Najlepsze zabawki do kąpieli dla rocznego dziecka

Kąpiel jest codziennym rytuałem, który jedne dzieci lubią bardziej, inne nieco mniej. Niezawodnym sposobem na to, aby maluch wprost nie mógł się doczekać, kiedy znów znajdzie się w wannie, są atrakcyjne zabawki do wody. Na rynku dostępnych jest ich mnóstwo, jak jednak wybrać odpowiednią dla roczniaka, która nie tylko dostarczy mu radości, ale również przyniesie korzyści dla jego rozwoju? Pierwszym i najważniejszym kryterium, którym powinniśmy się kierować, wybierając zabawki do kąpieli dla rocznego dziecka, jest bezpieczeństwo. Najlepiej zacząć od sprawdzenia oznaczenia wiekowego wybranego produktu oraz tego, czy posiada odpowiednie atesty. Zabawki do kąpieli dla niemowląt nie powinny mieć ostrych krawędzi ani małych elementów.

Co do kąpieli dla rocznego dziecka?

Roczniak jest już dosyć sprawny manualnie, dlatego możemy zaproponować mu nieco bardziej skomplikowane zabawki niż kilkumiesięcznemu maluchowi. Dziecko w tym wieku jest bardzo ciekawe świata i chętnie eksperymentuje i odkrywa nowe rzeczy. Uwielbia zabawę w wodzie i swobodne pluskanie. To idealny czas, żeby pomyśleć o ciekawej zabawce do kąpieli. Bardzo ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, wybierając zabawki do wody, jest łatwość utrzymania ich w czystości. Powinny być łatwe do umycia, bez trudno dostępnych zakamarków, w których mógłby gromadzić się brud lub rozwijać pleśń. Należy także pamiętać o dokładnym wysuszeniu zabawek po każdej kąpieli. Ważne jest również, aby były wykonane z bezpiecznego dla dziecka tworzywa, dlatego lepiej zdecydować się na produkty renomowanych marek, niż te z Chin, o których nie wiele wiadomo. Poniżej przedstawiamy zabawki do kąpieli dla rocznego dziecka, które nie tylko uszczęśliwią malucha, ale także korzystnie wpłyną na jego rozwój.Dziecko w wieku 1 roku uwielbia zabawę podczas kąpieli, zwłaszcza gdy jest dużo piany i ciekawych zabawek do wody. Roczne dziecko może bawić się różnymi zabawkami podczas kąpieli, ale najważniejsze jest, aby były one bezpieczne i odpowiednie dla jego wieku. Oto kilka propozycji zabawek, które mogą przypaść do gustu roczniakowi.

 Zobacz całą ofertę zabawek do kąpieli

Kubeczki kąpielowe idealna dla rocznego dziecka

Kubeczki kąpielowe mogą być świetną zabawką dla rocznego dziecka podczas kąpieli. Zestaw 4 niewielkich wiadereczek z uchwytem pozwala na mnóstwo kreatywnej zabawy podczas kąpieli. Niektóre z nich w dnia mają dziurki więc woda przelewa się przez niewielkie otwory. Chyba wszystkim maluchom ogromną frajdę sprawia przelewanie wody do różnych naczyń. Kubeczki proponowane są przez wielu producentów zabawek jak np Little Dutch, Skip hop czy Janod. Są to zabawki trwałe, a do tego wprost idealne do zabawy w wodzie. Każde opatrzone zostało rysunkiem innego zwierzątka i ma inny kolor. Można je zatem wykorzystać do różnego rodzaju kreatywnych zabaw. Dziecko może jednak przede wszystkim przelewać wodę z jednego do drugiego, napełniać je, a następnie unosić i obserwować różne strumienie, jakie dają poszczególne wiaderka. Zaletą tej zabawki do wody jest także to, że nie zajmie ona dużo miejsca w łazience, bo po wysuszeniu możemy włożyć jedno wiaderko w drugie. Oto kilka dodatkowych zalet takich zabawek kubeczków kąpielowych:

 • Rozwijają zdolności manualne i koordynację ręka-oko: Dziecko może ćwiczyć chwytanie i trzymanie kubeczków, a także wkładanie i wyciąganie ich z wody.
 • Umożliwiają zabawę wodą: Dziecko może bawić się napełnianiem i opróżnianiem kubeczków, a także lepić z piany, którą można tworzyć z wody i kubeczków.
 • Są bezpieczne dla dzieci: Kubeczki kąpielowe są zazwyczaj wykonane z bezpiecznych, plastikowych materiałów, które nie są szkodliwe dla dziecka.
 • Są łatwe do utrzymania w czystości: Kubeczki kąpielowe łatwo się myją i są łatwe do utrzymania w czystości.
 • Są lekkie i łatwe do przenoszenia: Kubeczki kąpielowe są lekkie i łatwe do przenoszenia, więc dziecko może bawić się nimi nie tylko podczas kąpieli, ale także poza nią.
 

Rurki - zabawki do kąpieli z przyssawkami

Przelewanie to jedna z ulubionych zabaw każdego malucha. Różnokolorowe, powyginane rury, które można połączyć w jeden ciąg lub nalewać wodę do każdej z osobna, to zabawka, która sprawi, że dziecko nie będzie chciało wyjść z wanny. Bawiąc się nimi maluch, uczy się, że każde jego działanie powoduje jakieś skutki. Przelewanie jest także dobrym treningiem motoryki małej malucha. Podczas zabawy z wykorzystaniem rur, może także rozwijać swoją kreatywność, tworząc rurociągRurki na przyssawkach mogą być ciekawą zabawką do kąpieli dla dziecka, która dostarczy mu wiele radości podczas zabawy wodą. Rozbudzają ciekawość dziecka, pozwalają dziecku na eksperymentowanie z wodą i umożliwiają mu odkrywanie jej różnych właściwości, takich jak ciśnienie i przepływ. Rozwijają zdolności manualne i koordynację ręka-oko: Dziecko może ćwiczyć chwytanie i trzymanie rurek oraz manipulowanie nimi, co pomoże mu rozwijać zdolności manualne i koordynację ręka-oko. Zabawki Pipes Boon są wykonane z bezpiecznych, plastikowych materiałów, które nie są szkodliwe dla dziecka. Są łatwe do utrzymania w czystości- łatwo się je myją i są łatwe do utrzymania w czystości. Są lekkie i łatwe do przenoszenia, więc roczne dziecko może bawić się nimi nie tylko podczas kąpieli, ale także poza nią. Dodatkowym atutem przemawiającym za tego typu zabawką do kąpieli dla rocznego dziecka jest fakt, że nie są stosunkowo drogie i jak dziecku spodoba się tego typu zabawka do wody możemy sukcesywnie dokupować kolejne zestawy .

Puzzle kąpielowe dla rocznego dziecka

Wodoodporne puzzle to zabawki kąpielowe dla dzieci, które łączą przyjemność zabawy i stymulację rozwoju malucha. Aby ułożyć puzzle kąpielowe dziecko, może łatwo je przyczepić do ściany wanny lub płytek. Bawiąc się nimi, dziecko ćwiczy spostrzegawczość i precyzję swoich ruchów, która jest potrzebna, aby złożyć obrazek. Zabawki z pianki do kąpieli to zabawki, które są wykonane z miękkiej pianki i są przeznaczone do zabawy w wodzie podczas kąpieli. Często są one w kształcie różnych zwierząt lub przybierają różne kształty. Dzieci uwielbiają je przyczepiać do boków wanny lub do kafelek i zmieniać ich miejsce. Są one też doskonałym sposobem na zachęcenie dzieci do zabawy w wodzie i zachęcenie ich do mycia się. Z łatwością możesz wymyć głowę rocznemu dziecku gdy ono w rękach ma kolorowe puzzle do kąpieli.

Bąbelki kąpielowe Fat Brain Toys

To świetny zestaw 3 zabawek do kąpieli dla dzieci, który daje wiele możliwości zabawy. Znajdziemy tam element przypominającą konewkę, okrągły pływający statek i coś przypominającego fontannę. Każda z tych zabawek ma uwielbiane przez małe i starsze dzieci pop it’y. Pstrykanie nimi w wannie może być nie tylko zabawne, ale i relaksujące dla małych szkrabów. To kapitalny zestaw do kąpieli dla rocznego dziecka. Do konewki można wlewać wodę i przelewać ją do innych elementów. Niebieska okrągła zabawka może posłużyć za deszczownicę ale i możemy z niej zrobić niezłą fontannę, gdy tylko ciśnienie wody będzie większe z dziubka wydostanie się fontanna. Żółta zabawka przypominająca słoneczko, posłuży do transportu wody. Ale doskonale wiemy, że wyobraźnia i kreatywność dziecka nie ma granic i jesteśmy ciekawi jak Twoje roczne dziecko wykorzysta tę zabawkę. Półprzeźroczyste elementy pozwolą śledzić i nadzorować poziom wody w zabawce. To kapitalna zabawka do wanny nie tylko dla małych ale i starszych dzieci.Dodatkowo, pop it jest również świetnym ćwiczeniem dla koordynacji ruchowej i refleksu, co jest ważne dla rozwoju dzieci. Zabawką po wyszuszeniu można się bawić również w suchym środowisku.

Magiczne książeczki do kąpieli dla rocznego dziecka

To nie jest chwyt marketingowy jeśli piszemy, że książeczki do kąpieli od Mudpuppy są magiczne. One naprawdę są magiczne i przekona się ten, kto włoży tą na pozór nie ciekawie wyglądającą zabawkę do wody. Nieciekawie, bo gdy jest sucha obrazki są narysowane czarnymi konturami na białym tle. Magia zaczyna się gdy zanurzamy książeczkę do kąpieli i pomału pojawiają się piękne, żywe kolory i wtedy zaczyna się magia. 6 stronicowa, lekka książeczka do kąpieli Mudpuppy wykonana jest z szybkoschnącego tworzywa i może być przeznaczona dla dzieci nawet kilkumiesięcznych. Jest niewielkich rozmiarów ma ma zaledwie 15x15cm. Roczne dziecko już samodzielnie siedzi i może podziwiać pojawiające się kolory na poszczególnych stronach. Zabawie będzie towarzyszyć zachwyt i radość. A odkrywanie kolorów może nastąpić na kilka sposobów, chlapiąc wodą na książeczkę, nalewając na nią wodę od góry, zanurzając książeczkę w wodzie czy też mokrym paluszkiem malując po niej niczym malowanka. A gdy wyschnie można potraktować ją niczym malowanka dając dziecku pędzelek do ręki. Tyle sposobów ile sobie życzysz. Dobór tematyki też daje wiele do życzenia. Książeczki do kąpieli Mudpuppy występują w pięciu różnych wersjach tematycznych: Magiczna książeczka do kąpieli Jaki mam kolor? Magiczna książeczka do kąpieli Kolory oceanu Magiczna książeczka do kąpieli Koty-donuty Magiczna książeczka do kąpieli Podwodni kierowcy Magiczna książeczka do kąpieli Tęczowa dżungla .

Zestawy gumowych zabawek do kąpieli dla rocznego dziecka

Gumowe zabawki do kąpieli to świetna propozycja zabawki towarzyszącej podczas wieczornego mycia dla dzieci w okolicach roku. Figurki wykonane z dobrej jakości i bezpiecznej gumy. Są lekkie i po naciśnięciu  nabierają wodę, a gdy tylko dziecko je mocno ściśnie - woda wytryskuje. Marka Janod oferuje wiele ciekawych zestawów gumowych figurek do kąpieli, wśród nich znajdziemy:

 • zestaw figurek zwierzęta z farmy - królik, baranek, kaczuszka i konik
 • gumowe zwierzęta polarne - biały niedźwiedź, renifer, pingwin i foczka
 • zwierzęta morskie - wieloryb, ośmiornica, krab i rozgwiazda
 • rodzina 5 żółwi 
Każda z tych zabawek ma otwór i należy ze szczególną dbałość suszyć zabawki po kąpieli i regularnie je czyścić przygotowują roztwór z octu lub sody oczyszczonej, dzięki czemu zapobiegamy powstawaniu pleśni. Taki figurki mogą być też bazą do innych kreatywnych i ciekawych zabaw nie tylko z użyciem wody.

Świecące zabawki do kąpieli

Tego jeszcze nie było - świecące zabawki do kąpieli. A i owszem, czemu nie i takie mamy w swojej ofercie. Zestaw dwóch gumowych zabawek do kąpieli a jedna z nich świeci. I tu znowu pojawia się magia, jak to jest możliwe, że po dotknięciu lub zanurzeniu w wodzie figurka smoka czy też jednorożec się zapala. To z pewnością wywoła zachwyt u każdego dziecka. Światło w zabawce wyłącza się automatycznie gdy tylko mi nie 20 sekund. Prawda, że niewiarygodne? Marka Janod proponuje dwa zestawy, rycerz i smok, i księżniczka i jednorożec. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od 10 miesiąca ale roczne dziecko będzie nią zachwycone. To może być świetna zabawa, którą mogą przerwać tylko rodzice nalegający na wyjście z wanny. Ale zdradzimy że smoka lub jednorożca można zabrać ze sobą do łóżka.

Rozkręcane zabawki do kąpieli dla 12 miesięczneg odziecka

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.

Zabawka do wody Zębatki Boon

Zestaw 5 kół zębatych, które przymocowywane są na przyssawki do wanny odpowiednio ułożone tworzą istny mechanizm, który może napędzać woda. Zabawki dedykowane są dla dzieci do 12 miesięcy i będą świetnym etap do budowania konstrukcji wodnych z poszczególnych zestawów marki Boon. Każdy z elementów się obraca i jest to świetna zabawka dla małych konstruktorów. Z doświadczenia rodziców i naszych klientów widzimy, że zabawka ta idealnie sprawdza się dla chłopców.

Gra w koszykówkę do kąpieli dla rocznego dziecka

A może by tak zagrać w koszykówkę podczas kąpieli. Zestaw składa się z trzech piłeczek gumowych wraz z niewielkim koszem mocowanym na przyssawki. Zabawa przypomina grę w koszykówkę. To świetna zabawa podczas kąpieli by poćwiczyć rzut do celu. Piłeczki mogą być później wykorzystywane do zabawy na podłodze. Kosz może stanowić jednocześnie pojemnik na zabawki, by po kąpieli szybciej wyschły. Zabawki marki JANOD to doskonała zabawa dla maluchów, która wspomaga ich rozwój poprzez ćwiczenie motoryki i kojarzenie kształtów i kolorów.Może być zaabwka do kaapieli ale nie tylko. Równie dobrze możemy przymocować kosz do drzwi od szafy i bawić się w grę kto celnie trafi do kosza. Wraz z wiekiem mozemy oddalać odległośc rzutu co czyni tą zabawkę uniwersalną dla dziec iww każdym wieku.Zestaw jest idealny jako prezent.

Okręt podwodny wieloryb

Okręt podwodny z małym nurkiem w postaci słuchawki prysznica i wielorybem to wyjątkowa zabawka na baterie do kąpieli. Wyposażony w włącznik i wyłącznik umożliwiający sterowanie przepływem wody pomaga redukować lęk przed wodą. Może służyć jako prysznic. Wielorybek jest pełen zaskakujących efektów wodnych. Gdy tylko podłączymy do niego słuchawkę tryska niczym fontanna miejsca. Zabawka będzie idealna nie tylko do kapieli ale w upalne letnie dni do baseniku dmuchanego by schładzać się letnią wodą. Jedyne ryzyko to zalana łazienka ale chyba radość dziecka podczas kąpieli jest ważniejsza. Marka Yookidoo ma w swojej ofercie wiele ciekawych zabawek kąpielowych na baterie, które sprawiaja usmiech dzieci gdy tylko wejdą do wanny.

Zabawka do wanny Kolorowe Laboratorium

Laboratorium wodne to kapitalna zabawka do kąpieli Yookidoo. Edukacyjna zabawka do kąpieli dla dzieci od 12 miesiąca życia. Została stworzona zgodnie z metodą STEM (science, technology, engineering, math) i pozwala na wielokierunkowy rozwój dziecka. Wszystkie elementy zabawki mocujemy za pomocą dużych solidnych przyssawek i zaczyna się zabawa. Możemy przelewać i obserwować co się dzieje z wodą. Wylatuje dołem wprawiając młynek w ruch niczym prawdziwy młyn. Gdy wlejemy wodę z innej strony wówczas równomiernie wytryskuje doda przez drobne otwory. Zabawka posiada wiele funkcji, takich jak obrotowe gałki oczne, wirujący licznik, wielostrumieniowy zraszacz oraz silniczek wodny. Zabawka do wody Yookidoo pobudza dziecięcą wyobraźnię i uczy myślenia przyczynowo-skutkowego, a także wspomaga koordynację oko-ręka, zręczność manualną i zdolności motoryczne dziecka. To będzie świetny pomysł na prezent dla chłopca z okazji jego pierwszych urodzin.

Statek z akcesoriamii do kąpieli

A gdy chcemy coś wyjątkowego do kąpieli, kompletny zestaw warto poznać ofertę kanadyjskiej marki B.Toys. W ofercie znajdziemy wiele ciekawych zabawek do kąpieli a wśród nich kapitalny zestaw statek z akcesoriami. Fantastyczny statek to wyjątkowy zestaw zabawek dla dzieci w wieku od 12 miesięcy. Zawiera kapitana, koło ratunkowe, wędkę oraz 4 rybki do łowienia, 3 kolorowe pojemniczki do przelewania wody, polewania i wkładania jeden w drugi, grzebyk-ośmiornicę oraz szczoteczkę do paznokci-wieloryba. Wszystkie elementy mieszczą się w podwodnym pokładzie statku. Może dziecko się pobawić w łowienie ryb z kutra rybackiego. Zabawka wpadnie w oko nie tylko chłopcom bo i małe roczne dziewczynki uwielbiają łowienie ryb. Zestaw jest zgodny z europejskimi, kanadyjskimi i amerykańskimi normami bezpieczeństwa zabawek. Wyróżniony został w prestiżowym amerykańskim rankingu „Zabawka Roku”.

Łódka z napędem i pasażerem

A skoro już jesteśmy przy łódkach jak przystało na zabawki do kąpieli, kolejną propozycją jest łódka z napędem. Łódka z rybką i pasażerem-sikawką Land of B. to zabawka dla dzieci w wieku od 10 m-cy. Sikawka zmienia kolor pod wpływem ciepłej wody, a połówki można łączyć w różne kombinacje, co stanowi dodatkową atrakcję. Produkt nie zawiera FTALANÓW ani BPA, a opakowanie wykonane jest z materiałów z recyklingu, które można ponownie przetworzyć. Z tyłu za łódką płynie rybka, wystarczy że pociągniesz za sznureczek a łódka sama popłynie. Sprawdź sam jak daleko popłynie łódka.

Jak przechowywać zabawki do kąpieli

Wieczorna kąpiel może być okazją do wielu fajnych zabaw wspierających rozwój malucha. Wystarczą atrakcyjne zabawki do kąpieli, aby zwyczajna wanienka dla niemowlaka stała się oceanem pełnym przygód dla roczniaka. Dzięki nim łatwiej będzie nam przekonać dziecko do wejścia do wody, kiedy nie ma na to ochoty. Może się okazać także, że tak pokocha swoje zabawki do wanny, że wprost nie będzie mógł doczekać się kolejnej kąpieli. By ta kolejna kąpiel była bezpieczna dla dziecka ważne jest byśmy zwrócili szczególną uwagę na sposób przechowywania zabawek.
 Zabawki do kąpieli mogą być przechowywane w wielu różnych sposobach, w zależności od tego, ile miejsca masz do dyspozycji i jakie masz preferencje dotyczące organizacji. Oto kilka pomysłów jak możemy je przechowywać:

 • Możesz umieścić zabawki do kąpieli w plastikowym pudełku lub koszu, aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu się po łazience. w naszej ofercie znajdziecie specjalne pojemniki na zabawki kąpielowe, które ułatwiają ich porządkowanie.
 • Możesz również użyć specjalnej siatki lub organizera do zabawek do kąpieli, który można zawiesić na ścianie lub zamontować na drzwiach kabiny prysznicowej. Mamy wówczas pewność, że woda z zabawek wyciekła. Ten sposób przechowywania jest bardzo praktyczny i higieniczny ponieważ zabawki mają dopływ powietrza i w odpowiedni sposób wysychają.

Pamiętaj jednak by po każdej kąpieli wylać z zabawek wodę. Jeśli masz dużo miejsca, możesz użyć półki lub regału do przechowywania zabawek do kąpieli. Pilnuj aby regularnie czyścić zabawki do kąpieli, aby zapobiec rozwojowi bakterii i pleśni. Możesz to zrobić, spryskując je specjalnym środkiem dezynfekującym lub myjąc je ręcznie w ciepłej wodzie z mydłem.

Bezpieczeństwo podczas kąpieli jest najważniejsze

Podczas kąpieli rocznego dziecka należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ maluchy są bardzo ruchliwe i dynamiczne chwila nieuwagi może być bardzo niebezpieczna. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc zapewnić bezpieczeństwo dziecku podczas kąpieli:

 • Nigdy nie zostawiaj dziecka samego w łazience ani w baseniku ogrodowym, wystarczy chwila nieuwagi.. 
 • Używaj specjalnego kubeczka lub pojemnika do mycia głowy dziecka, zamiast używać prysznica. Woda z prysznica może być zbyt silna dla delikatnej skóry dziecka.
 • Zawsze trzymaj dziecko pod czujnym okiem podczas kąpieli. Nie pozostawiaj dziecka samego w wannie, nawet na chwilę. Upewnij się, że woda w wannie ma odpowiednią temperaturę. Zaleca się, aby woda była chłodniejsza niż 37 stopni Celsjusza, ponieważ woda o wyższej temperaturze może podrażnić skórę dziecka. Dolewaj ciepłą wodę podczas kąpieli, zwłaszcza gdy ta trwa dosyć długo. 
 • Używaj specjalnych kosmetyków dla dzieci, ponieważ są one przeznaczone dla delikatnej skóry niemowląt.
 • Unikaj używania mocnych detergentów lub środków zapachowych, ponieważ mogą one podrażniać skórę dziecka.
 • Używaj antypoślizgowych mat lub dywaników w wannie, aby zapobiec upadkom.
 • W przypadku dzieci, które jeszcze nie siedzą stabilnie korzystaj, ze specjalnego siedziska do kąpieli.
 • Nie powalaj dziecku wstawać w wannie.

Pamiętaj, że najważniejsze jest zachowanie czujności podczas kąpieli dziecka i zawsze trzymanie go pod kontrolą. W ten sposób można zapewnić bezpieczeństwo i uniknąć niebezpieczeństw.

Przeczytaj również inne artykuły: