Prezent na roczek dla dziewczynki – top 20 propozycji

Pierwsze urodziny to ważne wydarzenie zarówno w życiu malucha, jak i jego rodziców. Jest okazją nie tylko do wspaniałego przyjęcia, którego główną bohaterką będzie mała księżniczka, ale przede wszystkim do obdarowania dziecka. Rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie chcą ten wyjątkowy dzień uczcić oryginalnym prezentem na roczek. Na rynku dostępnych jest jednak tyle propozycji, że nie wiadomo na co się zdecydować. 

 Aby ułatwić Wam wybór, przedstawiamy TOP 20 sprawdzonych propozycji na prezent na roczek dla dziewczynki.

Zabawki interaktywne - idealny prezent na roczek dla dziewczynki

Zabawki interaktywne należą do tych, po które dzieci sięgają często i chętnie. Możemy być zatem pewni, że sprawdzą się jako prezent. Ich zaletą jest również to, że doskonale wspierają rozwój dziecka w różnych sferach. Oprócz tego, że dają mnóstwo zabawy, pomagają w nauce rozpoznawania kształtów i kolorów, związków przyczynowo skutkowych, a także ćwiczą pamięć i motorykę małą. Największy wybór tego typu zabawek oferują marki Btoys Janod.

Lalki - wymarzony prezent dla rocznej dziewczynki

Lalka jest zazwyczaj pierwszą zabawką w stronę, której kierujemy swoje myśli, kiedy zastanawiamy się nad prezentem dla rocznej dziewczynki. Wybierając lalkę dla tak małego dziecka, najlepiej zdecydować się na taką miękką szmacianą np. marki Little Dutch. Będzie ona pierwszą towarzyszką zabaw naszej małej damy, która często będzie ją tuliła i wszędzie zabierała ze sobą. Zaletą tego typu lali jest przede wszystkim to, że nie ma ona żadnych małych, ostrych elementów, które mogłyby być niebezpieczne dla rocznego dziecka. Ważne jest także to, aby była przyjemna w dotyku, ponieważ dziecko będzie często się do niej przytulało i z nią zasypiało. Warto zwrócić uwagę także na utrzymanie zabawki w czystości i wybrać taką lalkę, którą bez obawy o jej zniszczenie można będzie uprać, w razie takiej potrzeby.

Jeździk - wspieranie prawidłowego rozwoju rocznej dziewczynki

Roczne dzieci są zazwyczaj dosyć ruchliwe i chętnie korzystają z tyle, co zdobytej samodzielności, jaką dała im umiejętność stawiania pierwszych kroków. Jeździk doskonale sprawdzi się zatem w roli prezentu dla rocznego dziecka. Będzie on nie tylko atrakcyjną zabawką, szczególnie jeśli zdecydujemy się na jeden z tych oferowanych przez markę MODU, ale również wspomoże rozwój malucha. Jeździki uczą utrzymywania równowagi oraz koordynacji ruchów całego ciała. W przeciwieństwie do chodzików kształtują właściwą postawę ciała i zachęcają do samodzielnego chodzenia. Wybierając jeździk jako prezent dla rocznej dziewczynki, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo dziecka, którą gwarantują tylko sprawdzone marki. Każdej młodej damie z pewnością przypadnie do gustu jeździk hipopotam od B.toys , a także jeździk przypominający skuter oferowany przez markę SCOOTANDRIDE. Tego typu jeździk, który rośnie razem z dzieckiem będzie idealnym i bardzo trafionym pomysłem na roczek dla dziewczynki. Posłuży przez długi okres a właśnie tego typu prezenty są zawsze najlepsze.

Pchacze

Doskonałym pomysłem na prezent dla rocznej dziewczynki będzie także pchacz. Jest to zabawka, która nie tylko zajmie dziecko na dłużej, ale również pomoże mu w nauce chodzenia. Przewagą pchacza nad tradycyjnym chodzikiem jest to, że jest on tylko podporą dla dziecka, które samodzielnie stawia kroki i utrzymuje równowagę. Poza tym kształtuje prawidłową postawę ciała i uczy właściwego stawiania stóp. Pchacz, którego wybierzemy na prezent na roczek dla naszego dziecka, nie może być ani za ciężki, aby nie sprawiał dziecku zbyt dużej trudności, ani za lekki, żeby był stabilny. Warto wybrać taki, który jest wyposażony w dodatkowe akcesoria do zabawy, jak np. klocki, tablice manipulacyjne. Wówczas posłuży on przez dłuższy okres i jest jednocześnie zabawką do innych ciekawych zabaw. Tak jest w przypadku pchacza chodzika marki Little Dutch, który ma szereg ciekawych aktywności do ćwiczenia motoryki małej. Sprawdzi się także pchacz typu wózek oferowany m.in. przez markę Jabadabado Childhome, w którym będzie mogła wozić swoją ukochaną lalę.

Zabawki do ciągnięcia - drobny prezent na roczek dla dziewczynki

Ciągacz będzie wspaniałym prezentem dla dziewczynki, która już samodzielnie chodzi. Pomoże zachęcić dziecko do większej aktywności ruchowej i dostarczy sporo frajdy nie tylko podczas zabawy w domu, ponieważ można go zabrać także na spacer. Ciągnąc za sznurek, roczniak wprawia w ruch atrakcyjną zabawkę na jego końcu, np. kolorowe zwierzątko marki Btoys lub drewniany pociąg marki Jabadabado. Tego typu aktywność poprawia koordynację całego ciała oraz poczucie rytmu. Wybierając ciągacz dla rocznego dziecka dobrze zwrócić uwagę na to, czy jego kółka zabezpieczone są np. paskiem gumy, aby zabawka nie hałasowała podczas jazdy i nie rysowała podłogi.

Układanki i puzzle - edukacyjny prezent dla dziewczynki na roczek

Korzyści dla rozwoju dziecka wynikające z zabawy puzzlami układankami można długo wymieniać. Największą zaletą tego typu zabawek jest to, że stymulują one obie półkule mózgu jednocześnie, wymagają logicznego myślenia, ciągłego analizowania oraz kreatywności w poszukiwaniu rozwiązań. Poza tym doskonale ćwiczą pamięć krótkotrwałą i motorykę małą. Atrakcyjne puzzle lub drewniana układanka z pewnością będą trafionym prezentem na roczek dla dziewczynki. Dla najmłodszych najlepiej wybrać takie z dużymi, łatwymi do dopasowania elementami np. oferowanymi przez Little Dutch czy Djeco lub wyposażonymi w uchwyty, jak te proponowane przez markę Janod, dzięki którym dziecku łatwiej jest manewrować poszczególnymi częściami.

Kostka edukacyjna - wyjątkowy prezent na roczek dla dziewczynki

Nauka przez zabawę z pewnością będzie unikalnym prezentem. W realizacji jego pomysłu pomogą nam kostki edukacyjne. Dziecko bawiąc się tego typu zabawką, ciągle odkrywa coś nowego, dzięki czemu przez długi czas nie przestaje ona być dla niego atrakcyjna. Największą wartością kostek edukacyjnych jest to, że ćwiczą motorykę małą i uczą rozpoznawania zależności przyczynowo skutkowych. Poza tym trenują koordynację wzrokowo ruchową i spostrzegawczość. Jest to zatem wyjatkowy prezent na roczek dla dziewczynki, który często jest wybieranych przez chrzestnych lub dziadków. Najciekawsze propozycje zabawek w tej kategorii oferuje BtoysJanodLittle Dutch.

Zabawki na biegunach

Równie ciekawym pomysłem na prezent na 1 urodziny są różnego rodzaju bujacze na biegunach. Ich zaletą jest to, że może z nich korzystać zarówno dziecko, które umie już chodzić i się wspinać, jak i maluch, który dopiero się tego uczy. Wystarczy, że jest w stanie samodzielnie utrzymać w pionie górną część ciała. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto przyjrzeć się bujaczom także pod kątem bezpieczeństwa. Ten, który wybierzemy, powinien być odpowiednio wyprofilowany i wyposażony w zabezpieczenia, chroniące dziecko przed przypadkowym zsunięciem. Bardzo ważne jest także to, aby był stabilny, co gwarantuje, że nie wywróci się podczas mocnego bujania. Wybór bujaczy jest bardzo szeroki, możemy zdecydować się na tradycyjnego konika marki Jabadabado czy Janod, lub przyjemne w dotyku pluszowe zwierzątko marki Btoys, lub Childhome.

Książki dla rocznej dziewczynki

Jeśli nie wiadomo co wybrać dla malucha na z okazji pierwszych urodzin, książka zawsze się sprawdzi. Poszukując interesujących pozycji, nie można zapomnieć o tym, aby ta, którą wybierzemy, była dopasowana do wieku dziecka, ponieważ tylko wówczas da mu najwięcej przyjemności. Dla roczniaka idealne będą książeczki tekturowe, aby dziecko łatwo mogło samodzielnie przewracać w nich strony. Ilustracje powinny być wyraziste i kolorowe, a historyjki proste, najlepiej rymowane. Nikomu chyba nie trzeba przypominać, że książka oprócz atrakcyjnie spędzonego czasu niesie ze sobą także wiele korzyści dla rozwoju dziecka, dlatego z pewnością będzie odpowiednim prezentem.

Sorter dla rocznego dziecka

Sorter dla rocznego dziecka może być dobrym narzędziem do nauki kolorów i kształtów oraz do rozwijania zdolności motorycznych małych rąk. Dzieci w tym wieku lubią wkładać rzeczy do otworów i wyjmować je. Pierwsze sortery dla dziecka możemy wybrać drewniany lub plastikowy. Ważne by był dostosowany do wieku i niezbyt trudny. Drewniany sorter marki Little Dutch lub Djeco, będzie idealną propozycją. Jest na tyle prosty, że większość dzieci sobie z nim poradzi. Dziecko gdy tylko udaje mu się włożyć element do odpowiedniego otworu jest bardzo z siebie zadowolone, czego wyraz dają mu rodzice. To skłania je do powtarzania tej czynności do tego stopnia, że bezbłędnie będzie dopasowywać kształty i kolory. Niekiedy sortery są również w formie samochodu, a jak wiemy roczne dziecko niezależnie czy to chłopiec czy dziewczynka może lubić samochody. Taki prezent ma niesamowicie wiele korzyści dla dziecka. Uczy koncentracji, cierpliwości, koordynacji oko ręka, ćwiczy umiejętności logicznego myślenia. Każda zabawka, która ma funkcję edukacyjną będzie dobrym wyborem na prezent dla rocznej dziewczynki.

Kartonowa wieża

Kartonowa wieża z kolorowymi ilustracjami do układania to niedrogi prezent na roczek z którego ucieszy się każda dziewczynka. Wieże są wykonane z kartonu więc są lekkie.Dziecko może się nimi bawić w różny sposób układać i przekładać, jak również burzyć bez najmniejszego ryzyka. Są wytrzymałe i dzieci uwielbiają się nimi bawić. Dedykowane są dla dzieci właśnie powyżej 12 miesiąca dlatego niewielkie szanse, że dziecko już taką będzie miało w domu. Występują one w różnych kolorach z elementami edukacyjnymi. Zazwyczaj z cyferkami, których podczas zabawy dziecko może się uczyć. Ale nie przesadzajmy zbytnio z tą edukacją. Kolorowe obrazki, motylki czy zwierzęta można układać tworząc wieżę niekiedy tej samej wysokości co dziecka. A jaka zabawa jest przy jej burzeniu. Podaruj wieżę na roczek dla chrześnicy a przekonasz się jako to jest radoś.

Klocki sensoryczne

Zabawki sensoryczne stymulują zmysły dziecka, takie jak dotyk, wzrok. Ten rodzaj zabawek może być szczególnie pomocny dla rocznych dzieci, ponieważ ich mózgi są bardzo aktywne i chłonne. Klocki sensoryczne mogą pomóc im w rozwijaniu swoich zmysłów i poznawaniu świata wokół nich. Tego typu klocki pomogą dzieciom rozwijać swoje zmysły poprzez eksplorowanie różnych tekstur, dźwięków i kolorów. Dotykając i układając dziecko jednocześnie doznaje stymulacji, która jest bardzo ważna na tym etapie. Klocki te pomagają w rozwoju umiejętności motorycznych. Klocki, które mają różnego rodzaju wypustki i faktury mogą pomóc dzieciom rozwijać ich wyobraźnię poprzez układanie i budowanie rzeczy. Mogą pomóc dzieciom rozwijać ich zdolności poznawcze, takie jak uwaga, pamięć i logiczne myślenie.

Bąbelki Dimpl

Bąbelki Dimpl to rodzaj zabawki, która może być atrakcyjna dla niektórych dzieci w różnym wieku. Zabawka ta składa się z plastikowych płytek z wypukłymi guzikami, które dają efekt “bąbelków” podczas naciskania. Jeśli twoje dziecko lubi zabawki, które pozwalają na dotyk i eksplorację tekstur, bąbelki Dimpl mogą być dobrą opcją. Te magiczne bąbelki umieszczone na różnego rodzaju zabawkach marki Fat Brain Toys są uwielbiane przez dzieci. Wkręcające pstrykacze zajmują czas i zatrzymują dziecko na chwilę. Bąbelki do pstrykania Dimpl występują w różnych konfiguracjach, mniejszych większych, z elementami edukacyjnymi znakami brailla. Ale wszystkie te zabawki mają jeden cen stymulacji sensorycznej.

Interaktywny króliczek Alilo

Zabawka, która zainspiruje dziecko do tańca i śpiewu. Króliczek Alilo dostępny jest w kilku wersjach, ale łączy je jedno - ogromna ilość piosenek po polsku i angielsku dla dzieci. Alilo opowie bajkę i utuli do snu. To świetna zabawka interaktywna dla najmłodszych. Alilo to również lampka i głośnik. Zatem będzie to wielofunkcyjny prezent, który posłuży przez długie lata.

Drewniane klocki

Okolice pierwszych urodzin to dobra okazja by podarować drewniane klocki. Możemy wybrać klocki typowo konstrukcyjne złożone z wielu elementów, ale warto też zainteresować się zestawem złożonym z 4 lub 6 klocków na których jest element obrazka i należy go odpowiednio ułożyć. To pewnego rodzaju wstęp do pierwszych puzzli. W ofercie naszego sklepu znajdziecie ciekawe kolorystycznie klocki z obrazkami zwierząt marki Janod. Klocki te mają proste wzory zwierząt takich jak jeż, delfin, sowa, które są proste do ułożenia. Idealne dla najmłodszych. To propozycja tańszego prezentu na każdą kieszeń.

Puzzle do kąpieli

Zabawa w kąpieli to zawsze świetna frajda, a gdy podarujesz solenizantce puzzle piankowe w pięknej dziewczęcej kolorystyce to już będzie ogrom radości. Piękne puzzle do kąpieli marki Little Dutch składają się z 18 niewielkich elementów. Są tam biedronki, motylki, kwiatki, pszczółki. Idealnie przyklejają się do wanny i można się nimi bawić bez końca. Po zabawie chowamy do siateczkowego woreczka by wyschły i były gotowe kolejnego dnia. Wybierając puzzle do kąpieli na prezent masz gwarancje, że zabawka będzie cieszyła się dużym powodzeniem, bo niemalże codziennie będzie w użyciu.

Pierwsze instrumenty

Pierwsze instrumenty budzą zachwyt i radość. Podaruj na roczek pianinko kotek lub gitarę piesek a z pewnością usłyszysz od rodziców, że zabawka ciągle gra. Urocze pianinko, niewielkich rozmiarów ma kilka klawiszy i możemy włączyć akompaniament. To świetna zabawka dla muzykalnych dziewczynek. Innym pomysłem mogą być cymbałki wszystko w zależności od upodobań młodej damy. 

Zabawki do piaskownicy

Prezent z którego korzysta każde dziecko prędzej czy później, bo to zależy od daty urodzin to zabawki do piaskownicy. Dzieci je uwielbiają a dziewczynki szczególnie lubią robić babki i bawić się foremkami. Odpowiedni zestaw do piaskownicy sprawi z pewnością frajdę na wakacjach nad morzem. Zwijane wiaderko, łopatka, foremki silikonowe to kilka propozycji z bogatej oferty zabawek do piaskownicy, które znajdziecie w Fabryce Wafelków. 

Karty sensoryczne

Stymulacja dotykowa może mieć korzystny wpływ na roczne dziecko. Dotyk jest jednym z podstawowych zmysłów, które rozwijają się u dzieci już od pierwszych miesięcy życia. Stymulacja dotykowa polega na umożliwieniu dziecku doświadczenia różnych faktur, kształtów i tekstur przez dotyk. Może to pomóc dziecku w rozwijaniu zmysłu dotyku, a także w rozwoju umiejętności motorycznych i poznawczych. Karty sensoryczne to świetna propozycja na prezent dla rocznej dziewczynki. 7 kartonowych kart połączonych kółeczkiem dadzą dużo bodźców sensorycznych. Na kartach znajdują się zwierzęta i imitacja ich futerka czy sierści. Taki upominek jeśli będzie często dotykany pozytywnie wpłynie na integrację sensoryczną. Prawidłowe odbieranie bodźców jest bardzo ważne dlatego każdego rodzaju zabawki sensoryczne to dobra inwestycja.

Akademia mądrego dziecka - pierwsze słowa

Roczne dziecko już potrafi przewracać strony i zaczyna interesować się książeczkami i to tymi pierwszymi kartonowymi. Wydawnictwo HarperKids oferuje duży wybór ciekawych książeczek dla najmłodszych z ruchomymi elementami. Każda z książek porusza dany temat prezentując pierwsze słowa i jest zaskakująca nie tylko dla dzieci. Otóż ma wiele ruchomych elementów, które dzieci uwielbiają. A z okazji pierwszych urodzin warto zainteresować się pozycją Urodziny. Książka ta uczy słów związanych ze świętowaniem dnia urodzin oraz odpowiedzi na pytania m.in. o to co zdmuchujemy na torcie albo co rzucamy. Seria tych książeczek wspiera rozwój maluchów, ucząc ich nowych słów i pojęć. Ruchome elementy zachęcają malucha do aktywnego uczestnictwa. Na końcu każdego tytułu znajduje się podsumowanie, które pomaga maluchowi w zapamiętaniu poznanych słów.

Karta podarunkowa

Podaruj wybór tym których kochasz, lubisz, szanujesz. Prezentem na roczek może być także karta podarunkowa na określoną kwotę. Podaruj wybór tym których kochasz, lubisz, szanujesz. Jeśli zdecydujemy się na tego typu prezent, nie będziemy musieć się obawiać, że podczas przyjęcia okaże się, że innych wujek lub ciocia kupił małej damie taką samą zabawkę. Na wykorzystanie karty podarunkowej rodzice będą mieli aż 12 miesięcy.

Przeczytaj również inne artykuły: