Prezenty na święta dla 6-letniego dziecka

Sześcioletnie dzieci najczęściej doskonale wiedzą, jaki prezent na święta chciałaby dostać. Przedszkole, zerówka, grupa rówieśnicza, a także reklamy telewizyjne i zainteresowania dziecka wpływają na to, jakie zabawki są przez nie aktualnie pożądane. Nawet jeżeli nasz sześciolatek ma już sprecyzowane pragnienia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaproponować mu nieco inne, bardziej wartościowe pomysły. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych propozycji prezentów świątecznych dla 6-letniego dziecka. Znajdziecie tutaj prezenty na każdą kieszeń, dopasowane do wieku i zainteresowań starszaków.
Sześcioletnie dzieci najczęściej doskonale wiedzą, jaki prezent na święta chciałaby dostać. Przedszkole, zerówka, grupa rówieśnicza, a także reklamy telewizyjne i zainteresowania dziecka wpływają na to, jakie zabawki są przez nie aktualnie pożądane. Nawet jeżeli nasz sześciolatek ma już sprecyzowane pragnienia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaproponować mu nieco inne, bardziej wartościowe pomysły. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych propozycji prezentów świątecznych dla 6-letniego dziecka. Znajdziecie tutaj prezenty na każdą kieszeń, dopasowane do wieku i zainteresowań starszaków.

Prezenty do 100 zł

Zestawy artystyczne, zabawki kreatywne

Wybierając prezenty pod choinkę dla dzieci , staramy się wybrać takie, które będą cieszyły, bawiły, ale tez w jakiś sposób rozwijały. Dobrze jest kupować zabawki dla 6 latka, które rozbudzą jego pasje i zainteresowania, wesprą jego rozwój, zapewniając przy tym dobrą zabawę. Jednym ze sprawdzonych pomysłów na prezent świąteczny dla sześciolatków i nie tylko, są różnego rodzaju zestawy artystyczne. Piękny zestaw artystyczny "Magiczne farby" od firmy Janod, to idealna propozycja dla małych artystów, kochających prace plastyczne. Ciekawym pomysłem są też kolorowanki piksele, takie jak proponuje Mudpuppy. Szukając prezentu dla 6 latki, warto zwrócić uwagę na zestawy kreatywne do robienia biżuterii. Drewniane koraliki w plastikowym słoiczku, od firmy Janod, umożliwią stworzenie rozmaitych bransoletek i korali. Zabawki artystyczne, zestawy kreatywne, kredki, kolorowanki czy nawlekanki to świetny trening motoryki małej, wyobraźni oraz cierpliwości. Dziecko uczy się skupiać uwagę, wymyślać, dobierać kolory, tworzyć nowe wzory.

Gry planszowe, logiczne, zręcznościowe, klocki konstrukcyjne dla 6 latka

Prezenty na gwiazdkę w formie gierpuzzli czy klocków, to bardzo bezpieczna i pewna opcja. Większość sześciolatków całkiem dobrze radzi sobie z przestrzeganiem zasad, lubi współzawodniczyć, a także potrafi poradzić sobie z coraz trudniejszymi puzzlami. Idealną propozycją na prezent od Mikołaja będzie popularna, kolorowa "Jenga" od firmy Janod. Ciekawą propozycją jet też gra logiczno-zręcznościowa "Ramki" od firmy BS Toys, lub tradycyjny chińczyk, w nowej wersji z sympatycznymi zwierzakami zamiast pionków, od firmy Small Foot Design. Gry planszowe czy też zręcznościowe uczą dzieci cierpliwości, skupienia oraz zdrowej rywalizacji. Podczas gry w planszówki dziecko może doskonalić liczenie, z kolei gry zręcznościowe dobrze wpływają na motorykę małą. Świetnym pomysłem na prezent pod choinkę są też zestawy klocków Plus Plus lub duże puzzle z mapą świata, od firmy Janod. Ten rodzaj zabawek umożliwia kształcenie zdolności manualnych, rozwój wyobraźni przestrzennej oraz abstrakcyjnego myślenia.

Prezenty od 100 do 200 zł

Klocki konstrukcyjne, tangramy

Zabawa klockami, nawet tymi najprostszymi, świetnie rozwija kreatywność, wyobraźnię przestrzenną oraz precyzję. Klocki to doskonałe prezenty od Mikołaja, które dają dziecku możliwość swobodnej zabawy, koordynacji ruchowej, uczą cierpliwości oraz rozwijają zdolności manualne. Tangramy lub kwadraty kreatywności z firmy Grimm's, zawierają zaledwie kilka klocków, dzięki którym można stworzyć nieskończoną ilość budowli. Można też wybrać bardziej tradycyjne zestawy klocków, takie jak pastelowy zestaw od Little Dutch, które pozwolą maluchowi na tworzenie zamków, domków i wielu innych rzeczy, które podpowie im wyobraźnia.

Instrumenty muzyczne

Świetnym pomysłem na prezent świąteczny dla 6 latka jest też instrument muzyczny, oczywiście dostosowany do wieku i możliwości dziecka. Kolorowy ksylofon, czy ukulele od firmy Janod to niesamowicie estetyczne instrumenty, które skutecznie zachęcają najmłodszych muzyków do sięgnięcia po nie w wolnej chwili. Obcowanie dzieci z muzyką od najmłodszych lat pozytywnie wpływa na ich poczucie rytmu, wrażliwość, a także słuch, dlatego podsuwając dzieciom instrumenty muzyczne, zapewniamy nie tylko świetną zabawę, ale również dajemy szanse na lepszy rozwój a może nawet zaszczepienie pasji na całe życie.

Gry zręcznościowe i ruchowe dla dzieci w wieku 6 lat 

Ciekawa gra to zawsze dobry pomysł na prezent pod choinkę, czy na Mikołaja. Gry skutecznie zabijają nudę i będą świetnym zajęciem na długie zimowe wieczory, dla całej rodziny. Kupując zabawki dla 6 latka w formie gier, możemy sięgnąć po rozmaite gry zręcznościowe, takie jak "Zbierz jabłka" od Bs Toys, lub gry ruchowe, takie jak drewniany krykiet od Plan Toys. Dobrym pomysłem będzie też tarcza z bezpiecznymi rzutkami na magnesy. Prezenty pod choinkę w postaci gier oferują świetny trening precyzji, celności, cierpliwości, a także koordynacji ruchowej, połączony z wesołą zabawą.

Gadżety do pokoju sześciolatka

Nieco innym, ale równie atrakcyjnym prezentem pod choinkę dla 6-letniego dziecka może być element wystroju pokoju. Dzieci w tym wieku lubią mieć swój własny, przytulny kąt, w którym mogą czytać lub przeglądać ulubione książki. Nawet jeżeli dziecko nie ma jeszcze swojego pokoju, lub dzieli go z rodzeństwem, tym bardziej prywatny gadżet w postaci kolorowej girlandy z papierowych lampek, lub lampki nocnej sprawią, że maluch będzie mógł spersonalizować swój kawałek przestrzeni. Piękna kolorowa lampka "Safari" z projektorem od firmy Scratch zachwyci każdego miłośnika gwiazd, a do tego pięknie ozdobi pokój.

Prezenty powyżej 200 zł

Odgrywanie ról i zabawa w dorosłość dla 6 latków

W święta dzieci z reguły dostają mnóstwo różnych prezentów pod choinkę. Rodzinne spotkania owocują w różnego rodzaju upominki od wszystkich dawno niewidzianych cioć, wujków czy kuzynek. Czasami warto pomyśleć, czy nie lepszym pomysłem byłoby wspólne wybranie jednego droższego prezentu dla 6 latka. Jak już wcześniej wspominaliśmy, sześciolatki mają już z reguły ugruntowane zainteresowania, często o czymś marzą, co cenowo jest nieosiągalne dla rodziców. Święta to doskonały czas, kiedy można pomóc spełnić te marzenia i wybierając prezent dla 6 latka kupić coś ekstra, co sprawi, że dziecko będzie wspominać te święta jeszcze przez długi czas. Piękna drewniana kuchnia od firmy Janod, z pewnością będzie spełnieniem marzeń każdego domorosłego kucharza, który uwielbia naśladować dorosłych i stale gotuje dla swoich lalek czy pluszaków. Mały majsterkowicz z kolei na pewno podskoczy ze szczęścia na widok profesjonalnego, drewnianego warsztatu, pełnego narzędzi i akcesoriów, godnych prawdziwego fachowca. Zabawa drewnianą kuchnią czy warsztatem to nie tylko dużo radości, ale także inwestycja w rozwój dziecięcej wyobraźni, budowanie wiedzy na temat „dorosłych” zajęć, a także oswajanie dzieci z podstawowymi domowymi pracami.

Zabawki ruchowe dla 6 -latka

Wyjątkowym prezentem na gwiazdkę dla dziecka kochającego sport i wszelką aktywność fizyczną będzie deska balansująca Starter Transparent od firmy Wobbel. Idealna do zabawy, ćwiczeń fizycznych, treningu równowagi i wszystkich aktywności, jakie tylko wymyśli dziecięca wyobraźnia. Innym pomysłem na prezent pod choinkę, rozwijający sprawność ruchową, jest dobra firmowa hulajnoga. Jazda na hulajnodze zapewnia trening równowagi, koordynacji ruchowej oraz siły, co pozwala dziecku spożytkować energię i poprawić kondycję i sprawność fizyczną.

Domki dla lalek i garaże dla 6 latków

Zdecydowana większość małych dziewczynek na pewnym etapie swojego dziecięcego życia marzy o domku dla lalek, podobnie jak chłopcy marzą o kulodromach, torach i garażach dla swoich samochodów. Zakup dużego drewnianego domku dla lalek lub solidnego drewnianego toru czy garażu dla autek to świetne pomysły na prezenty pod choinkę dla dzieci. Firma Little Dutch, słynąca z najwyższej jakości zabawek, które kochają zarówno dzieci, jak i dorośli, ma w swojej ofercie piękne duże domki dla lalek, które będą spełnieniem marzeń każdej dziewczynki. Domek dla lalek będzie nie tylko wspaniałą zabawką rozwijającą wyobraźnię, kreatywność i empatię, ale również cudowną ozdobą dziecięcego pokoiku. Ciekawe i oryginalne garaże dla samochodów spotkamy zarówno w ofercie firmy Janod, jak i marki Scratch. Zjeżdżalnie, windy, realistyczne rysunki i ozdoby pozwolą małym kierowcom na zapoznanie z zasadami ruchu drogowego, odgrywanie scenek czy robienie wyścigów, co świetnie wpływa na rozwój wyobraźni i myślenia abstrakcyjnego.

Kreatywne klocki Montessori dla 6 latka

Wśród zabawek z wyższej półki cenowej, nie należy zapominać o kreatywnych klockach marki Grimm's. Różnorodne klocki firmy Grimm's zaliczamy do grupy zabawek inspirowanych filozofią Montessori. Pozwalają tworzyć mnóstwo niesamowitych budowli, ograniczeniem jest tylko dziecięca wyobraźnia. Dziecko może tworzyć z nich wierze, układać budowle, labirynty, zamki i wiele innych rzeczy, które przyjdą mu do głowy.

Trafione prezenty bożonarodzeniowe

Zabawki dla 6-latka nie muszą być festiwalem plastiku i irytujących dźwięków rodem z reklam telewizyjnych. Wybierając prezenty na święta, dobrze jest postawić na coś wspierającego rozwój i konstruktywną zabawę, coś, co nie zostanie następnego dnia rzucone w kąt, razem z innymi plastikowymi gadżetami. W naszym poradniku przedstawiliśmy Wam mnóstwo pomysłów na prezenty pod choinkę, które mają szansę na dłużej zająć uwagę dziecka i stać się nieodłącznym kompanem zabaw.

Przeczytaj również inne artykuły: