Pierwsze urodziny to ważne wydarzenie zarówno w życiu malucha, jak i jego rodziców. Jest okazją nie tylko do wspaniałego przyjęcia, którego główną bohaterką będzie mała księżniczka, ale przede wszystkim do obdarowania dziecka. Rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie chcą ten wyjątkowy dzień uczcić oryginalnym prezentem na roczek. Na rynku dostępnych jest jednak tyle propozycji, że nie wiadomo na co się zdecydować. 

Aby ułatwić Wam wybór, przedstawiamy TOP 20 sprawdzonych propozycji na prezent na roczek dla dziewczynki.

Zabawki interaktywne - idealny prezent na roczek dla dziewczynki

Zabawki interaktywne należą do tych, po które dzieci sięgają często i chętnie. Możemy być zatem pewni, że sprawdzą się jako prezent. Ich zaletą jest również to, że doskonale wspierają rozwój dziecka w różnych sferach. Oprócz tego, że dają mnóstwo zabawy, pomagają w nauce rozpoznawania kształtów i kolorów, związków przyczynowo skutkowych, a także ćwiczą pamięć i motorykę małą. Największy wybór tego typu zabawek oferują marki Btoys i Janod.

Lalki - wymarzony prezent dla rocznej dziewczynki

Lalka jest zazwyczaj pierwszą zabawką w stronę, której kierujemy swoje myśli, kiedy zastanawiamy się nad prezentem dla rocznej dziewczynki. Wybierając lalkę dla tak małego dziecka, najlepiej zdecydować się na taką miękką szmacianą np. marki Little Dutch. Będzie ona pierwszą towarzyszką zabaw naszej małej damy, która często będzie ją tuliła i wszędzie zabierała ze sobą. Zaletą tego typu lali jest przede wszystkim to, że nie ma ona żadnych małych, ostrych elementów, które mogłyby być niebezpieczne dla rocznego dziecka. Ważne jest także to, aby była przyjemna w dotyku, ponieważ dziecko będzie często się do niej przytulało i z nią zasypiało. Warto zwrócić uwagę także na utrzymanie zabawki w czystości i wybrać taką lalkę, którą bez obawy o jej zniszczenie można będzie uprać, w razie takiej potrzeby.

Jeździk - wspieranie prawidłowego rozwoju rocznej dziewczynki

Roczne dzieci są zazwyczaj dosyć ruchliwe i chętnie korzystają z tyle, co zdobytej samodzielności, jaką dała im umiejętność stawiania pierwszych kroków. Jeździk doskonale sprawdzi się zatem w roli prezentu dla rocznego dziecka. Będzie on nie tylko atrakcyjną zabawką, szczególnie jeśli zdecydujemy się na jeden z tych oferowanych przez markę MODU, ale również wspomoże rozwój malucha. Jeździki uczą utrzymywania równowagi oraz koordynacji ruchów całego ciała. W przeciwieństwie do chodzików kształtują właściwą postawę ciała i zachęcają do samodzielnego chodzenia. Wybierając jeździk jako prezent dla rocznej dziewczynki, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo dziecka, którą gwarantują tylko sprawdzone marki. Każdej młodej damie z pewnością przypadnie do gustu jeździk hipopotam od B.toys , a także jeździk przypominający skuter oferowany przez markę SCOOTANDRIDE. Tego typu jeździk, który rośnie razem z dzieckiem będzie idealnym i bardzo trafionym pomysłem na roczek dla dziewczynki. Posłuży przez długi okres a właśnie tego typu prezenty są zawsze najlepsze.  

Pchacze

Doskonałym pomysłem na prezent dla rocznej dziewczynki będzie także pchacz. Jest to zabawka, która nie tylko zajmie dziecko na dłużej, ale również pomoże mu w nauce chodzenia. Przewagą pchacza nad tradycyjnym chodzikiem jest to, że jest on tylko podporą dla dziecka, które samodzielnie stawia kroki i utrzymuje równowagę. Poza tym kształtuje prawidłową postawę ciała i uczy właściwego stawiania stóp. Pchacz, którego wybierzemy na prezent na roczek dla naszego dziecka, nie może być ani za ciężki, aby nie sprawiał dziecku zbyt dużej trudności, ani za lekki, żeby był stabilny. Warto wybrać taki, który jest wyposażony w dodatkowe akcesoria do zabawy, jak np. klocki, tablice manipulacyjne. Wówczas posłuży on przez dłuższy okres i jest jednocześnie zabawką do innych ciekawych zabaw. Tak jest w przypadku pchacza chodzika marki Little Dutch, który ma szereg ciekawych aktywności do ćwiczenia motoryki małej.  Sprawdzi się także pchacz typu wózek oferowany m.in. przez markę Jabadabado i Childhome, w którym będzie mogła wozić swoją ukochaną lalę. 

Zabawki do ciągnięcia - drobny prezent na roczek dla dziewczynki

Ciągacz będzie wspaniałym prezentem dla dziewczynki, która już samodzielnie chodzi. Pomoże zachęcić dziecko do większej aktywności ruchowej i dostarczy sporo frajdy nie tylko podczas zabawy w domu, ponieważ można go zabrać także na spacer. Ciągnąc za sznurek, roczniak wprawia w ruch atrakcyjną zabawkę na jego końcu, np. kolorowe zwierzątko marki Btoys lub drewniany pociąg marki Jabadabado. Tego typu aktywność poprawia koordynację całego ciała oraz poczucie rytmu. Wybierając ciągacz dla rocznego dziecka dobrze zwrócić uwagę na to, czy jego kółka zabezpieczone są np. paskiem gumy, aby zabawka nie hałasowała podczas jazdy i nie rysowała podłogi.

Układanki i puzzle - edukacyjny prezent dla dziewczynki na roczek

Korzyści dla rozwoju dziecka wynikające z zabawy puzzlamiukładankami można długo wymieniać. Największą zaletą tego typu zabawek jest to, że stymulują one obie półkule mózgu jednocześnie, wymagają logicznego myślenia, ciągłego analizowania oraz kreatywności w poszukiwaniu rozwiązań. Poza tym doskonale ćwiczą pamięć krótkotrwałą i motorykę małą. Atrakcyjne puzzle lub drewniana układanka z pewnością będą trafionym prezentem na roczek dla dziewczynki. Dla najmłodszych najlepiej wybrać takie z dużymi, łatwymi do dopasowania elementami np. oferowanymi przez Little Dutch czy Djecolub wyposażonymi w uchwyty, jak te proponowane przez markę Janod, dzięki którym dziecku łatwiej jest manewrować poszczególnymi częściami.

Kostka edukacyjna - wyjątkowy prezent na roczek dla dziewczynki

Nauka przez zabawę z pewnością będzie unikalnym prezentem. W realizacji jego pomysłu pomogą nam kostki edukacyjne. Dziecko bawiąc się tego typu zabawką, ciągle odkrywa coś nowego, dzięki czemu przez długi czas nie przestaje ona być dla niego atrakcyjna. Największą wartością kostek edukacyjnych jest to, że ćwiczą motorykę małą i uczą rozpoznawania zależności przyczynowo skutkowych. Poza tym trenują koordynację wzrokowo ruchową i spostrzegawczość. Jest to zatem wyjatkowy prezent na roczek dla dziewczynki, który często jest wybieranych przez chrzestnych lub dziadków.  Najciekawsze propozycje zabawek w tej kategorii oferuje BtoysJanodLittle Dutch 

Zabawki na biegunach

Równie ciekawym pomysłem na prezent na 1 urodziny są różnego rodzaju bujacze na biegunach. Ich zaletą jest to, że może z nich korzystać zarówno dziecko, które umie już chodzić i się wspinać, jak i maluch, który dopiero się tego uczy. Wystarczy, że jest w stanie samodzielnie utrzymać w pionie górną część ciała. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto przyjrzeć się bujaczom także pod kątem bezpieczeństwa. Ten, który wybierzemy, powinien być odpowiednio wyprofilowany i wyposażony w zabezpieczenia, chroniące dziecko przed przypadkowym zsunięciem. Bardzo ważne jest także to, aby był stabilny, co gwarantuje, że nie wywróci się podczas mocnego bujania. Wybór bujaczy jest bardzo szeroki, możemy zdecydować się na tradycyjnego konika marki Jabadabado czy Janod, lub przyjemne w dotyku pluszowe zwierzątko marki Btoys, lub Childhome.

Książki dla rocznej dziewczynki

Jeśli nie wiadomo co wybrać dla malucha na z okazji pierwszych urodzin, książka zawsze się sprawdzi. Poszukując interesujących pozycji, nie można zapomnieć o tym, aby ta, którą wybierzemy, była dopasowana do wieku dziecka, ponieważ tylko wówczas da mu najwięcej przyjemności. Dla roczniaka idealne będą książeczki tekturowe, aby dziecko łatwo mogło samodzielnie przewracać w nich strony. Ilustracje powinny być wyraziste i kolorowe, a historyjki proste, najlepiej rymowane. Nikomu chyba nie trzeba przypominać, że książka oprócz atrakcyjnie spędzonego czasu niesie ze sobą także wiele korzyści dla rozwoju dziecka, dlatego z pewnością będzie odpowiednim prezentem. 

Karta podarunkowa

Podaruj wybór tym których kochasz, lubisz, szanujesz. 
Prezentem na roczek może być także karta podarunkowa na określoną kwotę. Podaruj wybór tym których kochasz, lubisz, szanujesz. Jeśli zdecydujemy się na tego typu prezent, nie będziemy musieć się obawiać, że podczas przyjęcia okaże się, że innych wujek lub ciocia kupił małej damie taką samą zabawkę. Na wykorzystanie karty podarunkowej rodzice będą mieli aż 12 miesięcy.

Karty podarunkowe, o wartości od 30 zł do 2000 zł.

Kiedy otrzymujemy zaproszenie na jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego dziecka, jakim są pierwsze urodziny, oczywiste jest, że poszukujemy oryginalnego prezentu. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomógł Wam wybrać unikalny prezent dla Waszej rocznej pociechy. Zobacz inne propozycje prezentu dla dziewczynki.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz