Prezent dla półrocznego dziecka - ponad 100 propozycji w 15 kategoriach

Dziecko, które ma już pół roku, jest bardzo ciekawe świata. Poznaje go przede wszystkim poprzez wzrok, słuch i dotyk. Jest coraz bardziej ruchliwe i sprawne fizycznie. Próbuje unosić się na rączkach, potrafi pełzać i się turlać. Sprawnie chwyta przedmioty i przekłada je z rączki do rączki. Coraz bardziej interesuje się zabawkami, lubi szczególnie te o wyrazistych kolorach, które reagują na jego działania. Jakie zatem wybrać zabawki dla 6-miesięcznego dziecka, aby były dla niego nie tylko ciekawe, ale również wspierały jego rozwój? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji nie tylko dla rodziców, ale także dla osób, które szukają pomysłu na prezent dla 6 miesięcznego niemowlaka.

Zobacz wszystkie propozycje zabawek w kategorii prezent dla 6 miesięcznego dziecka 

Zabawki interaktywne dla 6 miesięcznego dziecka

Półroczne niemowlęta z zaciekawieniem obserwują zależności pomiędzy wykonywanymi przez siebie czynnościami a tym, jak reaguje na nie otoczenie. Odpowiednio dobrane interaktywne zabawki dla 6 miesięcznego dziecka z pewnością dostarczą mu mnóstwo radości. Warto wiedzieć, że maluchy w tym wieku lubią wyraziste kolory, różnorodne faktury oraz różnego rodzaju odgłosy, melodyjki i ruchome części zabawek. Wszystko, co zdołają złapać w swoje małe rączki, od razu wkładają do buzi, dlatego zabawka, którą wybierzemy, musi być łatwa do utrzymania w czystości. Bardzo ważne jest także dopasowanie jej do wieku dziecka. Nie może być zbyt skomplikowana, a jej przyciski powinny być odpowiednio duże.

Przytulanki dla niemowląt idealne dla półrocznego malca 

W drugim półroczu swojego życia, większość dzieci przywiązuje się do wybranej przytulanki, która towarzyszy im podczas zasypiania, pomaga przezwyciężyć tęsknotę w czasie rozłąki z rodzicami, czy strach np. w trakcie wizyty u lekarza. Ulubiona zabawka daje maluchowi poczucie bezpieczeństwa w trudnych dla niego sytuacjach. Przytulanki dla niemowląt powinny być miękkie i przyjemne w dotyku. Ich atrakcyjność podniesie również ładny kolor i elementy, za które dziecko będzie mogło chwytać. W tej roli świetnie sprawdzają się nie tylko tradycyjne misie, ale również różnego rodzaju poduszki i przytulaczko-kocyki. Supełki na ich rogach idealnie pasują do małych rączek. Wiele z nich wyposażonych jest dodatkowo w metki lub szeleszczące elementy. Możemy również znaleźć takie połączone ze smoczkiem. Bardzo ważne jest również to, aby przytulanki dla niemowląt można była z łatwością wyprać. Zabawka towarzysząca dziecku podczas spacerów, odwiedzin u znajomych czy wizyt w przychodni z pewnością nieraz się pobrudzi. Najlepiej zatem wybrać taką, która nie zniszczy się podczas prania w pralce. Szczególnie warto zwrócić uwagę na maskotki marki Jellycat, która jest jednym z wiodących na świecie producentów pluszaków. Z naszego doświadczenia wiemy, że dzieci nawet już 6 miesięczne tak przyzwyczajają się do swoich przytulanej, inaczej zwanych doudou, że rodzice czasem kupują po 2 szt na wszelki wypadek. To również ciekawe rozwiązanie nie tylko na wypadek zgubienia, ale i wówczas gdy jedną z przytulanek trzeba wyprać, albo w panice nie możemy jej znaleźć akurat kiedy jest najbardziej potrzebna.  

Mata edukacyjna dla dziecka 6 miesięcy 

Poszukując prezentu dla 6-miesięcznego dziecka, warto rozważyć zakup maty edukacyjnej, która jest świetnym miejscem do zabawy dla maluszka, pobudzającym wszystkie jego zmysły. Zwisające zabawki, które szeleszczą lub piszczą po naciśnięciu, kolorowe elementy czy bezpieczne lusterka zachęcają dziecko do ruchu i doskonalenia swoich umiejętności motorycznych. Zaletą maty edukacyjnej jest także to, że jest gruba i miękka, więc dobrze chroni maluszka przed ewentualnym uderzeniem oraz chłodem podłoża. Łatwo się rozkłada i składa, dzięki czemu możemy zabierać ją ze sobą w odwiedziny do znajomych, do parku czy na weekendowe wyjazdy. Poza tym zawieszki, w które jest wyposażona, zazwyczaj mają uniwersalne uchwyty, dzięki czemu może je wykorzystywać także do bujaczka, wózka, czy fotelika samochodowego. Wybierając matę edukacyjną dla swojego dziecka, należy zwrócić uwagę tak jak i w przypadku innych, zabawek dla niemowląt, czy jej elementy nie zniszczą się podczas prania, lub czy ewentualnie można je zdemontować przed włożeniem do pralki. Szeroki wybór mat edukacyjnych posiada marka Little Dutch.  W swojej ofercie ma duże maty aktywizujące, które będą idealnym prezentem dla 6 miesięcznego dziecka. 

Zawieszki do wózka i fotelika - na prezent dla półrocznego dziecka 

Zawieszki do wózka to zabawki, które pomogą nam w codziennych sytuacjach. Dla wielu maluchów jazda samochodem, przedłużające się zakupy, czy wizyta kontrolna w przychodni po pewnym czasie stają się nudne. Dziecko zaczyna się niecierpliwić i marudzić a rodzice denerwować. Zabierając ze sobą atrakcyjne zawieszki do wózka, czy fotelika samochodowego dostarczymy naszemu dziecku ciekawej zabawy, dzięki czemu czas spędzony na czekaniu minie niepostrzeżenie. Do wyboru mamy mnóstwo miękkich i elastycznych spiralek lub zawieszek. Wyraziste kolory stymulują wzrok dziecka, szeleszczące, piszczące i grające elementy dostarczają mu bodźców słuchowych, a różne faktury materiału, oraz elementy do chwytania i ciągnięcia zachęcają do doskonalenia sprawności małych rączek. Taka zawieszka to zawsze trafiony prezent dla 6 miesięcznego dziecka z którego ucieszy się również rodzic. 

Mata piankowa idealny prezent dla 6 miesięcznego dziecka

Mata piankowa lub jak inni mówią puzzle piankowe to bardzo praktyczne rozwiązanie w momencie, gdy dziecko zaczyna raczkować i samodzielnie siedzieć. Rozkładając ją na podłodze, stworzymy dla niego bezpieczne miejsce do zabawy. Jest miękka, więc doskonale zamortyzuje ewentualne upadki. Poza tym mata piankowa jest przyjemna w dotyku i dobrze izoluje, dlatego nie musimy obawiać się, że bawiący się na niej maluch zmarznie. Jej zaletą jest również łatwość utrzymania w czystości. Jeśli chcemy, aby pasowała do wystroju pokoju dziecka, bez trudu znajdziemy taką w stonowanych i przyjemnych kolorach. Poza tym możemy ułożyć puzzle piankowe tak, aby wzór paskował do stworzonej aranżacji. Jeśli chcemy używać maty w różnych miejscach, lepiej zdecydować się na łatwiejszy do przenoszenia jednolity dywanik. Zanim dokonamy zakupu, należy koniecznie zwrócić uwagę na to, czy wybrana mata piankowa wykonana jest z bezpiecznego dla niemowlaka tworzywa, nie zawiera PCV, ftalanów i innych szkodliwych środków chemicznych.

Zabawki kontrastowe na prezent dla niemowlaka 6 miesięcy

Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z tego, że tuż po narodzinach dziecko widzi bardzo niewyraźnie. Jego wzrok stopniowo się rozwija i maluszek dopiero po kilku miesiącach życia rozróżnia podstawowe kolory. Wybierając zabawki dla 6 miesięcznego dziecka, warto zatem postawić na takie, które będą stymulować pracę jego oczu. Doskonale nadają się do tego takie w kontrastowych kolorach. Szeroki wybór zabawek kontrastowych posiada marka LullaloveZabawki kontrastowe występują w wielu formach, więc bez trudu znajdziemy coś, co zainteresuje naszego malucha. Ciekawym pomysłem na drobny upominek dla 6 miesięcznego dziecka będzie również pierwsza książeczka kontrastowa. Ta tekturowa książeczka w kolorach czerni i bieli ma dodatkowe kolory, które stymulują wzrok półrocznego dziecka. Zieleń i kolor niebieski sprawią, że dziecko będzie wyciszone i łatwiej będzie mu się skupić na książeczce. Doskonale wiemy, że półroczne dziecko z łatwością weźmie taką książeczkę do buzi, dlatego ważne jest by zawsze towarzyszyła mu osoba dorosła. 

Zabawki do kąpieli jako prezent dla 6 miesięcznego dziecka

Zabawki do kąpieli to doskonały sposób, aby zmienić codzienną kąpiel we wspaniałą zabawę. Jeśli nasz maluszek niespecjalnie lubi wieczorne mycie, warto poszukać czegoś, co sprawi, że chętnie będzie wchodził do wody. Do wyboru mamy miękkie kauczukowe zwierzątka, kubeczki do przelewani, czy puzzle piankowe. Ważne jest jednak to, aby wybierać takie, które nie mają zagłębień i otworów, gdzie mogłaby z czasem rozwinąć się pleśń. Możemy wybrać zabawki do kąpieli, które zmieniają kolor lub świecą pod wpływem wody. Takie są właśnie książeczki do kąpieli marki Mudpuppy, które w magiczny sposób pod wpływem wody zmieniają kolor. Dużo frajdy dostarczą maluchowi także książeczki dla niemowląt przeznaczone do kąpieli, czy zabawki na przyssawki, które można przyczepiać do ścianek wanny.

Zabawki sensoryczne dla półrocznego malca 

Zabawki sensoryczne nie tylko bawią, ale również doskonale pobudzają fizyczny i psychiczny rozwój dziecka. Stymulowanie wzroku, słuchu i dotyku malucha za pomocą różnych faktur, kształtów lub dźwięków, ćwiczy jego koncentrację, spostrzegawczość i zdolności manualne. Zabawki sensoryczne to także prawidłowa integracja sensoryczna w przyszłości, która zapobiega późniejszym problemom z utrzymaniem równowagi i koncentracją. Sensoryczne zabawki dla 6 miesięcznego dziecka niewątpliwie zatem powinny znaleźć się wśród tych codziennie otaczających niemowlę. Zwłaszcza polecamy piłeczki  sensoryczne Sensorky dziecko nie tylko będzie doznawać rożnych faktur, ale będzie podążało po pokoju za piłką. To świetna aktywizacja półrocznego dziecka. 

Kostki edukacyjne trafiony prezent dla 6 miesięcznego maluszka 

Przeglądając zabawki edukacyjne dla niemowląt, warto postawić na kostkę edukacyjną, która dostarczy maluchowi zróżnicowanej zabawy, stymulując niemal wszystkie jego zmysły. Dla półrocznego malucha najlepiej wybrać niezbyt dużą, miękką i lekką, aby maluch bez trudu mógł ją samodzielnie obracać. Zróżnicowane kolory i kształty oraz liczne wypustki do manipulowania i chwytania, które dodatkowo grzechoczą lub szeleszczą przy każdym dotyku, z pewnością zaciekawią każdego niemowlaka. Na szczególną uwagę zasługują kostki aktywizująca Little Dutch, które są dostępne w 3 różnych wersjach kolorystycznych. Inną ciekawą propozycją na prezent dla 6 miesięcznego chrześniaka może być   trójkąt edukacyjny. Ta zabawka ma nietypowy kształt, ale kryje w sobie wiele ciekawych aktywności. Można się nią bawić na siedząco, leżąco czy też na boku- wszystko w zależności do tego jak rozwija się maluszek.  

Książeczki sensoryczne - hit dla 6 miesięcznego  dziecka 

Poszukując pomysłu na prezent dla niemowlaka, zawsze warto postawić na książki. Półrocznego malucha najbardziej zainteresują te wielofunkcyjne. Są odpowiednio duże, a ich strony zostały przegotowane tak, aby małe rączki bez trudu mogły samodzielnie je przewracać, odkrywając nowe rzeczy na każdej z nich. Dziecko znajdzie tam elementy, które pobudza zarówno jego słuch, wzrok, jak i zmysł dotyku. Wielofunkcyjne książeczki dla niemowląt mają różnego rodzaju wypustki do chwytania, ruchome elementy, szeleszczące fragmenty oraz miejsca, które po naciśnięciu wydają dźwięki. Wszystko to sprawi, że maluch, będzie długo zafascynowany nową zabawką. Szczególnie polecamy książeczki sensoryczne z ogonkami Jellycat. Są kolorowe i mają niesamowite wystające ogony. Znajdziemy zestaw ogonów zwierząt z farmy, dzikich zwierząt, ryb czy dinozaurów . 
każdy z ogonków jest z innego materiału i zapewni niesamowitych doznań. Książeczka sensoryczna to zawsze trafiony prezent dla półrocznego dziecka. 

Klocki dla niemowląt

Klocki to doskonale zabawki edukacyjne dla niemowląt. Dla półrocznego malucha najlepiej wybrać odpowiednio duże i lekkie, aby dziecko mogło z łatwością je chwytać i układać. Zabawa klockami przede wszystkim ćwiczy sprawność małych rączek. Przy ich wyborze dla swojego malucha lub na prezent, powinniśmy zwrócić uwagę na to, żeby nie miały ostrych krawędzi i były bezpieczne dla dziecka wkładającego wszystko do buzi. Dobrze sprawdzą się gumowe, których ścianki pokryte są różnymi fakturami, będące jednocześnie zabawkami sensorycznymi, lub miękkie i kolorowe. Takie klocki z pewnością  będą gryzione przez półroczniaka i będą nieustannie w użyciu. Polecamy szczególnie klocki marki B.Toys, które znajdziesz w różnych zestawach i wersjach kolorystycznych.  Inną ciekawą propozycją oryginalnego prezentu dla 6 miesięcznego dziecka mogą być materiałowe klocki Little Dutch. Każdy bok wykonany jest z innego materiału, mają elementy szeleszczące a w środku uroczo grzechocze jeden z klocków.   

Grzechotki i gryzaki - w punkt na wychodzące zęby półroczniaka

U większości maluchów w drugim półroczu życia zaczyna się ząbkowanie. Często wiąże się z nim ból i swędzenie dziąseł. Warto w tym okresie zadbać o zabawki, które przyniosą maluchowi ulgę. Wybierając gryzak, należy zwrócić uwagę na to, aby był lekki i łatwy do złapania. Dobrze sprawdzają się takie o zróżnicowanej strukturze oraz chłodzące. Warto rozważyć również zakup gryzaka, który jednocześnie może posłużyć jako pierwsza szczoteczka do zębów. Możemy podać go dziecku samodzielnie albo nałożyć na niego pastę do zębów lub żel łagodzący. Niezależnie od formy gryzak powinien być wykonany z materiałów bezpiecznych dla dziecka. Najlepiej z naturalnego kauczuku, gumy lub dobrej jakości silikonu. Powinien być także łatwy do utrzymania w czystości. Gryzaki nie muszą być nudne, ich wybór jest ogromny. Dzięki temu z łatwością możemy znaleźć zabawki dla niemowląt, które będą jednocześnie interesujące dla malucha i przyniosą mu ulgę w ząbkowaniu.

Karuzela do łóżeczka

Przeglądając zabawki dla 6 miesięcznego dziecka, warto rozważyć zakup karuzeli. Mimo iż karuzelę często kupujemy jeszcze podczas kompletowania wyprawki to zdarza się również, że jednak malec jej nie ma, a w wieku 6 miesięcy kiedy leży na plecak będzie bardzo nią zainteresowany. Do wyboru mamy modele o stonowanych lub bardziej wyrazistych kolorach. Są również takie, które grają melodyjki lub są wyposażone w projektor i dodatkowo wyświetlają na suficie ruchome obrazki. Karuzela do łóżeczka najczęściej służy rodzicom do usypiania malucha. Wodzenie wzrokiem za powoli obracającą się zabawką i słuchanie spokojnej melodii pomaga mu bowiem zrelaksować się przed snem. Karuzela do łóżeczka to jednak także dobry sposób, aby zająć uwagę dziecka podczas przygotowywania dla niego posiłku czy kąpieli.

Zabawki zachęcające do raczkowania

Raczkowanie to bardzo ważny etap rozwoju dziecka, który zazwyczaj następuje w drugim półroczu jego życia. Warto go wspierać, ponieważ wpływa na prawidłowe kształtowanie się mózgu malucha. Poruszanie się naprzemienne (prawa ręka, lewa noga i odwrotnie) komunikuje ze sobą obie półkule mózgu, co wpływa m.in. na naukę czytania i pisania w przyszłości. Jakie zabawki dla 6-miesięcznego dziecka zatem wybrać, aby zachęcić je do raczkowania? Idealne do tego są różnego rodzaju wędrujące maskotki, szczególnie te od marki Btoys oraz wszelkie samochodziki lub zwierzątka z napędem. Atrakcyjna zabawka o wyrazistych kolorach, z pewnością zaciekawi dziecko i zachęci do podążania za nią.

Karta podarunkowa

Kiedy mamy poczucie, że przejrzeliśmy już chyba wszystkie zabawki dla 6 miesięcznego dziecka, ale wciąż nie mamy pomysłu na prezent dla niego, dobrym rozwiązaniem może być karta podarunkowa. Jeśli nie znamy preferencji malucha albo obawiamy się zdublowania zabawki, możemy przekazać jego rodzicom właśnie taki podarunek. Będą mogli sami wybrać to, czego w danym momencie maluch potrzebuje najbardziej lub zrealizować ją za jakiś czas. Karty podarunkowe, o wartości od 30 zł do 2000 zł.

Przeczytaj również inne artykuły: