

  • Kontroluj głośność szumu - Nie pozwalaj by dźwięk nie był puszczany za głośno. Jeśli szum będą zbyt intensywny dla dziecka  z czasem dziecko uwrażliwi się na te wartości dźwięków dB i Hz, które generuje. Może też wystąpić inna sytuacja kiedy dziecko nauczy się ignorować dźwięki, które mu przeszkadzają. A raczej to jego mózg będzie je ignorował. Każdy proponowany przez nas szummiś ma regulacje głośności. Należy puszczać szum nie na całość mocy lecz by dźwięk był delikatny. 

  • Natężenie szumów nie powinno przekraczać 50 dB - czyli jest to głośność przypominająca intensywny deszcz.   

  • Umieść misia z daleko od główki. Nie należy umieszczać misia zbyt blisko główki dziecka, dźwięk powinien dochodzić z  niewielkiej odległości. Można np. umieścić misia w nóżkach łóżeczka lub wózka. Takie miejsce jest bezpieczniejsze dla wrażliwych dzieci.

  • Zmieniaj misia raz po prawej raz po lewej stronie dziecka. Rodzice zazwyczaj umieszczają szumisia po jednej stronie główki dziecka, albo przy szczebelkach łóżeczka.  Wówczas stymulujemy tylko jedno ucho, które nie koniecznie jest dominujące. Ponieważ nie wiemy, które ucho jest wiodące, inaczej mówiąc, które ucho wybrało mózg w korze słuchowej do odbierania i rozumienia dźwięków mowy. Może to zaburzyć proces nabywania języka. Dlatego warto naprzemiennie raz z lewej raz z prawej strony umieszczać szumiącego misia. 

  • Używaj szumisia wtedy gdy to jest konieczne. Ekspozycja na dźwięki nie może być zbyt długa. Gdy tylko dziecko zaśnie należy wyłączyć szum. W wielu oferowanych przez nas szumisiach jest automatyczna funkcja wyłączenia szumy. Jednak warto to kontrolować. 

  • Wyłącz szumisia gdy dziecko już śpi. Warto wyłączyć zabawkę gdy dziecko zaśnie by jego spontaniczny ruch nie aktywizował zabawki niepotrzebnie.  - Dobierz odpowiedni rodzaj szumu. Najlepsze będą dźwięki o niskich częstotliwościach dlatego lepszy będzie szum różowy od białego. 

Szumiś aplikacja czy jednak zabawka z szumem

Szumis to również aplikacja, którą można puścić dziecku na dowolnym urządzeniu również na telefonie. To wygodna opcja jeśli nie mamy pod ręką zabawki z szumek ale nie polecamy w tej sposób puszczać dźwięków. Telefon lu inne urządzenie emituje dodatkowo niekorzystne dla dziecka fale. Dodatkowo w każdej chwili może zadzwonić i przestraszyć dziecka, a nie taki jest zamiar. Dlatego opcja zabawki z wyjmowanym urządzeniem i regulacją głośności ma więcej korzyści niż sama aplikacja. 

Szumiące misie w Fabryce Wafelków

Szumisie są obowiązkowym elementem wyprawki, dlatego oferujemy w naszym sklepie Fabryka Wafelków najlepsze marki specjalizujące się w tworzeniu Szumisiów. Stale poszerzamy naszą ofertę, by każdy znalazł coś dla siebie lub na prezent. 

Szumisie są obowiązkowym elementem wyprawki, dlatego oferujemy w naszym sklepie Fabryka Wafelków najlepsze marki specjalizujące się w tworzeniu Szumisiów. Stale poszerzamy naszą ofertę, by każdy znalazł coś dla siebie lub na prezent.

Szumiące misie Moonie w fabryce Wafelków 

Misie szumisie Moonie w Fabryce Wafelków są bardzo często wybierane przez mamy, które kompletują wyprawkę. Dużą rolę na polskim rynku odgrywa marka Moonie, która stara się, by miś Szumiś był nie tylko efektywną pomocą dla rodziców, ale także emitował przyjemne dla ludzkiego oka delikatne światło. Są to jedyne szumiące zabawki, które posiadają szumy niegenerowane komputerowo. Szum bicia serca, który słyszy dziecko, jest nagraniem wprost z brzucha kobiety, co działa kojąco na maluszka. Szum morskich fal pochodzi z Bałtyku, a dźwięki leśnego strumienia z Tatr. Dodatkowo, jest to obecnie jedyna zabawka ładowana przez USB. Miś Monnie jest prześliczny w swojej prostocie, ale i równie prosty w funkcjonowaniu. Ma wygodne urządzenie za pomocą dotyku rodzic jest w stanie zmienić dźwięk, podgłośnić lub przyciszyć. Zmiana dźwięku lub wyłączenie urządzenia jest możliwe jedną ręką, co dla rodziców niemowląt jest bardzo istotne. Szybka możliwość wyciszenia urządzenia pozwala na szybkie reagowanie w przypadku kiedy jest to konieczne. Dodatkową zaletą jest sam miś, który jest przeuroczy i pewnie dla nie jednego dziecka będzie ulubionym misiem. 

Misie szumisie Whisbear w Fabryce Wafelków


Szumisie Whisbear to kolejne produkty wysokiej jakości, które goszczą w coraz większej ilości polskich oraz zagranicznych domów. Szumisie Whisbear posiada dodatkową ciekawą dla dzisiejszych rodziców funkcję. Można nim sterować z poziomu telefonu. Wystarczy zainstalować aplikacje szumisia i w każdej chwili będzie rodzic mógł przerwać emisje szumu lub też ją wznowić jeśli jest taka potrzeba. Zabawki z funkcją białego szumu występują w wielu rozmiarach i wzorach. Są wśród nich mniejsze przenośne szumisie i większe misie lub króliczki do korzystania na co dzień.  
Dodatkową funkcją aplikacji wihsbear jest możliwość kontrolowania i podglądu snu dziecka. Polski producent szumisiów Whisbear również edukuje młodych rodziców. Dzięki aplikacji, która znajduje się w pakiecie z zabawką e -zzy, rodzic ma dostęp do praktycznej wiedzy, który znajduje się w poradniku rodzica. 
Miś szumiś Whisbear  jako pierwszy w Polsce otrzymał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Pieknei zapakowany w kartonowe pudełko z czerwoną wstążką stanowi idealny pomysł z okazji baby shower czy też jako prezent na chrzest

W jednym miejscu znajdziesz wyselekcjonowane przez rodziców najlepsze przytulanki z funkcją szumów. Podaruj swojemu maluszkowi misia Szumisia lub zamów go na prezent!