BS Toys, drewniana gra zręcznościowa Kolorowy cel

98,36 zł

117,00 zł (oszczędź -18,64 zł)

Natychmiast dostępny, czas dostawy 24h

Numer produktu: PS69151

Polecamy z tej kategorii:

Sprawdź również:


Czerwony kontra niebieski. Ile tarcz możesz strącić? Umieść wszystkie tarcze na gładkiej powierzchni, pociągnij za sznurek i strzelaj! Kiedy twój kolor jest na górze, zdobywasz punkty. Gdy wszystkie tarcze zostaną strącone, wygrywa drużyna z największą liczbą punktów. Gra jest przeznaczona dla dwóch graczy lub dwóch drużyn.

Zawiera instrukcję w języku polskim.

W zestawie znajdują się drewniane elementy:  15 tarcz z punktami (7 cm), dwa łuki (16 cm) i dwa krążki (6 cm).

Wiek: 6+

Cel gry:

Celem gry jest zebranie jak największej liczby punktów. Zdobywasz punkt, strzelając do tarcz w swoim kolorze. Pamietaj, aby przewrócona tarcza miała widoczną cyfrę (krążek cyfrą do góry)

Przygotowanie:

Wybierz powierzchnię do gry. Najlepiej sprawdza się gładka podłoga oraz stół. Każdy zawodnik lub drużyna wybiera kolor do gry i bierze łuk w tym kolorze.

Pole gry: Określ granice pola gry. Możesz zrobić duże lub małe pole gry, jakie tylko chcesz. Jeśli grasz na stole, możesz wykorzystać całą powierzchnię stołu. 

Rozmieszczanie tarcz: Umieść tarczę pionowo w dowolnym miejscu na polu gry. Możesz sam zdecydować, gdzie i jak (jakim kolorem na przodzie) go umieścisz.

START:

Drużyna, która nie postawiła ostatniej tarczy, może rozpocząć strzelanie. Na swoją pierwszą pozycję wybierz miejsce na skraju pola gry. Wyceluj krążek w tarczę i spróbuj trafić w nią w taki sposób aby po przewróceniu tarczy to twój kolor był na górze. Po oddaniu strzału zostaw krążek w miejscu, w którym się przewrócił. 

Teraz kolej na następnego gracza lub drużynę którzy również mogą strzelać ze skraju pola.

Od teraz drużyny strzelają po kolei. Podobnie jak w golfie, kolejni gracze strzelają krążkiem z miejsca, w którym krążek ostatnio zatrzymał się.

Przewrócone tarcze pozostają na polu. W ten sposób stanowią przeszkodę w strzelaniu do innych tarcz.

Gdy wszystkie tarcze zostaną przewrócone gra się kończy.Teraz policz punkty z tarcz w kolorze twojej drużyny. Liczysz tylko te, które są skierowane w górę. Drużyna z największą liczbą punktów wygrywa!

Zasady

Możesz strzelać tylko własnym krążkiem. Jeśli strzelisz krążkiem przeciwnika, musisz pominąć turę.

Jeśli grasz na stole i wystrzelisz krążek ze stołu, odłóż go z powrotem na stół w miejscu, w którym spadał. Jeśli wystrzelisz tarczę ze stołu to punkty te trafiają do przeciwnej drużyny. 

Strzał!

Strzelasz kładąc łuk płasko na stole/podłodze. Umieść krążek tuż przed gumką. Teraz trzymaj łuk jedną ręką a drugą pociągnij krążek do tyłu powodując naciągnięcie gumki. Obróć łuk, aby wycelować, puść krążek, aby go wystrzelić.

Wariant 1 - W jednym rzędzie

Ustaw tarcze w długim rzędzie obok siebie. Grajcie na zmianę próbując je zestrzelić. Zbierajcie tarcze, które się przewróciły. Kto może zebrać najwięcej? 

Wariant 2 – Kręgle

Ustaw tarcze w pozycji do kręgli. Każdy gracz może strzelić dwa razy, próbując przewrócić jak najwięcej tarcz. Nie ma znaczenia jaki kolor jest skierowany do góry. Rozegraj 10 rund. Kto może zdobyć najwięcej punktów? 

Grupa wiekowa: wiek szkolny (6-9 lat)
Płeć: dziewczynka
Wiek dziecka: 6 lat +, 7 lat +, 8 lat +
Oceny

Oceny 0 z 0

Wprowadź ocenę!

Podziel się doświadczeniami dotyczącymi produktu z innymi klientami.