Oryginalne produkty marki Jellycat

Co sprawia, że maskotki Jellycat są tak wyjątkowe?

Otwarcie się na potrzeby dzieci, podążanie za ich niebywałą fantazją i zanurzenie się w kolorowym świecie marzeń maluchów – właśnie dlatego, że twórcy marki Jellycat nie obawiali się podążyć tą drogą, udało im się stworzyć wyjątkową kolekcję zabawek dla najmłodszych. Już sam fakt, że nazwa marki uformowała się w czasie snu w głowie pewnego maluszka, który uwielbiał zarówno koty, jak i żelki, świadczy o tym, jak dużą wagę przywiązują twórcy Jellycat do tego, co nam mówią maluchy i co sprawia im największą przyjemność. 

Znaki rozpoznawcze marki Jellycat

Jellycat kojarzy się przede wszystkim z niebywałą miękkością i przytulnością. Nie ma w tym ani krztyny przesady. Kto choć raz miał okazję przytulić do siebie kultowego królika Jellycat albo ośmiornicę Jellycat, bądź bawić się jakąkolwiek inną maskotką tej marki, musi przyznać, że dostarczają one niezwykle przyjemnych doznań sensorycznych. Tkanina, którą wykorzystuje się do produkcji, jest – nie da się tego określić inaczej – rozkosznie milusia. Na tym jednak nie koniec. Uwagę zwraca także niebywała staranność i jakość wykonania. Te maskotki i zabawki nie mają słabych punktów. Ich kolory są przyjemne dla oczu, bo w przeciwieństwie do wielu innych producentów zabawek. Jellycat stawia na naturalność i stonowane barwy. Dowiedziono, że mają one lepszy wpływ na rozwój maluchów, bo nie powodują u nich przebodźcowania. Nie można też nie wspomnieć o odwadze w tworzeniu projektów. Obok klasycznych maskotek, takich jak króliczki, świnki, misie i koniki, w portfolio Jellycat znalazło się miejsce dla niezwykle oryginalnych przytulanek przypominających owoce, warzywa, ale też różne rodzaje jedzenia i przedmiotów codziennego użytku. Kawa w kubku? Dlaczego nie! Wielkie, trzygałkowe lody w wafelku? Tak, proszę! Kwiatek doniczkowy? Już się robi! Do wyboru są także kiełbaski, słodkie bułeczki, kolba kukurydzy, żołądź, gruszka, oliwki, flamaster, ołówek, magnetofon i wiele, wiele innych. Wyobraźnia i fantazja projektantów Jellycat zdają się nie mieć ograniczeń. 

Materiałowe książeczki sensoryczne Jellycat

W przebogatej i niezwykle różnorodnej ofercie marki Jellycat, oprócz wspaniałych przytulanek, można znaleźć także duży wybór książeczek sensorycznych. Jest to zabawka uwielbiana przez maluchy, bo rozbudza ich ciekawość i pobudza niemal wszystkie zmysły. Na kolejnych stronach sensorycznych książeczek Jellycat czekają np. do odkrycia tajemnice dotyczące naszych domowych pupili, zwierzątek, które można spotkać w ogrodzie oraz tych zamieszkujących farmę. Są w nich elementy szeleszczące, odblaskowe, materiały o różnych fakturach i tasiemki, dzięki którym maluchy ćwiczą swoje małe rączki. Wybrane książeczki sensoryczne od Jellycat stanowią też świetną pomoc w nauce pierwszych angielskich słówek. Mowa tu przede wszystkim o propozycjach z serii „z ogonami” (Garden Tails, Farm Tails oraz Pet’s Tails). Warto zwrócić uwagę także na aktywnościowe przytulanki, które również kryją w sobie wiele sensorycznych niespodzianek dla najmłodszych. 

Marka Jellycat co roku wypuszcza na rynek dwie nowe kolekcje produktów. Oprócz zabawek, zajmuje się ona również tworzeniem i produkcją przydatnych i uroczych akcesoriów, takich jak kubki, talerzyki, miseczki, kocyki, plecaki, torby, zawieszki czy małe kosmetyczki. Obcowanie z tymi przedmiotami daje niewypowiedzianie dużo frajdy. I to nie tylko dzieciom.