Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Sensoryczne

Puzzle sensoryczne to genialne połączenie wspomagania rozwoju dzieci z rewelacyjną zabawą. Dzieci układając puzzle usprawniają zdolność manualną, uczą się cierpliwości, ćwiczą pamięć i koncentrację oraz trenują zdolność logicznego myślenia, a to wszystko w towarzystwie bodźców płynących ze zmysłów. Dla mózgu dziecka jest to szczególnie wartościowe już na wczesnym etapie rozwoju. W Fabryce Wafelków kładąc szczególny nacisk na prorozwojowy charakter proponowanych zabawek wśród puzzli sensorycznych dostępnych w zakładce zabawki i gry przygotowaliśmy topowe układanki czołowych producentów. 


Puzzle sensoryczne

Puzzle sensoryczne to zabawki, którymi z chęcią bawią się dzieci już od pierwszych lat życia. Na początku próbują wkładać pojedyncze elementy do buzi. W ten sposób odwrażliwiają okolicę buzi i języka, stymulują zmysł dotyku i smaku oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Później, kiedy są nieco starsze, zaczynają układać puzzle tworząc obrazek. Im bardziej skomplikowane obrazki, zawierające więcej szczegółów tym lepszy trening spostrzegawczości oraz intensywniejsza stymulacja zmysłu wzroku i dotyku. W Fabryce Wafelków dla kilkulatków szczególnie polecamy marki Janod sensoryczne puzzle obserwacyjne w walizce o tematyce Zwierząt albo Baśni. Te genialne 24-elementowe zestawy tworzą piękne obrazki, na których trzeba odszukać wyszczególnione pod ilustracją fragmenty. Mózg pracuje na podwyższonych obrotach, wydzielają się hormony szczęścia, a zmysły dostają solidną porcję wrażeń sensorycznych – wszyscy są zadowoleni.  

 

Odkrywanie różnych faktur

 

Jednym z zadań puzzli sensorycznych jest zachęcanie dzieci do poznawania świata za pomocą zmysłu wzroku, dotyku, słuchu, smaku i równowagi. Jak najłatwiej to osiągnąć? Tworząc dla dzieci sensoryczne puzzle o różnych fakturach i teksturach. Mnogość wykorzystanych materiałów do tworzenia układanek jest naprawdę imponująca, a umiejętne wplatanie ich w ilustracje jest godne podziwu. Dzieci mając przed sobą puzzle nie tylko zajmują się ich układaniem, ale również dzięki dotykaniu elementów z różnymi fakturami stymulują zmysł dotyku. W końcu dotykanie skrzydełek i plamek owadów albo głaskanie mięciutkich brzuszków zwierzątek jest takie fascynujące. To się nazywa sprytne łączenie przyjemnego z pożytecznym!

 

Puzzle sensoryczne a integracja sensoryczna 

Integracja sensoryczna to odbieranie wrażeń pochodzących ze zmysłów, przetwarzanie ich w mózgu, integrowanie i odpowiadanie na nie. Jeżeli bodźce porządkowane są w sposób prawidłowy, to reakcja na nie również jest właściwa, adekwatna do bodźca. Kiedy dziecko przychodzi na świat, nie wszystkie zmysły są w pełni rozwinięte. Przez pierwsze lata życia dziecko stopniowo buduje umiejętność odbierania i integrowania bodźców, które do niego dochodzą za pomocą zmysłów. Dlatego właśnie jest to proces, który ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i mózgu. Jak możemy wspomóc dzieci w tym czasie? To proste – proponując zabawki sensoryczne dostosowane do wieku malucha. W okresie niemowlęcym świetnie sprawdzają się gryzaki, książeczki sensoryczne i piłeczki sensoryczne. Dla roczniaków szczególnie poleca się układanki, sortery, stoliki edukacyjne i zabawki muzyczne, natomiast niekwestionowanym hitem już dla dwulatków są puzzle sensoryczne. 

 

Puzzle sensoryczne dla 2 latka

 

Dwuletnie dziecko nieustannie eksperymentuje. Jest ciekawe świata, interesuje się wszystkim dookoła, doświadcza. Puzzle sensoryczne to strzał w dziesiątkę na tym etapie rozwoju. Dlaczego? Ponieważ oddziałują na kilka zmysłów jednocześnie. Przyjemną dla oka kolorystyką oraz dopracowanymi obrazkami stymulują wzrok - jak na przykład puzzle sensoryczne firmy Djeco czy sensoryczne puzzle 20 elementów Janod. Dzięki temu, że niektóre wyposażone są w dzwoneczki i grzechotki wyostrzają słuch – np. układanka drewniana sensoryczna Janod, natomiast rozmaitością tkanin, kształtów i faktur wpływają na dotyk, np. podczas zabawy puzzlami sensorycznymi z miękkimi aplikacjami Mudpuppy, drewnianą układanką sensoryczną Tender Leaf Toys czy puzzlami sensorycznymi Janod. Ponadto różnorodnością materiałów, z których puzzle sensoryczne są zrobione pobudzają smak pierwsze silikonowe puzzle sensoryczne marki Jellystone Designs będące gryzakiem i zabawką w jednym, a rozrzucone puzzle w postaci sensorycznej maty podłogowej doskonalą czucie głębokie i równowagę. Każdy zestaw ma w sobie coś wspaniałego, każdy zachęca dzieci do zabawy, wszystkie stymulują zmysły. Do zapoznania się z pełną ofertą zapraszamy do naszego sklepu internetowego fabrykawafelkow.pl. 

 

Puzzle sensoryczne do chodzenia

Puzzlami sensorycznymi można się bawić właściwie wszędzie i to na wiele sposobów. Klasyczne układanki i puzzle sensoryczne Janod, Djeco czy Mudpuppy najłatwiej układać na prostej, płaskiej powierzchni typu blat stołu czy podłoga. Silikonowe puzzlo-gryzaki w formie kółka idealnie nadają się na towarzysza wszelkich podróży, natomiast porozkładane w różnych kombinacjach na podłodze puzzle sensoryczne z ortopedycznej maty sensorycznej firmy Askato stanowią nietuzinkową składową domowego toru przeszkód. Chodzenie po różnorodnych pod względem koloru, faktury, tekstury i kształtu modułach to ekstra trening sensomotoryczny. Począwszy od miękkiej fali i przyjemnej trawy, stanowiących wprowadzenie do twardszych powierzchni przez muszle i szyszki aż po twarde kamyki każdy element z osobna i wreszcie wszystkie razem dają ogrom wrażeń sensorycznych i stanowią kapitalny trening dla stóp dziecka. Niezaprzeczalnie puzzle sensoryczne do chodzenia dostępne w naszym sklepie internetowym fabrykawafelkow.pl to super pomysł na dobrą zabawę i stymulację sensoryczną każdego dziecka. 

 

Puzzle sensoryczne w Fabryce Wafelków

 

Starannie wyselekcjonowane spośród setek zestawów puzzle sensoryczne w Fabryce Wafelków to przysłowiowe wisienki na torcie w swojej kategorii. Stymulując kilka zmysłów jednocześnie, niezaprzeczalnie zasługują na miano super zabawek wspomagających rozwój dzieci. W naszym sklepie internetowym fabrykawafelkow.pl posiadamy puzzle światowych marek dostosowane do wieku bawiących się nimi dziećmi. Pozycjami godnymi polecenia są z pewnością 20 elementowe sensoryczne puzzle Janod – wycieczka do zoo, leśne zwierzęta i farma. Polecane dla najmłodszych usprawniają pamięć i logiczne myślenie, ćwiczą małą motorykę oraz dostarczają wielu niesamowitych wrażeń sensorycznych. Równie chętnie wybierane są puzzle sensoryczne Djeco farma oraz 42-elementowe puzzle z miękkimi aplikacjami marki Mudpuppy dinozaury, las tropikalny czy żuczki i robaczki. Propozycji jest wiele, wybór wcale niełatwy, ale jedno jest pewne – u nas każdy znajdzie coś dla siebie!