Filtruj (wiek, płeć, marka, cena)

Baseny dla dzieci

Baseny ogrodowe dla dzieci to świetna rozrywka i sposób na relaks zwłaszcza w upalne dni. Latem spacer i zabawa na słońcu może być niebezpieczna dla najmłodszych dzieci. Dlatego warto dostosować sposób i rodzaj zabawy do panujących warunków atmosferycznych.  Zabawa w baseniku pozwoli Twojemu dziecko bawić i ochłodzić się w bezpieczny i kontrolowany sposób. 
Baseny dmuchane są świetnym sposobem na rozrywkę w słoneczne dni. Służą one do ochłodzenia, a także do zabawy w każdym miejscu – na plaży, w ogrodzie czy na balkonie lub tarasie. Dzięki basenom można kontrolować czas, jaki Twoje dziecko spędza na słońcu i chronić je przed poparzeniami. To idealna forma zabawy dla rocznych dzieci oraz dla starszych, które uwielbiają pluskać się w wodzie. Jest to również początkowa faza przyzwyczajania dziecka do wody. Dziecko chlapiąc się po twarzy i całym ciele przyzwyczają się do zabawy w wodzie i eliminuje w ten sposób lęk przed wodą. Baseny dla niemowląt służą do tego, aby roczne dzieci mogły się bawić. Szerokość basenu powinna być taka, aby dziecko miało swobodę ruchu, ale jednocześnie nie było w stanie się przewrócić. 
Baseny dla dzieci mogą mieć różne wzory i rozmiary – od małych  po większe z wyższymi bokami. Szybko możemy go rozłożyć lub złożyć, a także łatwo go przenieść w inne miejsce. Wodę w baseniku możemy napełnić ze zwykłej kranówki lub pompki ręcznej, a gdy się już znudzi, szybko ją opróżnimy. Są lekkie i kompaktowe więc niezależnie czy wybieramy się na wakacje samochodem, czy  samolotem możemy zabrać ulubiony basen dla dziecka ze sobą. 

 

Basenik dmuchany idealny dla niemowląt 

Jak wiemy woda jest niezwykle niebezpieczna i zdradliwa dla dzieci. Dlatego w przypadku dzieci ok 6-12 miesiąca życia najbezpieczniejszą formą zabawy w wodzie, będzie właśnie nadmuchiwany basenik. Takie brodziki dla niemowląt mają obecnie różne kształty i wymiary. Najbardziej popularnymi są baseny owalne oraz koła, które świetnie sprawdzają się na tarasie lub podczas urlopu. Szerokość baseników dla niemowlaków wynosi od 60 do 130 cm. Natomiast głębokość to zwykle około 30-40 cm. Wysokość brzegu powinna być odpowiednia, aby umożliwić bezpieczne wejście i wyjście dziecka. Rekomendujemy dla najmłodszych dzieci wybór basenu o średnicy 60 cm. Jest to optymalny wymiar, który umożliwia bezpieczne kąpanie się dziecka. Stanowi on swego rodzaju brodzik dla dziecka. Wlewając niewielką ilość wody, mamy gwarancje dobrej zabawy i pewność, że dziecko jest w nim bezpieczne. Basen dla małych dzieci ma zazwyczaj dwa, lub trzy nadmuchiwane pierścienie, którą stanowią również oparcie dla siedzącego dziecka.
Jest to idealny produkt dla rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku bezpieczną i radosną zabawę w wodzie. 

Warto pamiętać o takim basenie dla dziecka, kiedy chcemy się wybrać na plażę. Pozwoli on na chłodzenie się dziecka, a my będziemy mogli się bezpiecznie opalać. Oczywiście nigdy nie zostawiamy dziecka samego bez opieki. Baseniki dla niemowląt są idealne, ponieważ nie musimy się martwić o to, że dziecko się zadławi. Woda w baseniku ma poziom zaledwie kilkudziesięciu centymetrów, więc dziecko może swobodnie się poruszać i bawić. Woda w takim basenie jest na ogół dość ciepła, gdyż niewielka ilość bardzo szybko się nagrzewa. Wystarczy, że do basenu damy dziecku ciekawe zabawki do kąpieli  typu łódeczki Little Dutch, lub kubeczki do przelewania, a zabawa jest gwarantowana na długie godziny plażowania. Ważne by dla bezpieczeństwa basen dla małych dzieci usytuować w cieniu, jeśli jest to możliwe. Dodatkowo warto pamiętać o kremie z filtrem UV, który ochroni dziecko przed słońcem. Obowiązkowa będzie również czapka z daszkiem i koniecznie okulary przeciwsłoneczne dla dziecka. Tak zabezpieczone przed słońcem dziecko może się oddać beztroskiej zabawie. 
 

 

Basen dla dziecka nieco starszego

Dla starszych dzieci możemy już zaproponować większy basen np. o średnicy 100 a nawet 150 cm. W takim basenie dziecko może się już całkiem swobodnie poruszać. Warto jednak pamiętać o tym, żeby nie zostawiać dziecka bez opieki. Nawet jeśli basen jest mały, to dla dziecka może być to bardzo niebezpieczne. 
W  dużym basenie dmuchanym nawet dwoje lub troje dzieci może świetnie się bawić, chłodzić i nawzajem chlapać wodą. W takiem basenie, który jest głębszy, można się czuć bardziej swobodnie i bezpiecznie.
Woda jest na ogół chłodniejsza niż w basenie dla małych dzieci, więc maluch może się tam czuć bardziej orzeźwiony. Taki basen jest już na tyle duży, że 3-latek z powodzeniem może się w nim położyć. To świetna alternatywa zabawy w ogrodzie czy też na działce u dziadków. Ta niewielka inwestycja może dać dzieciom wiele radości. 
Ciekawą alternatywą do ogrodu jest mata tryskająca wodą. Jest to idealne rozwiązanie dla rodzin, które mają mały ogródek. Mata jest łatwa w montażu i bezpieczna dla dzieci. Wystarczy podpiąć wąż ogrodowy, a fontanna jest gotowa. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że dzieci mogą się bawić bezpiecznie i korzystać z fontanny przez cały sezon.  Mata tryskająca wodą jest łatwa w utrzymaniu czystości, a także łatwa w montażu. Jest to idealna alternatywa dla basenu, w którym wodę trzeba zmienić regularnie. 
Szaleństwa na macie przypadną do gustu starszemu rodzeństwu. Dzieci mogą skakać, czołgać się i biegać do woli, a jednocześnie się ochłodzić i być na świeżym powietrzu. 

 


Zalety pompowanych basenów dla dzieci 

Baseny dla dzieci niosą ze sobą wiele korzyści. Są bezpiecznym i łatwym w obsłudze rozwiązaniem, które można wykorzystać zarówno w ogrodzie, jak i wewnątrz domu. Są one idealne dla małych dzieci, ponieważ chronią je przed upadkami i uderzeniami. Niewielka ilość wody uniemożliwia zachłyśnięcie się wodą. Ponadto baseny dmuchane są łatwe w utrzymaniu czystości. Są lekkie i zajmują niewiele miejsca w bagażu. Pozwalają na bezpieczne spędzenie czasu na plaży czy nad rzeką.  Woda w nich szybko się nagrzewa i jest ciepła. Ważnym atutem przemawiającym w zainwestowanie w basen dla dziecka jest fakt, że możemy go postawić w dowolnym miejscu, zatem możemy wybierać miejsce zacienione, by nie narażać dziecka na przegrzanie. 

 

Piękne baseniki dla chłopca i dla dziewczynki 

W ofercie sklepu Fabryka Wafelków znajdziecie baseny dla dzieci, które zachwycą każdego malucha. Wszystkie produkty posiadają atesty  i są wykonane z bezpiecznych materiałów. Są one bezpieczne, wygodne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Można je kupić w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach.
Znajdziecie u nas duży wybór basenów dla dzieci do ogrodu w różnych rozmiarach:
60 cm 
80 cm 
100 cm 
150 cm 

Proponowane przez  nas baseny dla dzieci takich marek jak The Swim Essentials czy Filibaba mają piękne wzory i kolory. Znajdziecie  wśród nich wzory typowe dla dziewczynek, jak również wersje basenów typowych dla chłopców. Jesteśmy pewni, że niezależnie od modelu i koloru zabawa w wodzie będzie rewelacyjna. A wakacje nabiorą szaleństwa i radości podczas wodnych ekscesów.